با توجه به اتمام ساعت کاری تعمیرآنلاین، جهت سفارش تعمیرات، فرم درخواست اعزام کارشناس را تکمیل کنید.

درخواست اعزام کارشناس
فهرست مطالب

شیر برقی اساسی‌ترین قطعه ماشین لباسشویی است که وظیفه قطع و وصل کردن آب را بر عهده دارد. به این معنا که هر زمان این شیر  فرمان بدهد، دستگاه آبگیری می‌کند و هر وقت فرمان ندهد، عمل آبگیری انجام نمی‌شود. به همین دلیل در صورت بروز ایراد و کوچک‌ترین خللی در عملکرد آن، ماشین لباسشویی کار نخواهد کرد.

در این مقاله شما را با کارکرد این قطعه پرکاربرد ماشین لباسشویی آشنا می‌کنیم و همچنین دلایل خرابی این شیر و تعمیر آن را بیان می‌کنیم.

شیر برقی ماشین لباسشویی

کارکرد شیربرقی ماشین لباسشویی

کارکرد اصلی این شیر ، کنترل میزان آب ورودی به ماشین لباسشویی است. درواقع وظیفه این شیر ، پر کردن آب در دستگاه برای شستشوی لباس‌ها می‌باشد. به این صورت که به صورت اتومات بعد از روشن شدن ماشین لباسشویی، آب وارد دستگاه می‌شود. بعد از ورود آب موردنیاز برای شستشو در مخزن ماشین لباسشویی، شیر برقی ورود آب را قطع می‌کند.

شیر برقی با توجه به مدل و نوع ماشین لباسشویی مدل‌های مختلفی دارد. انواع شیر برقی تک قلو، ۲ قلو، ۳ قلو، چیت دار، بردی با عملکرد ساده و پیچیده وجود دارند. به همین دلیل در زمان تعویض این شیر باید حتماً با توجه به مدل ماشین لباسشویی همان نوع شیر برقی را تعویض کنید.

 

شیرهای برقی مختلف

در صورت خرابی شیربرقی ماشین لباسشویی ، احتمال دارد در موقع آبگیری، صدای زیاد ماشین لباسشویی شما را نگران کند. یا این که اصلاً آب وارد ماشین لباسشویی نشود، فشار آب خیلی کم باشد و  پودر داخل جاپودری باقی می‌ماند. حتی ممکن است با وجود خاموش بودن ماشین لباسشویی، در داخل آن آب جمع شود.

صدا دادن شیر برقی به خاطر آسیب سوپاپ‌های داخلی قطعه است. درواقع فرسودگی و پاره شدن سوپاپ‌های این شیر باعث می‌شود که حتی وقتی دستگاه خاموش است آب در دیگ لباسشویی جمع شود. در این موقعیت حتماً باید خیلی سریع تعمیر ماشین لباسشویی را انجام دهید و این شیر را تعویض کنید.

علت خرابی شیربرقی ماشین لباسشویی

عمر مفید شیربرقی ماشین لباسشویی‌ ها معمولاً بین ۵ تا ۷ سال می‌باشد. البته در برخی از برندهای باکیفیت چون ماشین لباسشویی آاگ به خاطر استفاده از شیر برقی‌های ایتالیایی این عمر مفید تا ۲۰ سال نیز برآورد شده است.

علت اصلی خرابی این شیر  ، کم و زیاد شدن مداوم فشار آب می‌باشد. زمانی که فشار آب به شدت بالا و یا کم باشد و یا شما این حجم فشار آب را تغییر دهید، باعث آسیب رساندن به ماشین لباسشویی می‌شوید.

تعمیر شیر برقی

درواقع خرابی شیربرقی در دو بخش مکانیکی و الکتریکی رخ می‌دهد. به این معنا که اگر خرابی شیر برقی به خاطر دلیل مکانیکی ماشین لباسشویی باشد، لاستیک لباسشویی پاره می‌شود. اما اگر خرابی در بخش الکتریکی شیر برقی باشد، بخش برق‌رسانی لباسشویی مشکل پیدا کرده است و در این صورت حتماً بویین شیر برقی سوخته است.

همچنین ممکن است که شن ریزه‌های موجود در آب شهری باعث گرفتگی جداره‌ها شود و باعث اختلال در عملکرد شیر برقی شود. پیشنهاد می‌شود در صورت بروز هر مشکلی در قطعه شیربرقی حتماً با تکنسین های مجرب تعمیر آنلاین تماس بگیرید تا مشکل را حل نماید.

0 0 رای
به این مقاله رای دهید
مشترک شدن
مطلع شدن
guest
0 نظرات
فیدبک ها
مشاهده تمام مباحثه ها
با رعایت پروتکل های بهداشتی
0
لطفا در این بحث شرکت کنیدx
()
x