مجموعه تعمیر آنلاین همواره برای جلب رضایت و آرامش خاطر مشتریان خود در تلاش است که خدمات خود را هرروز بهتر از روزهای پیشین ادامه دهد و با کسب اطمینان و اعتماد شما، نتیجه بخش فعالیت های مستمر خود در گستره ی وسیع خدمات لوازم خانگی در تهران و سرتاسر کشور باشد، از این رو، پس از خرید کالا به مدت زمان 7 روز امکان عودت سفارش توسط مشتریان گرامی وجود دارد که در ادامه ی مطلب به توضیح کامل آن پرداخته خواهد شد.

رویه بازگرداندن محصول

 ×شرایط لغو سفارش کالا

نحوه کنسل کردن سفارش در تعمیرآنلاین به این صورت است که پس از تماس و ثبت محصول درخواستی، به مدت نیم ساعت پس از آن در صورتی که سفارش ارسال نشده باشد، امکان لغو سفارش مورد نظر وجود دارد.

در صورت ارسال سفارش، به مدت 7 روز فرصت امکان عودت کالا برای مشتریان گرامی در نظر گرفته شده است. تنها در صورت رعایت شرایط گفته شده، عودت کالای خریداری شده امکان پذیر خواهد بود.

×شرایط بازگردانی کالا پس از 7 روز

 

اگر از جانب شرکت تعمیرآنلاین:

  • محصول ارسال شده با محصول درخواستی مشتری مغایرت داشته باشد.
  • محصول دارای ویژگی های ذکر شده در مشخصات خود نباشد.

( این مغایرت ها میتواند در خصوص رنگ، ظرفیت، حجم، کد محصول و … باشد )

در صورت باز نشدن پلمپ محصول، شرکت تا 7 روز عودت کالای شما را به صورت رایگان مورد پذیرش قرار میدهد.

 

اگر از جانب مشتری :

  • انصراف از خرید به هر دلیلی صورت گیرد.
  • محصول درخواستی خود را به اشتباه ثبت سفارش کرده باشد.

و در همین جهت برای عودت کالا یا تعویض کالا اقدام کند، در صورت باز نشدن پلمپ محصول امکان عودت آن تا 7 روز برای مشتری امکان پذیر است.

مشتری به صورت حضوری و یا ارسال پیک با هزینه خود، میتواند محصول را به شرکت تحویل دهد.

برای هماهنگی های لازم عودت کالا به شرکت، قبل از هر اقدامی با مجموعه تعمیرات لوازم خانگی تعمیرآنلاین تماس گرفته و پس از ارتباط با واحد فروشگاه، با طرح موضوع و دریافت راهنمایی های لازم، اقدام به عودت محصول خود نمایید.

پس از دریافت محصول عودتی شما توسط شرکت تعمیر آنلاین، بررسی کالا توسط واحد مربوطه انجام خواهد شد و پس از تایید صحت علل مرجوعی محصول، تعویض کالا و یا واریز وجه در مدت 24 ساعت، خدمت مشتریان گرامی صورت خواهد گرفت .

 

×محاسبه هزینه عودت وجه کالای مرجوعی

اگر دلیل عودت کالا از جانب تعمیرآنلاین باشد، هزینه ارسال کالا نیز برعهده فروشگاه مجموعه خواهد بود و به مشتری بازگردانده می شود. اما اگر دلیل مرجوعی، از جانب مشتری باشد، هزینه ارسال نیز برعهده خریدار خواهد بود.