یکی از نشانه های وجود عیب در ماشین لباسشویی ایندزیت، روشن و خاموش شدن چراغ های نمایشگر می باشد. اما سوال اینجاست که این روشن و خاموش شدن چراغ ها به چه معنا می باشد و راه حل رفع این عیب چیست؟در این مقاله کارشناسان تعمیرآنلاین، نمایندگی ایندزیت، به صورت تخصصی به بررسی ارورهای ماشین لباسشویی ایندزیت پرداخته و به شما ایرادات دستگاه را توضیح می دهند.

 

تعمیر ماشین لباسشویی ایندزیت

 

چرا چراغ های ماشین لباسشویی ایندزیت چشمک می زند؟

چشمک زدن و روشن خاموش شدن چراغ های لباسشویی ایندزیت معنا و مفهوم مشخصی دارد و روشن شدن هر چراغ بیانگر یک ایراد خاص می باشد. برای مثال زمانی که همه ی چراغ ها با هم روشن و خاموش می شود برد ماشین لباسشویی دچار مشکل شده است.

پس توجه داشته باشید که هر کدام از چراغ ها در زمان چشمک زدن معنا و مفهومی دارد که نشانگر یک عیب مشخص از ماشین لباسشویی ایندزیت می‌باشد. گاهی خودتان می‌توانید این ایراد را برطرف کنید و گاهی برای تعمیر ماشین لباسشویی نیاز به تکنسین ماهر وجود دارد.

در ادامه به معنای برخی از چراغ های لباسشویی ایندزیت در زمان نشان دادن ارورها می پردازیم.

 

تبدیل چراغ ها به کد خطا ( ارور )

حال می خواهیم به شما آموزش دهیم که چراغ ها را به کد تبدیل کرده و به راحتی عیب دستگاه خود را بیابید. در عکس زیر به هر چراغ یک کد داده و برای تبدیل چراغ ها به کد خطا به آن ها نیاز داریم.
برای تبدیل چراغ به کد نیز به اعداد بالا توجه کنید. با توجه به مدل ماشین لباسشویی ایندزیت خود، عدد چراغ ها را با یکدیگر جمع کنید و بعد از حرف F قرار دهید. برای مثال زمانی که چراغ 1 و 2 و 8 با هم روشن شود کد خطای F11 بر روی دستگاه ظاهر شده است.

ارور ماشین لباسشویی ایندزیت

 

ارورهای ماشین لباسشویی ایندزیت

ارور F01 ماشین لباسشویی ایندزیت

معمولا این ارور مربوط به ایراد برد ماشین لباسشویی ایندزیت می باشد. البته این کد خطا در بردهای معمولی رخ می دهد و کمتر در بردهای اینورتر نمایش داده می شود.

زمانی که ارور F01 نمایش داده می شود معمولا تریاک های روی برد و نقاط اتصال برد لباسشویی دچار ایراد شده است . البته باید علاوه بر تعمیر برد، دلیلی بروز این عیب را نیز بررسی کنیم.

در صورت بروز این ایراد احتمالا برای تعمیر لباسشویی ایندزیت نیاز به حضور کارشناس متخصص می باشد.

 

ارور F02 ماشین لباسشویی ایندزیت

ما عیب را در موتور لباسشویی ایندزیت INDESIT یافته ایم. زمانی که تاخو موتور دچار اتصال داخلی و یا خرابی شود معمولا در ابتدای کار این کد خطا را مشاهده خواهید کرد. این ارور هر 7 سال یکبار در ماشین لباسشویی ایندزیت رخ می دهد و موتور نیاز به سرویس و یا تعویض قطعات از جمله تاخو دارد.

 

ارور F03 – F04 ماشین لباسشویی ایندزیت

کد خطا F03 و F04 معمولا مشابه یکدیگر بوده و ناشی از خرابی های سنسورهای ترمال بر روی برد دستگاه می باشد. در اکثر موارد این کد خطا در انتهای کار ظاهر می شود و عملکرد دستگاه در چند دقیقه آخر قطع می شود.

 

ارور F05 ماشین لباسشویی ایندزیت

در اکثر موارد ایراد از پمپ ماشین لباسشویی ایندزیت می باشد. البته نمی توان با قطعیت گفت که حتما پمپ دستگاه سوخته است. در مواردی مشاهده شده است که سنسورهای حرارتی لباسشویی ایندزیت نیز در صورت خرابی باعث نمایش این ارور می شود.

 

ارور ماشین لباسشویی ایندزیت

 

ارور F07-F08 ماشین لباسشویی ایندزیت

رله گرمکن ماشین لباسشویی دچار ایراد شده است. حال باید دید که فقط رله گرمکن دچار خرابی شده است و یا اینکه علاوه بر آن برد دستگاه نیز آسیب دیده است.

 

ارور F11 ماشین لباسشویی ایندزیت

احتمالا در مواقع نمایش این کد خطا آب داخل دیگ ماشین لباسشویی ایندزیت مانده است و تخلیه نمی شود. این ارور مربوط به پمپ و سیستم تخلیه آب بوده و نیاز به سرویس، ترمیم و یا تعویض دارد. بهتر است به منظور بهبود عملکرد دستگاه، پس از سرویس، ماشین لباسشویی جرمگیری شود.
شما می توانید در هنگام بروز مشکل با تعمیر آنلاین تماس برقرار کنید.