بستن

با توجه به اتمام ساعت کاری تعمیرآنلاین، جهت سفارش تعمیرات، فرم درخواست اعزام کارشناس را تکمیل کنید.

درخواست اعزام کارشناس
فهرست مطالب
کد خطاهای پکیج بوتان یکی از مواردی است که در صورت مشاهده نباید از آن چشم‌پوشی کرد.هریک از ارورهای نمایش داده شده بر روی صفحه پکیج بوتان معنای خاصی دارد که باید به سرعت به رفع آن پرداخت. پس با ما همراه باشید زیرا در این مطلب تمامی ارورهای پکیج بوتان را برای شما گردآوری کرده‌ایم.
پکیج بوتان
پوتان، برندی ایرانی در تولید پکیج است که محصولات خود را در دو نوع آنالوگ و دیجیتال به بازار عرضه می‌کند. پکیج‌های دیجیتال که از تکنولوژی جدیدتری برخوردار هستند دارای یک صفحه LCD هستند که تنظیم دما را برای کاربر آسان‌تر می‌کند و با نمایش علایم اختصاری انگلیسی و اعداد، کدهای خطای خاصی را نمایش می‌دهند.

معنی کد های خطای پکیج بوتان 

پکیج، موتورخانه‌ای کوچک در ساختمان است که به خوبی توانسته جایگزین آبگرمکن‌های قدیمی شود.  اگرچه پکیج نیز همانند آبگرمکن وظیفه گرم کردن آب مورد نیاز ساختمان را دارد اما تفاوت آبگرمکن و پکیج در این است که پکیج می‌تواند به صورت همزمان محیط منزل را نیز گرم کند و نیاز ساختمان به سیستم‌های گرمایشی برقی و گازی را به طور کامل حذف نماید.
با این حال پکیج نیز مانند هر دستگاه دیگری جهت افزایش راندمان خود نیاز به سرویس دوره‌ای دارد و جهت شناسایی سریع  مشکلات آن  نباید کد خطاهای پکیج را دست کم گرفت. لیست خطاهای پکیج بوتان عبارت است از:

• ارور A01 در پکیج بوتان

ارور A01 مربوط به مشعل پکیج است و نشان می‌دهند که پکیج در روشن کردن مشعل دستگاه دچار مشکل شده و در گرم کردن آب مصرفی و هوای ساختمان ناتوان است. دلایل زیادی می‌تواند باعث روشن نشدن مشعل پکیج شود که رایج‌ترین آنها عبارت است از:
1. قطعی گاز شهری
2. خرابی شیر گاز
3. خرابی فندک
4. خرابی حسگر شعله
شما می توانید در صورت بروز هرگونه مشکل با نمایندگی تعمیر آنلاین تماس بگیرید و مشکل خود را مطرح کنید.

 

• کد خطای A02 در پکیج بوتان

کد خطای A02  نشان‌دهنده بروز مشکل در کلید حرارتی پکیج است و به طور معمول رفع آن نیاز به مراجعه منخصص و کارشناسان پکیج را دارد. این مشکل به طور معمول به دلیل گرمای بیش از حد آب موجود در مدار گرمایش اتفاق می‌افتد، اما دلایل دیگری نیز می‌تواند باعث ظهور این خطا بر روی نمایشگر شود:
1. قطعی کابل متصل به مدار گرمایش
2. خرابی پمپ حرارتی
3. گرفتگی صافی برگشت
4. وجود رسوب در مبدل ثانویه
5. وجود اشکال در شیر موتور

کد خطای پکیج بوتان

 

• ارور A03 در پکیج بوتان

ارور A03، کد خطای بسیار مهمی است زیرا با سلامت اهالی ساختمان در ارتباط است. این کد خطا از بروز مشکل در تهویه دودهای ناشی از اشتعال و جایگزینی آن با هوای تازه خبر می‌دهد. بسته به اینکه پکیج شما فن‌دار یا بدون فن است دلایل متفاوتی می‌تواند باعث بروز این مشکل شود که مهم‌ترین آن عبارت است از:
1. خرابی ترموستات دود 
2. خرابی فن
3. گرفتگی مسیر دودکش

 

• کد خطای A04 در پکیج بوتان

این ارور نشان‌دهنده کم بودن فشار آب ورودی به پکیج بوتان است. علاوه بر مشکلات کم فشاری آب به صورت کلی که با استفاده از موتورهای پمپاژ آب تا حد زیادی قابل حل هستند خرابی کلید حداقل فشار نیز باعث بروز این کد خطا بر روی نمایشگر خواهد شد. در این حالت به میزان فشار آب نشان داده شده بر روی نمایشگر پکیج توجه کنید و در صورتی که کمتر یا بیشتر از عدد 2 باشد باید آن را به این عدد نزدیک کنید. در غیر این صورت با نمایندگی پکیج بوتان تماس بگیرید تا با ارسال متخصصان خود این مشکل را برطرف نمایند.

• ارور A06 پکیج بوتان 

ارور A06 خبر از قطعی آب گرم مصرفی می‌دهد و به طور معمول خرابی سنسور NTC موجب بروز این مشکل می‌شود. این سنسور در پکیج بوتان وظیفه تنظیم دمای آب گرم را بر عهده دارد و خرابی آن موجب سرد ماندن آب مصرفی می‌شود. جهت رفع این مشکل توصیه می‌کنیم با نمایندگی پکیج بوتان تماس بگیرید.
شما می توانید اصلی ترین دلایل تفاوت پکیج و آبگرم کن را در این لینک مطالعه کنید.

• کد خطای A07 در پکیج بوتان

این کد خطا نیز مانند ارور A06 به خرابی سنسور NTC مربوط می‌شود و نمایانگر وجود آب سرد در مدار گرمایشی رادیاتورهای پکیج است.  رفع این کدخطا نیز نیاز به کارشناس پکیج بوتان دارد و توصیه می‌شود از دست‌کاری کردن پکیج بپرهیزید.
ارور پکیج بوتان

 

 

• کد خطای A11

این ارور نشان‌دهنده وجود پارازیت در شعله است و خبر از تداخل امواج مغناظیسی در اطراف شعله می‌دهد. در این حالت قبل از اینکه برد پکیج فرمان خاصی را صادر کند، حسگر دمای سیستم وارد عمل شده و شعله به صورت خود به خود روشن می‌شود. دلایلی که باعث بروز این ارور می‌شود عبارت است از:
1. خرابی برد
2. خرابی شیر گاز
3. تنظیم نبودن فشار گاز
4. عدم قرارگیری الکترود جرقه‌زن در جای خود 

• کد خطای ADJ در پکیج بوتان

این ارور ناشی از عدم تنظیم ماکزیمم و مینیمم دمای مدار گرمایش است و برای رفع آن باید با متخصصان پکیج بوتان تماس بگیرید.

لیست کد خطاهای پکیج بوتان مدل‌ پرلا، پرلا پرو و ورونا 

بسیاری از ارورهای موجود در مدل‌های ذکر شده ،  با کدهای خطای معرفی شده در قسمت قبلی مشابهت دارند و تنها تفاوتشان در حرف انگلیسی آن است که به جای A  از E استفاده شده است. با این حال چند کد خطای جدید نیز در این سری از مدل‌های پکیج بوتان به چشم می‌خورد. به همین دلیل  به صورت اختصار به معرفی دیگر کد خطاهای پکیج بوتان می‌پردازیم:
  • کد خطای E01 یا E1  در پکیج بوتان: عدم تشکیل شعله به دلیل نبود گاز، خرابی جرقه‌زن و…
  • کد خطای E02 یا E2  پکیج بوتان: خرابی کلید حرارتی پکیج و فعال شدن ترموستات حد
  • ارور E03 یا E3: بروز مشکل در تهویه هوای داخل پکیج به علت خرابی پرشر دود با فن پکیج
  • کد E04 یا E4 در پکیج بوتان: کمبود یا وجود بیش از حد آب در پکیج
  • ارور E06 یا E6 در پکیج بوتان: خرابی سنسور NTC در آب گرم مصرفی
  • کد خطای E07 یا E7: خرابی سنسور NTC در آب گرمایش محیط
  • ارور E11: وجود شعله قبل از فرمان برد به دلیل خرابی برد یا شیر گاز

0 0 رای
به این مقاله رای دهید
مشترک شدن
مطلع شدن
guest
0 نظرات
فیدبک ها
مشاهده تمام مباحثه ها
با رعایت پروتکل های بهداشتی
0
لطفا در این بحث شرکت کنیدx
()
x