بیش از 20 سال است که برچسب انرژی به افراد کمک کرده است تا با تهیه اطلاعات در مورد مصرف انرژی خود، وسایل برقی مناسب را انتخاب کنند. برچسب انرژی برای کلیه وسایل جدید تأثیر بر مصرف انرژی (به استثنای وسایل حمل و نقل) الزامی هستند.

در فروشگاه های برقی، برچسب ها باید در تمام لوازم برقی نمایش داده شوند. برچسبهای انرژی فعلی به تدریج با یک نسخه دقیق تر و واضح تر جایگزین می شوند و کلاس هایی از A تا G در آن قرار می گیرند.

برچسب انرژی

هدف اصلی این برچسب کمک به شما در تصمیم گیری آگاهانه در مورد خرید یک دستگاه برقی ایده آل است. اگر قصد خرید ماشین ظرفشویی ، یخچال ، ماشین لباسشویی یا حتی اجاق گاز جدید را دارید، شاید متوجه شده اید که یک نمودار رنگارنگ در قسمت جلوی آن قرار گرفته است.
این نمودار به عنوان یک برچسب انرژی اتحادیه اروپا شناخته شده است و به گونه ای طراحی شده که شما را قادر می سازد بر اساس میزان انرژی مصرفی خود، تصمیم گیری آگاهانه در مورد خرید یک وسیله اتخاذ کنید.
با تعمیر آنلاین همراه باشید.

رتبه بندی انرژی چگونه کار می کند؟

همه ما چیزهای مبهمی در مورد نحوه خرید با صرفه جویی در مصرف لوازم خانگی به حفاظت از محیط زیست و جیب های پشت ما کمک کرده است می دانیم. اما رتبه بندی انرژی به چه معناست؟ و آیا یک وسیله با رتبه انرژی بالاتر واقعاً در درازمدت موجب صرفه جویی در هزینه خواهد شد؟

برچسب انرژی

از آنجا که هزینه برق روز به روز در حال افزایش است ، بازده انرژی وسایل شما یکی از بزرگترین عوامل در تعیین اندازه قبض ماهانه شما باقی می ماند. داشتن یک لوازم خانگی ناکارآمد ممکن است به نظر کوچک برسد ، اما وقتی خانه ای پر از آنها وجود داشته باشد ، مطمئناً دچار درد مالی خواهید شد.
رتبه بندی انرژی لوازم خانگی برای کمک به شما در انتخاب کارآمد ترین محصولات موجود در بازار وجود دارد، و ما یک راهنمای برای رتبه بندی انرژی را در اختیار شما قرار داده ایم تا به شما کمک کنیم تا در زمینه لوازم خریداری شده آگاهانه تر تصمیم بگیرید.
با اطمینان می توانیم به شما بگوییم که اگر از یک وسیله با انرژی کارآمد تر استفاده کنید، در مصرف برق کمتری هزینه خواهید کرد. با این حال، توجه به این نکته حائز اهمیت است که این یک پس انداز طولانی مدت است که ممکن است به طور روزانه متوجه آن نشوید. با این وجود، آنچه که احتمالاً متوجه آن می شوید، مبلغی اضافی است که برای تهیه یک دستگاه کارآمدتر ، معمولاً برای تهیه لوازم جانبی باید از آن استفاده کنید.

چگونه یک برچسب انرژی اروپا را تشخیص دهیم؟

برچسب های جدید انرژی اتحادیه اروپا لوازم خانگی را در مقیاس ارزیابی می کنند: سبز تیره (از A+ تا A+++) به این معنی است که یک محصول بسیار با انرژی کارآمد است، در حالی که قرمز (F,G) بدین معنی است که یک محصول با صرفه نیست.
فلش می گوید که این محصول چقدر کارآمد است، برای کارآمدترین محصول، به جستجوی محصولاتی بپردازید که دارای فلش هایی هستند که به تاریک ترین باند سبز اشاره می کنند. این برچسب همچنین آمارهای دیگری را از نظر عملکرد محصول نشان می دهد.
به عنوان مثال عملکرد شستشو ، میزان نویز ، مصرف آب در هر چرخه و ظرفیت، بسته به نوع دستگاه باشد. عدد کیلو وات ساعت به شما می گوید که محصول در یک ساعت چقدر انرژی استفاده می کند، هرچه این تعداد کمتر باشد هزینه سوخت شما در هر ساعت استفاده کمتر خواهد بود.

برچسب انرژی

کدام وسایل باید دارای برچسب انرژی باشند؟

شما باید برچسب های انرژی را برای کلیه وسایلی که می فروشید، نمایش دهید. آنها باید به وضوح در هر دستگاه در نقطه فروش نمایش داده شوند. بنابراین، اگر لوازم خانگی را درست می کنید یا وارد می کنید، حتماً بررسی کنید که آیا آنها مطابق با بخشنامه مربوطه و قوانین مربوطه هستند.
قوانین اتحادیه اروپا در مورد برچسبهای انرژی در مورد لوازم و سایر محصولات دیگر كه احتمالاً تأثیر مستقیمی یا غیرمستقیم در مصرف انرژی و سایر منابع بالقوه در حین استفاده دارند، یعنی محصولات مرتبط با انرژی، اعمال می شود. این محصولات در مورد کالاهای دست دوم یا وسایل حمل و نقل برای افراد یا کالاها صدق نمی کند.
طبق قانون، برچسب انرژی اتحادیه اروپا باید در این محصولات ظاهر شود: ماشین لباسشویی و خشک کن ،تلویزیون (از دسامبر 2011)، ماشین ظرفشویی، تهویه هوا، اجاق برقی، لامپ های کم مصرف، یخچال و فریزر.

برچسب انرژی

تغییر در برچسب های انرژی چیست؟

کلاسهای “+” که با پیشرفت تکنولوژی اضافه شده اند ناپدید می شوند. فقط کلاسهای فعلی A (کارآمدترین) تا G (کمترین کارآمد) باقی می مانند. علاوه بر این ، آیین نامه جدید اجرای بانک اطلاعاتی از وسایل برقی خانگی را فراهم می کند ، که تولید کنندگان اطلاعات را در اختیار آنها قرار می دهند.

مزایای مصرف کنندگان چیست؟

بانک اطلاعاتی با این برچسب جدید می خواهد به مصرف کنندگان كمك كند، برای اینکه انتخاب های بهتری انجام دهید؛ برچسب ساده تر و واضح تر است. مصرف کنندگان در حال حاضر تلاش می کنند تفاوت وسایل موجود در کلاس A را متوجه شوند. برچسب های انرژی مشتریان را قادر می سازند محصولاتی را انتخاب کنند که انرژی کمتری مصرف می کنند و از این طریق در هزینه صرفه جویی می شوند.

برچسب انرژی

برچسب ها همچنین می توانند شرکت ها را ترغیب به توسعه و سرمایه گذاری در طراحی محصول با انرژی کنند. این بانک اطلاعاتی مصرف کنندگان را قادر می سازد تا راندمان انرژی دستگاه ها را با یکدیگر مقایسه کنند. وقتی 30 درصد وسایل موجود در بازار در کلاس A قرار داشته باشند، یا 50 درصد وسایل طبقه بندی شده A یا B باشند، این الزامات مجدداً مورد ارزیابی مجدد قرار گرفته و سخت تر می شوند.
این دسته ها هر 10 سال یکبار مورد ارزیابی مجدد قرار می گیرند، این امر باعث می شود تولید کنندگان محصولاتی را تولید کنند که از انرژی کمتری استفاده می کنند. کلاسهای جدید A و B بسیار دقیق تر هستند؛ یک لوازم خانگی کلاس A+ امروز فردا به C تبدیل می شود که برای مصرف کنندگان بسیار کمتر جذاب است، این باعث می شود تولید کنندگان قیمت خود را پایین بیاورند.