یکی از مشکلاتی که برای بسیاری از ماشین‌های لباسشویی، صرف نظر از برند و مدل آن‌ها اتفاق می‌افتد، تخلیه نشدن آب آن است. با این وجود، برای تعمیر این دستگاه، لازم است تا مدل و برند آن را در نظر داشته باشید تا روند تعمیر آن به خوبی پیش برود و مشکل از ریشه حل شود. در این متن، 5 علت تخلیه نشدن آب لباسشویی پاکشوما را برای شما شرح داده‌ایم. پس با ما همراه باشید.

علت خالی نشدن آب لباسشویی پاکشوما

تخلیه کردن آب ماشین لباسشویی به صورت دستی

پیش از بررسی علت این که چرا آب ماشین لباس شویی شما هنوز تخلیه نشده است، بهتر است که با روش دیگری آب درون دستگاه را به شکل دستی تخلیه کنید و لباس‌ها را از آن بیرون بیاورید تا راه برای بررسی‌های بیشتر باز شود.

پیش از تخلیه‌ی آب درون ماشین لباسشویی، مطمئن شوید که موکت یا فرش روی زمین آن محدوده را جمع کرده اید تا خیس نشود. سپس در قسمت پایین ماشین لباسشویی، در دریچه‌ی فیلتر دستگاه را باز کنید تا آبی که درون دستگاه جمع شده است به بیرون بریزد.

بسته به مدل لباسشویی شما، ممکن است یک شلنگ مخصوص این کار درون دریچه وجود داشته باشد که شما می‌توانید از آن استفاده کنید و به شکل راحت‌تری آب داخل دستگاه را تخلیه کنید.

اکنون که آب ماشین لباسشویی تخلیه شده است، بهتر است به بررسی رایج‌ترین علل تخلیه نشدن آب لباسشویی بپردازیم.

5 علت تخلیه نشدن آب لباسشویی پاکشوما

5 علت تخلیه نشدن آب لباسشویی پاکشوما

در ادامه، به بررسی چند مورد از مهم‌ترین و رایج‌ترین دلایل تخلیه نشدن آب لباسشویی پاکشوما می‌پردازیم.

با وجود این که این دلایل کاملا توضیح داده شده‌اند، اما بهتر است فراموش نکنید که در چنین زمانی، کمک گرفتن از یک فرد باتجربه به صرفه‌تر و منطقی‌تر از آزمایش و خطای خودتان است.

 

  • خراب بودن دکمه تخلیه آب ماشین لباسشویی پاکشوما، اولین علت تخلیه نشدن آب لباسشویی پاکشوما

در لباسشویی‌های برند پاکشوما، دکمه‌ی مخصوص تخلیه‌ی آب با نام Rinse / Spin شناخته می‌شود که به این صورت استفاده می‌شود که پس از پایان یافتن فرایند شست و شوی لباس‌ها، باید این دکمه را فشار دهید تا آب درون دستگاه به شکل کامل تخلیه شود.

بنابراین، واضح است که در صورت خرابی این دکمه، آبی که داخل دستگاه جمع شده است تخلیه نمی‌شود.

خراب شدن این دکمه، به دلیل ارتباط مستقیم آن با فرایند تخلیه شدن آب، احتمالا ساده‌ترین علت تخلیه نشدن آب لباسشویی پاکشوما به شمار می‌رود؛ چرا که نیازی به تعمیرات عمیق و پیچیده‌تر وجود ندارد و تنها لازم است بخش مربوط به دکمه تعمیر شود.

 

  • مسدود شدن فیلتر پمپ تخلیه‌ی آب ماشین لباسشویی

بسته شدن فیلتر پمپ تخلیه نیز می‌تواند علت تخلیه نشدن آب لباسشویی پاکشوما باشد. علاوه بر تخلیه نکردن آب پس از تمام شدن فرایند شستشو، صدای زیاد لباسشویی نیز می‌تواند نشانه‌ی مسدود بودن فیلتر پمپ تخلیه‌ی آب در این دستگاه باشد.

مسدود شدن فیلتر پمپ دلایل زیادی دارد. اگر دستگاه شما قدیمی است و به مدت طولانی از آن استفاده کرده‌اید و از آن زیاد کار کشیده‌اید، تعویض فیلتر می‌تواند ایده‌ی خوبی باشد.

همچنین، در بسیاری از مواقع، محتویات درون جیب لباس‌ها نیز در حین شستشو از جیب خارج می‌شوند و در این بخش گرفتار می‌شوند.

علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی پاکشوما

 

  • خراب شدن تایمر یا برد کنترل ماشین لباسشویی

تمام دستوراتی که شما به ماشین لباسشویی می‌دهید توسط برد یا تایمر این دستگاه دریافت می‌شود.

در واقع این قطعه، مانند مغز لباسشویی عمل می‌کند و دستورات لازم را به تمامی بخش‌های دستگاه انتقال می‌دهد. پس طبیعی است که خراب بودن این قطعه می‌تواند تمامی فعالیت‌های دستگاه شما را مختل کند.

 

  • خراب بودن شیر الکتریکی ماشین لباسشویی

وظیفه‌ی اصلی شیر الکتریکی یا شیر برقی در این دستگاه، بررسی میزان آب وارد شده به دستگاه است.

بنابراین، در صورتی که هر گونه مشکلی با آبگیری یا تخلیه‌ی آب در ماشین لباسشویی خود دارید، این که درست کار کردن شیر الکتریکی را هم چک کنید ایده‌ی بدی به نظر نمی‌رسد.

 

  • خراب شدن میکروسوئیچ در ماشین لباسشویی، آخرین علت تخلیه نشدن آب لباسشویی پاکشوما

به دلیل مسائل ایمنی، ماشین‌های لباس شویی به گونه‌ای طراحی می‌شوند که فقط پس از بسته شدن کامل درب شروع به کار می‌کنند.

به همین دلیل، خراب شدن میکروسوئیچ در و بسته نشدن صحیح در می‌تواند یکی دیگر از 5 علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی باشد.

علت تخلیه نشدن آب لباسشویی پاکشوما چیست

 

تعمیر لباسشویی پاکشوما

حتی اگر علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی پاکشومای خود را پیدا کرده‌اید، بهتر است در نظر داشته باشید که تعمیر لباسشویی به دلیل پیچیده بودن ساختار و نحوه کار قطعات این دستگاه، کاری دشوار است.

پیشنهاد می‌شود که پیش از اقدام برای باز کردن و تعمیر ماشین لباسشویی خود، با یک تعمیرکار حرفه‌ای تماس بگیرید و مشکل خود را برای او شرح دهید.

به این صورت، هم تعمیر لباسشویی خود را به یک متخصص سپرده‌اید و هم می‌توانید از درست انجام شدن کار مطمئن باشید.

به یاد داشته باشید که در برخی موارد، مشکل اصلی آن چیزی که به نظر می‌آید نیست و برای پیدا کردن ریشه‌ی اصلی اختلال ماشین لباسشویی باید از نظر یک تعمیرکار باتجربه استفاده کرد.

حل نکردن مشکل ماشین لباس شویی از ریشه می‌تواند در آینده باعث شود تا به قطعات لباسشویی فشار وارد شود و مشکل چند برابر شود.

علل تخلیه نشدن آب لباسشویی پاکشوما

تیم تعمیرآنلاین با داشتن متخصصان حرفه‌ای که در خصوص اکثر برندهای مشهور ماشین لباسشویی تخصص دارند، می‌تواند به شما در پیدا کردن علت تخلیه نشدن آب لباسشویی پاکشوما و رفع کردن آن کمک کند.

شما عزیزان می‌توانید از طریق سایت جهت دریافت خدمات تعمیر و مشاوره‌ی تخصصی اقدام کنید.