فیلتر جاروبرقی بخش مهمی از دستگاه است که در قدرت مکش جارو تاثیر مستقیم دارد. اگر بعد از چند سال استفاده، شاهد کاهش مکش جاروبرقی خود بودید، لازم نیست به فکر خرید یک دستگاه نو باشید. اولین کار، نادیده نگرفتن کاهش قدرت مکش است. در مرحله بعد باید در فیلتر جاروبرقی بررسی شود. در‌صورت نیاز، با تعویض در فیلتر جاروبرقی، دستگاه مجدداً به قدرت اولیه خود برخواهدگشت. ما در این مقاله، نحوه تعویض در فیلتر جاروبرقی انواع برند‌ها را به شما آموزش خواهیم داد تا متحمل هزینه‌های هنگفت خرید جاروی نو نشوید.

اولین قدم؛ باز کردن محفظه فیلتر جاروبرقی

اولین قدم برای بررسی وضعیت یا تعویض در فیلتر جاروبرقی، باز کردن محفظه آن است. برخی اوقات در فیلتر هپا جاروبرقی آسیب می‌بیند و اتصالات آن می‌شکند. اگر شکستگی روی خود در فیلتر باشد، فقط کافی است تا دری مشابه خریداری کنید. ولی اگر شکستگی مربوط به بدنه جاروبرقی باشد، اکثر افراد تعویض بدنه جاروبرقی را پیشنهاد می‌دهند. ولی در تعمیر آنلاین، تا حد امکان بدنه جاروبرقی ترمیم خواهد شد تا نیازی به پرداخت هزینه بیشتر برای تعویض بدنه نداشته باشید.

برای جلوگیری از شکستگی در فیلتر، هنگام تعویض فیلتر جاروبرقی باید با احتیاط برخورد کنید. بیشتر دلیل مراجعه برای تعمیر جاروبرقی بوش، همین شکستگی روی در فیلتر آن است. با فشار محدود، در را از ضامن خارج کنید، سپس با احتیاط آن را باز کنید. در این حالت می‌توانید فیلتر جاروبرقی را از محفظه خارج کنید.

اولین مرحله تعویض در فیلتر جاروبرقی؛ باز کردن در فیلتر جاروبرقی و بررسی سلامت اتصالات 

قدم دوم؛ بررسی وضعیت در فیلتر جاروبرقی

فیلتر جاروبرقی در بین پاکت و موتور قرار می‌گیرد تا از عبور ذرات غبار به موتور جلوگیری شود. هنگامی که این ذرات وارد موتور شود، قدرت مکش آن کاهش پیدا می‌کند و به‌مرور زمان باعث آسیب و سوختن موتور می‌شود. به همین دلیل، نظافت یا تعویض به موقع فیلتر جاروبرقی اهمیت بالایی دارد. تعویض فیلتر جاروبرقی سطلی با تعویض فیلتر جاروبرقی آاگ، متفاوت است. به‌طور‌کلی هر جاروبرقی دو نوع فیلتر دارد:

  1. میکروفیلتر: کار این فیلتر تصفیه هوای ورودی به فیلتر هپا است.
  2. فیلتر هپا: این فیلتر هوای ورودی به موتور جاروبرقی را تصفیه می‌کند.

اگر شاهد تغییر رنگ یا پارگی فیلتر جاروبرقی بوش یا فیلتر جاروبرقی سایر برند‌ها بودید، باید نسبت به تعویض آن‌ها اقدام کنید. بهترین زمان بررسی وضعیت فیلتر‌ها، هر سه ماه یکبار است.

فرق تعویض در فیلتر جاروبرقی سطلی با سایر مدل‌ها؛ تفاوت شکل و محل فیلتر جاروبرقی سطلی

قدم سوم؛ تعویض در فیلتر جاروبرقی

نحوه تعویض فیلتر جاروبرقی سامسونگ با تعویض فیلتر جاروبرقی پارس خزر مشابه است. برای این‌کار کافی است، محفظه جارو را باز کرده و فیلتر را خارج کنید. اگر جاروبرقی سامسونگ شما قدیمی باشد، دیگر نیازی به تعویض فیلتر هپا نخواهید داشت؛ زیرا این فیلتر در مدل‌های قدیمی جاروبرقی تعبیه نشده است. با تعویض به موقع فیلتر، از کاهش قدرت موتور و نیاز به تعمیر جاروبرقی خبری نخواهد بود. پس بهتر است در هر سال یک تا سه بار وضعیت فیلتر جاروبرقی خود را بررسی کنید.

مرحله آخر؛ بررسی وضعیت و تعویض در و فیلترهای جاروبرقی در‌صورت نیاز

آیا فیلتر جاروبرقی قابل شستشو است؟

فیلتر جاروبرقی، نیاز به نظافت دارد تا ذرات غبار با اتمام ظرفیت آن، به داخل موتور نفوذ نکند. هنگامی که این فیلتر را با آب شستشو دهید، بافت آن آسیب می‌بیند و حفره‌های بزرگ‌تری روی آن ایجاد می‌شود. همین امر موجب عبور ذرات بزرگ‌تر غبار به داخل موتور خواهد شد. پس پاسخ سوال «آیا فیلتر جاروبرقی قابل شستشو است» منفی خواهد بود. بهتر است برای افزایش طول عمر جاروبرقی هیچگاه فیلتر آن را زیر آب نشویید.

آیا فیلتر جاروبرقی قابل شستشو است؟ تغییر شکل و آسیب به بافت فیلتر جاروبرقی

زمان مناسب برای تعویض در فیلتر جاروبرقی؛ چرا باید فیلتر جاروبرقی را عوض کرد؟

زمان تعویض فیلتر جاروبرقی بستگی به قدرت مکش آن دارد. برای مثال، زمان تعویض فیلتر جاروبرقی پاناسونیک، به دلیل مکش بالا، سریع‌تر از سایر برند‌ها با مکش پایین، فرا می‌رسد. اگر متوجه کاهش مکش جاروبرقی شدید، زمان تعویض فیلتر جارو رسیده است. ابعاد، اندازه و کیفیت نکته پر‌اهمیت در تعویض فیلتر جاروبرقی محسوب می‌شود. حتماً هنگام خرید فیلتر، به برند و اصل بودن آن توجه کنید.

خرید انواع فیلتر جاروبرقی اصل و با‌کیفیت در تعمیر آنلاین

در این مقاله به بررسی راه‌های تعویض در فیلتر جاروبرقی پرداختیم. تعویض در فیلتر در هر برند تقریبا مشابه است. اگر در فیلتر جاروبرقی آسیب دیده باشد، فیلتر جارو نیز آسیب می‌بیند و روی مکش آن تاثیر خواهد گذاشت. فرقی ندارد برند جاروی شما چیست؛ با تعویض فیلتر جاروبرقی ال جی، پاناسونیک و سایر برند‌ها، می‌توانید جلوی آسیب‌های بیشتر به موتور جارو را بگیرید. در تعمیر آنلاین علاوه‌بر آموزش‌های مختلف، کار تعمیرات جاروبرقی نیز انجام می‌شود. انواع فیلتر‌های هپا و میکروفیلتر اصل و با‌کیفیت در فروشگاه تعمیر آنلاین به‌فروش می‌رسد که کیفیت آن تضمین می‌شود. رضایت مشتری و اعتماد او، سرمایه تعمیر آنلاین است. اگر سوالی در خصوص نحوه تعویض فیلتر جاروبرقی دارید، در قسمت نظرات بپرسید تا کارشناسان ما، شما را راهنمایی کنند.