ماشین ظرفشویی ال جی بهتر است یا بوش؟

 بوش و ال جی به عنوان برندهای لوازم خانگی، سابقه تولید محصولات قابل اعتماد را دارند. ال جی و بوش یکی از محبوب‌ترین برندهایی هستند که امروزه همه ما با محصولات آنها اشنا هستیم. این دو برند توانستند کاربران زیادی را به خود جذب کنند و از محبوبیت و قابلیت اعتماد بالایی برخوردارند به طوریکه انتخاب اول بسیاری از مشتریان می‌باشند.

کیفیت بالا، عملکرد بالا و سرعت بالا از برجسته‌ترین ویژگی های این دو برند است که آنها را از دیگر برندها متمایز می‌کند. در این مقاله قصد داریم به مقایسه ظرفشویی بوش و ظرفشویی الجی بپردازیم. اگر شما هم بین خرید این دو برند دو دل هستید و هنوز تفاوت‌های آنها را نمی دانید پس با تعمیر آنلاین در این مقاله همراه شوید.

بوش: بوش زیرمجموعه یک شرکت آلمانی است که سابقه بیش از ده سال تولید لوازم خانگی زیبا و با کیفیت را دارد.
ال جی: یک شرکت بزرگ کره‌ای است که به دلیل طراحی منحصر به فرد لوازم خانگی و تلفن شناخته شده است.

مقایسه ظرفشویی بوش و ظرفشویی الجی

مقایسه ظرفشویی بوش و ال جی

شستشوی آرام و بدون صدا

تا به حال برای شما هم اتفاق افتاده که صدای زیاد ماشین ظرفشویی موجب اذیت و آزارتان شود؟ از آنجایی که عملیات شستشو 1 الی 2 ساعت طول می‌کشد داشتن ماشین ظرفشویی که بتوانید بدون سر و صدا و در هر زمان از روز ظرف بشویید از فاکتور های مهم به شمار می‌رود.

 

تنوع در مدل

تنوع در طراحی و مدل از دیگر فاکتورهای مقایسه ظرفشویی بوش با ال جی به حساب می‌آید که به شما این امکان را می‌دهد انتخاب بیشتر و متنوع‌تری را در هنگام انتخاب داشته باشید.

 

عملیات تمیز و خشک کردن

فرایند تمیز و ششستشو کردن ظروف در هنگام خرید ماشین ظرفشویی حائز اهمیت است و باید به آن توجه ویژه‌ای داشت. در حالی که اکثر برندها گزینه های مختلفی را ارائه می‌دهند. در این مرحله باید نیاز خود را مشخص کنید که به چه نوع ماشین ظرفشویی نیازمندید.

 

چرخه و گزینه‌های ششتشو

ماشین‌های ظرفشویی ال جی حداکثر دارای 9 چرخه شستشو و 8 گزینه شستشو هستند و در مقابل نیز ماشین‌های ظرفشویی بوش دارای حداکثر 7 چرخه شستشو و 7 گزینه برای شستشو هستند. ال جی از بخار آب استفاده می‌کند در حالیکه بوش از گرم کردن اب بخار تولید می‌کند.

همچنین ماشین های ظرفشویی ال جی و بوش هر دو به برنامه‌های شستشوی خودکار، شستشوی سریع، شستشوی مراقبتی از ظروف‌های شیشه‌ای مجهز هستند. می‌توانید از گزینه‌های شستشو برای از بین بردن مواد زائد غذایی استفاده کنید.

مقایسه ظرفشویی بوش و ال جی

فولاد ضد زنگ

یکی از مزایای ماشین ظرفشویی ال جی و بوش داشتن فولاد ضد زنگ است. فولاد ضد زنگ عمر طولانی‌تر و فرایند خشک کردن بهتری را ارائه می‌دهند در حالیکه محفظه‌های پلاستیکی ارزانتر بوده و دارای کیفیت پایینتر هستند.

 

شستشوی خودکار

برندهای ظرفشویی بوش یا ال جی هر دو از فناوری هوشمند شستشوی خودکار استفاده می‌کنند. ماشین‌های ظرفشویی مدرن دارای سنسورهایی هستند که سطح کثیفی را اندازه گیری می‌کنند و قادر به تعیین زمان، دما و شدت شستشو هستند. این ویژگی بسیار مفید است و امکان حدس چرخه جستجو را فراهم می کند.

 

شستشو با بخار

یکی از بزرگترین مشکلاتی که احتمال دارد برای ماشین‌های ظرفشویی پیش بیاید کثیفی‌های چسبنده و پخته شده است. و ماشین ظرفشویی ال جی با استفاده از بخار پمپ شده قادر به از بین بردن سر سخت‌ترین لکه‌ها قبل از شروع چرخه شستشو هستند. ماشین ظرفشویی بوش نیز به این قابلیت مجهز هستند اما خب نمی‌توان کیفیت آن را با ماشین ظرفشویی ال جی مقایسه کرد. ماشین ظرفشویی بوش آب به میزان بالایی گرم می‌کند تا بتواند کثیفی‌های ظروف را از بین ببرد. و در نتیجه شستشوی منظم راحت‌تری انجام می‌شود.

 

نرم کننده آب

شستشوی ظروف با اب سخت باعث به وجود آمدن لکه در روی ظروف، کریستال و لیوان‌ها می‌شود. در این شرایط به جای استفاده از سیستم نرم کننده آب بهتر است از سیستم پیشرفته بوش سری 300 استفاده کنید.

 

قفسه های ماشین ظرفشویی

از این فناوری برای افرادی استفاده می‌شود که می‌خواهند ظروف با سایز و اندازه های متفاوت را در ماشین ظرفشویی قرار دهند. تنظیم قفسه ها و انعطاف‌پذیر بودن آنان از نکات مهمی است که به شما امکان ایجاد فضای بزرگتر را می‌دهد. خوشبختانه در هر دو ماشین ظرفشویی بوش و ال جی این امکان وجود دارد.

رَک سوم ماشین ظرفشویی بوش (Bosch MyWay Rack) فضای بیشتری و ظاهر بهتری را در اختیار شما قرار می‌دهد. این رک سوم به شما امکان می‌دهد وسایل بزرگتر، ظروف نقره را در آن قرار دهید. بوش همچنین دارای EasyGlideRack است که حرکت شما را نرمتر و راحت‌‎تر می‌کند.

تفاوت ظرفشویی بوش و ظرفشویی الجی

فناوری هوشمند

فن آوری‌های هوشمند در لوازم خانگی به دلیل راحتی بیشتر در آشپزخانه ها محبوبیت بیشتری دارند. اکنون از تلفن‌های هوشمند برای کنترل ماشین‌های ظرفشویی استفاده می‌شود.

Home Connect: بوش با استفاده از این برنامه شروع و اتمام چرخه شستشو را مشخص می‌کند. LG برنامه SmartThinQ را دارد که کم و بیش همان عملکردها را دارد. این برند از فناوری NFC استفاده می‌کند که می‌تواند چرخه‌های جدید سفارشی را روی برنامه تلفن هوشمند شما بارگیری کند و سپس با نگه داشتن تلفن در کنار ماشین ظرفشویی آنها را به دستگاه شما منتقل کند.

طراحی

طراحی ماشین ظرفشویی ال جی هر روز در حال توسعه است. ال جی در حال حاضر دارای حدود 10 مدل با ویژگی منحصر به فرد ال جی در حال تولید ماشین‌های ظرفشویی استاندارد جلو و همچنین مدل‌های کنترل پنهان با فولاد ضد زنگ، فولاد ضد زنگ سیاه است. اخیراً ال جی رنگ‌های طرح‌هایی مانند مشکی مات و سفید مات را متوقف کرده است.

بوش به عنوان یک تولید کننده ماشین ظرفشویی شناخته شده و قابل اعتماد، طیف گسترده‌ای از مدل های زیر 600 دلار بودجه پسند 100 سری (که قبلاً با نام سری Ascenta شناخته می شدند) تا سری لوکس 2000 دلاری و حتی ماشین‌های ظرفشویی ADA را تولید می‌‎کند.

ماندگاری و دوام

ال جی نسبت به بوش از سابقه کمتری برخوردار است، اما آنها در تلاش‌اند تا ویژگی‌های خود را توسعه دهند و محصولات متنوع‌تری را ارائه دهند. بوش با سابقه، دوام خود را ثابت کرده و از قابل اعتمادترین ماشین‌های ظرفشویی موجود در بازار است. ال جی به دلیل یافتن خدمات تعمیر ظرفشویی و نگهداری دشوار از دوام و قابلیت اعتماد کمتری نسبت به بوش برخوردار است.

 

قیمت

ماشین ظرفشویی‌های سطح پایین و سطح بالا تفاوت قابل توجهی در قیمت دارند. هر دو برند ماشین‌های با کیفیتی را برای همه بودجه ارائه می‌دهند و بوش قطعاً انتخاب بیشتری در دسته‌های برتر و لوکس دارد. ال جی مطمئناً در مدل‌های ارزان قیمت خود انتخاب‌های زیادی را در اختیار شما قرار می‌دهد.

 

نتیجه
هر دو به عنوان برند‌های قابل اعتماد و با کیفیت شناخته می‌شوند. بسیاری از کاربران امکانات و طراحی زیبا ال جی را بالاتر می‌دانند در حالیکه بسیاری از کابران سابقه و کیفیت بوش را ترجیح می‌دهند.