فرض کنید صبح بعد از بیدار شدن و برای صرف صبحانه در یخچال را باز می‌کنید و با بوی بد یخچال مواجه می‌شوید. بوی بد شاید به‌دلیل فاسد شدن مواد غذایی یا تمیز نکردن منظم یخچال باشد. اما هر دلیلی که داشته باشد، بوی نامطبوع یخچال بسیار آزاردهنده است. روش‌های مختلفی برای از بین بردن بوی بد یخچال وجود دارد که ما در این مقاله از مجله تعمیر آنلاین برخی از این روش‌ها را به‌صورت کامل بررسی خواهیم کرد. توصیه می‌کینم بعد از خواندن این مقاله یکی از همین روش‌های ساده را امتحان کنید و برای همیشه از بوی آزاردهنده یخچال دور بمانید.

از بین بردن بوی بد یخچال با جوش شیرین

در صورتی که هرگونه مواد غذایی با بوی تند مثل ماهی، سیر، پیاز و برخی مواد دیگر بیشتر از چند روز در یخچال قرار بگیرند، بوی بد یخچال محیط آشپزخانه را دربرمی‌گیرد. یکی از موادی که برای از بین بردن بوی بد یخچال استفاده می‌شود، جوش شیرین است. جوش شیرین توانایی از بین بردن موفقیت‌آمیز همه بوهای ناخوشایند یخچال را دارد.
پیشنهاد می‌کنیم در ابتدای کار یخچال و فریزر را به‌صورت کامل تمیز کنید و مواد غذایی فاسد را از یخچال خارج کنید. بعد از آن محلول جوش شیرین را با آب ترکیب کنید و درون یخچال قرار دهید. در حدود چند ساعت در یخچال بسته باشد تا همه بوهای بد از بین برود. توصیه می‌کنیم برای تمیز کردن داخل یخچال یه جای مواد شوینده از پودر جوش شیرین استفاده کنید. رسیدگی منظم و تمیز کردن مرتب یخچال به‌صورت ماهانه موجب می‌شود، هزینه تعمیر یخچال فریزر در زمان سرویس کمتر شود.

از بین بردن بوی بد یخچال با جوش شیرین

رفع بوی بد یخچال؛ معجزه قهوه

برای خوشبو کردن و رفع بوی بد یخچال از قهوه استفاده کنید. قهوه نه‌تنها بوی بد یخچال را از بین می‌برد، بلکه فضای داخلی آن را کاملا خوشبو می‌کند. بعد از تمیز کردن و نظافت یخچال مقداری پودر قهوه را درون ظرفی تمیز و خشک بریزید و در یکی از طبقه‌های یخچال قرار دهید. پودر قهوه باید چند روز در فضای یخچال باقی بماند تا بوی بد به‌صورت کامل از بین برود.
علاوه‌بر پودر قهوه، می‌توانید از دانه‌های درشت قهوه نیز استفاده کنید. همچنین پیشنهاد می‌کنیم برای اینکه سریع‌تر بوی بد یخچال رفع شود، ترکیب جوش شیرین و پودر قهوه را به کار بگیرید. فراموش نکنید برای تعمیر یخچال مخصوصا تعمیر ساید دوو از کارشناسان با تجربه کمک بگیرید تا گرفتار پرداخت هزینه اضافی بابت خدمات سرویس نشوید.
از بین بردن بوی بد یخچال با قهوه

لیمو ترش؛ عامل از بین بردن بوی بد یخچال

اسانس و رایحه لیمو همیشه بوی خوبی دارد و پیشنهاد می‌کنیم برای رفع بوی بد یخچال از لیمو استفاده کنید. اگر توجه کرده باشید، در مواد شوینده نیز از رایحه لیمو استفاده می‌کنند. لیمو را به چند تکه تقسیم کنید و در طبقات مختلف یخچال قرار دهید. بعد از 2 یا 3 روز بوی بد یخچال به‌خوبی از بین خواهد رفت. برای تمیز کردن داخل یخچال نیز توصیه می‌کنیم از لیمو استفاده کنید. لیمو به‌خاطر خاصیت اسیدی که دارد، لکه‌های چربی و باقیمانده غذایی را به‌خوبی از بین می‌برد.
توجه کنید هر زمانی که برای یخچال یا فریزر مشکلی به‌وجود آمد، حتما با کارشناسان و متخصصان تماس بگیرید. اگر تعمیرات را به تاخیر بیندازید، هزینه‌ها بالاتر افزایش پیدا می‌کند. به‌عنوان مثال اگر برای تعمیر یخچال بوش سریع‌ اقدام نکنید، ممکن است موتور یخچال آسیب ببیند و هزینه تعمیرات نیز به طرز عجیبی بالا می‌رود.

رفع بوی بد یخچال با لیموترش

از بین بردن بوی بد یخچال با زغال یا کربن

در پاسخ به سوال «چگونه بوی بد یخچال را از بین ببریم» باید بگوییم که مواد مختلفی برای از بین بردن این بوی نامطبوع وجود دارد. زغال به‌دلیل داشتن کربن فعال قادر به رفع بوی بد یخچال و فریز است. پودر زغال را داخل دستمال نخی قرار دهید و دمای یخچال را نیز در درجه پایین بگذارید. پودر زغال را در طبقه‌های مختلف یخچال قرار داده و اجازه بدهید حدود 3 روز در یخچال بماند.
بعد از 3 روز نه‌تنها بوی بد از بین رفته، بلکه محیط داخلی یخچال به‌نوعی ضدعفونی شده است.  کربن فعال را از عطاری‌ها باید تهیه کنید. همچنین توصیه می‌کنیم برای تعمیر ساید سامسونگ یا یخچال با برندهای دیگر از متخصصان تعمیر آنلاین کمک بگیرید.

سرکه سفید محلولی برای رفع بوی بد یخچال

روش‌های مختلفی برای رفع بوی بد یخچال وجود دارد که یکی از همین روش‌ها استفاده از سرکه است. با سرکه سفید نه‌تنها می‌توانید از بوی بد یخچال خلاص شوید، بلکه یخچال را ضدعفونی خواهید کرد. بعد از مرتب و تمیز کردن یخچال یک فنجان سرکه سفید را درون کاسه بریزید و به‌مقدار مساوی آب به آن اضافه کنید. ظرف را به مدت 3 روز در یخچال قرار دهید تا همه بوهای بد از بین برود. توصیه می‌کنیم از سرکه به‌عنوان تمیز کننده استفاده کنید تا علاوه‌بر تمیز شدن یخچال، ضدعفونی یخچال نیز به‌خوبی انجام شود.

تمیز کردن یخچال برای رفع بوی بد 

رفع بوی بد یخچال با استفاده از ساده‌ترین وسیله‌ها

در این مقاله به پرسش «بوی بد یخچال چگونه برطرف میشود» پاسخ دادیم و روش‌های مختلفی برای از بین بردن بوی بد یخچال را بررسی کردیم. توجه کنید برای اینکه گرفتار بوی نامطبوع یخچال نشوید، چند مورد را باید به‌صورت مستمر انجام دهید. مواد غذایی فاسد شدنی را سریع‌تر مصرف کنید یا درون فریزر قرار دهید. از ظرف‌های درپوش دار برای قرار دادن مواد غذایی در یخچال استفاده کنید و به‌صورت ماهانه یخچال را تمیز کنید.

هر زمانی که یخچال یا فریز شما با مشکلی مواجه شد، با کارشناسان زبده تعمیر آنلاین تماس بگیرید. متخصصان باتجربه تعمیر آنلاین برای تعمیر لوازم خانگی شما آمادگی کامل را دارند. کلیه قطعاتی که توسط کارشناسان ما تعویض می‌شوند، ضمانت 6 ماهه دارند. پس از این بابت خیالتان راحت باشد. اگر تجربه مناسبی در رابطه با رفع بوی بد یخچال دارید، در همین قسمت با ما در میان بگذارید.