آیا تابه‌حال برای شما پیش آمده است که به‌محض زدن دوشاخه جاروبرقی به پریز و قبل از زدن دکمه Power، جاروبرقی‌تان روشن شود؟ این مشکل، یکی از پرتکرارترین ایرادهای جاروبرقی‌ها به شمار می‌آید و به آن اصطلاحاً یکسره شدن جاروبرقی می‌گویند. اصطلاح یکسره شدن به چه معنا است؟ یکسره جاروبرقی یعنی وقتی جاروبرقی را به پریز برق می‌زنید، خودبه‌خود روشن می‌شود و با کلید Power نیز خاموش نمی‌شود. در این مقاله، علت یکسره شدن جاروبرقی را توضیح می‌دهیم تا گرهی از مشکلات شما باز کنیم. اگر شما هم با مشکل یکسره شدن جاروبرقی‌تان دست‌وپنجه نرم می‌کنید، خواندن ادامه این مقاله را از دست ندهید.

1. استفاده طولانی‌مدت؛ علت یکسره شدن جاروبرقی

جاروبرقی، مانند کلیه لوازم خانگی، نیاز به استراحت دارد. اگر جاروبرقی سامسونگ یا هر برند دیگری به‌طور مداوم روشن باشد، از کار می‌افتد. علت یکسره شدن جاروبرقی، استفاده طولانی‌مدت و مداوم از آن است. حتماً هر 10 دقیقه یک‌بار، جاروبرقی را به مدت 3 دقیقه خاموش کنید تا استراحت کند.

اگر خانه بزرگی دارید، آن را به بخش‌های مختلف تقسیم کنید؛ دراین‌صورت هم جاروبرقی مداوم روشن نیست و هم شما استراحت می‌کنید. وقتی جاروبرقی به‌طور مداوم روشن باشد، فشار بسیاری به موتور آن وارد و به‌اصطلاح یک‌سره می‌شود. سعی کنید از وسایل خانه به‌درستی نگهداری و استفاده کنید تا عمرشان افزایش پیدا کند. جاروبرقی، یکی از ضروری‌ترین و کاربردی‌ترین وسایل خانه است. اگر این وسیله ضروری خانه دچار مشکل یا ایراد شد، برای تعمیرات جاروبرقی حتماً آن را به افراد ماهر بسپارید.

استفاده طولانی‌مدت؛ علت یکسره شدن جاروبرقی

2. داغ کردن موتور و قطعات جانبی؛ علت خاموش روشن شدن جاروبرقی

خاموش و روشن شدن جاروبرقی با اتصال مجموعه‌ای از قطعات داخلی و فرمان آن‌ها انجام می‌شود. اگر هر کدام از قطعات داخلی جاروبرقی داغ شوند، کارایی خود را در طولانی‌مدت از دست می‌دهند. برای اینکه قطعات داخلی جاروبرقی داغ نشود، حتما به جاروبرقی استراحت کافی را بدهید.

3. پر بودن کیسه یا مخزن؛ علت یکسره شدن جاروبرقی در برندهای مختلف

علاوه‌بر استفاده مداوم از جاروبرقی، یکی از دلایل داغ شدن این دستگاه عوض نکردن پاکت آن است. به شما توصیه می‌کنیم که هیچ‌وقت نگذارید پاکت جاروبرقی به‌طور کامل پر شود. حتماً قبل از هربار استفاده از جاروبرقی، پاکت آن را بررسی کنید. اگر پاکت جاروبرقی پر بود، پاکت جدیدی برای آن بگذارید.

بسیاری از جاروبرقی‌های مدرن، بدون کیسه و پاکت هستند و فقط مخزن دارند. برای جلوگیری از داغ شدن موتور این وسیله کاربردی، حتماً مخزن جاروبرقی‌های مدرن را خالی کنید. بسیاری از جاروبرقی‌ها خراب می‌شوند و نیاز به تعمیر دارند. برای تعمیر کردن جاروبرقی حتماً به نمایندگی‌های مجاز آن برند مراجعه کنید. همچنین برای تعمیر جاروبرقی بوش حتماً با کارشناسان خبره تعمیر آنلاین تماس بگیرید. تعمیر آنلاین، مرکز تخصصی انواع لوازم خانگی بوش است و نمایندگی تعمیرات جاروبرقی بوش را نیز به عهده دارد.

پر بودن پاکت یا مخزن، دلیل یکسره شدن جاروبرقی

4. خراب بودن کلید خاموش و روشن؛ علت یکسره شدن جاروبرقی

اگر جاروبرقی شما یکسره شده است، اصلاً نگران نباشید. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که کلید روشن و خاموش این وسیله کاربردی را بررسی کنید. علت یکسره شدن جاروبرقی می‌تواند خرابی کلید روشن و خاموش باشد. یکی از دلایل خرابی کلید روشن و خاموش جاروبرقی، استفاده نادرست از آن است.

حتماً سعی کنید از لوازم برقی خانه به‌درستی استفاده کنید؛ قیمت لوازم خانگی روزبه‌روز در حال افزایش است و خرید مجدد جاروبرقی هزینه‌های بسیاری را برای شما خواهد داشت. اگر جاروبرقی فیلیپس دارید و نیاز به تعمیر با تعویض قطعه دارد، حتماً به مرکز تخصصی تعمیر لوازم خانگی مراجعه کنید. همچنین برای تعمیر جاروبرقی فیلیپس می‌توانید به کارشناسان حرفه‌ای تعمیر آنلاین اعتماد کنید.

5. نیاز به تعویض فیلتر؛ علت یکسره شدن جاروبرقی ال جی

جاروبرقی‌های مدرن ال جی یا مارک‌های دیگر، فاقد کیسه هستند و مخزن دارند. جاروبرقی‌های مخزن‌دار فیلترهایی دارند که باید به‌طور مرتب عوض شوند. با مطالعه دقیق و درست راهنمای جاروبرقی، فیلتر آن را تمیز کنید. حتماً حواستان باشد که فیلتر هوا را خشک کنید و سپس در جاروبرقی بگذارید.

برخی از جاروبرقی‌ها سروصدای بسیاری دارند. سروصدای جاروبرقی علاوه‌بر اعضای خانواده، ممکن است برای همسایه‌ها نیز اذیت و آزار ایجاد کند؛ به‌خصوص در مواقعی که زمان استراحتشان باشد. شاید علت صدای زیاد جاروبرقی خرابی اجزای داخلی دستگاه و موتور آن باشد. اگر صدای جاروبرقی‌تان سرسام‌آور است، حتماً با یک تعمیرکار خبره مشورت کنید.

6. نیم‌سوز شدن موتور؛ علت خاموش روشن شدن جاروبرقی

نیم‌سوز شدن موتور جاروبرقی دلایل بسیاری دارد و نوسانات برق، یکی از مهم‌ترین علت‌های آن است. نیم‌سوز شدن موتور جاروبرقی ایراد شایعی نیست. گاهی ممکن است جاروبرقی بوی سوختگی یا بوی بدی بدهد، این بو یکی از علائم نیم‌سوز شدن موتور جاروبرقی به شمار می‌آید. برای تشخیص نیم‌سوز شدن موتور این وسیله کاربردی، دستتان را روی بدنه دستگاه بگذارید. اگر بدنه جاروبرقی به‌شدت گرم بود، یعنی موتور جاروبرقی نیم‌سوز شده است. دراین‌صورت، باید برای تعمیر موتور جاروبرقی اقدام و با تعمیرکار ماهری مشورت کنید.

نیم‎‌سوز شدن موتور، یکی از دلایل شایع یکسره شدن جاروبرقی

7. در صورت یکسره شدن جاروبرقی، کابل آن را چک کنید

اتصالی کردن، شایع‌ترین علت یکسره شدن جاروبرقی است. ابتدا بررسی کنید که آیا برق در سوکت وجود دارد یا خیر. در ادامه، وجود برق در دوشاخه جاروبرقی را بررسی کنید. سپس به هر بخش از سیم نگاهی بیندازید تا مطمئن شوید آسیبی ندیده است.

8. کشیده شدن سیم؛ علت یکسره شدن جاروبرقی پارس خزر

بیشتر جاروبرقی‌های پارس خزر یا برندهای دیگر، سیم بلندی دارند تا جارو کشیدن محیط اطراف آسان‌تر شود. باید در کشیدن این سیم دقت کنید. اگر سیم جاروبرقی را به‌سرعت یا محکم بکشید، ممکن است اتصالات آن آسیب ببیند. کشیده شدن سیم، مهم‌ترین علت یکسره شدن جاروبرقی است. برای جلوگیری از آسیب دیدن سیم جاروبرقی و یکسره شدن آن، سیم را آرام‌تر به بیرون بکشید. اگر در محل جارو کشیدن پریز برق وجود دارد، دوشاخه جاروبرقی را به همین پریز نزدیک‌تر بزنید.

کشیده شدن سیم، علت خاموش روشن شدن جاروبرقی

دریافت خدمات حرفه‌ای و باکیفیت برای تعمیر انواع جاروبرقی‌ها با تعمیر آنلاین

در این مقاله، به‌طور مفصل به شایع‎‌ترین علت یکسره شدن جاروبرقی پرداختیم. یکسره شدن جاروبرقی زمانی رخ می‌دهد که دوشاخه جاروبرقی را به برق می‌زنید و این دستگاه بلافاصله روشن می‌شود. در موقع یکسره شدن جاروبرقی، زدن کلید خاموش نیز موثر نخواهد بود. اگر جاروبرقی شما مشکل فنی یا نیاز به تعمیر دارد، تکنسین‌های مجرب تعمیر آنلاین در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با بهترین قطعات در خدمت شما هستند.

تعمیر آنلاین، مرکز تخصصی نصب، آموزش و تعمیرات لوازم خانگی در ایران محسوب می‌شود و مجری تخصصی خدمات پس از فروش برندهای مطرح جهان است. اگر جاروبرقی و لوازم خانگی تعمیرات اساسی نیاز دارد، با شماره تلفن ۴۵۳۹۶-۰۲۱ با ما در تماس باشید. اگر تابه‌حال از خدمات این مجموعه استفاده کرده‌اید، تجربه خود را با ما و سایر کاربران تعمیر آنلاین به اشتراک بگذارید.