یکی از ارورهایی که ممکن است هر فردی در هنگام شستشوی لباس‌ها با آن مواجه شود، ارور e7 لباسشویی سامسونگ است.

این کد خطا به علت خرابی هیدرواستات اتفاق می‌افتد و بی توجهی به آن می‌تواند مشکلات بیشتری را برای دستگاه شما ایجاد کند.

اگر درباره علت بروز این کد خطا و نحوه رفع آن اطلاعات زیادی ندارید با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

 

معنای ارور e7 لباسشویی سامسونگ

این ارور یکی از ارورهای مهم در ماشین لباسشویی سامسونگ است که به طور معمول با ورود آب بیش از حد به داخل دیگ و حتی سرریز شدن آب بر روی زمین همراه است.

با توجه به اینکه ورود بیش از حد آب می‌تواند به قطعات حساس داخلی خصوصا برد لباسشویی آسیب برساند بهتر است به محض دیدن خطای e7 لباسشویی سامسونگ، دستگاه را خاموش کرده و تمامی موارد زیر را برای پیدا کردن دلیل اصلی این مشکل بررسی نمایید.

خرابی هیدروستات مربوط به ارور e7 ماشین لباسشویی سامسونگ

بیشتر بخوانید: ارور AE لباسشویی سامسونگ + راهکارهای رفع آن

• خرابی هیدرواستات

هیدرواستات وظیفه دارد که میزان ورود آب به داخل دستگاه را اندازه گیری کرده و با رسیدن سطح آب به حد نصاب، دستور قطع شدن مسیر آب ورودی را به برد صادر کند.

خرابی هیدرواستات به طور معمول باعث ورود آب بیش از حد به دیگ خواهد شد و احتمال سرریز شدن آب از دستگاه وجود دارد.

لذا باید هیدرواستات را بررسی نمایید و از سالم بودن شلنگ و کپسول آن مطمئن شوید. در صورتی که نیاز به تعویض هیدرواستات دارید بهتر است از یک تعمیرکار مجرب در این زمینه کمک بگیرید.

 

• خرابی برد

برد قطعه‌ای کوچک اما حیاتی در قسمت بالایی لباسشویی‌های تمام اتوماتیک است که نقش مغز را برای دستگاه ایفا می‌کند. این دستگاه با استفاده از اتصالات الکتریکی که با تمام قطعات داخلی لباسشویی دارد فعالیت دقیق هریک را بررسی و دستور شروع به کار و پایان کار آنها را صادر می‌نماید.

در برخی از مواقع، هیدرواستات به درستی دستور قطع شدن مسیر آب ورودی را صادر می‌کند اما برد به دلیل نیم سوز شدن یا خرابی، قادر به تحلیل آن و ارسال دستور قطع شدن شیر برقی را ندارد و بدین ترتیب آب بیشتری وارد دیگ خواهد شد.

در این حالت ارور e7 لباسشویی سامسونگ بر روی نمایشگر ظاهر می‌شود و دستگاه از ادامه فرآیند شستشو باز می‌ماند.نوسانات شدید برقی، رطوبت بیش از حد محیط و داغ کردن زیاد دستگاه از مهم‌ترین دلایل خرابی برد هستند.

توصیه می‌شود برای رفع این مشکل و تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ خود از یک تکنسین مجرب در این زمینه کمک بگیرید.

 

خرابی هایی که ارور e7 ماشین لباسشویی سامسونگ ایجاد میکند

بیشتر بخوانید: ارور OE در ماشین لباسشویی سامسونگ به چه معناست؟ + روش رفع آن

 

• قطعی اتصالات هیدرواستات و برد

یکی دیگر از دلایل بروز کد خطای e7 لباسشویی سامسونگ قطع بودن اتصالات بین برد و هیدرواستات ماشین لباسشویی است. در این حالت علی رغم اینکه برد و هیدرواستات هر دو سالم هستند اما پیغام هیدرواستات مبنی بر کافی بودن آب داخل دیگ، به برد مخابره نمی‌شود و شیر برقی به کار خود ادامه می‌دهد.

برای رفع این مشکل نیاز است که اتصالات بین برد و هیدرواستات بررسی شود و در صورت هرگونه خرابی و قطعی، سیم را عوض و یا ترمیم کنید.

برای استفاده از خدمات تعمیر ماشین لباسشویی تعمیر آنلاین به صفحه اصلی این خدمت مراجعه نمایید.

 

• قطعی اتصالات برد و شیر برقی

در این حالت پیغام هیدرواستات برای برد ارسال می‌شود و برد به درستی دستور قطع شدن آب ورودی را به شیر برقی صادر می‌کند.

با این حال قطع بودن اتصالات میان این دو قطعه باعث می‌شود که آب بیشتری به داخل دیگ وارد شود تا جایی که ارور e7 لباسشویی سامسونگ بر روی نمایشگر ظاهر گردد.

برای رفع این مشکل نیاز است که اتصالات میان شیر برقی و برد به درستی بررسی شود و هرگونه خرابی و قطعی برطرف گردد.

رفع خطای e7 لباسشویی سامسونگ

• خرابی شیر برقی

در برخی از موارد دیده شده که ارور e7 لباسشویی سامسونگ به دلیل خرابی شیر برقی بر روی نمایشگر ظاهر می‌شود.

در این حالت شیر برقی علی رغم دریافت دستور قطع شدن مسیر آب ورودی، قادر به انجام این دستور نیست و آب بیشتری وارد دیگ می‌شود. برای رفع این مشکل باید شیر برقی را تعمیر و یا در صورت نیاز آن را تعویض نمایید.

لذا بهتر است در صورتی که در این زمینه ارور لباسشویی سامسونگ اطلاعات و تجربه خاصی ندارید با نمایندگی ماشین لباسشویی سامسونگ تماس بگیرید.

 

نمایندگی تعمیر آنلاین

ارور e7 لباسشویی سامسونگ زمانی رخ می دهد که آبگیری ماشین لباسشویی متوقف نمی شود. برای رفع این خطا لازم است ابتدا ماشین لباسشویی را خاموش کرده، سپس اتصالات هیدرواستات بررسی شود.

برای اطمینان بیشتر می توانید از یک تعمیر کار ماهر برای برطرف کردن خطای e7 لباسشویی سامسونگ کمک بگیرید .

ما تعمیرآنلاین را به شما توصیه می کنیم. به یاد داشته باشید که از ماشین لباسشویی تا زمانی که تعمیرات انجام نشده استفاده نکنید. زیرا این آسیب می تواند صدمه های بعدی را به دستگاه شما وارد کند.

 

برای خرید شیربرقی انواع مدل های ماشین لباسشویی اینجا کلیک کنید.