تعمیر یخچال فریزر زیمنس

تعمیر یخچال فریزر

شرکت زیمنس به عنوان یکی از برندهای معتبر تولید لوازم خانگی، اولین یخچال خود را در سال ۱۹۳۰ روانه بازار نمود و به ترتیب در سال های ۱۹۳۶ و ۱۹۴۰ موفق به ساخت یخچال های ۶۰ لیتری و کمپرسوردار شد. امروزه زیمنس با استفاده از تکنولوژی پیشرفته، مدل های مختلف این محصول را در ابعاد و طرح های گوناگون تولید می‌کند و توانسته طرفداران بسیاری را در کشورهای مختلف کسب نماید. تعمیر آنلاین به عنوان مرکز رسمی زیمنس در ایران، مسئولیت ارائه خدمات تعمیرات یخچال فریزر این برند اروپایی را همچون دیگر محصولات زیمنس در مناطق ۲۲گانه تهران بر عهده دارد. لازم به ذکر است که تمامی کارشناسان این مجموعه، دوره های لازم برگزار شده توسط زیمنس را گذرانده و موفق به کسب گواهینامه های معتبر شده اند.

ثبت سفارش خدمات

ثبت سفارش تعمیرات، در کمتر از ۶۰ ثانیه

به منظور درخواست خدمات بدون هیچ تماسی و فقط با تکمیل فرم زیر، در کمتر از ۶۰ ثانیه اطلاعات خود را ثبت نمایید. کارشناسان ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس خواهند گرفت.

ایرادات متداول یخچال فریزر زیمنس

در این قسمت از برخی از ایرادات متداول یخچال فریزر زیمنس با خبر شوید.

یخچال فریزر زیمنس قادر به سرد کردن نمی باشد، راه حل چیست؟

دریچه های بین فریزر و یخچال و لوله های تخلیه را از جنبه یخ زدگی و گرفتگی بررسی نمایید و در صورت وجود انسداد اقدام به برطرف کردن آن کنید.
درزبندی و واشر دور درب یخچال را بررسی نمایید. جهت چک کردن این درزبندی یک کاغذ در بین واشر و درب دستگاه قرار دهید و کاغذ را به بیرون بکشید. در صورت نبود ن مقاومت در برابر حرکت کاغذ و یا در صورت مشاهده ترک، اقدام به تعویض واشر نمایید.
سوئیچ درب، هیتر و تایمر دیفراست و فن تبخیرکننده را با استفاده از مولتی متر بررسی نمایید و در صورت مشاهده عدم وجود اتصال اقدام به برطرف کردن آن نمایید.

بیشتربیشتر

علت صدای زیاد یخچال فریزر زیمنس چیست؟

اگر علاوه بر مشکل ایجاد صدای زیاد، یخچال فریزر زیمنس شما قادر به سرد کردن نمی باشد، موتور فن دچار مشکل شده است. جهت رفع عیب، ابتدا دستگاه را از برق جدا نمایید و سپس موانع موجود در برابر حرکت فن کندانسور را رفع نمایید.
اگر صدای زیاد ایجاد شده، از قسمت فریزر است، موتور فن تبخیرکننده خراب شده است.
موتور فن تبخیرکننده وظیفه دارد هنگام کار کمپرسور، گرمای کویل های تبخیرکننده را کاهش دهد. جهت بررسی این قطعه، درپوش فن تبخیرکننده را بردارید و سپس به بررسی موتور فن تبخیرکننده بپردازید. اگر مقدار قابل توجهی یخ بر روی موتور وجود دارد، اقدام به برطرف کردن آن نمایید.

بیشتربیشتر

علت کارکردن پیوسته یخچال فریزر زیمنس چیست؟

تایمر دیفراست خراب شده است.
هنگامی که کمپرسور به مدت ۸ تا ۱۰ ساعت کار می کند، تایمر دیفراست سیکل یخ زدایی را فعال و کمپرسور را خاموش می کند.
هیتر دیفراست دچار مشکل شده است.
در طول سیکل یخ زدایی، هیتر دیفراست یخ های کویل های تبخیرکننده را ذوب می کند. این قطعه از یک سیم درون لوله شیشه ای یا آلومینیومی تشکیل شده که در زیر و یا در کنار کویل های تبخیرکننده قرار گرفته است. جهت بررسی هیتر دیفراست از یک مولتی متر استفاده نمایید.
ترموستات قادر به اتمام فرایند یخ زدایی نیست.
این قطعه وظیفه خاموش کردن المنت را در پایان سیکل یخ زدایی بر عهده دارد. ترموستات عموماً بر روی لوله تبخیرکننده قرار دارد. جهت بررسی این قطعه از مولتی متر استفاده نمایید.
موتور فن کندانسور معیوب شده است.
فن کندانسور وظیفه خنک کردن کویل کندانسور را بر عهده دارد و در صورت عدم کارکرد مناسب این قطعه، کمپرسور جهت خنک کردن یخچال باید مدت زمان بیشتری کار کند. فن کندانسور در نزدیکی کندانسور قرار گرفته است. فن باید آزادانه حرکت کند؛ بنابراین آلودگی هایی که مانع حرکت آزادانه آن هستند را برطرف نمایید.

بیشتربیشتر

یخچال فریزر زیمنس کار نمی کند، راه حل چیست؟

پریز برق، دوشاخه، سیم و اتصالات الکتریکی یخچال فریزر را بررسی نمایید.
اگر لامپ درون یخچال روشن می شود اما دستگاه قادر به سرد کردن نمی باشد، ابتدا تنظیمات مربوط به دمای یخچال را بررسی نمایید. دمای مورد نظر در یخچال و فریزر به ترتیب ۳ تا ۴ و ۱۵- تا ۱۸- درجه سانتی گراد است.
فاصله دستگاه از دیواره ها را بررسی نمایید. فاصله مناسب، جریان هوای مورد نیاز جهت عملکرد دستگاه را فراهم می کند.
کویل های کندانسور را با استفاده از جاروبرقی و یا برس تمیز کنید.
دستگاه را به مدت ۲ ساعت از برق جدا کرده و سپس مجدداً آن را متصل نمایید. اگر دستگاه به طور صحیح شروع به کار کرد، علت این مشکل داغ کردن بیش از حد کمپرسور است و نیاز به حضور تکنسین می باشد.

بیشتربیشتر

آب سرد کن ساید بای ساید زیمنس کار نمی کند، راه حل چیست؟

فیلتر آب دستگاه مسدود شده است.
انسدا فیلتر آب باعث کاهش میزان آب ورودی به دستگاه می شود. به طور کلی اگر در منطقه ای با آب سخت زندگی می کند، هر ۶ ماه یکبار نیاز به تعویض فیلتر آب می باشد.
شیر آب ورودی خراب شده است.
جهت بررسی این قطعه، ابتدا دستگاه را از برق جدا کرده و سپس منبع تغذیه آب را ببندید. سپس اتصال شیربرقی را با استفاده از مولتی متر بررسی نمایید و در صورت وجود انسداد در شیر آن را برطرف نمایید. لازم به ذکر است که در صورت عدم کارکرد آب سردکن احتمال کم بودن فشار آب هم وجود دارد.
میکروسوئیچ آب سردکن معیوب شده است.
در قسمت پشت بازوی آب سردکن، یک میکروسوئیچ قرار دارد که فرمان لازم را جهت تامین آب به شیربرقی می فرستد. جهت بررسیف مقاومت آن را با اهم متر چک کنید.
برد کنترل دستگاه دچار مشکل شده است.
بررسی و تعمیر برد دستگاه، نیاز به حضور تکنسین متخصص دارد.

بیشتربیشتر

راه حل رفع نشتی آب در یخچال فریزرهای زیمنس چیست؟

لوله و محفظه تخلیه را بررسی نمایید و در صورت تجمع بیش از حد آلودگی ها و یا یخ زدگی، آن را تمیز نمایید.
فیلتر آب را چک کنید. در صورت قرار نگرفتن فیلتر به صورت صحیح در محل مناسب و یا ترک خوردگی، نشتی آب رخ می دهد.
بررسی کنید که دستگاه بر روی سطح صاف و هموار قرار گرفته و تراز باشد.
اتصالات آب دستگاه را بررسی کنید و در صورت مشاهده نشتی اقدام به برطرف کردن آن نمایید.

بیشتربیشتر

سوالات متداول

01چگونه سفارش تعمیرات را ثبت کنم؟

به منظور ثبت سفارش می توانید با شماره 45396-021 تماس بگیرید و یا اینکه فرم درخواست اعزام کارشناسی را تکمیل نمایید. پس از ثبت اطلاعات، کارشناس مربوطه در کمتر از 60 دقیقه با شما تماس خواهد گرفت.

02آیا شرکت تعمیرآنلاین معتبر می باشد؟

تعمیرآنلاین به عنوان برند ثبت شده شرکت امید ضمانت پارسیان، دارای تمامی مدارک اعتبارسنجی از جمله مجوز رسمی اتحادیه های مربوطه، تحت نظارت سازمان اصناف ایران و دارای کد آیسیک می باشد.

03در صورتی که نسبت به تکنسین اعزامی رضایت نداشتم، چه اقدامی انجام دهم؟

آرامش و رضایت مشتری از اصول تعمیرآنلاین می باشد. پس در صورتی که نسبت به رفتار و تخصص تکنسین، هرگونه ابهام انتقاد و یا اعتراضی داشتید تنها کافی است که با دفتر مرکزی تماس گرفته و این موضوع را با اپراتورهای ما در میان گذارید تا تیم پشتیبانی در لحظه به مشکل رسیدگی کنند.

04خدمات صورت گرفته در تعمیرات چه مدت ضمانت دارد؟

تمامی قطعات تعویض شده در تعمیر یخچال فریزر توسط مجموعه تعمیرآنلاین شامل 6 ماه ضمانت می‌باشد. توجه داشته باشید قطعات زینتی مانند کشو و شیشه و قطعات لاستیکی مثل خرطومی شامل گارانتی نمی‌باشد.

05در صورت بروز مجدد عیب آیا باید هزینه مجدد پرداخت کنم؟

خیر. در صورتی که در مدت گارانتی خدمات، عیب دستگاه مجددا تکرار شود، شما هیچگونه هزینه‌ای نباید پرداخت کنید.

06آیا تضمینی برای حفظ امنیت حریم شخصی من در هنگام حضور تکنسین در محل وجود دارد؟

بله. علاوه بر آنکه تمامی کارشناسان این مرکز از افراد متعهد و امین می‌باشند، تمامی موارد سازمان های امنیتی و نظارتی را گذرانده و همگی دارای گواهی عدم سوء پیشینه می‌باشند و تست های روانشناسی مجموعه را گذرانده‌اند.

07نحوه تسویه حساب صورتحساب به چه صورت است؟

در پایان کار و انجام تست نهایی، تکنسین به شما فاکتور و لیبل گارانتی را تقدیم می‌کند و شما می‌توانید برای تسویه صورتحساب مبلغ را به حساب مجموعه و یا تکنسین واریز نمایید.

08آیا هزینه تعمیرات بر اساس نرخ مشخصی می‌باشد؟

بله. تمامی قیمت های اعلام شده توسط تکنسین بر اساس قیمت‌های اعلام شده گروه نرخ گذاری اتحادیه می‌باشد. شما می‌توانید به کمک امکان محاسبه آنلاین تعمیرات از اجرت خدمات مطلع شوید.

09در صورتی که در هنگام حضور تکنسین، به هر دلیلی از انجام تعمیرات منصرف شوم آیا باید هزینه‌ای پرداخت کنم؟

در صورتی که تعمیرکار در محل حاضر شود و پس از یافتن عیب، به هر دلیلی با تعمیرات موافقت نشود، شما تنها کافی است هزینه ایاب و ذهاب و عیب یابی را بپردازید.

نظرات کاربران

Be the first to review “تعمیر یخچال فریزر زیمنس”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت سفارش خدمات
۰۲۱-۴۵۳۹۶

درخواســت آنـــلاین اعزام تعــــمیرکـــار

برای تمام مناطق ۲۲ گانه تهران

سوالات متداول

01چه زمانی با من تماس خواهید گرفت؟

پس از ثبت فرم در کمتر از 60 دقیقه(در ساعات کاری) با شما تماس خواهیم گرفت.

 

اگر ساعت کاری تعمیرآنلاین به پایان رسیده باشد در ابتدای روز کاری بعد اپراتور با شما تماس خواهد گرفت.

ساعت کاری مجموعه:
شنبه تا چهارشنبه ۹ الی ۱۸ و پنج شنبه ها ۹ الی ۱۵

02آیا پس از ثبت فرم، تعمیرکار بدون هماهنگی مراجعه می کند؟

خیر. ابتدا اپراتور از دفتر مرکزی با شما تماس خواهد گرفت و پس از تکمیل اطلاعات، درخواست شما برای تعمیرکار ارسال خواهد گردید.

03آیا سرویس دهی به تمام مناطق ایران انجام می شود؟

در حال حاضر شرکت تعمیرانلاین فقط به مناطق ۲۲ گانه تهران سرویس دهی دارد و هیچ شعبه ای در هیچ شهر دیگری ندارد.