خشک نشدن ظروف در ظرفشویی بوش ، می‌تواند موجب وسواس بسیاری از خانم‌ها شود و خودشان دوباره برای شستن ظروف دست به کار شوند.

بعضی اوقات خشک نشدن خود دستگاه مساله است که برای این کار کافی است فقط بلافاصله بعد از اتمام شستشو برای دقایقی درب دستگاه را باز بگذارید تا هوای مرطوب ماشین خارج شود.

در این مطلب قصد داریم درمورد خشک نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی بوش و دلایل بروز این مشکل در دستگاه صحبت کنیم. همچنین شما کاربران سایت تعمیر آنلاین را با روش‌هایی کاربردی برای حل این مشکل آشنا می‌نماییم. در ضمن یادآور می‌شویم که متخصصان فنی تعمیر ماشین ظرفشویی بوش در تعمیر آنلاین، برای ارائه تخصصی‌ترین خدمات در حوزه رفع و عیب‌یابی مشکل خشک نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی بوش در خدمت شما خواهند بود.

علت های خشک نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی بوش

1. تنظیمات برنامه شستشو ماشین ظرفشویی بوش

ماشین ظرفشویی بوششما می‌توانید از طریق تنظیمات ماشین ظرفشویی بوش، عملکردهای مختلف دستگاه و روش و زمان شستشو را تنظیم کنید.

به همین دلیل اگر تنظیمات دستگاه بر روی گزینه‌های pre-wash و یا Quick تنظیم شده باشد، ظروف در ماشین خشک نخواهند شد.
بنابراین اول باید این بخش از تنظیمات را بررسی و اصلاح کنید و میتوانید با مرکز تعمیر ماشین ظرفشویی بوش در ارتباط باشید.

2. عدم وجود مایع جلادهنده در مخزن مایع ماشین ظرفشویی بوش

یکی از علت‌های مهم خشک نشدن ظروف در ماشین ظرف شویی، عدم وجود مایع جلادهنده در مخزن مایع ظرفشویی می‌باشد.

در این شرایط حتماً مخزن مایع را چک کنید و آن را پر کنید. اما چنان‌که مخزن مایع ظرفشویی پر بود و دستگاه نیز کار شستشو را تا انتهای برنامه انجام داد، حتماً مشکل از خرابی یکی از قطعات دیگر ظرفشویی است.

3. معیوب بودن المنت گرمایی ماشین ظرفشویی بوش

اگر المنت ماشین ظرفشویی بوش سوخته باشد، ظروف با آب سرد شسته شده و به همین دلیل در انتهای برنامه، عمل خشک کردن ظروف در دستگاه انجام نمی‌شود.

برای این‌که این قطعه ظرفشویی را چک کنید، اول ماشین ظرفشویی را از برق جدا کنید. سپس با یک مولتی متر اتصال آن را بررسی کنید.

المنت گرمایی در زیر مخزن ظرفشویی قرار دارد.

با باز کردن پنل پایینی دستگاه می‌توانید آن را چک کنید.

باید وضعیت ترمینال‌ها و سیم‌هایی که مدار الکتریکی را به آن متصل می‌کند را بررسی کنید.

در صورت نیاز حتماً به یک تکنسین تماس بگیرید تا عیب‌یابی را دقیق انجام دهد و اگر لازم بود قطعات را تعویض نماید.

4. خرابی ترموستات ماشین ظرفشویی بوش

علت دیگر خشک نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی، خرابی ترموستات است.

ترموستات ظرفشویی وظیفه تأمین ایمنی دستگاه در برابر افزایش بیش‌ازحد دما را دارد.

عدم عملکرد درست این قطعه در ظرفشویی باعث می‌شود که المنت دستگاه قبل از خشک کردن ظروف خاموش و متوقف شود. به همین دلیل، چرخه خشک‌کن دستگاه با اختلال مواجه می‌شود و ظروف کامل خشک نمی‌شوند.

برای رفع این مشکل دستگاه، حتماً باید ترموستات را تعویض کنید.

البته توصیه می‌کنیم که برای جلوگیری از بروز مشکلات دیگر، بهتر است که تعویض این قطعه حساس را به یک تکنسین مجرب ماشین ظرفشویی بسپارید.

5. چیدمان نادرست ظروف در ماشین ظرفشویی بوش

نحوه چیدمان ظروف

شکل چیدمان ظروف در ماشین ظرفشویی تأثیر بسیاری در عملکرد دستگاه خواهد داشت.

درواقع چینش غیراستاندارد و نادرست ظروف باعث انجام نشدن درست عمل شستشو و خشک کردن می‌شود.

به خاطر همین حتماً بین ظرف‌ها در دستگاه فاصله بگذارد. نباید ظروف را به دیواره‌های ماشین ظرفشویی بچسبانید و به‌خصوص بیش ز حد نیز دستگاه را پر نکنید. با این اقدامات گردش آب ‌و هوا بین ظروف بهبود می‌یابد که منجر به خشک شدن بهتر ظروف می‌شود.

راهنمای نگهداری از ماشین ظرفشویی بوش

برای جلوگیری از خرابی ماشین ظرفشویی بوش و عملکرد نامناسب آن، حتماً سعی کنید که هر از گاهی بازوهای آب‌پاش و فیلترهای آن را بررسی کنید.

می‌توانید هر 2 ماه فیلترها را از بدنه دستگاه جدا کرده و آن‌ها را تمیز بشویید. چون بعد از گذشت مدت زمان زیاد و استفاده مکرر از دستگاه حتماً فیلتر با خرده آشغال‌ها باقی ‌مانده بر روی ظروف گرفته می‌شود. به خاطر همین هر چند مدت یک‌بار حتماً باید فیلترهای دستگاه را تمیز کنید.

همچنین می‌توانید از جرمگیر ماشین ظرف شویی بوش نیز استفاده کنید. هر چند ماه یک‌بار در دستگاه جرمگیر بریزید و دستگاه را خالی از ظروف روشن کنید.

می‌توانید برای مشاوره و یا تهیه جرمگیر اصلی ظرفشویی بوش با  تعمیر آنلاین تماس بگیرید.

ماشین ظرفشویی بوشسرویس دهی تعمیرات ماشین ظرفشویی بوش

شما با استفاده از خدمات تعمیر آنلاین می‌توانید تعمیرات ماشین ظرفشویی خود را در منزل انجام دهید.

کارشناسان مجرب تعمیر آنلاین، ماشین ظرفشویی بوش را در اسرع وقت و با نرخ‌های منصفانه تعمیرات انجام می‌دهند.

تعمیرات در محل و در کمترین زمان ممکن از اولین تماس شما انجام می‌شود. اگر به دنبال مرکز خوب و مطمئن برای تعمیر، تعویض قطعات و یا راهنمای نگهداری ماشین ظرف شویی بوش خود هستید، تعمیر آنلاین بهترین انتخاب برای شما خواهد بود. کافی است با شماره 45396-021 تماس حاصل فرمائید.