اگر جاروبرقی بوش شما صدای زیادی تولید می کند و از آن کلافه شده اید، توصیه می کنیم که این مقاله را که درباره صدای زیاد جاروبرقی بوش است مطالعه کنید.
در این مقاله (صدای زیاد جاروبرقی بوش) کارشناسان مرکز تعمیرات بوش به صورت کامل به دلایل افزایش صدای جاروبرقی پرداخته و راه حل های پیشنهادی را نیز بیان می کنند.
هم چنین در یک ویدئو آموزشی نیز به بررسی تخصصی این موضوع پرداخته ایم و بازدید این کلیپ را به شما توصیه می کنیم.

علت صدای زیاد جاروبرقی بوش چیست؟

صدای زیاد جاروبرقی بوش ارتباط مستقیم با موتور جاروبرقی دارد. برای مثال در سری های جدید جاروبرقی بوش که از موتور اینورتر استفاده می شود صدای جاروبرقی بوش تا حدود 60 درصد نسبت به سری های قبلی آن کم تر شده است.

پس هرگاه صدای جاروبرقی بوش افزایش می یابد مطمئن باشید که اختلالی در کارکرد موتور جاروبرقی بوش ایجاد شده است. اما سوال اینجاست که منظور از اختلال چیست؟

اختلال منظور آسیب دیدگی سیستم های داخلی موتور از جمله شفت، کلکتور و بلبرینگ های موتور می باشد. پیش از آنکه بخواهیم به بررسی هر کدام از این قسمت های بپردازیم ابتدا به دلایل آسیب دیدگی موتور جاروبرقی بوش پرداخته و راه های پیشگیری را نیز بیان می کنیم با تعمیر جاروبرقی بوش همراه باشید

دلایل افزایش صدای جاروبرقی بوش BOSCH

1-استفاده از پاکت های دائمی نامرغوب و یا پاکت های تقلبی:

پاکت جارو برقی

یکی از دلایل اصلی آسیب به موتور جاروبرقی بوش، استفاده از پاکت های دائمی ضخیم می باشد. در دید اول کیفیت این پاکت ها فوق العاده و به صرفه است اما در دراز مدت آسیب جدی به موتور جاروبرقی وارد می شود.

علت این امر، استفاده از توان بیشتر برای مکش بهتر می باشد. از سوی دیگر پاکت های تقلبی کاغذی نیز احتمال سوراخ شدن و ترکیدگی و نشت گرد و خاک از دریچه ورودی پاکت به داخل جاروبرقی را دارد.

با ورود این گرد و خاک به داخل موتور، آسیب جدی به کلکتور و بلبرینگ موتور وارد خواهد شد.

برای جلوگیری از بروز این عیب می بایست از پاکت های نانوتکس اورجینال جاروبرقی بوش BOSCH استفاده کنید و این پاکت ها را نیز در وقت مناسب خود تعویض کنید. (زمانی که 70 درصد پاکت پر شد)

مقاله مرتبط: پاکت های دائمی جاروبرقی بوش

2-تعویض به موقع فیلتر جاروبرقی بوش BOSCH

فیلتر جارو برقی

یکی دیگر از دلایل صدای زیاد جاروبرقی بوش، عدم تعویض فیلتر های جاروبرقی در زمان مقرر می باشد.

زمانی که فیلتر هوا جاروبرقی بوش به هر دلیلی تعویض نشود، مسیر هوای موتور جاروبرقی بسته شده و به موتور فشار بالایی وارد می شود. دقیقا مانند این است که دست خود را بر روی لوله خرطومی جاروبرقی گذاشته اید. زمانی که این کار را انجام دهید می بینید که به موتور چه فشار بالایی وارد خواهد شد.

توصیه ما این است که به صورت مداوم هر 3 ماه یکبار این فیلتر هوا جاروبرقی تعویض شود.

در مورد فیلتر هپا نیز این موضوع صدق می کند. فیلتر هپا جاروبرقی بوش می بایست هر 6 ماه یکبار تعویض شود. زمانی که این فیلتر به موقع تعویض نشود دچار گرفتگی شده و هوای گرم به داخل موتور بازگشته و کلکتور موتور را ذوب می کند.

مقاله مرتبط: آموزش تعویض فیلتر جاروبرقی بوش

3-ورود رطوبت به داخل موتور جاروبرقی بوش:

جاروبرقی بوش در اکثر مدل ها تنها برای گرد و خاک بوده و برای جمع آوری رطوبت و آب نمی باشد. زمانی که به هردلیلی رطوبت وارد جاروبرقی شود به مرور زمان صدای دستگاه زیاد خواهد شد. توجه داشته باشید که این رطوبت به داخل بلبرینگ نفوذ کرده و به مرور زمان کلکتور نیز آسیب خواهد دید و حتما باید برای تعمیر جاروبرقی اقدام کنید.

برای اطلاعات بیشتر مقاله صدای زیاد جاروبرقی را مطالعه نمایید.

برای کم شدن صدای جاروبرقی بوش چه کنیم؟

تمامی توضیحاتی که داده شد راه های پیشگیری از بروز صدا در جاروبرقی بوش می باشد. زمانی که جاروبرقی شما تولید صدا کند دیگر موارد بالا هیچگونه تاثیری در کارکرد ندارد و جاروبرقی نیاز به سرویس دارد.

در سرویس جاروبرقی که توسط تعمیر آنلاین صورت می گیرد جاروبرقی ابتدا مخزن شویی شده و در صورت نیاز بلبرینگ و یا کلکتور را تعویض خواهیم نمود.