نصب تلویزیون به دیوار یکی از اقداماتی است که ممکن است پس از خرید یا برای ایجاد تنوع در دکور محل زندگی مان، خواهان آن باشیم. پیش از آنکه به فکر نصب تلویزیون روی دیوار بیفتید، لازم است بدانید این کار آنقدرها هم که فکر می‌کنید ساده نیست!

برای انجام این کار معمولاً دفترچه راهنمایی به شما داده می‌شود که طی گام‌های مرحله به مرحله آن، می‌توانید به خواسته تان برسید. اما نکته مهم اینجاست که در آن دفترچه راهنما، نکاتی که قرار است در این مطلب بخوانید را به شما نمی‌گویند!

در واقع پیش از انجام نصب، برای رسیدن به حداکثر زیبایی و استفاده از محیط، لازم است این نکات را بدانید. با تعمیر آنلاین همراه باشید.

نصب تلویزیون بر دیوار

 

پیش از نصب تلویزیون به دیوار این موارد را فراموش نکنید!

به‌طور کلی برای آنکه از تلویزیون و کارایی‌هایش روی دیوار بهترین استفاده را داشته باشیم، لازم است به سه نکته مهم توجه کنیم.
این سه نکته عبارتند از: محل، سطح دید و فاصله دید.

کدام محل برای نصب تلویزیون به دیوار مناسب است؟

منظور از انتخاب محل بدین معنا نیست که تلویزیون را در پذیرایی نصب کنیم یا اتاق خواب ها! مطمئناً محل نصب را از قبل مشخص کرده‌اید. منظور ما انتخاب دیوار مناسب است.

دقت داشته باشید که دیوار انتخابی تان، انعکاس نور ایجاد نکند.

برای رفع این مشکل می‌توانید دیواری را انتخاب کنید که زاویه نود درجه با پنجره داشته باشد. در این صورت تنها نوری ملایم ممکن است صفحه نمایش تلویزیون را تحت تأثیر قرار دهد.
اگر بازهم با این نور مشکل دارید، نیاز به استفاده از پرده ضخیم خواهید داشت.

نکاتی که پیش از نصب تلوزیون

 

ارتفاع تلویزیون روی دیوار چقدر باید باشد؟

یکی از مهمترین نکاتی که درباره نصب تلویزیون به دیوار از قبل باید بدانید، ارتفاع مناسب است. این اندازه معمولاً متناسب با سایز تلویزیون و کاناپه شما می‌باشد؛ اما به‌طور کلی ارتفاع تلویزیون از سطح زمین باید چیزی در حدود 105 سانتی‌متر باشد.
همچنین فاصله کاناپه ای که شما و اعضای خانواده برای مشاهده تلویزیون از آن استفاده می‌کنید، باید در فاصله 3ونیم متری از تلویزیون باشد. دقت داشته باشید این اعداد تقریبی، اما رایج و پراستفاده هستند.
از تصویر زیر می‌توانید فاصله را به درستی متناسب با ابعاد تلویزیونتان انتخاب کنید. همچنین پیشنهاد می‌کنیم در این زمینه مقاله “تلویزیون چند اینچی مناسب خانه من است؟” ما را از دست ندهید.

آیا از فضا نهایت استفاده را می‌برید؟

یکی از مهمترین فوایدی که نصب تلویزیون به دیوار برای شما دربردارد، استفاده مفیدتر از فضا است. مسلماً قرار گرفتن تلویزیون روی دیوار، بخشی از فضای خانه را آزاد می‌کند که می‌توانید از آن استفاده‌های بهتر بکنید و جلوه ای ویژه به دکوراسیون منزلتان ببخشید.
این کار به بهداشت هر چه بیشتر خانه تان هم کمک می‌کند. در نظر داشته باشید برای نصب تلویزیون به دیوار فاصله ای بین دستگاه و دیوار نباشد؛ چرا که تمیز کردن گرد و غبار جمع شده در آن فضا کار راحتی نخواهد بود.
همچنین اتصال تلویزیون به دیوار سبب می‌شود بهم ریختگی سیم‌ها از بین برود و فضایی مرتب را به منزلتان هدیه دهید!

نصب تلویزیون به دیوار

 

با این سه قدم تلویزیون را به سادگی به دیوار نصب کنید!

اگر قصد نصب تلویزیون به دیوار را دارید، پیشنهاد می‌کنیم از کسی که در این زمینه تجربه دارد، استفاده کنید. در غیر این صورت، اگر باز هم خودتان می‌خواهید کار را به عهده بگیرید، باید این تجهیزات را داشته باشید:
قلاب دیواری (اغلب همراه با خود تلویزیون موجود است)، پیچ و رول پلاک مناسب، تراز، دریل، متر، پیچ گوشتی، مداد و سیم چین!
آماده هستید کار را شروع کنیم؟

  • گام اول

اولین قدم آن است که محل دقیق تلویزیون را روی دیوار مشخص کنید. برای این کار لازم است دو نفر تلویزیون را نگه دارند و افراد دیگر نظر خود را ارائه دهند. در محل انتخابی تان قلاب دیواری را قرار دهید و همراه با مداد جای پیچ‌ها را مشخص کنید.

  • گام دوم

دقت داشته باشید محل‌هایی که قصد سوراخ کردن را دارید، از زیر آن سیم‌های برق رد نشده باشد! سپس متناسب با پیچ و رول پلاکی که در جعبه قلاب دیواری وجود دارد، سر مته مناسب را انتخاب کنید. با استفاده از دریل سوراخ‌ها را ایجاد کنید.

نصب تلویزیون در منزل
  • گام سوم

رول پلاک و قلاب دیواری را در جای خود محکم ببندید و پشت تلویزیون را هم به آن متصل کنید. دقت داشته باشید پیچ‌ها را کاملاً در محل سفت کرده باشید. این اقدام به گونه ای نباشد که زیادی به پیچ‌ها فشار وارد کند. در نهایت تلویزیون را روی قلاب نصب کنید و لذت ببرید!

تعمیرات تلویزیون خود را به ما بسپارید.