شاید شما هم با این صحنه مواجه شده باشید که درون مخزن ماشین لباسشویی خاموش، مقداری آب وجود دارد. در این حالت شاید نگران شوید که ماشین لباسشویی خانه شما کاملا از کار افتاده است؛ اما علت جمع شدن آب در ماشین لباسشویی خاموش، متفاوت است و با یک عیب‌یابی اصولی، پیدا می‌شود.

در این نوشته از تعمیر آنلاین انواع علت جمع شدن آب در ماشین لباسشویی خاموش را برایتان توضیح خواهیم داد.

خرابی برد الکترونیکی؛ مهم‌ترین بخش کنترل جریان آب در ماشین لباسشویی

برد الکترونیکی در ماشین لباسشویی مثل مغز انسان است و تمام فعالیت‌های آن را کنترل می‌کند؛ این که چه زمانی آب وارد دیگ لباسشویی و چه موقع قطع شود، همه تحت‌کنترل برد الکترونیکی هستند. پس جمع شدن آب در ماشین لباسشویی در حالت خاموش ممکن است به خاطر خراب شدن برد الکترونیکی باشد. از‌ آن‌ جایی که بورد قطعه‌ای در دسترس نیست، برای چک کردن آن از تعمیرات لباسشویی تهران یا سایر شهرها استفاده کنید.

عیب‌یابی ماشین لباسشویی به کمک متخصصان

از کار افتادن شیر الکتریکی ماشین لباسشویی؛ عدم تنظیم جریان آب

علت بسیاری از تعمیرات لباسشویی بوش، نقصی در شیر الکترونیکی دستگاه است. این قطعه وظیفه قطع‌ و وصل شدن آب ماشین لباسشویی را بر‌عهده دارد. معمولا شیر برق ماشین لباسشویی پس از چند سال استفاده مکرر و غیراصولی، خراب می‌شود و دیگر نمی‌تواند ورود یا خروج آب را به‌خوبی تنظیم کند. پس علت جمع شدن آب در ماشین لباسشویی خاموش بوش را می‌توان ایراد در عملکرد شیر الکتریکی دانست.

افتادن بخش‌های لباس در لباسشویی؛ عامل ایجاد گرفتگی در مسیر عبور آب

اگر شما هم اهل خالی کردن جیب لباس‌ها پیش از استفاده از ماشین‌ لباسشویی نیستید، از اکنون به‌ دنبال تعمیر لباسشویی کنوود یا مدل‌های دیگر باشید؛ چرا که در بسیاری از مواقع سکه‌ها یا قطعاتی که در جیب لباس‌ها جا می‌ماند، وارد بخش پروانه پمپ، موتور یا دیگر قسمت‌ها شود و علت جمع شدن آب کف ماشین ظرفشویی خاموش باشد.

علت خراب شدن ماشین لباسشویی به خاطر بخش‌های لباس جامانده

آسیب دیدن پمپ تخلیه؛ علت جمع شدن آب در ماشین لباسشویی خاموش

پمپ تخلیه، وظیفه تنظیم میزان آب در دیگ ماشین لباسشویی را به‌عهده دارد؛ یعنی اگر بنابر هر دلیلی حجم آب در دیگ بیشتر از حد مجاز و مورد نیاز ماشین لباسشویی بود، پمپ آن را به چاه فاضلاب تخلیه می‌کند. پس اگر به دنبال علت جمع شدن آب در ماشین لباسشویی خاموش سامسونگ یا مدل‌های دیگر هستید، یکی از قطعاتی که باید سالم بودن آن را چک کنید، پمپ تخلیه است. برای این چک کردن این قطعه در محصولات دوو از خدمات تعمیر لباسشویی دوو در تهران استفاده کنید.

تعویض پمپ تخلیه برای جلوگیری از جمع شدن آب در ماشین لباسشویی

مسدود شدن فیلتر ماشین لباسشویی؛ علت آسیب به ماشین لباسشویی

هنگام شستن پالتو با ماشین لباسشویی ممکن است پرز‌ها از مخزن آن به سمت قطعات مهمی مثل پمپ تخلیه یا موتور حرکت کنند و با مسدود کردن آن‌ها، برای دستگاه مشکلاتی پیش بیاورند. به‌طورکلی بهتر است لباس‌هایی که پرز دارند را درون ماشین لباسشویی نگذارید. چرا که همین پرزهای ریز علت جمع شدن آب در ماشین لباسشویی خاموش ال جی یا مدل‌های دیگر هستند.

دلایل جمع شدن آب در ماشین لباسشویی خراب

خراب شدن هیدرو سنسور ماشین لباسشویی و تشخیص نادرست سطح آب

سنسور هیدرو قطعه‌ای است که سطح آب در محفظه ماشین لباسشویی را تشخیص می‌دهد. اگر این بخش مشکلی پیدا کند، سطح آب درون مخزن لباسشویی اشتباه تشخیص داده می‌شود. با تعویض این سنسور ممکن است علت جمع شدن آب در ماشین لباسشویی خاموش پاکشوما را از بین ببرید.

عیب‌یابی ماشین لباسشویی به کمک تعمیر آنلاین

در این مطلب علت جمع شدن آب در لباسشویی وقتی که خاموش است را بررسی کردیم. زمانی که یکی از قطعات برد، فیلتر، پمپ تخلیه یا سایر قطعات خراب شوند، آب در زمان خاموش بودن ماشین لباسشویی در مخزن آن می‌ماند. بهترین راه‌حل برای این مشکل، کمک گرفتن از افرادی است که به‌ عیب‌یابی ماشین لباسشویی مسلط هستند و با بررسی اصولی، متوجه می‌شوند علت جمع شدن آب در ماشین لباسشویی خاموش آبسال یا مدل‌های دیگر چیست. با این حال اگر هنوز سوالی در این باره دارید آن را با ما در بخش نظرات در میان بگذارید.

مجموعه تعمیر آنلاین با استفاده از قطعات اصل هر برند وسایل خانه شما را تعمیر می‌کند. قیمت تعمیرات لوازم خانگی در این شرکت پایین‌تر از نرخ اتحادیه است و همه تعمیرات را با گارانتی ۶ ماهه ارائه می‌‌شود. برای شروع سفارش تعمیر لوازم خانه، از سایت تعمیر آنلاین دیدن کنید.