انتخاب بهترین شوینده و چگونگی استفاده از قرص ماشین ظرفشویی موردی است که اکثر صاحبین ماشین ظرفشویی به آن برخورد می‌کنند. در این مطلب تصمیم داریم که هر آنچه لازم است درباره استفاده از قرص ماشین ظرفشویی بدانید را با شما در میان بگذاریم. پس با ما همراه باشید.

آشنایی با انواع شوینده های ماشین ظرفشویی

امروزه در بازار شوینده‌های متفاوتی وجود دارد که می‌تواند در ماشین ظرفشویی استفاده شود تا تمامی ظروف چرب و کثیف را تمیز و براق گردانند. هریک از این شوینده‌ها معایب و مزایای خود را دارند که در این قسمت به بررسی هریک از آنها خواهیم پرداخت:

1. پودر ظرفشویی: این شوینده از نظر ظاهری شباهت زیادی با پودر ماشین لباسشویی دارد و از نظر ظاهری مانند برف است. میزان استفاده از پودر ظرفشویی توسط کاربر تعیین می‌شود اما نباید کمتر از میزان گفته شده بر روی جلد و یا بیشتر از حد مجاز از آن در هر بار شستشو استفاده کرد. از معایب این شوینده می‌توان به احتمال خط و خش افتادن ظروف حساس و شیشه‌ای اشاره کرد.

2. ژل ظرفشویی: ژل ظرفشویی بافت بسیار نرمی دارد که از خش افتادن ظروف تا حد زیادی جلوگیری می‌کند. میزان استفاده از این ژل بسته به میزان کثیفی طروف و ظرفیت دستگاه متفاوت است و باید بر اساس راهنمای ژل ظرفشویی عمل کنید. لازم به ذکر است که این شوینده در تمیز کردن لکه‌های سرسخت اندکی ضعیف عمل می‌کند.

3. قرص ظرفشویی: یکی از بهترین و ساده‌ترین شوینده‌های مخصوص ماشین ظرفشویی موجود در بازار، قرص است. این قرص‌ها زحمت اندازه‌گیری و استفاده به اندازه از شوینده را حذف می‌کند. تنها کافیست یک عدد از آن را جای مخصوص شوینده قرار دهید و باقی کار را به دستگاه بسپارید.
این قرص‌ها در 2 نوع کلاسیک و همه کاره تولید می‌شوند. در مدل ساده تنها محتویات قرص، پودر ظرفشویی فشرده است که عملکردی مشابه همان پودر مخصوص ظرفشویی را دارد. در نوع قرص همه کاره، قرص‌ها علاوه بر پودر ظرفشویی حاوی مقداری نمک و جلادهنده برای تمیزی هرچه بیشتر ظروف هستند و می‌توانند انواع لکه‌های سرسخت را از بین ببرند. لازم به ذکر است که هر قرص تنها برای یک سیکل شستشو استفاده می‌شود و نباید آن را نصف کنید.

نحوه استفاده از قرص ماشین ظرفشویی

راهنمای جامع استفاده از قرص ماشین ظرفشویی

اگر برای شستشوی ظروف خود قرص ماشین ظرفشویی را انتخاب کردید باید این نکته را در نظر داشته باشید که این قرص‌ها برای شستشوی ظروف با چربی بالا مناسب‌ترند و بهتر است برای ظروف با میزان کثیفی کم، از ژل یا پودر ساده استفاده نمایید. نحوه استفاده از قرص ماشین ظرفشویی مدل کلاسیک به صورت زیر است:

1. درب دستگاه را باز کرده و تمامی ظروف را به صورت استاندارد در جای خود بگذارید. توجه داشته باشید که ظروف مانع از باز شدن درب شوینده نشوند.
2. دکمه محفظه ظرفشویی را فشار دهید تا درب آن باز شود.
3. یک عدد قرص کلاسیک را از جعبه خارج کنید و در صورتی که قرص در داخل پلاستیک است، آن را بیرون بیاورید.
4. قرص را در داخل محفظه قرار دهید و با اندکی فشار درب محفظه را ببندید.
5. ماشین لباسشویی را روشن کرده و یک برنامه مناسب انتخاب کنید تا شستشو آغاز شود.

 

نحوه استفاده از قرص ماشین ظرفشویی

نحوه استفاده از قرص ماشین ظرفشویی همه کاره فینیش، فیری و غیره

این قرص‌ها در پلاستیک نیستند و محتویات آن در داخل موادی شفاف و قابل حل در آب قرار گرفته‌اند لذا اندکی نحوه استفاده از قرص ماشین ظرفشویی همه کاره با مدل کلاسیک متفاوت است:
1. پس از چیدن ظروف به صورت استاندارد و اصولی دکمه محفظه شوینده را فشار دهید.
2. یک عدد قرص همه کاره را در داخل محفظه قرار دهید به صورتی که درب آن به راحتی بسته شود.
3. درب محفظه را با اندکی فشار ببندید.
4. برنامه‌ای مناسب انتخاب کنید تا شستشوی ظروف آغاز شود.

برای خرید قرص ماشین ظرفشویی از تعمیرآنلاین کلیک کنید.

چند نکته درباره استفاده از قرص ماشین ظرفشویی

• بهتر است به محض قرار دادن قرص همه کاره در داخل ظرفشویی برنامه شستشو شروع شود. چرا که ماندن قرص در داخل محفظه برای مدت طولانی می‌تواند باعث آب شدن روکش قرص کند و مایع جلادهنده به بیرون بریزد.

• در هنگام قرار دادن قرص، از خشک بودن محفظه اطمینان پیدا کنید چرا که ممکن است باعث چسبیدن قرص به داخل محفظه و وارد نشدن آن به سیکل شستشو شود.

• به یاد داشته باشید که حتما قرص ماشین ظرفشویی را با برنامه‌هایی با مدت زمان شستشوی بالاتر از یک ساعت روشن کنید که دارای برنامه پیش شستشو باشد و ظروف با دمای آب بالاتر از 40 درجه شسته شوند. بدین ترتیب محتویات قرص به خوبی در آب حل شده و بر روی ظروف باقی نخواهند ماند.

• اگر با انتخاب برنامه شستشوی مناسب باز هم با حل نشدن کامل قرص مواجه شدید بهتر است نحوه استفاده از قرص ماشین ظرفشویی خود را تغییر داده و به جای قرار دادن در محفظه شوینده، قرص را در کف دستگاه بیندازید تا زمان بیشتری برای حل شدن کامل در آب داشته باشد.

 

سخن آخر

در این مقاله از تعمیرآنلاین قصد داشتیم تا شما را با نحوه استفاده از قرص ماشین ظرفشویی انواع مدل ها آشنا کنیم.اگر هر کدام از دستگاه های برقی منزل شما مثل ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، جاروبرقی و .. دچار مشکل شد میتوانید از مرکز تخصصی خدمات لوازم خانگی (تعمیرآنلاین) کمک بگیرید.