در هنگام خواب، چربی‌ها و باکتری‌های پوست و دهان ما به بالش منتقل می‌شود. شستشوی مداوم و منظم بالش، به تمیز و خوش‌بو شدن بالش کمک می‌کند و جلوی ایجاد انواع بیماری مثل بیماری‌های پوستی را می‌گیرد. یکی از بهترین روش‌ها برای شستشوی بالش، استفاده از ماشین لباسشویی است. برای کار با این دستگاه، باید طریقه شستن بالش در ماشین لباسشویی را یاد بگیریم تا باعث خرابی دستگاه و از بین رفتن بافت‌ها و ساختار بالش نشویم.  اگر برای سلامت پوست و نظافت و سالم ماندن بالش‌های خود اهمیت قائل هستید، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

شیوه شستن بالش پر در ماشین لباسشویی با تنظیمات پشمی و نخی لباسشویی

یکی از متداول‌ترین مدل‌های بالش که در منزل اکثر ما یافت می‌شود، بالش پَر است. برای شستن بالش پر در لباسشویی، باید ابتدا از سلامت دستگاه اطمینان حاصل کنیم؛ چون خراب بودن ماشین لباسشویی، اولین عاملی است که ساختار و بافت بالش پر را دگرگون می‌کند. درصورتی‌که متوجه خراب بودن ماشین لباسشویی شدید، ابتدا از تعمیرکاران کاربلد و باتجربه برای تعمیر ماشین لباسشویی خود کمک بگیرید.

پس از تعمیر ماشین لباسشویی و  اطمینان از سالم بودن آن، تنظیمات دستگاه را روی شستشوی پشمی یا نخی (Cotton) قرار دهید. پیشنهاد می‌شود که دو بالش پر را کنار هم در ماشین قرار دهید تا تعادل ماشین حفظ شود. ماشین را روی چرخه ملایم و دمای 30 درجه سانتی‌گراد قرار دهید. از ماده شوینده با غلظت پایین برای شستن بالش پر کمک بگیرید. پس از اتمام فرایند شستشو، بالش‌ها را به‌آرامی از ماشین خارج کنید و آب اضافی آن‌ها را بگیرید. برای خشک کردن بالش از نور خورشید کمک بگیرید تا بالش به‌طورکامل خشک شود و به حالت قبلی خود برگردد.

نحوه شستن بالش پر در ماشین لباسشویی ال جی

چگونه کوسن مبل را در ماشین لباسشویی بشوییم؟

کوسن به بخش جدایی‌ناپذیر بسیاری از مبلمان‌ها تبدیل شده است و افراد در هنگام دراز کشیدن یا خوابیدن روی مبل، معمولا از کوسن‌ها استفاده می‌کنند؛ بنابراین لازم است کوسن‌ها را هر شش ماه یک‌بار با استفاده از ماشین لباسشویی بشویید. اکثر کوسن‌های مبلمان با ماده فایبرگلاس تولید و روانه بازار می‌شود. قبل از شستن کوسن با ماشین لباسشویی، از تولیدکننده یا فروشنده درمورد شیوه درست شستشوی آن سوال کنید. اگر امکان شستشوی آن با ماشین لباسشویی وجود دارد، از شوینده‌هایی با غلظت پایین کمک بگیرید تا ساختار کوسن تخریب نشود.

همیشه دو کوسن را در کنار هم در ماشین لباسشویی بشویید تا تعادل دستگاه حفظ شود. سپس با درنظر گرفتن جنس پارچه و کوسن، تنظیمات دستگاه را روی حالت مناسب پارچه و دمای 30 درجه سانتی‌گراد قرار دهید. درصورتی‌که ماشین لباسشویی، کوسن‌ها را به‌خوبی تمیز نمی‌کند، احتمال خراب بودن آن وجود دارد؛ بنابراین قبل از شستشوی مجدد، برای تعمیر لباسشویی سامسونگ، بوش، ال جی، دوو و غیره اقدام کنید. درصورتی‌که شستن کوسن با لباسشویی ممکن نیست، ماده شوینده و آب را ترکیب و با ابر روی کوسن بکشید.

شیوه صحیح شستن کوسن مبل در ماشین لباسشویی

بالش مموری فوم؛ بسیار حساس برای شستن بالش در ماشین لباسشویی

بالش‌های مموری فوم نسبت به شستشو با ماشین لباسشویی، حساس هستند و بهتر است برای شستن آن‌ها از دست استفاده کنیم. درصورت شستن این بالش‌ها با ماشین، کف داخل آن‌ها جمع و ساختارشان تخریب می‌شود. اگر درون بالش کثیف نیست، کاور آن را جدا کنید و با ماشین لباسشویی بشویید. قبل از شستن کاور، از سالم بودن و کارکرد درست ماشین لباسشویی مطمئن شوید؛ چون احتمال از بین رفتن رنگ و زیبایی کاور بالش وجود دارد. اگر برند ماشین لباسشویی شما سامسونگ، دوو و ال جی است، با استفاده از خدمات تخصصی تعمیر لباسشویی دوو، سامسونگ و سایر برندها، از تعمیر حرفه‌ای و کارکرد صحیح دستگاه خود مطمئن شوید.

درصورت استفاده مداوم از بالش مموری فوم، آن را در معرض نور خورشید قرار دهید تا ضدعفونی شود. اگر بالشتان با مموری فوم خردشده پر شده است، با استفاده از ماشین لباسشویی و با حرارت پایین آن را بشویید. سپس برای خشک کردن بالش، از نور خورشید و هوای آزاد کمک بگیرید. اگر بالش با فوم یکپارچه و خردنشده، پر شده، بهتر است بالش را در یک تشت پر از آب و مقدار کمی مایع لباسشویی با غلظت پایین فرو ببرید و پس از چند دقیقه، خارج کنید. نیازی به فشار دادن بالش پس از خروج از آب نیست. درنهایت  بالش را 24 ساعت در هوای آزاد بگذارید تا خشک شود.

شستن بالش مموری فوم یکپارچه با دست

آب گرم و  پودر لباسشویی؛ مواد لازم برای شستن بالش پلی استر در ماشین لباسشویی

اگر بالش‌های شما از جنس پلی استر هستند، برای شستشوی آن‌ها از ترکیب مقدار کمی پودر ماشین لباسشویی و آب گرم استفاده کنید. اگر دمای آب داخل ماشین لباسشویی، بین 30 تا 40 درجه باشد، بالش پلی استر به‌خوبی شسته و تمیز می‌شود. بالش‌های پلی استر، حساس هستند و درصورت خراب بودن ماشین لباسشویی، ساختارشان دچار تغییر می‌شود؛ بنابراین قبل از شستن بالش، از سالم  بودن دستگاه مطمئن شوید.

درصورتی‌که متوجه خراب بودن ماشین لباسشویی شدید، از تعمیرکاران حرفه‌ای لوازم خانگی کمک بگیرید. این تعمیرکاران علاوه‌بر ماشین لباسشویی در تعمیر سایر لوازم خانگی نیز مهارت و تخصص دارند. برای تعمیر ظرفشویی بوش، ال جی و غیره یا جاروبرقی، یخچال و سایر لوازم منزل می‌توانید از تعمیرکاران موردبحث کمک بگیرید.

اطمینان از تمیزی بالش پلی استر با شستن بالش در ماشین لباسشویی سامسونگ

شستشو با دست؛ بهترین گزینه برای شستن بالش پشم شیشه

بهترین روش برای شستشوی بالش‌های پشم شیشه، روش سنتی و دستی است. مقداری مایع شوینده با غلظت پایین درون یک تشت آب بریزید و بالش را در آن قرار دهید. بالش‌ها را حین شستن، تکان دهید تا آب در آن‌ها جمع نشود. پس از اتمام فرایند شستشو، بالش را در معرض آفتاب قرار دهید تا کاملا خشک شود. شستن بالش پشم شیشه با ماشین لباسشویی، باعث جمع و گلوله شدن پشم شیشه و خراب شدن بالش می‌شود.

توجه به جنس پارچه، یکی از مهم‌ترین نکاتی است که در هنگام شستشو باید مدنظر قرار دهید. این نکته فقط به بالش، کوسن و لباس مربوط نمی‌شود و وسایلی مثل روفرشی را هم دربرمی‌گیرد. برای شستن روفرشی با ماشین لباسشویی باید به جنس آن توجه کنید؛ زیرا فقط روفرشی‌هایی از جنس کتان، پنبه، پلی استر، ویسکوز و نایلون و خز مصنوعی را می‌توان با ماشین لباسشویی شست. شستن سایر روفرشی‌ها با ماشین لباسشویی، باعث آسیب دیدن ساختار و بافت پارچه می‌شود.

شما از چه روشی برای شستن بالش‌ها استفاده می‌کنید؟

در این مقاله با شیوه شستشوی انواع بالش در ماشین لباسشویی آشنا شدیم و به نکات مهم در هنگام شستن هر کدام از مدل‌های بالش با این دستگاه پرداختیم. امیدواریم که این نکات، به تمیزی و حفاظت از بالش‌های شما کمک کند. یکی از مهم‌ترین مسائلی که باعث تمیز نشدن یا تغییر شکل بالش پس از شستشو در لباسشویی می‌شود، خرابی ماشین لباسشویی است. در این مواقع بهترین کار، کمک گرفتن از تعمیرکاران حرفه‌ای لباسشویی است. برای تعمیر مطمئن ماشین خود، بهتر است از تعمیرکارانی کمک بگیرید که تخصص آن‌ها، تعمیر تخصصی برندهای ماشین لباسشویی مثل ال جی، سامسونگ، بوش، دوو و غیره است.

مجموعه تعمیر آنلاین، امکان تعمیر تخصصی و حرفه‌ای انواع برند ماشین لباسشویی در منزل (فقط در شهر تهران) را برای کاربران خود فراهم کرده است. تعرفه تعمیر لباسشویی در تعمیر آنلاین، پایین‌تر از نرخی است که اتحادیه تعیین می‌کند. برای استفاده از خدمات این مجموعه، کافی است سفارش خود را در سایت تعمیر آنلاین ثبت کنید. آیا تاکنون بالش‌های منزل خود را در ماشین لباسشویی شسته‌اید؟ از نظر شما بهتر است چه نوع بالش‌هایی را با دست بشوییم؟ لطفا نظرها، تجربه‌ها و پیشنهادهای خود را در بخش نظرات با ما و سایر همراهان، در میان بگذارید.