تعمیر یخچال فریزر ال جی

تعمیر یخچال فریزر

یخچال فریزرهای کره ای ال جی با قابلیت های همچون طراحی زیبا، ظرفیت و قیمت مناسب و بهره مندی از تکنولوژی های مدرن، در حال حاضر در بازارهای لوازم خانگی کشورهای مختلفی از جمله ایران عرضه گردیده و توانسته طرفداران بسیاری را کسب نماید.
هم اکنون جهت سفارش تعمیر یخچال فریزر و ساید بای ساید الجی LG با تعمیرآنلاین تماس بگیرید و یا فرم درخواست کارشناس را تکمیل کنید.

ثبت سفارش خدمات
تعمیر یخچال فریزر ال جی

ثبت سفارش تعمیرات، در کمتر از ۶۰ ثانیه

به منظور درخواست خدمات بدون هیچ تماسی و فقط با تکمیل فرم زیر، در کمتر از ۶۰ ثانیه اطلاعات خود را ثبت نمایید. کارشناسان ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس خواهند گرفت.

ایرادات متداول یخچال فریزر و ساید با ساید ال جی

در باکس های زیر از ایرادات متداول یخچال فریزر و ساید با ساید ال جی مطلع شوید.

علت نشتی آب در یخچال فریزر ال جی چیست؟

۱_ برد کنترل دما خراب شده است.
این قطعه ولتاژ مورد نیاز را به موتورهای کمپرسور و فن ارسال می کند. بنابراین در صورت خراب بودن آن، ارسال ولتاژ به سیستم خنک کننده متوقف می شود. با این وجود این امر به ندرت اتفاق افتاده و در صورت بروز این مشکل ابتدا به بررسی موارد زیر بپردازید.

۲_ خازن استارت معیوب است.
این قطعه ولتاژ ارسالی به کمپرسور را در زمان راه اندازی افزایش می دهد. بنابراین عدم شروع به کار این قطعه باعث کار نکردن کمپرسور و در نتیجه سرد نکردن یخچال می شود. برای بررسی این قطعه از مولتی متر استفاده نمایید و در صورت نیاز قطعه را تعویض کنید.

۳_ ترمیستور دستگاه دچار مشکل شده است.
این قطعه دمای یخچال را کنترل می کند و مقدار قابل قرائت را به صفحه کنترل ارسال می کند. بررسی ترمیستور نیاز به مولتی متر دارد. در واقع مقاومت ترمیستور باید با دمای یخچال تغییر کند.

در این رابطه، خواندنن مقاله علت اصلی آبریزش یخچال را نیز به شما پیشنهاد میکنیم.

بیشتربیشتر

آب سردکن ساید بای ساید ال جی کار نمی کند، علت چیست؟

۱- فیلتر آب دستگاه دچار مشکل شده است.
فیلتر آب دستگاه وظیفه حذف رسوبات از آب آشامیدنی مورد استفاده قرار گرفته است. به طور کلی فیلتر آب سایدبای سایدهای الجی باید هر ۶ ماه یکبار تعویض گردد.

۲- شیربرقی آب ورودی به دستگاه معیوب شده است.
شیربرقی قطعه ای است که با استفاده از میدان الکترومغناطیس کار می کند و در هنگام فعال سازی، آب را به دیسپرس می فرستد. در واقع زمانی که دکمه مربوط به آب در صفحه نمایشگر انتخاب می شود، ولتاژ لازم به شیر سلنوئیدی منتقل شده تا آب به دیسپرس برسد.

۳- میکروسوئیچ دیسپرس آب سردکن خراب شده است.
این قطعه یک سوئیچ تماسی لحظه ای است که در هنگام فعال شدن، انرژی لازم را به شیربرقی می فرستد.

بیشتربیشتر

یخچال فریزر الجی کار نمی کند، علت چیست؟

۱-اتصالات و یا ولتاژ ورودی دارای مشکل می باشد.
در صورت کار نکردن یخچال فریزر ابتدا به بررسی ولتاژ و جریان ورودی به دستگاه با استفاده از مولتی متر بپردازید. همچنین از نبود مشکل در اتصالات دستگاه مطمئن شوید.

۲- قطع کننده مدار مینیاتوری (MCB) معیوب شده است.
این امر یکی از دلایل رایج عدم کارکرد یخچال فریزر می باشد که بررسی و رفع آن نیاز به بررسی توسط تکنسین دارد.

۳- موتور دستگاه دچار مشکل شده است.
در بسیاری از موارد یخچال فریزر بلافاصله پس از شروع به کار خاموش می شود و یا اصلاً شروع به کار نمی کند. در این موارد عموماً نیاز به تعویض موتور توسط کارشناس می باشد.

۴- کویل های کندانسور کثیف شده است.
قطعه مذکور که در پشت دستگاه قرار گرفته است وظیفه تبدیل گاز با فشار و دمای بالا به مایع با فشار بالا را بر عهده دارد. در صورت تجمع آلودگی ها بر روی کویل های کندانسور دستگاه قادر به کارکرد موثر نخواهد بود و در نتیجه دستگاه خاموش خواهد شد.

بیشتربیشتر

یخچال فریزر الجی به صورت مداوم کار می کند، علت چیست؟

۱- کویل های کندانسور کثیف است.
به طور کلی با عبور مبرد از داخل این کویل ها، گرما از دستگاه خارج می شود. تجمع آلودگی ها بر روی کویل های کندانسور باعث کارکرد پیوسته یخچال فریزر می شود.

۲- هیتر دیفراست معیوب شده است.
به طور کلی این قطعه چندین بار در روز جهت ذوب کردن یخ های تجمع یافته بر روی کویل های تبخیرکننده فعال می شود. خرابی هیتر دیفراست موجب یخ زدگی کویل های تبخیرکننده و در نتیجه کارکرد پیوسته دستگاه می شود.

۳- ترموستات یخچال خراب است.
اگر یخچال به طور پیوسته کار می کند، احتمال خرابی ترموستات وجود دارد. ترموستات وظیفه تعیین دمای کویل ها و در نتیجه روشن کردن هیتر دیفراست را بر عهده دارد. بررسی این قطعه با استفاده از مولتی متر انجام می شود.

۴- لاستیک درب معیوب شده است.
بسته نشدن درب دستگاه باعث ورود هوای گرم (رطوبت) به محفظه یخچال و در نتیجه یخ زدگی کویل های تبخیرکننده می شود. به عبارت دیگر خرابی لاستیک درب باعث عدم کارکرد صحیح سیستم دیفراست دستگاه است.

بیشتربیشتر

یخساز ساید بای ساید ال جی کار نمی کند، علت چیست؟

دمای بخش فریزر دستگاه بالاتر از -۱۲ درجه سانتی گراد است.
فشار آب کم است.
شیربرقی دستگاه معیوب شده است. جهت بررسی قطعه مذکور از مولتی متر استفاده نمایید.
ماژول یخساز دچار مشکل شده است. بررسی این قطعه نیاز به حضور تکنسین دارد.
برد دستگاه قادر به تشخیص صحیح سطح یخ ساخته شده نمی باشد.

بیشتربیشتر

علت سروصدای بیش از حد ساید بای ساید الجی چیست؟

اگر ساید بای ساید الجی به خصوص در زمان باز بودن یکی از درب ها صدای زیادی ایجاد می کند، احتمال خرابی تبخیرکننده یا تیغه فن کندانسور وجود دارد. جهت رفع این مشکل ابتدا باید تیغه فن تبخیرکننده را بررسی کنید و در صورت وجود مانع در برابر حرکت آزادانه اقدام به برطرف کردن آن نمایید.
اگر دستگاه در هنگام ساخت یخ سروصدای زیادی ایجاد می کند، احتمال خرابی شیربرقی وجود دارد. در واقع با گذشت زمان رسوبات درون شیر جمع شده و باعث بروز مشکل شده است. لازم به ذکر می باشد که رفع این عیب مستلزم تعویض قطعه است.

بیشتربیشتر

سوالات متداول

01چگونه سفارش تعمیرات را ثبت کنم؟

به منظور ثبت سفارش می توانید با شماره 45396-021 تماس بگیرید و یا اینکه فرم درخواست اعزام کارشناسی را تکمیل نمایید. پس از ثبت اطلاعات، کارشناس مربوطه در کمتر از 60 دقیقه با شما تماس خواهد گرفت.

02آیا شرکت تعمیرآنلاین معتبر می باشد؟

تعمیرآنلاین به عنوان برند ثبت شده شرکت امید ضمانت پارسیان، دارای تمامی مدارک اعتبارسنجی از جمله مجوز رسمی اتحادیه های مربوطه، تحت نظارت سازمان اصناف ایران و دارای کد آیسیک می باشد.

03در صورتی که نسبت به تکنسین اعزامی رضایت نداشتم، چه اقدامی انجام دهم؟

آرامش و رضایت مشتری از اصول تعمیرآنلاین می باشد. پس در صورتی که نسبت به رفتار و تخصص تکنسین، هرگونه ابهام انتقاد و یا اعتراضی داشتید تنها کافی است که با دفتر مرکزی تماس گرفته و این موضوع را با اپراتورهای ما در میان گذارید تا تیم پشتیبانی در لحظه به مشکل رسیدگی کنند.

04خدمات صورت گرفته در تعمیرات چه مدت ضمانت دارد؟

تمامی قطعات تعویض شده توسط مجموعه تعمیرآنلاین شامل 6 ماه ضمانت می باشد. توجه داشته باشید قطعات زینتی مانند کشو و شیشه و قطعات لاستیکی مثل خرطومی شامل گارانتی نمی باشد.

05در صورت بروز مجدد عیب آیا باید هزینه مجدد پرداخت کنم؟

خیر. در صورتی که در مدت گارانتی خدمات، عیب دستگاه مجددا تکرار شود، شما هیچگونه هزینه ای نباید پرداخت کنید.

06آیا تضمینی برای حفظ امنیت حریم شخصی من در هنگام حضور تکنسین در محل وجود دارد؟

بله. علاوه بر آنکه تمامی کارشناسان این مرکز از افراد متعهد و امین می باشند، تمامی موارد سازمان های امنیتی و نظارتی را گذرانده و همگی دارای گواهی عدم سوء پیشینه می باشند و تست های روانشناسی مجموعه را گذرانده اند.

07نحوه تسویه حساب صورتحساب به چه صورت است؟

در پایان کار و انجام تست نهایی، تکنسین به شما فاکتور و لیبل گارانتی را تقدیم می کند و شما می توانید برای تسویه صورتحساب مبلغ را به حساب مجموعه و یا تکنسین واریز نمایید.

08آیا هزینه تعمیرات بر اساس نرخ مشخصی می باشد؟

بله. تمامی قیمت های اعلام شده توسط تکنسین بر اساس قیمت های اعلام شده گروه نرخ گذاری اتحادیه می باشد. شما می توانید به کمک امکان محاسبه آنلاین تعمیرات از اجرت خدمات مطلع شوید.

09در صورتی که در هنگام حضور تکنسین، به هر دلیلی از انجام تعمیرات منصرف شوم آیا باید هزینه ای پرداخت کنم؟

در صورتی که تعمیرکار در محل حاضر شود و پس از یافتن عیب، به هر دلیلی با تعمیرات موافقت نشود، شما تنها کافی است هزینه ایاب و ذهاب و عیب یابی را بپردازید.

نظرات کاربران

Add a review

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت سفارش خدمات
۰۲۱-۴۵۳۹۶

درخواســت آنـــلاین اعزام تعــــمیرکـــار

برای تمام مناطق ۲۲ گانه تهران

سوالات متداول

01چه زمانی با من تماس خواهید گرفت؟

پس از ثبت فرم در کمتر از 60 دقیقه(در ساعات کاری) با شما تماس خواهیم گرفت.

 

اگر ساعت کاری تعمیرآنلاین به پایان رسیده باشد در ابتدای روز کاری بعد اپراتور با شما تماس خواهد گرفت.

ساعت کاری مجموعه:
شنبه تا چهارشنبه ۹ الی ۱۸ و پنج شنبه ها ۹ الی ۱۵

02آیا پس از ثبت فرم، تعمیرکار بدون هماهنگی مراجعه می کند؟

خیر. ابتدا اپراتور از دفتر مرکزی با شما تماس خواهد گرفت و پس از تکمیل اطلاعات، درخواست شما برای تعمیرکار ارسال خواهد گردید.

03آیا سرویس دهی به تمام مناطق ایران انجام می شود؟

در حال حاضر شرکت تعمیرانلاین فقط به مناطق ۲۲ گانه تهران سرویس دهی دارد و هیچ شعبه ای در هیچ شهر دیگری ندارد.