تعمیر تلویزیون سامسونگ

تعمیر تلویزیون

برای تعمیر تلویزیون سامسونگ همین الان با ما تماس بگیرید. تعمیر آنلاین مرکز تخصصی تعمیر انواع تلویزیون‌های سامسونگ، LED , LCD , پلاسما و… .

ثبت سفارش خدمات
تعمیر تلویزیون سامسونگ

در تعمیرآنلاین رضایت مشتری یک شعار نیست.

همواره به دنبال ارائه خدماتی برتر هستیم. کارشناسان ما در تمام مراحل خدمات در کنار شما هستند.

تعمیرآنلاین

عیب یابی تلویزیون سامسونگ

امروزه افراد به هنگام بروز مشکل برای تلویزیون سامسونگ خود، برای یافتن علت خرابی ترجیح می‌دهند خودشان دست به کار ‌شوند تا شاید بتوانند ایراد ایجاد شده را بدون هیچ پیچیدگی و هزینه کلانی برطرف سازند.

کیفیت بالای برند سامسونگ در تولید انواع لوازم خانگی به خصوص طراحی و تولید تلویزیون‌ با ویژگی‌های منحصر به فرد، بزرگ‌ترین عامل شناخته شدن این برند در دنیا است. در سری‌های مختلف تلویزیون سامسونگ که در بازار جهانی عرضه می‌شوند؛ از جمله تلویزیون سامسونگ LCD، LED، OLED، QLED، Plasma و… با وجود کیفیت و کارایی قابل ملاحظه آن‌ها، به دلیل حساسیت و ظرافت بالا در ساختار، دچار خرابی خواهند شد.

به همین سبب عیب یابی تلویزیون سامسونگ، یکی از خدمات و امور پر متقاضی می‌باشد. شما می‌توانید با مطالعه بخش ” ایرادات متداول تلویزیون سامسونگ ” تعمیرآنلاین، دستگاه خود را به طور صحیح و اصولی عیب‌یابی کرده و از ایراد اصلی آن مطلع شوید.

 

 

نکات مهم در عیب یابی تلویزیون سامسونگ

  • توجه کنید که سیم برق حتما از پریز برق جدا شده باشد.
  • از دست زدن به صفحه LCD به طور جدی خودداری کنید.
  • مواد شوینده، مواد شیمیایی و… را به صورت مستقیم برای پاک‌سازی تلویزیون خود مورد استفاده قرار ندهید. استفاده از این مواد به صفحه تلویزیون یا مدار الکتریکی آن آسیب جدی می‌رسانند و در نهایت موجب خرابی کل سیستم دستگاه خواهند شد.

 

 

ریست کردن تلویزیون سامسونگ

ریست کردن تلویزیون سامسونگ و به طور کلی ریست کردن هر دستگاه به معنای باز‌گردانی تمام تنظیمات فعلی آن به تنظیمات اولیه می‌باشد. تلویزیون های سامسونگ نیز در صورت مواجه شدن با مشکل و یا اختلال در عملکرد اجرایی، به ریست کردن نیاز خواهند داشت.

 

 

روش های ریست کردن تلویزیون سامسونگ

1. در روش اول برای ریست کردن تلویزیون سامسونگ توسط کنترل دستگاه به بخش تنظیمات آن رفته و پس از یافتن گزینه‌ی تنظیمات کارخانه در صورت اطمینان به انجام ریست تلویزیون و بازگرداندن آن به تنظیمات اولیه، گزینه‌ی تایید را انتخاب کرده و فرآیند ریست شدن دستگاه آغاز خواهد شد.

2. یکی دیگر از روش‌های ریست کردن تلویزیون سامسونگ، استفاده از منوی مخفی تلویزیون می‌باشد. “منوی مخفی” در تلویزیون با وارد کردن کد دستوری ویژه‌ای نمایان خواهد شد. برای انجام صحیح و درست این تنظیمات در ابتدا لازم است دقت و توجه کافی داشته تا از بروز خطا جلوگیری نمایید. برای مشاهده منوی مخفی تمامی دکمه های نام برده را باید به دنبال هم و بدون توقف و همچنین در حالت استندبای تلویزیون فشار دهید:
{info + menu + mute + power}

پس از فشار دادن این کلید‌ها به ترتیب ذکر شده، تلویزیون روشن خواهد شد و بر روی نمایشگر آن جدول منوی مخفی نمایان می‌گردد. با انتخاب اولین گزینه در این بخش که option نام دارد، زیر مجموعه‌ی آن باز شده و در ابتدای آن گزینه‌ی reset قرار گرفته است. با انتخاب گزینه ی “ریست” ، تلویزیون سامسونگ شما به تنظیمات اولیه کارخانه بازگشته و در طول انجام فرآیند ریست تلویزیون، دستگاه خاموش شده و پس از گذشت چند لحظه مجدد روشن خواهد شد.

به این نکته توجه کافی داشته باشید که در برخی از مدل‌های تلویزیون سامسونگ، قسمت ریست تصویر و ریست صدای تلویزیون از یک‌دیگر مجزا هستند، بنابراین در صورتی که اختلال به وجود آمده در دستگاه به صورت کلی نبوده و صرفا مرتبط با بخش صدا و یا تصویر باشد، می‌توانید به قسمت تنظیمات مجزای هرکدام رفته و تنها آن بخش را ریست نمایید. به یاد داشته باشید که در صورت استفاده از منوی مخفی تلویزیون، تمامی تنظیمات دستگاه شما ریست خواهد شد.

 

 

آپدیت کردن تلویزیون سامسونگ

کاربران تلویزیون سامسونگ پس از آپدیت کردن دستگاه خود می‌توانند از تمام امکانات جدیدی که کمپانی سامسونگ به قابلیت‌های سیستم خود می‌افزاید را مورد استفاده قرار دهند. با انجام بروزرسانی سیستم عامل تلویزیون های سامسونگ علاوه بر رفع باگ ها و از بین بردن خطاهای نرم افزاری، ویژگی‌هایی همچون: تقسیم بندی جزئیات منطقه ای، هماهنگی‌های میان افزاری، اضافه کردن دستورات جدید کد نویسی و سازگاری با پلتفرم و…به تلویزیون سامسونگ شما افزوده خواهد شد.

 

 

روش‌های آپدیت کردن تلویزیون سامسونگ

1. تنظیمات دستی

آپدیت دستی تلویزیون سامسونگ به این صورت است: در ابتدا وارد سایت سامسونگ قسمت پشتیبانی شده و پس از یافتن مدل تلویزیون سامسونگ خود، فایل آپدیت مخصوص آن را دانلود نمایید. فایل دانلود شده دارای فرمت EXE است و باید آن را از حالت فشرده خارج کرده و داخل یک فلش بدون ویروس بریزید.

پس از اتصال فلش به تلویزیون، توسط کنترل دکمه MENU را زده و به قسمت Support بروید وگزینه Software Upgrade را انتخاب کنید. در ادامه با زدن گزینه By USB فرآیند بررسی و اسکن فلش شما آغاز می‌گردد. در طول مدت به‌روز‌رسانی تلویزیون سامسونگ، هرگز دستگاه را خاموش نکنید و پس از اتمام مراحل آپدیت، دستگاه خود را ری‌استارت نمایید.

 

2. اتصال مستقیم به اینترنت

در ابتدا تلویزیون سامسونگ خود را روشن کرده و سپس به اینترنت محیط متصل گردانید. توسط کنترل تلویزیون روی دکمه MENU کلیک کرده و در آن گزینه SUPORT را انتخاب نمایید و به دنبال آن بر روی گزینه SOFTWARE UPDATE کلیک کرده و سپس در صفحه نمایان شده گزینه ONLINE را انتخاب کنید. بدین صورت دستگاه شما به سرورهای سامسونگ وصل شده و آپدیت تلویزیون سامسونگ به شکل اتوماتیک انجام می‌گردد.

سوالات متداول

01هزینه تعمیر تلویزیون سامسونگ چقدر است؟

برای اعلام دقیق هزینه تعمیرات اطلاع از عیب دقیق دستگاه الزامی می باشد. اما تعمیرآنلاین به شما این اطمینان را می دهد که پایین ترین نرخ تعمیرات تلویزیون سامسونگ را چه از لحاظ هزینه قطعه و چه از لحاظ اجرت به شما اعلام دارد.

02تعمیر تلویزیون samsung چه مدت ضمانت دارد؟

تمامی خدمات صورت گرفته در پروسه تعمیر تلویزیون سامسونگ شامل 6 ماه ضمانت رسمی مجموعه تعمیرآنلاین می باشد. توجه داشته باشید که قطعات زینتی و لاستیکی شامل ضمانت نخواهد بود.

03در صورت بروز مجدد عیب آیا باید هزینه مجدد پرداخت کنم؟

خیر. در صورتی که در مدت گارانتی خدمات، عیب دستگاه مجددا تکرار شود، شما هیچگونه هزینه ای نباید پرداخت کنید.

04به منظور ثبت سفارش تعمیر تلویزیون سامسونگ چه اقدامی انجام دهیم؟

شما می توانید برای درخواست اعزام تعمیرکار برای تعمیر تلویزیون با 45396-021 تماس بگیرید و یا فرم درخواست اعزام کارشناس را تکمیل کنید.

05آیا تعمیرآنلاین به صورت تخصصی تعمیرات تلویزیون سامسونگ را انجام می دهد؟

بله. این مرکز به صورت تخصصی خدمات تلویزیون سامسونگ را انجام می‌دهد. تمامی تعمیرکاران این مرکز دوره های تخصصی تعمیر تلویزیون سامسونگ را گذرانده‌اند.

06در صورتی که نسبت به تکنسین اعزامی رضایت نداشتم، چه اقدامی انجام دهم؟

آرامش و رضایت مشتری از اصول تعمیرآنلاین می باشد. پس در صورتی که نسبت به رفتار و تخصص تکنسین، هرگونه ابهام انتقاد و یا اعتراضی داشتید تنها کافی است که با دفتر مرکزی تماس گرفته و این موضوع را با اپراتورهای ما در میان گذارید تا تیم پشتیبانی در لحظه به مشکل رسیدگی کنند.

07آیا تضمینی برای حفظ امنیت حریم شخصی من در هنگام حضور تکنسین در محل وجود دارد؟

بله. علاوه بر آنکه تمامی کارشناسان این مرکز از افراد متعهد و امین می باشند، تمامی موارد سازمان های امنیتی و نظارتی را گذرانده و همگی دارای گواهی عدم سوء پیشینه می باشند و تست های روانشناسی مجموعه را گذرانده اند.

08نحوه تسویه حساب صورتحساب به چه صورت است؟

در پایان کار و انجام تست نهایی، تکنسین به شما فاکتور و لیبل گارانتی را تقدیم می کند و شما می توانید برای تسویه صورتحساب مبلغ را به حساب مجموعه و یا تکنسین واریز نمایید.

09در صورتی که در هنگام حضور تکنسین، به هر دلیلی از انجام تعمیرات منصرف شوم آیا باید هزینه ای پرداخت کنم؟

در صورتی که تعمیرکار در محل حاضر شود و پس از یافتن عیب، به هر دلیلی با تعمیرات موافقت نشود، شما تنها کافی است هزینه ایاب و ذهاب و عیب یابی را بپردازید.

توجه کنید که در صورتی که سفارش شما قبل از حضور تکنسین لغو شود، نیازی به پرداخت ایاب ذهاب نمی باشد.

ایرادات متداول تلویزیون سامسونگ

در ادامه از برخی از ایرادات متداول تلویزیون سامسونگ با خبر شوید.

روشن نشدن تلویزیون سامسونگ

در صورت روشن نشدن تلویزیون سامسونگ برای عیب‌یابی صحیح باید بخش‌های مختلف دستگاه مورد بررسی قرار گیرد و پیش از بررسی نیز در ابتدا باید اتصالات و تمامی کابل‌ها را مشاهده کرده و از سالم بودن آن‌ها اطمینان حاصل کنید. در صورت سالم بودن کابل‌ها و اتصالات، احتمال وجود ایراد در قطعات داخلی تلویزیون وجود دارد. در برخی مواقع مین برد دچار خرابی و ایراد شده و مانع از روشن شدن تلویزیون سامسونگ می‌گردد. گاهی نیز خرابی برد پاور و یا حتی خود بخش پاور منجر به بروز این مشکل خواهند شد و باید مورد بررسی واقع شوند.

بیشتربیشتر

پرش تصویر تلویزیون سامسونگ

به هنگام رخ دادن حالت پرش تصویر تلویزیون سامسونگ یکنواختی و شفافیت همیشگی خود را نداشته و تصویر‌های پخش شده به صورت کامل نمایش داده نمی‌شوند. در سیستم تلویزیون سامسونگ بخشی به نام Image Flicker معیار سنجش برای این مشکل به وجود آمده است. برای نمایش یک تصویر در تلویزیون، الگوهای روشنایی نمایشگر شروع به کم و زیاد کردن نور می‌کنند که به شکل نوارهای عمودی قابل مشاهده هستند. آسیب‌دیدگی این نوارها نیز مانع از نمایش عادی تصاویر در تلویزیون سامسونگ می‌گردد.

به جهت پرش تصویر تلویزیون خود دقت کافی داشته باشید. اگر پرش تصویر به سمت بالا باشد، علت آن کم شدن فرکانس عمودی است و پرش تصویر به سمت پایین، به معنای افزایش فرکانس عمودی خواهد بود.

بیشتربیشتر

سیاه شدن صفحه تلویزیون سامسونگ

یکی از رایج‌ترین مشکلات تلویزیون سامسونگ که صرفا در برخی از مدل‌ها مشاهده شده است سیاه شدن صفحه آن می‌باشد. در این حالت بخشی از تصویر یا تمام قسمت‌های آن سیاه شده و شما با یک نمایشگر تیره مواجه می‌شوید. در این شرایط بخش‌هایی هم‌چون: پنل دستگاه، قسمت بک لایت تلویزیون و پیکسل‌های آن باید مورد بررسی قرار گیرند. سوختن پیکسل تلویزیون سامسونگ، خراب شدن بک لایت آن و از کار افتادن پنل دستگاه، از مهم‌ترین و اصلی‌ترین دلایل سیاه شدن صفحه تلویزیون سامسونگ محسوب می‌گردد.

بیشتربیشتر

چشمک زدن چراغ تلویزیون سامسونگ

وقتی چراغ پاور تلویزیون سامسونگ در حال چشمک‌زن بوده و دستگاه نیز روشن نمی‌شود، قطعات پاور یا برد پاور دستگاه دچار آسیب یا خرابی شده‌اند. معمولا پس از تعویض یا تعمیر قطعات ذکر شده مشکل به وجود آمده در تلویزیون سامسونگ برطرف می‌گردد. در برخی اوقات خرابی مین برد نیز سبب چشمک زدن تلویزیون سامسونگ می‌شود که با تعمیر یا تعویض آن ایراد دستگاه برطرف خواهد شد.

بیشتربیشتر

خاموش و روشن شدن تلویزیون سامسونگ

در برخی مواقع تلویزیون سامسونگ ناگهان خاموش شده و مجدد روشن می‌شود. این ایراد متداول بیشتر در تلویزیون‌های LED سامسونگ سری ۵ مانند  D5000 , D5500 , D5950رخ می‌دهد. این مشکل اکثرا به دلیل خرابی برد پاور دستگاه ایجاد می‌شود. برد‌پاور قطعه‌ای اساسی و پرکاربرد برای روشن کردن تلویزیون است که خرابی و از کار افتادن آن موجب خاموشی کلی و روشن نشدن تلویزیون سامسونگ شما خواهد شد.

بیشتربیشتر

خارج نشدن از حالت استندبای تلویزیون سامسونگ

ابتدا برد پاور تلویزیون سامسونگ باید مورد بررسی گیرد، زیرا این قطعه وظیفه دارد ولتاژ کافی را به دیگر بخش‌های تلویزیون برساند و در صورت عدم رسیدن ولتاژ مورد نیاز، تلویزیون خاموش شده و به روی حالت استندبای خواهد رفت. در برخی مواقع خرابی مین برد دستگاه نیز سبب ایجاد حالت استندبای می‌شود و در این صورت باید بررسی شده و از سالم بودن آن اطمینان حاصل گردد.

بیشتربیشتر

تلویزیون سامسونگ صدا دارد تصویر ندارد

هنگامی که تلویزیون LEDسامسونگ صدا داشته اما فاقد تصویر باشد، مشکل ناشی از قسمت بک لایت دستگاه است. خرابی بک لایت یکی از متداول‌ترین ایرادات در تلویزیون‌های سامسونگ می‌باشد، بخش بک لایت مجموعه‌ای از لامپ‌های LED است که در داخل پنل تلویزیون تعبیه شده‌اند و با خرابی یک عدد از این لامپ‌ها، به دنبال آن سایر لامپ‌های دیگر نیز سوخته و خراب می‌شوند و بروز این مشکل مانع از ایجاد تصویر بر روی صفحه نمایش تلویزیون سامسونگ خواهد شد.

بیشتربیشتر

تلویزیون سامسونگ تصویر دارد صدا ندارد

برای عیب‌یابی این مشکل در ابتدا باید بلندگو‌های تلویزیون سامسونگ را بررسی کنید. بروز هرگونه ایراد در بلندگو‌های کوچک و بسیار ظریف تلویزیون‌های امروزی باعث تغییر در کیفیت صدا شده و بر روی افزایش و کاهش صدا اثر می‌گذارند. اگر مشکل قطع شدن صدای تلویزیون سامسونگ شما به صورت مداوم تکرار می‌‌گردد باید مین برد دستگاه راه مورد بررسی قرار دهید زیرا مین برد تلویزیون همانند یک مغز عمل کرده و دستور پخش صدا و تصویر در تلویزیون مرتبط با این قطعه است.

بیشتربیشتر

نظرات کاربران

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “تعمیر تلویزیون سامسونگ”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ثبت سفارش خدمات
021-45396
1

سوالات متداول

01چه زمانی با من تماس خواهید گرفت؟
پس از ثبت فرم در کمتر از 60 دقیقه(در ساعات کاری) با شما تماس خواهیم گرفت. اگر ساعت کاری تعمیرآنلاین به پایان رسیده باشد در ابتدای روز کاری بعد اپراتور با شما تماس خواهد گرفت. ساعت کاری مجموعه: شنبه تا چهارشنبه 8الی20 ___پنج شنبه ها 8 الی 18 ___ ایام تعطیل 10 الی 18
02آیا پس از ثبت فرم، تعمیرکار بدون هماهنگی مراجعه می کند؟
خیر. ابتدا اپراتور از دفتر مرکزی با شما تماس خواهد گرفت و پس از تکمیل اطلاعات، درخواست شما برای تعمیرکار ارسال خواهد گردید.

تعمیر آنلاین همیشه در کنار شماست

جهت ثبت درخواست خود با شماره درج شده تماس بگیرید. 021-45396
همچنین می توانید جهت ثبت درخواست خود فرم زیر را تکمیل کنید.
ساعات کاری تعمیرآنلاین شنبه تا چهارشنبه ها8 الی 20پنجشنبه ها 8 الی 18جمعه ها وایام تعطیل 10 الی 18