مهم‌ترین دغدغه برای خانه تکانی سال نو، شستشوی پرده‌ است. با نزدیک شدن به سال نو و ایام عید نوروز، خانه‌تکانی‌ها کم کم شروع می‌شود. اهمیت پرده‌ها به عنوان یکی از وسایل دکوری خانه، باعث شده است تا شست‌‍و‌شوی آن‌ها با وسواس انجام شود. در این مقاله از تعمیر آنلاین نحوه شستشوی پرده با ماشین لباسشویی را بررسی می‌کنیم. بعد از خواندن این مقاله می‌توانید به‌راحتی پرده‌های خانه را شست‌و‌شو دهید.

جدا کردن با دقت گیره‌های پرده از میله پرده

اولین مرحله برای شستشوی پرده با ماشین لباسشویی، جدا کردن آرام پرده است. در این قسمت توجه کنید که باید به آرامی این کار را انجام دهید. برخی از پرده‌ها جنس بسیار لطیفی دارند و گاهی اوقات با گیر کردن بین چوب پرده و گیره پرده به‌راحتی پاره می‌شوند.

توجه کنید حتما همه گیره‌ها و قلاب‌ها را از پرده جدا کنید تا باعث پارگی در پرده نشود و همچنین ممکن است خساراتی به بدنه یا در ماشین لباسشویی وارد کند. قبل از جدا کردن پرده از میله می‌توانید با دستمال یا تمیز‌کننده دستی گرد‌و‌غبار روی پرده را بگیرید. انجام این کار روند شست‌وشوی را راحت‌تر می‌کند. در صورت نیاز به تعمیر ماشین لباسشویی در منزل، توصیه می‌کنیم از خدمات تعمیر آنلاین استفاده کنید.

در جدا کردن پرده از میله پرده دقت کنید که قلابی باقی نماند

خیس کردن پرده با آب سرد؛ مهم‌ترین مرحله پیش از شست‌وشو

روش دیگری برای گرفتن گرد‌و‌غبار پرده وجود دارد. قبل از فرآیند شستشوی پرده با ماشین لباسشویی می‌توانید با استفاده از یک جاروبرقی خاک پرده را بگیرید. بعد از انجام این کار پرده را درون یک تشت آب سرد قرار دهید تا غبار نشسته روی پرده جدا شود و شست‌و‌شو به‌خوبی انجام شود.

خیس کردن پرده قبل از شست‌و‌شوی کامل باعث پاک شدن برخی از لکه‌های کوچک و سطحی می‌شود. برخی از ماشین لباسشویی‌ها برنامه مشخصی برای خیس کردن لباس‌ها دارند، از این قابلیت هم استفاده کنید. روش‌های مختلفی برای تعمیر ماشین لباسشویی وجود دارد. امکان استفاده از خدمات مختلف تعمیر آنلاین برای تعمیر ماشین لباسشویی بوش یا سایر برندها نیز وجود دارد.

غبارگیری پرده قبل از شستشوی پرده با ماشین لباسشویی

آرام‌ترین دور ماشین لباسشویی؛ مناسب‌ترین حالت برای شستشوی پرده با ماشین لباسشویی

بهترین دما برای شستن پرده‌ها، آب سرد است. البته این موضوع بستگی به جنس پرده نیز دارد، اما معمولا پرده را باید با آب سرد شست‌وشو دهید. در این مرحله با توجه‌به‌ نوع و جنس پرده کمی مایع لباسشویی به همراه مقداری نرم کننده لباس به مخزن مخصوص لباسشویی اضافه کنید. برای شستشوی پرده با ماشین لباسشویی، آرام‌ترین دور ماشین را انتخاب کنید و نحوه شستن پرده‌های حریر در لباسشویی سامسونگ با شستن پرده‌های حریر در لباسشویی اسنوا فرقی نمی‌کند، نحوه شستشوی کلی هر 2 برند به یک شکل است.
چرخش آرام باعث از بین رفتن بیشتر لکه‌ها خواهد شد و همچنین چین و چروک پرده بسیار کمتر می‌شود. توجه کنید هنگام شست‌وشوی پرده حتما باید نیمی از ظرفیت ماشین لباسشویی خالی باشد تا روند شست‌وشو به‌خوبی انجام شود. ماشین لباسشویی از جمله وسایل لوازم خانگی است که باید در منزل تعمیر شود. برای انجام این کار می‌توانید از متخصصین تعمیر لوازم خانگی در منزل کمک بگیرید.

 شستن پرد‌ه‌های حریر در لباسشویی

آب‌گیری کامل پرده؛ جلوگیری از چروک‌های اضافی

زمانی که روند شستشوی پرده با ماشین لباسشویی به اتمام رسید، از خشک کردن و آب‌گیری کامل غافل نشوید. اگر ماشین لباسشویی برنامه‌ای برای آب‌گیری و دور نهایی یا خشک کردن دارد، پیشنهاد می‌کنیم این کار را حداقل 2 بار انجام دهید. خشک کردن کامل پرده‌ها باعث افزایش افزایش طول عمر آن‌ها شده و از پوسیده شدن بافت پرده جلوگیری می‌کند. بعد از خشک کردن پرده‌ها آن‌ها را به‌خوبی تکان دهید تا هیچ قطره آبی روی پرده باقی نماند، سپس پرده‌ها را در هوای آزاد آویزان کنید.
برخی از ماشین لباسشویی‌ها در یا دریچه بزرگ‌تری دارند و برای قرار دادن لباس‌ها یا پرده بسیار مناسب هستند. به این نوع از ماشین لباسشویی‌ها، ماشین لباسشویی با درب فضایی گفته می‌شود. برای اطلاعات بیشتر در رابطه با این موضوع از مقاله درب فضایی یا سفینه ای لباسشویی چیست، کمک بگیرید.

تفاوت در نوع شستشو با توجه به جنس پرده

روش‌های شستشو پرده با ماشین لباسشویی با توجه به جنس پرده متفاوت است. به‌عنوان مثال برای شستشوی پرده های توری با ماشین در ابتدا باید مطمئن شد که پرده رنگ نمی‌دهد. این کار را می‌توانید به‌وسیله یک دستمال خیس انجام دهید. در صورتی که رنگ پرده به دستمال منتقل شد، حتما باید به‌دقت  پروسه خشک کردن پرده را انجام داد.

همچنین می‌توانید برای  شستن پرده های توری در لباسشویی در ابتدا پرده را داخل یک لگن یا تشت آب سرد قرار دهید. برای ثابت ماندن رنگ این نوع پرده‌ها از تمیزکننده‌های خاصی باید استفاده کرد. به‌دلیل اینکه رنگ پرده‌های توری بسیار حساس است؛ پیشنهاد می‌کنیم به جای شست‌وشوی این پرده در فواصل زمانی معین با استفاده از جاروبرقی گرد و خاک نشسته روی پرده را بگیرید.

 شستن پرده‌های حریر در لباسشویی اسنوا

جدا کردن پرده‌های رنگی از یکدیگر برای شستشو بهتر

در هنگام شستشوی پرده با ماشین لباسشویی به رنگ و جنس پرده‌ها حتما دقت کنید. برخی از پرده‌های مخملی یا ساتن رنگی در زمان شستشو با پرده‌های سفید، دچار رنگ گرفتگی می‌شوند. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم پرده‌های سفید را با هم درون ماشین لباسشویی قرار دهید و همچنین پرده‌های هر طیف رنگی را نیز با هم داخل ماشین لباسشویی بگذارید.

استفاده از برنامه‌های مختلف ماشین لباسشویی برای شستشوی پرده

در این مقاله از مجله تعمیر آنلاین در رابطه با شستشوی پرده با ماشین لباسشویی صحبت کردیم و راهکارهایی در این باره پیشنهاد دادیم. در شستشوی پرده حتما به جنس و نوع پارچه دقت کنید. همچنین معمولا فروشنده‌های پرده در مورد شستشوی صحیح پرده اطلاعاتی به مشتریان می‌دهند. توجه کنید در ماشین لباسشویی‌های مدرن برنامه‌های متعددی برای شست‌و‌شوی وجود دارد.
اگر در رابطه با برنامه‌های مختلف ماشین لباسشویی سوالی داشتید، از خدمات تعمیر آنلاین به‌راحتی می‌توانید استفاده کنید. خدمات تعمیر آنلاین شامل همه برندهای ماشین لباسشویی و لوازم خانگی است. متخصصان تعمیر آنلاین در کمترین زمان ممکن نیازهای مشتریان را در رابطه با تعمیرات لوازم خانگی برطرف می‌کنند. در ضمن قطعات تعویضی تعمیر آنلاین تا 6 ماه گارانتی دارد و از این بابت خیالتان راحت باشد. اگر سوالی در رابطه با خدمات تعمیر آنلاین دارید در پایان مقاله با ما در میان بگذارید.