همه ما از اهمیت و امکانات ویژه ماشین لباسشویی خبر داریم. در گذشته خانه‌های فراوانی ماشین لباسشویی نداشتند و زندگی در چنین شرایطی بسیار سخت بود. پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها می‌دانند که شستشوی لباس در روزهای سرد چه‌قدر سخت است. اما در حال حاضر ماشین لباسشویی باعث شده تا در یک ساعت لباس‌ها تمیز و مرتب شوند. گاهی اوقات لباسشویی دچار مشکل و ایراد می‌شود و با کمی اطلاعات و دانش فنی می‌توانیم برای تعمیر ماشین لباسشویی سریع‌تر اقدام کنیم. در این مقاله از مجله تعمیر آنلاین قصد داریم در رابطه با 5 ایراد ماشین لباسشویی صحبت کنیم و بهترین راهکار برای حل این مشکلات را ارائه خواهیم داد. اگر شما هم در این زمینه مشتاق هستید، مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

1- صدای ناخوشایند ماشین لباسشویی؛ یکی از ایرادات شایع ماشین لباسشویی

دلایل فراوانی برای ایجاد صداهای ناهنجار و ناخوشایند در ماشین لباسشویی وجود دارد. گاهی اوقات صدای آزاردهنده در حین خشک کردن رخ می‌دهد و در برخی اوقات نیز در زمان آبگیری ماشین لباسشویی صدای بدی تولید می‌شود. در چنین شرایطی در ابتدا حجم لباس‌های داخل دیگ را بررسی کنید. یکی از دلایلی که موجب ایجاد صدای جیر جیر یا تق تق در ماشین لباسشویی می‌شود، لباس‌های بزرگ و حجیم هستند. برای جلوگیری از این مشکل از قرار دادن لباس‌های ضخیم زمستانی با یکدیگر در ماشین لباسشویی خودداری کنید.

یکی دیگر از دلایل صدای ناهنجار ماشین لباسشویی خراب شدن پمپ تخلیه دستگاه است. زمانی که این قطعه خراب شود در هنگام تخلیه آب، ماشین لباسشویی صدای زوزه کشیدن می‌دهد. همچنین خرابی کوپلینک‌ها و بالشتک‌های ماشین لباسشویی نیز موجب صدای ناخوشایند ماشین لباسشویی خواهد شد و در چنین مواقعی برای رفع ایراد ماشین لباسشویی حتما با تعمیرکار تماس بگیرید. برای تعمیرات لباسشویی تهران و شهرستان‌ها سعی کنید از بهترین کارشناسان تعمیرات لوازم خانگی کمک بگیرید.

2- تخلیه نادرست آب ماشین لباسشویی؛ مهم‌ترین ایراد ماشین لباسشویی

خالی نشدن آب لباسشویی یکی از مشکلات اساسی ماشین لباسشویی‌ در برندهای متفاوت است. علت اصلی ماندن آب داخل ماشین لباسشویی، خرابی قطعاتی مانند پمپ تخلیه آب ماشین لباسشویی خواهد بود. پمپ‌های ماشین لباسشویی معمولا عمر مفید 8 تا 10 ساله دارند. البته این عمر مفید در شرایط ایده‌آل و استفاده صحیح اثربخش است. این قطعه با کارکرد بالا به‌مرور زمان دچار مشکل و ایراد می‌شود.
تخلیه نشدن آب می‌تواند ایراد ماشین لباسشویی ال جی و سامسونگ و سایر برندها باشد و تفاوتی ندارد شما از محصولات کدام شرکت استفاده می‌کنید. در ماشین لباسشویی‌هایی که صفحه نمایش دیجیتالی دارند، مشکل یا خرابی پمپ به‌صورت کد خطا روی صفحه نمایش دیجیتالی نشان داده می‌شود. برای رفع مشکل پمپ در ابتدا مسیرهای ورودی و خروجی تخلیه را چک کنید؛ اگر مشکلی نداشت باید با تعمیرکار تماس بگیرید. تعمیر ماشین ظرفشویی و ماشین لباسشویی کاملا تخصصی است. برای انجام این کار از خدمات کارشناسان حرفه‌ای استفاده کنید.

ایراد ماشین لباسشویی سامسونگ و اسنوا در تخلیه آب

3- لرزش بیش از حد ماشین لباسشویی؛ مشکل ماشین لباسشویی ال جی و سایر برندها

برخی اوقات لرزش ماشین لباسشویی از حد مجاز فراتر می‌رود و موجب برهم‌زدن آرامش خانه و ایراد ماشین لباسشویی می‌شود. اولین موردی که برای لرزش لباسشویی باید چک کنید، پایه‌های زیر لباسشویی است. زمانی که پایه‌های لباسشویی تراز نباشند، ماشین لباسشویی لرزش بالایی خواهد داشت. برای رفع این مشکل قبل از درخواست تعمیرکار، پایه‌ها را تنظیم کرده و مجدد لباسشویی را تست کنید.
اگر این مشکل همچنان ادامه داشت، شک نکنید کمک فنر لباسشویی دچار مشکل شده است. البته گاهی اوقات نیز لرزش شدید به دلیل تمیز نبودن فیلتر تخلیه است. به‌هر‌حال زمانی که با بررسی‌های انجام شده مشکل برطرف نشد، از تعمیرکار لوازم خانگی کمک بگیرید. تعمیر لباسشویی بوش و اسنوا تقریبا تفاوت چندانی با یکدیگر ندارد. فقط باید توجه داشته باشید از خدمات بهترین تعمیرکاران استفاده کنید.

ایراد ماشین ظرفشویی ال جی و بوش در تنظیم نبودن پایه‌های لباسشویی

4- نشتی آب ماشین لباسشویی؛ مشکل عمده در لباسشویی

نشتی آب یکی از مشکلات عمده لباسشویی است. نشتی آب در ماشین لباسشویی علت‌های متعددی دارد. برای رفع مشکل نشتی آب پیشنهاد می‌کنیم موارد زیر را به دقت بررسی کنید.

  • شیلنگ تخلیه: گاهی اوقات شیلنگ تخلیه ماشین لباسشویی از قسمت مخصوص جدا می‌شود یا در بدنه ماشین لباسشویی دچار فرسایش و پارگی شده است. این بخش را به‌خوبی بازرسی کنید.
  • شیلنگ‌های ورودی: شیلنگ ورودی ماشین لباسشویی ممکن است دچار پارگی یا خرابی شود. این شیلنگ‌ها باید به‌درستی در جای خود قرار بگیرند وگرنه نشتی آب فراوانی دارند.
  • خراب بودن لاستیک دور در: گاهی اوقات لاستیک دور در ماشین لباسشویی به دلیل فرسایش و مستهلک بودن، کنده می‌شود و موجب ریزش آب در از لباسشویی خواهد شد.
  • استفاده فراوان از مواد شوینده: زمانی که مواد شوینده به مقدار فراوان در لباسشویی ریخته شود، ماشین دچار کف شده و ممکن است این کف از ماشین لباسشویی به بیرون بریزد.

برطرف کردن مشکل نشتی آب در ماشین لباسشویی کار پیچیده‌ای نیست. اما درحالت‌کلی برای تعمیر لباسشویی و تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ و سایر برندها حتما از متخصصان زبده تعمیرات لوازم خانگی کمک بگیرید تا مشکل به‌درستی برطرف شود.

نشتی آب عمده‌ترین مشکل ماشین لباسشویی ایرانی و خارجی

5- باقی ماندن پودر در مخزن ماشین لباسشویی؛ یکی از دلایل ایجاد مشکل در لباسشویی

باقی ماندن پودر در مخزن لباسشویی یکی از مشکلات ماشین لباسشویی است. برخی اوقات به‌دلیل مناسب نبودن دمای آب این اتفاق رخ می‌دهد. معمولا پودر لباسشویی در آب سرد به‎خوبی حل نمی‌شود. پودرها داخل مخزن باقی می‌مانند و بعد از مدتی ممکن است رسوب کنند.
توجه داشته باشید رسوب بیش از حد پودر نیز یک ایراد ماشین لباسشویی محسوب می‌شود و هر چند وقت یکبار باید مخزن لباسشویی را تمیز کنید. همچنین استفاده بالا از مواد شوینده نه‌تنها موجب نشتی آب می‌شود، بلکه باعث باقی ماندن پودر و مایع لباسشویی در مخزن خواهد شد. همیشه به اندازه 2 قاشق غذاخوری پودر داخل مخزن ماشین لباسشویی بریزید. باقی ماندن پودر در مخزن لباسشویی علت‌های فراوانی دارد و برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه پیشنهاد می‌کنیم مقاله تحت عنوان «علت باقی ماندن پودر در ماشین لباسشویی» را در مجله تعمیر آنلاین مطالعه کنید.

رفع ایراد لباسشویی سامسونگ و به اندازه ریختن پودر و مایع لباسشویی

استفاده از خدمات تخصصی برای رفع ایراد ماشین لباسشویی

در این مقاله از مجله تعمیر آنلاین در رابطه با 5 ایراد ماشین لباسشویی صحبت کردیم و اشاره‌ای به چند راهکار برای رفع مشکل داشتیم. درحالت‌کلی ممکن است لباسشویی با مشکلات و ایرادات فراوانی روبه‌رو باشد. ایراداتی که در این مقاله مطرح کردیم، فقط برخی از مهم‌ترین مشکلات ماشین لباسشویی بودند. زمانی که مشکلی برای لباسشویی پیش آمد و توانایی رفع آن مشکل را نداشتید، حتما از تعمیرکاران حرفه‌ای تعمیر آنلاین کمک بگیرید. در مرکز تخصصی خدمات لوازم خانگی تعمیر آنلاین کلیه خدمات تعمیرات لوازم خانگی ارائه می‌شود و کارشناسان این مرکز تحت آموزش دوره‌های تخصصی قرار گرفته‌اند. کلیه قطعات و خدمات تعمیر آنلاین شامل 6 ماه گارانتی می‌شوند. برای مشاهده همه خدمات تعمیر آنلاین به صفحه اصلی سایت مراجعه کنید.