موتور ماشین لباسشویی یکی از مهم‌ترین قسمت‌های ماشین لباسشویی است. زمانی که مشکلی برای موتور ماشین رخ دهد، روی کلیه بخش‌ها و عملکرد دستگاه تاثیر می‌گذارد. گاهی اوقات استفاده نادرست از دستگاه و نوسانات برق موجب ضعیف شدن موتور ماشین لباسشویی می‌شود. در این مقاله از مجله تعمیر آنلاین قصد داریم در رابطه با ضعیف شدن موتور لباسشویی و علائم آن صحبت کنیم. با مطالعه این مقاله اطلاعات مفیدی در رابطه با اهمیت قدرت ماشین لباسشویی به‌دست می‌آورید.

عملکرد نامطلوب ماشین لباسشویی هنگام شستشوی لباس‌ها

تمیز شدن لباس‌ در ماشین لباسشویی مستلزم چرخش مناسب دیگ یا درام ماشین لباسشویی است. دیگ ماشین لباسشویی به کمک چند قطعه مهم به موتور متصل می‌شود و حرکت آن با فنر کنترل شده تا از برخورد با بدنه جلوگیری کند. زمانی که موتور ماشین لباسشویی ضعیف شود، چرخش دیگ دچار مشکل خواهد شد. گاهی اوقات ضعیف شدن موتور ماشین لباسشویی به دلیل استفاده بیش از ظرفیت ماشین است. برای اینکه گرفتار تعمیر لباسشویی نشوید، به ظرفیت مناسب ماشین لباسشویی دقت کنید.

آبگیری نامناسب ماشین لباسشویی؛ علت ضعیف شدن موتور لباسشویی

یکی دیگر از علائم ضعیف شدن موتور لباسشویی، آبگیری نامناسب ماشین لباسشویی است. زمانی که ماشین لباسشویی آبگیری درستی نداشته باشد، دستگاه شروع به کار نخواهد کرد و این مشکل به دلیل ضعیف شدن موتور ماشین لباسشویی است. همچنین تخلیه نامناسب آب نیز یکی از علائم خرابی موتور محسوب می‌شود. البته برای مطمئن شدن از خرابی موتور در ابتدا باید همه قسمت‌های ماشین لباسشویی را به‌خوبی بررسی کنید.

به‌عنوان مثال عملکرد نامطلوب تخلیه آب در مواقعی به دلیل انسداد لوله‌های خروجی آب است. توصیه می‌کنیم برای تعمیر لباسشویی بوش حتما از تعمیرکاران و متخصصان حرفه‌ای در این زمینه کمک بگیرید؛ زیرا این دستگاه قیمت بسیار بالایی دارد و تعمیر توسط افراد غیرمتخصص هزینه اضافی برایتان خواهد داشت.

تعمیر موتور لباسشویی و رفع ایراد آن

وارد شدن گردوخاک به موتور؛ یکی از دلایل ضعیف شدن موتور ماشین لباسشویی

معمولا هنگامی که گرد و غبار فراوانی داخل موتور ماشین لباسشویی قرار بگیرد، صدای ماشین لباسشویی از حالت طبیعی خارج می‌شود. یکی از نشانه‌های خرابی ماشین لباسشویی صدای ناهنجار و تکان‌های شدید ماشین لباسشویی است. پیشنهاد می‌کنیم هر چند وقت یکبار پشت ماشین لباسشویی را گردگیری کنید تا مشکلی برای ماشین لباسشویی ایجاد نشود.

زمانی که ماشین لباسشویی صدای نامناسب و خارج از کنترلی می‌دهد سریعا ماشین لباسشویی را خاموش کرده و با تعمیرکار حرفه‌ای تماس بگیرید. تعمیر لباسشویی ال جی با سامسونگ تفاوت چندانی با یکدیگر ندارد و تقریبا نحوه تعمیر این 2 دستگاه یکسان خواهد بود.

صدای ناهنجار یکی از علائم سوختن موتور لباسشویی

خاموش کردن ناگهانی ماشین لباسشویی در حین کار

یکی از مشکلاتی که ممکن است به علت ضعیف شدن موتور لباسشویی رخ دهد، خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی در حین کار خواهد بود. خاموش شدن ماشین لباسشویی آسیب فراوانی به دستگاه وارد می‌کند. هنگامی که این اتفاق رخ می‌دهد، موتور بیش از حد داغ کرده و باید با تعمیرکار حرفه‌ای تماس بگیرید تا مشکل ماشین را بررسی کند.
معمولا فشارهای بیش از اندازه و استفاده نامناسب به دستگاه آسیب وارد کرده و موجب بروز چنین اتفاقاتی می‌شود. برای تعمیر ظرفشویی و لباسشویی از کارشناسان و تعمیرکاران زبده تعمیر آنلاین می‌توانید کمک بگیرید.

خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی از علائم نیم سوز شدن موتور ماشین لباسشویی

عملکرد نامناسب خشک‌کن ماشین لباسشویی؛ از علت‌های ضعیف شدن موتور ماشین لباسشویی

در حال حاضر تقریبا همه مدل‌های ماشین لباسشویی به خشک‌کن مجهز شده‌اند. هنگامی که خشک‌کن ماشین لباسشویی به‌خوبی کار نکند، علائم ضعیف شدن موتور را نشان می‌دهد. در چنین مواقعی برای جلوگیری از آسیب‌های بیشتر به موتور ماشین لباسشویی حتما از تعمیرکاران زبده و حرفه‌ای کمک بگیرید.  برای استفاده بهتر از خشک‌کن ماشین لباسشویی پیشنهاد می‌کنیم مقاله «چگونه فقط از خشک کن ماشین لباسشویی استفاده کنیم» را در مجله تعمیر آنلاین مطالعه کنید.

خراب شدن خشک‌کن ماشین لباسشویی یکی از علائم ضعیف شدن موتور لباسشویی

سرویس دوره‌ای ماشین لباسشویی برای جلوگیری از ضعیف شدن موتور دستگاه

در این مقاله علت ضعیف شدن موتور لباسشویی و علائم آن را بررسی کردیم و در مورد آسیب‌های احتمالی موتور ماشین لباسشویی صحبت کردیم. درحالت‌کلی برای استفاده مناسب از ماشین لباسشویی به ظرفیت دستگاه توجه کنید. هرگز لباس‌های حجیم یا پتو و پالتو را با یکدیگر داخل ماشین لباسشویی قرار ندهید. لباس‌های حجیم زمانی که خیس می‌شوند، وزن بیشتری به خود می‌گیرند و این موضوع باعث فشار بیش از اندازه به موتور دستگاه خواهد شد. توصیه می‌کنیم هر چند وقت یکبار برای سرویس ماشین لباسشویی اقدام کنید.

تعمیرکاران متخصص و حرفه‌ای تعمیر آنلاین دوره‌های فراوانی برای تعمیر لوازم خانگی و ماشین لباسشویی را گذرانده‌اند. برای جلوگیری از هزینه‌های اضافی بابت تعمیرات می‌توانید از کارشناسان تعمیر آنلاین کمک بگیرید. کلیه خدمات عرضه‌شده توسط متخصصین تعمیر آنلاین شامل 6 ماه گارانتی خواهد بود و این مورد مهم‌ترین ویژگی مرکز خدمات تخصصی لوازم خانگی تعمیر آنلاین است.