در این مقاله قصد داریم به بررسی ارورهای ماشین لباسشویی سامسونگ بپردازیم. هر کد خطا در لباسشویی سامسونگ مربوط به بخشی از ایراد دستگاه می باشد که با دانستن معنی کد خطا می توانیم عیب دقیق دستگاه را بیابیم.
حتما در صورت بروز ارور و قبل از تعمیر ماشین لباسشویی خود این مطلب را بخوانید. در صورت بروز هر گونه ایراد احتمالی اگر برند دستگاه شما سامسونگ است به صفحه تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ مراجعه کنید.

ارورهای ماشین لباسشویی سامسونگ

ارورهای لباسشویی سامسونگ

ارور E5 یا 5E لباسشویی سامسونگ

این ارور مربوط به خرابی پمپ تخلیه آب ماشین لباسشویی سامسونگ می باشد. زمانی که ارور 5E لباسشویی سامسونگ یا E5 ظاهر شود به احتمال زیاد آب داخل ماشین لباسشویی مانده و درب لباسشویی سامسونگ قفل شده است.

ابتدا فیلتر ماشین لباسشویی را تمیز کرده و در صورت عدم رفع عیب پمپ ماشین لباسشویی سامسونگ را سرویس و یا تعویض نمایید.

ارور CE ماشین لباسشویی سامسونگ

ارور CE لباسشویی سامسونگ مربوط به سنسورهای دمایی و یا المان های دمایی بر روی برد ماشین لباسشویی سامسونگ می باشد. زمانی که این ارور را مشاهده می کنید معمولا دما بیش از حد بالا رفته و سنسورهای امنیتی فعال شده است.

ارورهای ماشین لباسشویی سامسونگ

ارور 4E یا E1 ماشین لباسشویی سامسونگ

ارور 4E یا E1 ماشین لباسشویی سامسونگ مربوط به قطعاتی می باشد که وظیفه ورود و کنترل میزان آب به ماشین لباسشویی سامسونگ را دارند. این قطعات می‌تواند از شیربرقی و سنسورهای ورود آب باشد تا هیدرواستات و قطعات کنترل میزان آب.

لازم به ذکر است که عمر مفید قطعات مربوط به ورود آب 7 سال بوده و در هر دوره نیاز به سرویس و یا تعویض دارد.

ارور DE ماشین لباسشویی سامسونگ

ارور DE لباسشویی سامسونگ مربوط به پارامترهای مرتبط با درب لباسشویی می باشد. زمانی که به هردلیلی سنسور فرمان بسته شدن در لباسشویی را ندهد، ارور DE بر روی نمایشگر ظاهر خواهد شد.

زمانی که زبانه درب دچار آسیب شده باشد و یا اینکه میکروسوئیچ ماشین لباسشویی سامسونگ آسیب دیده باشد و یا اینکه برد فرمان استارت را ندهد مطمئنا ارور DE را مشاهده خواهید کرد.

ارور LE ماشین لباسشویی سامسونگ

 ارور LE یکی از ارورهای اصلی ماشین لباسشویی سامسونگ می باشد و زمانی بر روی نمایشگر ظاهر می شود که دستگاه دچار نشتی داخلی شده باشد البته در برخی از مدل ها نیز این ارور به هیتر ماشین لباسشویی مرتبط می شود که البته در 90 درصد مواقع محتمل نیست. زمانی که لباسشویی نشتی دارد باید عیب را در قسمت های داخلی و قطعات لاستیکی از جمله دیگ و خرطومی بیابیم.

البته در مواردی نیز مشاهده می شود که هیدرواستات فرمان میزان آبگیری را به درستی انجام می دهد و این ارور ظاهر می شود.

ارور OE ماشین لباسشویی سامسونگ

ارور OE ماشین لباسشویی سامسونگ تشخیص داده است که بیش از سطح مجاز آب وارد دستگاه شده است. میزان ورود آب به داخل ماشین لباسشویی مربوط به هیدرواستات می باشد.

هیدرواستات قطعه ای است که تعیین می کند چه میزان آب وارد ماشین لباسشویی شود. زمانی که به هر دلیلی هیدرواستات آسیب ببیند و یا مسیر ورود هوا به داخل هیدرواستات دچار گرفتگی شده باشد ارور OE ظاهر خواهد شد.

برای رفع این مشکل حتما با نمایندگی سامسونگ در ارتباط باشید