یکی از مواردی هر کاربری ممکن است با آن مواجه شود ارور لباسشویی ال جی بر روی نمایشگر آن است. این ارور معنا و پیغام خاصی برای کاربر دارد و خبر از وجود مشکلی در دستگاه می‌دهد

به همین دلیل باید به سرعت برای رفع آن اقدام کرد تا مشکلات دیگری به وجود نیاید. اگر درباره ارورهایی که ممکن است در لباسشویی الجی ببینید چیزی نمی‌دانید با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

 

معرفی ارور ماشین لباسشویی ال جی

ارور یا کد خطا متشکل از حروف انگلیسی و اعداد است که هریک به مشکلی خاص در درون ماشین لباسشویی اشاره دارد. در اکثر مواقع کد خطای لباسشویی ال جی با صدای هشدار همراه است که اغلب در ابتدای برنامه شستشو اتفاق می‌افتند و دستگاه تا رفع نشدن مشکل شروع به کار نمی‌کند. از مهم‌ترین ارورهایی که ممکن است با آنها مواجه شوید می‎‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

ارور SE ماشین لباسشویی الجی

ارور SE لباسشویی ال جی در هنگامی بر روی نمایشگر ظاهر می‌شود که دستگاه شروع به کار نمی‌کند و برنامه شستشو شروع نمی‌شود. از مهم‌ترین دلایلی که می‌تواند بروز این مشکل شود می‌توان به خرابی برد، خرابی موتور و تاخو، خرابی سنسور سطح آب و خرابی میکروسوئیچ درب اشاره کرد.

ارور CE ماشین لباسشویی ال جی

موتور به عنوان قلب تپنده ماشین لباسشویی است و خرابی‌اش می‌تواند منجر به خرابی کل دستگاه شود. اگر تاخو خراب شود و یا موتور اتصالی کند و بسوزد، ارور CE لباسشویی ال جی بر روی نمایشگر ظاهر می‌شود. برای رفع این مشکل بهتر است از یک تکنسین متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

بررسی ارور لباسشویی ال جی

ارور PE

این ارور لباسشویی ال جی مربوط به خرابی هیدرواستات می‌شود. هیدرواستات وظیفه دارد میزان آب موجود در داخل دیگ را اندازه‌گیری کند تا کمتر یا بیشتر از حد مجاز وارد دستگاه نشود و به موقع کاملا تخلیه گردد.

برای ارور PE در لباسشویی ال جی شما نیاز دارید که هیدرواستات را تعمیر یا تعویض کنید اگر در این زمینه ابزار و اطلاعات کافی ندارید بهتر است تعمیر ماشین لباسشویی خود را به تعمیرکار مجرب بسپارید.

ارور FE ماشین لباسشویی الجی

اگر آب بیشتر از حد مجاز وارد دیگ شود کاربر با ارور FE لباسشویی ال جی مواجه خواهد شد. علت اصلی بروز این مشکل خرابی شیر برقی یا هیدرواستات است که باعث ریخته شدن آب بیش از حد به دیگ می‌شود. برای رفع این مشکل باید شیر برقی و سنسور سطح آب بررسی و مشکلش حل شود.

ارور te ماشین لباسشویی ال جی

اگر آب به درستی گرم نشود و دمای ان کمتر یا بیشتر از حد لازم باشد، ارور te لباسشویی ال جی بر روی نمایشگر ظاهر خواهد شد. این ارور می‌تواند به دلیل خرابی برد، هیتر، سنسور دمای آب و قطعی اتصالات داخلی اتفاق بیفتد و برای پیدا کردن مشکل باید سلامت تمامی این قطعات بررسی شود.

ارور HE لباسشویی ال جی

این ارور لباسشویی ال جی نیز مربوط به قطعات گرم کننده آب است و در صورت بروز مشکل در هیتر، ترمیستور و سیم کشی‌های داخلی شما با آن مواجه خواهید شد. برای زفع این مشکل بهتر است از یک تکنسین مجرب در زمینه تعمیر هیتر و ترنمیستور کمک بخواهد.

ارور DHe ماشین لباسشویی الجی

اگر ماشین لباسشویی الجی با خشک کن صد در صد دارید، این کد خطا در دستگاه شما تعریف شده است و مربوط به وجود اختلال در قطعات مرتبط به خشک کن کامل آن می‌شود.

راهکار رفع ارور لباسشویی ال جی

هیتر خشک کن، فن خشک کن و ترموستات مخصوص خشک کن از جمله مواردی است که باید برای پیدا کردن علت اصلی و رفع این ارور بررسی شوند و در صورت نیاز مورد تعمیر قرار بگیرند.

ارور dE ماشین لباسشویی ال جی

با توجه به اینکه بسته نشدن درب لباسشویی موجب ریخته شدن آب به بیرون از دستگاه منجر می‌شود، بسیار مهم است که از بروز این اتفاق جلوگیری شود.

لذا ارور dE لباسشویی ال جی هشدار باز بودن درب دستگاه را به اطلاع کاربر می‌رساند تا شستشو به درستی و بدون هیچ مشکلی انجام گردد. وجود لباس در لای در، خرابی لولا و شکستگی زبانه درب از مهم‌ترین دلایلی هستند که باعث روشن شدن این ارور لباسشویی ال جی بر روی نمایشگر می‌شوند.

خطای IE لباسشویی ال جی

عدم ورود آب به داخل دیگ، علت اصلی بروز خطای IE در ماشین لباسشویی ال جی است. در این حالت آب وارد دیگ نمی‌شود و به همین دلیل برنامه شستشو متوقف باقی می‌ماند.

برای رفع این مشکل باید پس از اطمینان از وجود آب شهری، شلنگ ورودی آب، شیر برقی و هیدرواستات را چک کنید تا در صورت وجود هرگونه مشکل برای برطرف شدنش اقدام نمایید.

ارور oe ماشین لباسشویی الجی

اگر با ارور oe در لباسشویی الجی مواجه شدید، علت اصلی آن به عدم توانایی دستگاه در خارج کردن آب از دیگ باز می‌گردد. در این حالت آب نمی‌تواند تخلیه شود و مراحل شستشوی لباسشویی متوقف خواهند گشت.

ارور لباسشویی ال جی

علت اصلی بروز این مشکل به کثیف بودن فیلترها، مسدود بودن شلنگ تخلیه، خرابی پمپ تخلیه و یا خرابی برد مربوط می‌شود و باید تمامی این قطعات را بررسی نمایید

نکته: استفاده از جرم‌گیر مخصوص ماشین لباسشویی پس از هر 40 بار روشن کردن دستگاه، تمامی رسوبات و کثیفی‌های جمع شده در مسیر تخلیه را در خود حل خواهد کرد و امکان مواجهه شما با این ارور لباسشویی ال جی کمتر خواهد شد.

ارور cl لباسشویی ال جی

این ارور به کاربر خبر می‌دهد که کلید قفل کودک روشن است و با فشردن دکمه‌ها، آنها عمل نخواهند کرد. در واقع ارور cl لباسشویی ال جی نوعی هشدار است که به کاربر اطلاع می‌دهد در صوت لزوم، قفل کودک را باز کند تا بتواند تنظیمات دستگاه را تغییر دهد.

ارور LE ماشین لباسشویی ال جی

وجود ایرادات در سیم کشی موتور و خرابی در روتور از جمله مواردی است که ارور LE در لباسشویی ال جی را ظاهر می‌کند. این کد خطا در برخی از مدل‌ها به صورت LE1 و LE2 وجود دارد اما معنا و مفهوم آن یکیست و به خرابی موتور و قطعات داخلی‌اش اشاره دارد. از آنجا که رفع این مشکل نیاز به اطلاعات و ابزار تخصصی دارد پیشنهاد می‌کنیم از یک تکنسین مجرب در این زمینه کمک بخواهید.

ارور AE یا EI ماشین لباسشویی الجی

هر 2 ارور AE یا EI در لباسشویی ال جی به وجود نشتی در دستگاه اشاره دارد و آب از داخل آن به بیرون میریزد. برای رفع این مشکل باید تمامی اتصالات شلنگ ورودی و خروجی چک شود.

ترک داشتن درب لباسشویی هم می‌تواند موجب نشتی آب شود و خرابی برد و میکروسوئیچ در بروز این ارور لباسشویی ال جی دخیل هستند.

از دیگ مواردی که ممکن از موجب نشتی آب از لباسشویی بر روی زمین شود، می‌توان به گرفتگی شلنگ تخلیه اشاره کرد. برای رفع این ارور لباسشویی ال جی بهتر است پس از خشک کردن سطح زمین، دستگاه را خاموش کنید سپس برای باز کردن مسیر تخلیه اقدام نمایید.

ارور tcl لباسشویی ال جی

این ارور لباسشویی ال جی به صورت اختصاصی برای برنامه جرمگیری رسوبات لباسشویی طراحی شده است. همان طور که پیش‌تر اشاره کردیم بهتر است پس از هر 40 بار استفاده با استفاد از مواد جرمگیر مخصوص دستگاه خود را کاملا جرمگیری کنید. این مواد معمولا به صورت قرص تولید می‌شود و برای استفاده از آنها کافیست مراحل زیر را انجام دهید:

  1. تمامی لباس‌ها را از داخل دیگ خارج کنید.
  2. قرص را در داخل دیگ قرار دهید و درب لباسشوییی را ببندید.
  3. برای 5 ثانیه کلید TUB CLEAN را فشار دهید.
  4. در این هنگام کد خطای tcl بر روی نمایشگر ظاهر می‌شود و به کاربر خبر می‌دهد که این برنامه تنها مختص جرمگیری است.
  5. دکمه START را فشار دهید و اجازه دهید لباسشویی به کار بیفتد.
  6. پس از اتمام شستشو درب دستگاه را باز کنید و لاستیک دور ان را خشک نمایید.
  7. درب لباسشویی را برای چند ساعت باز بگذارید تا داخل دیگ کاملا خشک شود.

انواع ارور لباسشویی ال جی

لازم به ذکر است که این ارور لباسشویی ال جی نوعی هشدار به کاربر است تا بداند که در حال روشن کردن برنامه جرم‌گیری است. این برنامه به دلیل استفاده از آب با دمای بسیار بالا برای لباس‌ها مضر است و می‌تواند به الیاف آنها آسیب برساند. شما می‌توانید در صورت بروز هرگونه مشکل برای تعمیر لباسشویی ال جی با متخصصان تعمیرآنلاین تماس بگیرید.