تفاوت زیاد نمک ماشین ظرفشویی اصلی از تقلبی باعث می‌شود که همه به دنبال محصول اصل آن باشند. استفاده از نمک غیراورجینال و تقلبی باعث آسیب رسیدن به دیگ ظرفشویی و گرفتگی لوله‌ها می‌شود و می‌تواند هزینه زیادی را جهت تعمیرات ماشین ظرفشویی و تعویض قطعه با خود به همراه داشته باشد.

 

لذا بسیار اهمیت دارد که برای افزایش عمر ماشین ظرفشویی خود از نمک اصلی استفاده کرده و کیفیت را فدای قیمت کمتر نکنید. نحوه تشخیص نمک اورجینال از تقلبی کار راحتی نیست و ما در این مطلب قصد داریم تمامی راه‌های تشخیص آن را به شما معرفی کنیم.

 

راهنمای شناخت نمک ماشین ظرفشویی اصلی از تقلبی

 

شستن ظرف‌های آشپزخانه کاری خسته‌کننده است که بسیاری از افراد از انجام آن سر باز می‌زنند. با پیشرفت تکنولوژی و اختراع ماشین ظرفشویی این کار طاقت‌فرسا به کاری دلچسب و دلپذیر تبدیل شد و سبک زندگی را تغییر داد. ماشین ظرفشویی جهت شستن ظروف، به قرص یا ژل شوینده، نمک و جلادهنده نیاز دارد. در صورتی که هریک از این محصولات از کیفیت پایینی برخوردار باشند مطمئنا تاثیر خود را بر کیفیت شستشو و قطعات داخلی دستگاه خواهند گذاشت.

تشخیص نمک ماشین ظرفشویی اصلی از تقلبی

تشخیص نمک ماشین ظرفشویی اصلی از تقلبی

متاسفانه در حال حاضر بازار کشور پر شده از نمک‌های تقلبی که با جعبه‌های برندهای معروف تولیدکننده نمک ماشین ظرفشویی پر می‌شوند. در واقع افراد سودجو این جعبه‌ها را با سنگ نمک دریایی پر می‌کنند که به شدت برای سلامتی مضر است. استفاده از نمک تقلبی خطر رسوب‌گرفتگی قطعات داخلی ماشین ظرفشویی را تا حد بسیار زیادی افزایش می‌دهد و می‌تواند خسارت‌های زیادی را برای شما به همراه داشته باشد. لذا تشخیص نمک ماشین ظرفشویی اصلی از تقلبی کاری بسیار مهم است و روش‌های متفاوتی دارد:

همچنین پیشنهاد می کنیم مطلب ما را با عنوان  ” 7 راهکار ساده خانگی برای رفع بوی بد ماشین ظرفشویی “  از دست ندهید.

1- مقایسه محصول در سایت‌های خارجی

یکی از بهترین روش‌های تشخیص نمک ماشین ظرفشویی اصلی از تقلبی جستجوی آن به انگلیسی در سایت‌های خارجی است. تنها کافیست نام برند و مشخصات آن را در اینترنت سرچ کنید و محصول را در فروشگاه‌های معتبری چون آمازون بیاید.

 

2- رنگ و شکل نمک

اگر نمک خود را خریده‌اید اما از اصل بودن آن کاملا مطمئن نیستید می‌توانید از روی شکل و رنگ دانه‌های نمک به اصل بودن آن پس ببرید. نمک ظرفشویی اورجینال به صورت دانه‌های برفی سفید رنگ است. این در حالی اس که نمک غیراصل ماشین ظرفشویی رنگی کدر دارد.

 

تشخیص نمک ماشین ظرفشویی اصلی از تقلبی

 

3- میزان حل شوندگی

نمک ماشین ظرفشویی با حل شدن به صورت تدریجی در آب داخل دستگاه، یون‌های منفی کلسیم و منیزیم موجود در آن را خنثی می‌کند و آب اصطلاحا نرم می‌شود. این عمل از خط و خش افتادن ظروف جلوگیری کرده و عمر ماشین ظرفشویی را افزایش می‌دهد.

نمک‌های تقلبی حلالیت بیشتری در آب دارند و باعث کدرتر شدن رنگ آب و وجود املاح در آن می‌شوند. این در حالی است که نمک اصلی آب را درخشان‌تر می‌کند و میزان کمی از آن در هربار استفاده حل می‌شود. تنها کافیست دو قاشق از نمک خریداری شده را در آب تمیز بریزید و با یک قاشق اندکی آن را هم بزنید. پس از چند دقیقه کیفیت آب و میزان حل‌شوندگی نمک گویای اصلی یا تقلبی بودن محصول خواهد بود.

 

4- بررسی ظاهری جعبه

معمولا ابعاد، رنگ و کیفیت جعبه‌های نمک ماشین ظرفشویی گویای اصل بودن محصول است. چک کردن تاریخ انقضا، کشور تولیدکننده، نقطه‌چین بازشونده درب نمک با محصول اصل موجود در فروشگاه‌های خارجی می‌تواند تشخیص نمک مماشین ظرفشویی اورجینال از تقلبی را بسیار ساده کند.

 

5- وزن جعبه نمک

هر برند تولیدکننده نمک ماشین ظرفشویی، محصولات خود را در وزن خاصی ارائه می‌کند و میزان آن را تغییر نمی‌دهد. این در حالی است که برخی از تولیدکنندگان متقلب جهت فروش بیشتر، محصولات غیر اصل خود را در انواع وزن‌ها ارائه می‌دهند. لذا مقایسه وزن رایج نمک ماشین ظرفشویی فینیش، فیری و… از بهترین روش‌های تشخیص محصول اصلی است.

 

تشخیص نمک ماشین ظرفشویی اصلی از تقلبی

6- مقایسه قیمت

همیشه به یاد داشته باشید که هیچ ارزانی بی‌علت نیست. پس اگر به صورت اتفاقی با نمک ظرفشویی برخوردید که درعین داشتن برندی معتبر از قیمت بسیار کمتری نسبت به جاهای دیگر دارد باید به اصل بودن آن شک کرد. همیشه قیمت روز نمک ماشین ظرفشویی اصل در فروشگاه‌های معتبر وجود دارد و شما با مقایسه آن می‌توانید از اصل بودن محصول مطمئن‌تر شوید.

 

7- نام برند

برخی از تولیدکنندگان سودجو با تغییر جزئی در نام برند مشهور به تولید نمک ماشین ظرفشویی بی‌کیفیت می‌پردازند. لذا در هنگام خرید از املای درست و دقیق برند محصول مورد نظر خود اطمینان حاصل کنید و از خرید برندهای ناشناخته نیز خودداری نمایید.