بیرون ریختن آب از جاپودری ماشین لباسشویی مساله‌ای است که نمی‌توان به سادگی از آن صرف نظر کرد. نشت کردن آب به بیرون، باعث خرابی لباسشویی و قطعات الکترونیکی آن می‌شود و فرآیند شستشو را با مشکل روبرو می‌سازد.

به همین دلیل توصیه می‌شود که به محض مشاهده این مشکل، علت اصلی آن را پیدا و برطرف کنید. دلایل زیادی وجود دارد که می‌تواند باعث خروج آب از جا پودری لباسشویی شود. لذا در این مطلب تعمیر آنلاین قصد داریم تمامی این موارد را به شما معرفی کنیم.

بیرون ریختن آب از جاپودری ماشین لباسشویی

چرا از آب از جاپودری ماشین لباسشویی بیرون می‌ ریزد؟

بیرون ریختن آب از جاپودری ماشین لباسشویی ارتباطی با فرسودگی قطعات دستگاه ندارد و ممکن است برای یک لباسشویی کاملا نو نیز اتفاق بیفتد. در این حالت با دستور شروع به کار توسط کاربر و ورود آب به داخل لباسشویی شاهد ریزش آن به بیرون خواهید بود.

با استفاده درست و اصولی و نگهداری  از ماشین لباسشویی از آن و سرویس و نصب کردن لباسشویی توسط نصاب ماهر می‌توان تا حد زیادی از بروز این مشکل جلوگیری کرد.

از مهم‌ترین دلایل بیرون ریختن آب از جاپودری ماشین لباسشویی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

مسدود شدن مسیر جاپودری

به طور کلی آب مورد نیاز شستشو از طریق جاپودری به داخل دیگ منتقل می‌شود. مسدود شدن این مسیر جمع شدن آب در داخل جاپودری و نشت کردن آن به بیرون از ماشین لباسشویی را به همراه خواهد داشت.

برای رفع این مشکل ابتدا دستگاه را خاموش کرده و جاپودری را خارج کنید تا عامل مسدودکننده مسیر را بیابید. از رایج‌ترین مواردی که می‌تواند مسیر جاپودری را ببندد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

  • استفاده از پودر دستی به جای پودر مخصوص ماشین لباسشویی
  • استفاده از شوینده بی‌کیفیت
  • تمیز نکردن منظم جاپودری
  • استفاده بیش از حد از پودر ماشین لباسشویی
  • گیر کردن اجسام کوچک و سخت در مسیر آب
  • انباشته شدن پودر لباسشویی خشک شده

مقاله پیشنهادی: نحوه تمیز کردن ماشین لباسشویی

نکته: شما می‌توانید با استفاده از مایع لباسشویی به جای پودر، احتمال مسدود شدن جاپودری را تا حد زیادی کاهش دهید.

بیرون ریختن آب از جاپودری

نصب اشتباه ماشین لباسشویی

اگر لباسشویی خود را به تازگی خریداری کرده‌اید و یا تصمیم دارید که آن را در جای دیگری نصب کنید، بهتر است که از یک فرد متخصص در این زمینه کمک بگیرید. با نصب اشتباه لباسشویی علاوه بر بروز مشکلاتی چون خارج نشدن آب از ماشین لباسشویی، سر و صدای بیش از حد و بیرون ریختن آب از جاپودری ماشین لباسشویی مواجه خواهید شد.

از آنجا که هر ماشین لباسشویی باید با تنظیم پایه‌ها و زمین شیب نسبتا ملایمی به سمت عقب دستگاه داشته باشد، در صورت نصب اشتباه و غیراصولی شاهد خروج آب از جاپودری لباسشویی خواهید بود.

 

فشار بالای آب

اگر در منطقه‌ای زندگی می‌کنید که فشار آب بیشتر از حد معمول است و یا موتور پمپ ساختمان بیشتر از حد نیاز آب را به بالا پمپاژ می‌کند، احتمالا تا به حال با مشکل نشت کردن آب از جاپودری ماشین لباسشویی مواجه شده‌اید.

توصیه می‌شود که با تنظیم آب ورودی ساختمان و میزان پمپاژ موتور، به کنترل فشار آب ساختمان خود بپردازید. چرا که علاوه بر بروز مشکل برای ماشین لباسشویی، بر روی ماشین ظرفشویی نیز تاثیر بدی خواهد داشت و موجب سر و صدای بیش از حد پکیج نیز می‌شود.

 

خرابی هیدرواستات

هیدرواستات قطعه‌ای کوچک اما حیاتی برای ماشین لباسشویی است که وظیفه کنترل میزان آب ورودی به داخل دستگاه را دارد. با خراب شدن این قطعه، آب بیشتر از حد نیاز به داخل دیگ ریخته و از طریق جاپودری به بیرون از دستگاه می‌ریزد.

از آنجا که تعمیر و تعویض هیدرواستات نیاز به اطلاعات تخصصی دارد پیشنهاد می‌کنیم با مرکز تعمیر ماشین لباسشویی تماس بگیرید تا با اعزام یک تکنسین مشکل را حل کنند.

علت بیرون ریختن آب از جاپودری

پوسیدگی و فرسودگی جاپودری

اگر سالهاست که از لباسشویی خود استفاده می‌کنید و با مشکل بیرون ریختن آب از جاپودری ماشین لباسشویی مواجه شده‌اید، احتمال اینکه علت اصلی بروز این مشکل پوسیدگی جاپودری باشد، بسیار زیاد است. شما می‌توانید پس از خاموش کردن ماشین لباسشویی جاپودری را از جای خود خارج کردن و مقداری آب در درون محفظه آب بریزید.

با نشت کردن آب به بیرون می‌توانید مطمئن شوید که علت خروج آب از جاپودری، فرسودگی آن است. با تماس با نمایندگی ماشین لباسشویی خود و درخواست تعویض جاپودری این مشکل به راحتی برطرف خواهد شد.

 

شکسته بودن جاپودری

فشار زیاد آب، فرسودگی جاپودری و ضربه خوردن به آن از مهم‌ترین دلایل شکسته شدن جاپودری است که می‌تواند منجر به بیرون آمدن آب از ماشین لباسشویی شود. اگرچه ممکن است با استفاده از چسب ضدآب شکستگی این قطعه تا حد زیادی ترمیم شود.

اما توصیه می‌کنیم با تعویض جاپودری مشکل بیرون ریختن آب از جاپودری ماشین لباسشویی را به صورت اصولی حل کنید.

 

پیچ و تاب خوردن مسیر جاپودری

جابه‌جایی و تکان دادن‌های مداوم و بی‌احتیاط ماشین لباسشویی می‌تواند باعث شود که مسیر ورودی آب و شوینده در جاپودری تا خورده و مسیر آب مسدود شود. برای رفع این مشکل باید پس از خاموش کردن کامل دستگاه، قسمت جلویی لباسشویی را باز کرده و پیچیدگی لوله متصل به جاپودری و دیگ را از هم باز نمایید.

به دلیل نیاز به اطلاعات و ابزارهای تخصصی پیشنهاد می‌کنیم برطرف کردن این مشکل را به متخصصان بسپارید.