چه واکنشی نشان خواهید داد اگر بشنوید که ماشین ظرفشویی شما صداهای عجیبی از خود تولید می‌کند؟ احتمالا اولین چیزی که به ذهن شما خطور می‌کند این است که علت سر و صدای ماشین ظرفشویی چیست؟ دیگر جای نگرانی نیست.

مقاله امروز ما در خصوص ۴ علت سر و صدای زیاد ظرفشویی است؛ بنابراین، در ادامه با تعمیر آنلاین همراه باشید.

چه صداهایی برای دستگاه ماشین ظرفشویی طبیعی هستند؟

قبل از اینکه به دنبال پیدا کردن علت سر و صدای ماشین ظرفشویی باشید، لازم است که تفاوت بین صداهای عادی و متداول از سوی دستگاه خود را و صداهایی که هشدار دهنده هستند و باید به آن ها دقت کرد را به خوبی تشخیص دهید.

تا جایی که خودتان هم مطلع هستید، اکثر مدل‌های ماشین ظرفشویی در بازار، نمی‌توانند کاملا بی سروصدا فرایند شستشوی ظرف‌ها را آغاز کنند بنابراین طبیعی است که وقتی ماشین ظرفشویی را روشن می‌کنید یک سری صداهای مختلف از آن به گوش برسد. صداهای هیس مانند، یا صداهایی که نشان دهنده حرکت آب از میان لوله‌ها هستند و همچنین صدای برخورد جریان آب به ظرف‌ها، همگی طبیعی هستند و هیچ جای نگرانی وجود ندارد.

علت سر و صدای ماشین ظرفشویی

چه صداهایی برای دستگاه ماشین ظرفشویی نگران کننده هستند؟

اولین نکته که باید به آن دقت کرد صداهای جدید است. هرگونه صدایی که شما تا پیش از این لحظه از دستگاه ظرفشویی خود نمی شنیدید و حالا ناگهان سر از نا کجا آباد در آورده است مشکوک است و اگر علت سر و صدای ماشین ظرفشویی را هرچه سریع‌تر کشف نکنید ممکن است نتایج نامطلوبی به دنبال داشته باشد و حتی برخی از قطعات مهم دستگاه نیز از کار بیفتند.

 

علت سر و صدای ماشین ظرفشویی چیست؟

علت سر و صدای زیاد ظرفشویی فقط به یک یا دو مورد کوچک خلاصه نخواهد شد. در کل عوامل زیادی وجود دارند که می توانند علت سوت کشیدن ماشین ظرفشویی باشند. در ادامه مهم ترین موارد در لیست علت صدای زیاد ماشین ظرفشویی را نام می‌بریم و در خصوص هر یک از آن‌ها به صورت مختصر و مفید توضیحاتی را برای شما عزیزان ارائه خواهیم کرد. پس با ما همراه باشید.

شکستگی و خرابی موتور ماشین ظرفشویی

طبیعتا با توجه با این موضوع که موتور، هسته مرکزی ماشین ظرفشویی است، در صورتی که هر گونه مشکلی برای آن به وجود بیاید عملکرد دستگاه شما دچار اختلال خواهد شد و از کار خواهد ایستاد و یا شروع به تولید کردن صداهای عجیب و مختلف خواهد کرد. به طور مثال، خراب شدن موتور می‌تواند علت سوت کشیدن ماشین ظرفشویی باشد.

موتوور ماشین ظرفشویی

شکستگی و خرابی پمپ

پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی در هر خانه‌ای عموما دچار دو مشکل اساسی می‌شود:

  • اجسام خارجی درون آن گیر می‌کنند و مشکل ساز می‌شوند.
  • پمپ تخلیه خراب می‌شود.

هر زمان که به علت سر و صدای ماشین ظرفشویی، نگران دستگاه خود بودید، ابتدا موتور وسیله را بررسی کنید. در صورتی که موتور دستگاه شما مشکلی نداشته باشد احتمال آن بسیار زیاد است که مشکل از پمپ تخلیه وسیله شما باشد. توجه داشته باشید که اگر مشکل واقعا از پمپ دستگاه شما باشد و خرابی پمپ علت سر و صدای زیاد ظرفشویی باشد، شما ناچار هستید که پمپ ظرفشویی خود را عوض کنید.

اما از آن جا که این کار، عملی تخصصی است پیشنهاد می‌کنیم تا در صورت نداشتن تجربه کافی از انجام دادن آن صرف نظر کنید و تعمیر ظرفشویی را به یک کارشناس حرفه‌ای و باتجربه بسپارید تا با خیال راحت پمپ دستگاه ظرفشویی شما را برایتان تعویض کند.

درست قرار ندادن ماشین ظرفشویی بر روی کابینت

بله، احتمالا این مورد برای شما جالب باشد. یک علت سوت کشیدن ماشین ظرفشویی این است که مکان قرارگیری آن بر روی سطح مورد نظر مثل کابینت ها و… مناسب نیست. در صورتی که جای دستگاه شما روی کابینت و… تراز نباشد، این وسیله به هنگام کار کردن دچار مشکلاتی خواهد شد که ممکن است تبدیل به علت سر و صدای ماشین ظرفشویی شوند.

گیر کردن جسم خارجی درون فضای داخلی ماشین ظرفشویی

معمولا در چنین مواقعی است که شما صداهای جدید و نا آشنا از سمت ماشین ظرفشویی خود خواهید شنید. این جسم خارجی ممکن است هر چیزی باشد، از تکه‌ای غذای چسبیده به ظرف گرفته، تا خرده‌های شکسته شده ظرف‌های کثیف.

در هر صورت وجود این تکه‌های جسم خارجی که به درون دستگاه تعلق ندارند می‌تواند علت سر و صدای ماشین ظرفشویی باشد. به محض اینکه متوجه شدید که چنین مشکلی به وجود آمده است ارتباط دستگاه خود را با جریان برق قطع کنید و در آن را باز کنید و آن را تخلیه کنید.

در صورتی که موفق شدید خودتان آن جسم را پیدا کنید که خارجش کنید و در صورتی که نتوانستید، با کارشناس مربوطه تماس بگیرید و برایش توضیح دهید که به علت سر و صدای زیاد ظرفشویی این احتمال وجود دارد که یک شی خارجی درون دستگاه شما گیر کرده باشد تا او در اسرع وقت آن را برایتان از ماشین ظرفشویی خارج کند.

صدای زیاد ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی معمول یا ماشین ظرفشویی بخارشوی؟ مسئله این است!

در چند سال اخیر، برخی از شرکت‌های تولید کننده ی لوازم خانگی، تکنولوژی جدیدی را در زمینه‌ی ماشین های ظرفشویی معرفی کرده‌اند. ماشین‌های ظرفشویی بخارشوی که با بخار قوی و با دمای بالا، قادر است کثیفی و چربی را از روی هر ظرفی پاک کند. البته این موضوع کاملا سلیقه‌ای است و باید بر اساس شرایط خود به خرید این مدل فکر کنید. با این وجود، وسیله از زمان ورود به بازار، توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است.

متن ما در خصوص علت سر و صدای زیاد ظرفشویی دیگر در همین جا به پایان می رسد. از همکاری شما تا پایان این متن بی نهایت سپاسگزار هستیم، امیدواریم نظرات خود را با ما در خصوص علت سر و صدای ماشین ظرفشویی در میان بگذارید.