اگر جاروبرقی سامسونگ خریدید بهتر است از همان اول نحوه استفاده و نگهداری از آن را یاد بگیرید و انجام دهید تا عمر دستگاهتان افزایش پیدا کند. عیب یابی جاروبرقی سامسونگ مورد دیگری است که توصیه می‌کنیم درباره‌اش بدانید تا به راحتی علت مشکل پیش آمده برای دستگاه خود را پیدا کرده و در صورت امکان آن را رفع نمایید. اگر در این زمینه اطلاعات و تخصص خاصی ندارید با ما همراه باشید تا تمامی نکات لازم در این باره را به اطلاع شما برسانیم.

 

نحوه عیب یابی جاروبرقی سامسونگ

یکی از مهم‌ترین لوازم برقی موجود در خانه، جاروبرقی است. از آنجا که این دستگاه وظیفه نظافت سطوح مختلف را دارد خرابی‌اش می‌توانمد تمامی اعضای خانواده را به تکاپو بیندازد.

به همین دلیل توانایی عیب یابی جاروبرقی سامسونگ می‌تواند به شما کمک کند تا از بروز مشکل جدی‌تر جلوگیری شود و خرابی دستگاه به سرعت رفع گردد. از مهم‌ترین عیوبی که ممکن است شما در جاروبرقی سامسونگ با آن مواجه شوید می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱. کاهش مکش جاروبرقی

در برخی از موارد کاربران از اینکه مکش مانند روزهای اول پرقدرت نیست شکایت دارند و فکر می‌کنند که این مشکل حل شدنی نیست و باید با آن کنار بیایند.

این در حالی است که کاهش مکش اتفاقی عادی نیست و باید به سرعت علت به وجود آمدن آن را پیدا و رفع کرد چرا که در بلند مدت می‌تواند باعث سوختگی موتور جاروبرقی شود.نحوه عیب یابی جاروبرقی سامسونگدر عیب یابی جاروبرقی سامسونگ باید بدانید که مهم‌ترین دلایل کاهش مکش موارد زیر هستند:

 • پر شدن بیش از حد کیسه جاروبرقی
 • کثیفی زیاد فیلترها
 • داغ شدن بدنه جاروبرقی
 • سوراخ بودن لوله خرطومی
 • مسدود بودن مسیر مکش با شی خارجی
 • نیم سوز بودن موتور

۲. عیب یابی جاروبرقی سامسونگ؛ صدای زیاد و ناهنجار جاروبرقی

به طور کلی جاروبرقی دستگاهی پر سر و صداست اما اگر احساس می‌کنید چند روزی است صدای زیاد جاروبرقی بیش ازحد نامتعارف است باید به دنبال عیب یابی جاروبرقی سامسونگ و پیدا کردن علت اصلی بروز این مشکل باشید.

خرابی بلبرینگ موتور، شکستگی پره‌های فن جاروبرقی، مسدود شدن مسیر مکش با اشیا خارجی و ترک داشتن بدنه جاروبرقی از مهم‌ترین دلایل تولید این صدای ناهنجار هستند.

موتور جاروبرقی؛ عیب یابی جاروبرقی سامسونگ

اگر علت اصلی خرابی قطعات موتور باشد احتمالا شما با مسائلی چون داغ کردن بیش از حد بدنه و کاهش مکش نیز روبرو هستید. در این صورت پیشنهاد می‌کنیم به سرعت دستگاه را خاموش کرده و از یک تعمیرکار مجرب در زمینه تعمیر جاروبرقی سامسونگ کمک بخواهید. بهتر است تا رفع نشدن مشکل موتور از دستگاه استفاده نکنید چرا که ممکن است خرابی بیشتر شود.

۳. احساس بوی سوختگی از دستگاه

جرقه زدن موتور جاروبرقی و داغ شدن بیش از حد موتور از مهم‌ترین دلایل دود کردن جاروبرقی و احساس بوی سوختگی در هنگام روشن بودن دستگاه هستند.

خرابی تسمه، فرسودگی بلبرینگ‌ها و نیم سوز شدن موتور از دیگر مواردی هستند که می‌توانند منجر به بروز این مشکل می‌شوند و در عیب یابی جاروبرقی سامسونگ باید انها را در نظر داشته باشید.

برای رفع علت‌های بوی سوختگی در جاروبرقی نیاز است که از یک متخصص در این زمینه کمک بخواهید تا تمامی قطعات حساس موتور را بررسی کند و در صورت نیاز به تعمیر جاروبرقی شما بپردازد.

۴. خاک دادن جاروبرقی

شاید برای شما پیش آمده باشد که در حین جاروبرقی کشیدن احساس می‌کنید به جای جمع شدن، خاک بیشتری بر روی زمین ریخته می‌شود. پر بودن کیسه، مهم‌ترین علت خاک دادن جارو برقی استکه با تعویض یا تمیز کردن کیسه قابل حل است.

با این حال سوراخ بودن لوله خرطومی، اتصال ناقص پارویی جاروبرقی سامسونگ و لوله‌ها به یکدیگر ، کثیفی بیش از حد فیلتر و ترک داشتن بدنه از دیگر دلایل موثر در این موضوع هستند.

۵. عیب یابی جاروبرقی سامسونگ؛ روشن نشدن جاروبرقی

در برخی از مواقع جاروبرقی بدون هیچ مشکل قبلی دیگر روشن نمی‌شود. برای پیدا کردن علت اصلی این مشکل پس از اطمینان از وجود برق در پریز، از سلامت سیم بیرونی و سیم کشی داخلی مطمئن شوید. استفاده زیاد از جاروبرقی و داغ کردن موتور، آب رفتن در موتور جارو برقی و نوسانات شدید برق ساختمان از دیگر دلایلی هستند که می‌توانند باعث روشن نشدن جاروبرقی شوند.

عیب یابی جاروبرقی سامسونگ + راه های رفع آن

نکات مهم در زمینه استفاده و نگهداری از جاروبرقی

بهتر است چند نکته را از همان زمان خرید جاروبرقی رعایت کنید تا عمر دستگاهتان بیشتر شود و همیشه بالاترین عملکرد را داشته باشد. به عنوان مثال بهتر است دو شاخ دستگاه خود را به صورت مستقیم به پریز وصل کنید و از سیم رابط و چند راهی استفاده نکنید.

این مساله می‌تواند از نوسانات شدید برقی و صدمه به خازن‌ و قطعات حساس جلوگیری کند. از دیگر مواردی که باید در هنگام استفاده از دستگاه رعایت کنید تا کمتر نیاز به عیب یابی جاروبرقی سامسونگ داشته باشید، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بهتر است از دستگاه در زمان کم باری مصرف برق استفاده کنید تا نوسانات برقی به پایین‌ترین حالت خود برسد.
 • هر 6 ماه یک بار تمامی قطعات جاروبرقی اعم از فیلتر، کیسه، لوله‌ها و پارویی و سری‌ها را کاملا تمیز و در صورت نیاز تعویض کنید.
 • پس از پر شدن بیش از نیمی از کیسه جاروبرقی، نسبت به تمیز کردن و یا تعویض کیسه اقدام نمایید.
 • از جارو کشیدن خاک زیاد خودداری کنید چرا که احتمال پراکنده شدن آن در هوا و رسیدن اندکی از گرد و غبار به موتور بسیار زیاد است.
 • اگر جاروبرقی شما مدل آب و خاک نیست و اجازه جارو کشیدن مایعات را ندارید برای جمع آوری آب، روغن و دیگر مواد مایع از آن استفاده نکنید و جاهای مرطوب را با آن نظافت نکنید. این مساله ممکن است به قیمت سوختن موتور جاروبرقی تمام شود.
 • از جارو کشیدن شیشه خرده و اقلام تیز خودداری کنید. این قطعات می‌تواند لوله خرطومی دستگاه را سوراخ کند و تاثیر بدی بر روی مکش دستگاه داشته باشد.
 • توصیه می‌شود بیشتر از 20 تا 30 دقیقه از دستگاه خود کار نکشید و در صورت نیاز حدود نیم ساعت استراحت دهید تا قطعات داخلی خصوصا موتور خنک شوند.

عیب یابی جاروبرقی سامسونگ

نحوه تعویض کیسه و فیلتر جاروبرقی

همان طور که پیش‌تر خواندید بسیاری از مشکلات جاروبرقی به پر بودن کیسه و کثیف بودن فیلتر آن باز می‌گردد. به همین دلیل تعویض یا تمیز کردن به موقع این قطعات تاثیر زیادی در بالا نگه داشتن عملکرد و عمر مفید دستگاه دارد. برای تعویض فیلتر جاروبرقی کافیست مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. ابتدا جاروبرقی را خاموش کرده و لوله خرطومی آن را باز کنید.
 2. درب دستگاه را باز کرده و بین موتور و کیسه فیلتر را پیدا کنید.
 3. فیلتر را به صورت خشابی از جای خود بیرون بکشید و به نحوه قرارگیری فیلتر دقت کنید.
 4. فیلتر جدید را به همان شکل داخل جای خود قرار دهید.

نکته: در برخی از مدل‌ها ممکن است جهت دسترسی به فیلتر، کیسه را از جای خود خارج کنید.

کیسه‌های جاروبرقی به دو مدل دائمی و یک بار مصرف تقسیم می‌شوند. مدل‌های دائمی مدل‌هایی ضخیم‌تر هستند که پس از گپر شدن باید آشغال‌های آنها را خارج کنید و آن را دوباره به جای خود بازگردانید.

امروزه به دلیل انتشار گرد و خاک زیاد در هنگام تمیز کردن کیسه‌های دائمی، از کیسه‌های یک بار مصرف استفاده می‌شود که بدنه آنها نازک‌تر است و نوعی فیلتر محسوب می‌شوند. برای تعویض کیسه جاروبرقی سامسونگ کافیست مراحل زیر را انجام دهید.

 • جاروبرقی را خاموش کرده و پس از جدا کردن لوله خرطومی درب دستگاه را باز کنید.
 • دهانه کیسه را با دست محکم بگیرید و به صورت کشویی از جای خود خارج کرده و دور بیندازید.
 • دهانه کیسه جدید را در دست بگیرید و در جای خود قرار دهید تا کاملا در جای خود محکم شوند.

عیب یابی جاروبرقی سامسونگ همراه با راهکار

نکته: نصب اشتباه و نادرست کیسه در جای خود یکی از دلایلی است که ممکن است در عیب یابی جاروبرقی سامسونگ به آن بر بخورید به همین دلیل حتما از نصب صحیح کیسه در جای خود مطمئن شوید تا گرد و خاک در هوا پراکنده نشود.