وظیفه مایع جلادهنده در ماشین ظرفشویی شستشوی تمیز و براق کردن ظروف می‌باشد. اگر می‌خواهید که بعد از هر وعده شستشو، ظروف کاملاً بی‌نقص و بدون هیچ لکه‌ای در ماشین ظرفشویی شسته شوند، بهتر است که مایع جلا دهنده را به برنامه ظرفشویی اضافه کنید.

مایع جلادهنده موجب محافظت از ظروف شیشه‌ای در مقابل خط و خش و بهبود فرایند خشک‌سازی ظروف در ماشین ظرفشویی می‌شود.

 

سایت تعمیر آنلاین در این مطلب هر آنچه را که باید در مورد وظیفه مایع جلادهنده در ماشین ظرفشویی بدانید را برای شما توضیح می‌دهد.

 

مایع جلادهنده در ماشین ظرفشویی

 

مایع جلادهنده

 

مایع جلا دهنده در ماشین ظرفشویی، ساختار آب را می‌شکند و باعث می‌شود که آب با سطحی یکنواخت بر روی ظروف جریان یابد. درواقع مایع جلا دهنده موجب تنظیم سختی آب ماشین ظرفشویی شده تا جای قطرات آب پس از خشک شدن ظروف روی آن‌ها باقی نماند.

البته توجه کنید که پودر شستشو نمی‌تواند وظیفه مایع جلادهنده در ماشین ظرفشویی را انجام دهد. مایع جلادهنده مکمل نمک در فرایند شستشو بوده و باعث پاک شدن آثار رسوب از سطح ظروف می‌شود .

 

درواقع برای استفاده از ماشین ظرفشویی و تمیز و بی‌نقص شستن ظروف باید از 3 ماده استفاده کنیم:

 

3 ماده اصلی ماشین ظرفشویی

  • پودر شستشوی مخصوص ماشین ظرفشویی
  • مایع جلا دهنده ماشین ظرفشویی
  • نمک ماشین ظرفشویی

 

البته در انواع مواد شوینده ماشین ظرفشویی، جدا از پودر، می‌توانید از قرص و ژل ظرفشویی نیز استفاده کنید. اگر از قرص‌های معمولی ظرفشویی استفاده می‌کنید، باید از 2 ماده نمک و مایع جلا دهنده نیز استفاده کنید.

 

قرص ماشین لباسشویی

 

اما اگر از قرص 3 کاره برای شستشوی ظروف استفاده می‌کنید، دیگر نیازی به مصرف نمک و مایع جلا دهنده در ظرفشویی می‌باشد. زیرا در تولید قرص 3 کاره از مایع جلادهنده و نمک ساختار آن استفاده می‌شود.

ماده شوینده دیگری که برای ماشین ظرفشویی استفاده می‌شود، ژل ظرفشویی است. البته ژل نیز همانند پودر ظرفشویی است و برای انجام بهتر شستشوی ظروف حتماً باید به همراه مایع جلا دهنده و نمک استفاده شود.

 

چهار وظیفه مایع جلادهنده ماشین ظرفشویی عبارت‌اند از:

  • جلوگیری از باقی ماندن لکه‌های آب بر روی ظروف
  • محافظت از ظروف شیشه‌ای و بلورین در مقابل خط و خش
  • ایجاد درخشندگی بیشتر در ظروف
  • افزایش سرعت فرایند خشک شدن ظروف

 

با توجه به تمام مزایای بیان‌شده توصیه می‌کنیم که حتماً خرید مایع جلا دهنده را در لیست خرید مواد شوینده خود برای ماشین ظرفشویی قرار دهید. استفاده از مایع جلا دهنده، شما را از پولیش کشیدن ظروف با دستمال بی‌نیاز می‌کند.

 

نحوه استفاده از مایع جلادهنده در ماشین ظرفشویی

 

ماشین ظرفشویی

 

مخزن ماهی جلادهنده بر روی درب داخل ماشین ظرفشویی قرار دارد. به میزان کافی مخزن مایع جلادهنده ماشین ظرفشویی را پر کنید و طبق راهنمای دستگاه، درجه آن را تنظیم کنید.

معمولاً بعد از هرچند بار استفاده از ماشین ظرفشویی، باید مخزن را پر کنید. چون به‌طورمعمول با توجه به میزان ظروف، مایع جلادهنده برای چند بار شستشو کافی است.

هر زمان که مایع جلادهنده در داخل دستگاه تمام شود، چراغ مخصوص آن روی نمایشگر ظرفشویی روشن می‌شود. به این معنا که باید مجدداً محفظه مخصوص مایع جلادهنده ماشین ظرفشویی را پر کنید.

چراغ مخصوص نشانگر مایع جلا دهنده بر روی صفحه نمایشگر ماشین ظرفشویی به شکل یک ستاره است.

 

نمایندگی تعمیر ماشین ظرفشویی تعمیر آنلاین

نمایندگی تعمیر آنلاین با دارا بودن تکنسین‌های ماهر تعمیر ماشین ظرفشویی، می‌تواند در اسرع وقت مشکلات دستگاه را به‌راحتی برطرف نمایند.

درواقع تعمیرکاران مجرب تعمیر آنلاین شناخت کاملی نسبت به قطعات ماشین ظرفشویی و نحوه عملکرد هر یک دارند و می‌توانند به‌صورت تخصصی در کمترین زمان ممکن تعمیر ماشین ظرفشویی را انجام دهند.

همچنین نمایندگی تعمیر آنلاین در کنار خدمات تعمیر، عیب‌یابی و سرویس‌دهی ماشین ظرفشویی شما، آماده خدمت‌رسانی و پاسخ به سؤالات متداول شما در مورد عملکرد ماشین ظرفشویی نیز می‌باشد.

 

جهت تعمیر ماشین ظرفشویی خود میتوانید با تعمیر آنلاین تماس حاصل کنید. کارشناسان ما برای رفع مشکل دستگاه شما را راهنمایی خواهند کرد.

 

۰۲۱-۴۵۳۹۶