آیا می‌دانستید توستر برای پختن غذاهای گریل‌شده مناسب‌تر است؟ بسیاری از شما مخاطبان تعمیر آنلاین تفاوت بین مایکروفر و توستر را نمی‌دانید. آون توستر و ماکروویو شباهت‌های بسیاری باهم دارند، اما وجود برخی از تفاوت‌ها بین این دو دستگاه باعث شده است که بسیاری از افراد در خریدن یکی از این دو دستگاه تردید کنند. در این مقاله از مجله تعمیر آنلاین، به سوال پرتکرار شما درباره اینکه «مایکروفر بهتره یا توستر» پاسخ می‌دهیم. اگر شما نیز برای خریدن این دو دستگاه دچار سردرگمی هستید و فرق توستر و مایکروفر را نمی‎دانید، خواندن ادامه این متن را برای انتخاب بهتر و کاربردی‌تر توصیه می‌کنیم.

برای مغز پخت شدن غذا، مایکروفر بهتره یا توستر؟

نحوه پخت در آون توستر و مایکروفر کاملاً متفاوت از یکدیگر است. پخت غذا در آون توستر، با استفاده از اشعه مادون قرمز انجام می‌شود و غذای شما از داخل کاملاً برشته و پخته خواهد شد. مایکروفر، مولکول‌های آب در غذا را به حرکت درمی‌آورد و باعث گرم و پخته شدن غذا می‌شود. اگر دوست دارید غذاهای آب‌دار با چربی بالا درست کنید، باید مایکروفر بخرید. برای آن دسته از دوستانی که به غذاهای گریل‌شده علاقه دارند، توستر انتخاب مناسب‌تری خواهد بود.

اگر برای پختن کیک به‌دنبال دستگاه مناسبی می‌گردید، باید حتماً قابلیت کانوکشن داشته باشد. قبل از خرید، از فروشنده بپرسید که دستگاه موردنظرتان کانوکشن دارد یا نه. اگر برای تعمیر لوازم خانگی به‌دنبال یک مرکز تخصصی تعمیر انواع لوازم خانگی می‌گردید، تعمیر آنلاین مجری تخصصی خدمات پس از فروش برندهای مطرح جهان محسوب می‌شود.

پخت غذا در توستر با استفاده از اشعه مادون قرمز

زمان پخت غذا در مایکروفر یا توستر چقدر طول می‌کشد؟

اگر به‌دنبال پاسخ برای سوال «مایکروفر بهتره یا توستر» می‌گردید، باید به زمان پخت آن توجه کنید. غذا در مایکروفر نسبت‌به توستر، زودتر می‌پزد. اگر برای سریع‌تر پخته شدن غذا درجه حرارت توستر را بیشتر کنید، غذا خام می‌ماند یا کامل می‌سوزد. اگر پخت سریع‌تر غذا برایتان اهمیت دارد، حتماً مایکروفر بخرید. اگر دستگاه گرم نمی‌کند و هنگام کار کردن سروصدای زیادی دارد، برای تعمیر مایکروفر خود سریعاً اقدام کنید.

بیشتر بودن زمان پخت غذا در مایکروفر نسبت‌به اون توستر

از نظر قیمت؛ آون توستر بهتره یا مایکروفر؟

یکی از مهم‌ترین ملاک‌های بسیاری از مردم برای خرید ماکروفر یا توستر، هزینه این دستگاه‌هاست. معمولاً قیمت توستر از ماکروویو ارزان‌تر است. پیشنهاد ما به شما این است که ابتدا نیاز اصلی خود را از داشتن مایکروفر یا آون توستر بررسی کنید، سپس یکی از این دو دستگاه را بخرید. گاهی ممکن است نیاز شما با خرید یک آون توستر رفع شود؛ بنابراین خرید یک مایکروفر گران‌قیمت به درد شما نخورد.

درنظر داشته باشید که قیمت برندهای مختلف آون توستر و مایکروویو متفاوت است. یکی از بهترین برندهای مایکروفر، مارک بوش است که طرفداران بسیاری دارد. مارک‌های مشهورتر، گران‌تر هستند و معمولاً خدمات پس‌ازفروش معتبرتر با مدت‌زمان طولانی‌تری دارند. برای تعمیر ماکروفر بوش در محل، می‌توانید با متخصصان تعمیر آنلاین تماس بگیرید.

ارزان‌تر بودن قیمت توستر نسبت‎‌به مایکروفر

مصرف انرژی در مایکروفر بهتر است یا توستر؟

یکی از معیارهای مهم برای پاسخ به سوال پرتکرار شما درباره اینکه «مایکروفر بهتره یا توستر»، میزان مصرف انرژی در این دو دستگاه‌ خواهد بود. اگر در یک بازه زمانی مشخص از هردو دستگاه استفاده کنید، احتمالاً متوجه می‌شوید که میزان مصرف انرژی در توستر بیشتر از مایکروفر است. پختن غذا در توستر زمان بیشتری از مایکروفر می‌برد، پس بیشتر روشن می‌ماند. درنتیجه، مصرف انرژی آون توستر نیز بیشتر از انواع ماکروویو خواهد بود.

در حالت کلی، کلیه دستگاه‌های برقی ازجمله سولاردوم، مایکروفر، فر و سایر دستگاه‌ها مصرف انرژی بالایی دارند. گاهی اوقات بسته‌به مارک و برند دستگاه، مصرف انرژی اندکی پایین‌تر می‌آید. مایکروفر سامسونگ نیز جزو برندهای مطرحی است که طرفداران بسیاری در ایران دارد. اگر ماکروویو شما به‌دلیل استفاده فراوان سروصدای بالایی دارد، برای تعمیر ماکروفر سامسونگ اقدام کنید.

بهترین انتخاب بین توستر یا ماکروفر از نظر کارایی و عملکرد

از آون توستر و مایکروفر برای گرم کردن، یخ‌زدایی، پخت کیک، پخت انواع غذا، گریل کردن، آب‌پز کردن و سایر موارد استفاده می‌شود. کارایی و کاربرد هردو دستگاه تقریباً مشابه یکدیگر است، اما توستر غذا را تردتر می‌کند و مایکروفر غذا را نرم‌تر خواهد کرد. براساس سلیقه غذایی خود یکی از این دو دستگاه را خریداری کنید.

از نظر گنجایش؛ مایکروفر بهتر است یا اون توستر؟

یکی از مهم‌ترین تفاوت‌های توستر با مایکروفر، مقدار گنجایش آن‌هاست. در حالت کلی، ماکروویو بیشتر از آون توستر گنجایش دارد. اگر تازه‌عروس هستید یا در خانه مجردی زندگی می‌کنید، توستر انتخاب مناسب‌تری برای شماست. اگر جزو خانواده‌های پرجمعیت هستید، حتماً مایکروفر خریداری کنید.

بیشتر بودن گنجایش ماکروفر نسبت‌به توستر

ملاک انتخاب بین آون توستر یا ماکروفر از لحاظ شکل ظاهری

توستر و مایکروفر از نظر شکل و سایز متفاوت از یکدیگر هستند. برای خرید آون توستر یا مایکروفر، حتماً اندازه هردو دستگاه را با فضای موردنظر در آشپزخانه مقایسه کنید. معمولاً توسترها فضای کمتری از ماکروفرها اشغال می‌کنند. به شما پیشنهاد می‌کنیم که قبل از خرید، اندازه و سایز توستر یا مایکروویو موردنظر را با میزان فضای خالی آشپزخانه خود قیاس کنید.

در پاسخ به سوال «مایکروفر بخریم یا توستر»، باید بگوییم که همه‌چیز دست شماست. ما در این مقاله، سعی کردیم انواع تفاوت‌های بین توستر و ماکروویو را بررسی کنیم. اگر دوستان یا آشنایان شما نمی‌دانند که «توستر یا ماکروفر کدام بهتر است»، حتماً به آن‌ها تفاوت‌های این دو دستگاه را بگویید.

تعمیر تخصصی انواع ماکروویو یا توستر با تعمیر آنلاین

در این مقاله از تعمیر آنلاین، به‌طور کامل به شما توضیح دادیم که مایکروفر بهتره یا توستر. اگر بین انتخاب ماکروویو یا توستر دچار سردرگمی هستید، حتما به نکات مهمی که در این مقاله به شما گفتیم بادقت توجه کنید. در حالت کلی اگر خانواده پرجمعیت هستید، خرید مایکروفر به شما توصیه می‌شود و اگر خانواده کم‌جمعیتی هستید، بهترین پیشنهاد برای شما خریدن توستر خواهد بود.

اگر ماکروویو یا توستر شما دچار مشکل شد، حتماً آن را به تعمیرکاران متخصص و معتبر بسپارید. تعمیر آنلاین، مرکز تخصصی نصب، آموزش و تعمیرات لوازم خانگی در ایران محسوب می‌شود و مجری تخصصی خدمات پس از فروش برندهای مطرح جهان است. اگر هرگونه سوالی دارید، با متخصصان تعمیر آنلاین به شماره تلفن 45396-021 تماس بگیرید.