بستن

با توجه به اتمام ساعت کاری تعمیرآنلاین، جهت سفارش تعمیرات، فرم درخواست اعزام کارشناس را تکمیل کنید.

درخواست اعزام کارشناس
فهرست مطالب

یکی از مشکلاتی که ممکن است به‌مرورزمان در عملکرد ماشین لباسشویی به وجود می‌آید، عدم ورود آب به ماشین لباسشویی است. اما دلیل اینکه چرا آب وارد ماشین لباسشویی نمی‌شود، احتمالاً به خاطر مسدود شدن قطعات ماشین لباسشویی به خاطر املاح آب ورودی است.

البته در برخی از اوقات فشار کم آب در منزل، باعث ایجاد این مشکل در لباسشویی می‌شود. اول فشار آب ورودی به شیر ماشین لباسشویی را چک کنید. اگر فشار آب مناسب بود، مطمئناً علت عدم ورود آب در ماشین لباسشویی به خاطر یکی از دلایل بیان شده در زیر است.

مطالعه این مطلب به شما کمک می‌کند که علت عدم ورود آب در ماشین لباسشویی را به‌راحتی تشخیص دهید و تعمیر ماشین لباسشویی را خود انجام دهید.

دلایل عمده عدم ورود آب به ماشین لباسشویی

1. خرابی شیر آب ورودی

شیر ورودی

اولین علت عدم ورود آب در ماشین لباسشویی، خرابی شیر آب ورودی است. ممکن است شیر آب ماشین لباسشویی بسته باشد و آب داخل شلنگ وارد نشود. درواقع دریچه ورودی آب در ماشین لباسشویی، وظیفه کنترل جریان آب گرم و سرد را دارد. اگر این قطعه با مشکل مواجه شود، آب وارد ماشین لباسشویی نمی‌شود.

راه‌حل: برای کنترل شیر آب ورودی ماشین لباسشویی، شلنگ‌ها را از دستگاه جدا کنید. شیر آب دارای 2 خروجی (2 شلنگ آب گرم و سرد) در پشت ماشین لباسشویی است. سپس یک ظرف در زیر شیر آب بگذارید تا آب خارج ‌شده از شلنگ‌ها در ظرف ریخته شود.

با استفاده از یک چراغ‌قوه، صفحه‌ای را که درون خروجی اتصال 2 شلنگ شیر آب است را چک کنید. اگر این صفحه کثیف بود، با احتیاط آن را تمیز کنید. مراقب باشید که به صفحه آسیب نرسانید؛ چون این قطعه قابل تعویض نمی‌باشد. اگر بعد از تمیز کردن صافی‌های داخل شلنگ، مشکل ماشین لباسشویی رفع نشد؛ حتماً باید شیر ورودی آب را تعویض کنید.

2. خرابی شیر الکتریکی ماشین لباسشویی

شیر برقی (شیر الکتریکی) ماشین لباسشویی، وظیفه وارد کردن آب به داخل دستگاه را دارد. البته دلیل اینکه چرا آب وارد ماشین لباسشویی نمی‌شود، می‌تواند به دلیل آسیب دیدن بویین، مجرای ورودی و خروجی آب، لاستیک آب‌بندی، لاستیک دیافراگم و ترمینال موجود در شیر برقی باشد. اگر هر یک از این قطعات شیر الکتریکی ماشین لباسشویی آسیب‌دیده باشد، آب وارد ماشین لباسشویی نمی‌شود.

راه‌حل: درصورت خرابی شیر الکتریکی ماشین لباسشویی، باید آن را تعویض کنید. توصیه می‌کنیم که برای تعمیر و تعویض این قطعه، حتماً از خدمات فنی نمایندگی‌های مجاز بهره بگیرید.

شیر الکتریکی

3. گرفتگی جاپودری ماشین لباسشویی

آب ورودی دستگاه بعد از رد شدن از شیر الکتریکی، به‌صورت اسپری وارد جاپودری می‌شود. داخل ظرف جاپودری به صورت سوراخ‌هایی است که بعد از ورود آب به آن و مخلوط شدن با پودر، عمل شستشو را انجام می‌دهد. اگر این سوراخ‌های جاپودری گرفته شوند، آب وارد ماشین لباسشویی نمی‌شود.

تمیز کردن جاپودری

راه‌حل: برای برطرف کردن این مشکل، ظرف جاپودری را از دستگاه خارج کنید. سپس با فرچه، ظرف را کاملاً تمیز کنید تا رسوبات پاک شود. حالا مخزن کشویی جاپودری ر به دستگاه وصل کنید و لباسشویی را روشن کنید.

4. انسداد فیلتر ورودی ماشین لباسشویی

فیلتر ورودی ماشین لباسشویی

در تمام ماشین لباسشویی‌ها یک فیلتر بر روی ابتدای شیر برقی لباسشویی و یک فیلتر دیگر در قسمت جلو و پایین دستگاه نصب می‌شود. این فیلترها از ورود آشغال‌ها و رسوبات اضافی آب به داخل ماشین لباسشویی جلوگیری می‌کند. معمولاً به‌مرورزمان، فیلترهای ورودی آب ماشین لباسشویی مسدود می‌شوند. چک کردن مستمر و تمیز کردن هر 2 فیلتر به طول عمر دستگاه و بی‌نیازی به تعمیر و سرویس‌دهی می‌انجامد.

راه‌حل: برای تمیز کردن فیلتر پشتی ماشین لباسشویی، دستگاه را از برق جدا کنید. هر 2 شیر ورودی آب را ببندید و لوله‌های آب سرد و گرم را از ماشین جدا کنید. صفحه فیلتر را از ورودی شیر آب جدا کنید. می‌توانید با سرکه سفید و یا شوینده‌های سطوح آهکی فیلتر را تمیز کنید.

برای تمیز کردن فیلتر جلویی ماشین لباسشویی، درب پایین دستگاه را باز کنید. فیلتر را به سمت چپ و سپس به‌صورت افقی به طرف بیرون بکشید. بعد از تمیز کردن این فیلتر نیز، آن را سرجایش قرار دهید.

تعمیرات ماشین لباسشویی تعمیر آنلاین

اگر قصد تعویض قطعات ماشین لباسشویی را دارید، پیشنهاد می‌کنیم که حتماً این امر را به نمایندگی‌های مجاز تعمیر ماشین لباسشویی بسپارید. به دلیل وجود قطعات تقلبی زیاد در بازار و همچنین تخصص کافی برای تعویض درست قطعات ماشین لباسشویی انجام این کار برای یک تازه‌کار، کار سختی خواهد بود. همچنین استفاده از قطعات تقلبی، می‌تواند سبب ایجاد اختلال در عملکرد صحیح ماشین لباسشویی نیز شود.

کارشناسان فنی تعمیر آنلاین با استفاده از قطعات اصل و فابریک مدل خاص ماشین لباسشویی شما، به تعمیر دستگاه می‌پردازند. نمایندگی مجاز تعمیر ماشین لباسشویی تعمیر آنلاین دارای شعبات متعدد در 22 منطقه تهران آماده ارائه خدمات به مشتریان می‌باشد. این پوشش دهی کامل، باعث صرفه‌جویی در زمان و هزینه مشتریان خواهد شد.

تعمیر ماشین لباسشویی در محل صورت می‌گیرد و نیازی به جابه‌جایی دستگاه نخواهد بود. شما تنها لازم است که با شماره 88675348 تماس بگیرید تا تکنسین‌های تعمیر آنلاین در کمترین زمان ممکن، خدمات تعمیر ماشین لباسشویی را انجام دهند.

2.5 2 رای
به این مقاله رای دهید
مشترک شدن
مطلع شدن
guest
0 نظرات
فیدبک ها
مشاهده تمام مباحثه ها
با رعایت پروتکل های بهداشتی
0
لطفا در این بحث شرکت کنیدx
()
x