برآورد هزینه تعمیرات

تعمیر فر آریستون

شرکت آریستون در سال ۱۹۳۰ توسط آریستد مرلونی در مارچ ایتالیا تأسیس گردید. این شرکت اروپایی پس از گذشت مدت زمان کوتاهی، موفق به ساخت وسایل خانگی مختلفی از جمله اجاق گاز، آب گرم کن و… شد و در حال حاضر، یکی از مرغوب ترین و پرطرفدارترین برندهای تولیدکننده مدل های مختلف فرهای برقی و گازی در جهان می‌باشد.
تعمیرآنلاین به عنوان مرکز رسمی آریستون در ایران، مسئولیت ارائه خدمات تعمیر فر آریستون، این برند ایتالیایی را بر عهده دارد. از اینرو تمامی کارشناسان تعمیرآنلاین دوره های مختلف مورد تأیید آریستون را گذرانده و دارای مدارک معتبر و بین المللی می‌باشند.

سوالات متداول تعمیر فر آریستون

به منظور ثبت سفارش می توانید با شماره 021-45396 تماس بگیرید و یا اینکه فرم درخواست اعزام کارشناسی را تکمیل نمایید. پس از ثبت اطلاعات، کارشناس مربوطه در کمتر از 60 دقیقه با شما تماس خواهد گرفت.

تعمیرآنلاین به عنوان برند ثبت شده شرکت امید ضمانت پارسیان، دارای تمامی مدارک اعتبارسنجی از جمله مجوز رسمی اتحادیه های مربوطه، تحت نظارت سازمان اصناف ایران و دارای کد آیسیک می باشد.

آرامش و رضایت مشتری از اصول تعمیرآنلاین می باشد. پس در صورتی که نسبت به رفتار و تخصص تکنسین، هرگونه ابهام انتقاد و یا اعتراضی داشتید تنها کافی است که با دفتر مرکزی تماس گرفته و این موضوع را با اپراتورهای ما در میان گذارید تا تیم پشتیبانی در لحظه به مشکل رسیدگی کنند.

تمامی قطعات تعویض شده توسط مجموعه تعمیرآنلاین شامل 6 ماه ضمانت می باشد. توجه داشته باشید قطعات زینتی مانند کشو و شیشه و قطعات لاستیکی مثل خرطومی شامل گارانتی نمی باشد.

خیر. در صورتی که در مدت گارانتی خدمات، عیب دستگاه مجددا تکرار شود، شما هیچگونه هزینه ای نباید پرداخت کنید.

بله. علاوه بر آنکه تمامی کارشناسان این مرکز از افراد متعهد و امین می باشند، تمامی موارد سازمان های امنیتی و نظارتی را گذرانده و همگی دارای گواهی عدم سوء پیشینه می باشند و تست های روانشناسی مجموعه را گذرانده اند.

در پایان کار و انجام تست نهایی، تکنسین به شما فاکتور و لیبل گارانتی را تقدیم می کند و شما می توانید برای تسویه صورتحساب مبلغ را به حساب مجموعه و یا تکنسین واریز نمایید.

بله. تمامی قیمت های اعلام شده توسط تکنسین بر اساس قیمت های اعلام شده گروه نرخ گذاری اتحادیه می باشد. شما می توانید به کمک امکان محاسبه آنلاین تعمیرات از اجرت خدمات مطلع شوید.

در صورتی که تعمیرکار در محل حاضر شود و پس از یافتن عیب، به هر دلیلی با تعمیرات موافقت نشود، شما تنها کافی است هزینه ایاب و ذهاب و عیب یابی را بپردازید. طبق نرخ نامه تعمیر آنلاین، هزینه ایاب و ذهاب و تشخیص عیب در شهر تهران 30 هزار تومان است.

ایرادات متداول تعمیر فر آریستون

فر آریستون صدای زیادی ایجاد می کند، علت چیست؟

Read More
۱- فن توزیع کننده هوای گرم و یا موتور آن دچار مشکل شده است. فن توزیع کننده هوای گرم وظیفه انتقال یکنواخت هوای گرم در محفظه دستگاه را بر عهده دارد و موتور فن، تیغه های فن را به همدیگر متصل می کند و باعث چرخش آن می شود. از اینرو ایجاد صدای زیاد توسط فر می تواند در اثر خرابی هر یک از قطعات فوق باشد. اگر عمر مفید کاری بلبرینگ های موتور فن شما تمام شود، هنگام روشن شدن فر صدای زیادی ایجاد می شود. تعویض موتور فن نیاز به تخصص و حضور تکنسین مجرب دارد. ۲- فن خنک کننده خراب شده است. زمانی که دمای داخل محفظه فر به مقدار بیش از حد مجاز برسد، فن خنک کننده دستگاه شروع به کار می کند. اگر مدتی پس از شروع به کار فر، سروصدای زیادی توسط دستگاه ایجاد می شود، فن خنک کننده دچار مشکل شده است.

فر آریستون قادر به گرمایش یکنواخت نمی باشد، راه حل چیست؟

Read More
۱- المنت وسنسور حرارتی را بررسی کنید. فر را روشن کنید و المنت را به صورت چشمی و سنسور را با استفاده از اهم سنج چک کنید و در صورت نیاز اقدام به تعویض آن ها نمایید. ۲- برخی از فرها عملیات پخت و پز را به طور متفاوت انجام می دهند و شما تنها با آشنایی با نحوه کارکرد دستگاه و یا تغییر موقعیت قفسه ها می توانید مشکل خود را برطرف نمایید.

فر برقی آریستون در اواسط کار خاموش می شود، راه حل چیست؟

Read More
۱- ترموستات خراب شده است. یکی از دلایل اصلی خاموش شدن ناگهانی فر برقی، خرابی ترموستات است. به منظور محافظت از دستگاه در صورت گرمایش بیش از حد، فر خاموش خواهد شد. در بسیاری از فرهای الکتریکی، بیش از یک ترموستات وجود دارد. ۲- سیستم تهویه دستگاه دچار مشکل شده است. یکی دیگر از مشکلات رایجی که باعث خاموش شدن فر می شود، سیستم تهویه دستگاه است. باور اشتباه عموم بر این امر است که تنها فرهای گازی نیاز به سیستم تهویه دارند. در صورتی که اگر جریان هوا به نوعی محدود و یا مسدود شود، فر بیش از حد گرم شده و به صورت ناگهانی خاموش می شود. ۳- المنت های حرارتی معیوب شده است. نحوه بررسی این قطعه در سوالات فوق بیان شده است. در صورت خرابی، نیاز به تعویض قطعه مذکور می باشد. ۴- سوئیچ و یا تایمر خراب شده است. بررسی و تعویض این قطعه نیاز به حضور تکنسین متخصص دارد.

فن فر آریستون کار نمی کند، علت چیست؟

Read More
۱- المنت فر معیوب است. اگر فر هوای سرد ایجاد می کند (این امر به معنی کارکرد فن است) و چراغ ترموستات روشن است، احتمال خرابی المنت فن وجود دارد. جهت بررسی المنت از مولتی متر استفاده نمایید. عدد نشان داده شده توسط مولتی متر باید کمتر از ۱۰۰ اهم باشد. همچنین عدم کارکرد صحیح المنت می تواند به دلیل شکستگی آن باشد. ۲- موتور فن فر خراب شده است. اگر فن آون پر سروصدا به نظر می رسد و یا اینکه کندتر از حد معمول کار می کند و چراغ آون روشن بوده و المنت گرما تولید می کند، اما فر گرم نمی شود، نیاز به تعویض موتور فن می باشد. ۳- تنظیمات فر نادرست می باشد. اگر فن و المنت هیچکدام کار نمی کنند، احتمالاً دستگاه در حالت خودکار (auto) تنظیم شده است. در این صورت برای رفع مشکل، دستگاه را در حالت دستی (manual) قرار دهید. ۴- ترموستات دچار مشکل شده است. اگر فن فر کار نمی کند و چراغ دستگاه خاموش است، مشکل از ترموستات دستگاه است.

فر آریستون قادر به گرم کردن تا درجه حرارت تعیین شده نمی باشد. علت چیست؟

Read More
۱- اگر سنسور دمایی تعبیه شده در داخل فر خراب شده باشد، فر قادر به گرمایش تا دمای مورد نظر نخواهد بود. همچنین اگر فاصله سنسور دمایی تا دیواره فر کم باشد، به دلیل تأثیر در کارکرد سنسور، دستگاه نمی تواند به صورت صحیح کار کند. جهت بررسی این قطعه از اهم متر استفاده نمایید. مقاومت سنسور باید با دمای فر افزایش یابد. ۲- جرقه زن و یا المنت حرارتی دچار مشکل شده است. اگر پس از بررسی و در صورت نیاز تعویض جرقه زن و سنسور حرارتی، مشکل برطرف نشد، احتمالاً دستگاه از حالت کالیبره خارج شده است.

فر آریستون گرم نمی کند، علت چیست؟

Read More
۱- جرقه زن معیوب است. جهت بررسی، ابتدا یکی از شعله های اجاق گاز را روشن کنید و مطمئن شوید که گاز ورودی وجود دارد. زمانی که شما فر آریستون خود را روشن می کنید، در ابتدا صدای چند کلیک ضعیف شنیده می شود و سپس شعله روشن می شود. اگر صدای کلیک شنیده نمی شود، نیاز به تعویض جرقه زن می باشد. ۲- اگر شما یک فر برقی دارید، المنت حرارتی آن به مرور زمان کارایی خود را از دست می دهد. خرابی این قطعه معمولاً با بازرسی های چشمی قابل تشخیص می باشد (المنت حرارتی در زمان کارکرد باید به رنگ قرمز روشن باشد). همچنین در صورت مشاهده این مشکل، احتمال خرابی رله های متصل به المنت های حرارتی وجود دارد.
Previous
Next

مراحل ثبت درخواست تعمیر فر آریستون

ابتدا درخواست خود را ثبت کنید

میتوانید از طریق تماس تلفنی با شماره 45396-021 یا با پر کردن فرم آنلاین ثبت درخواست اعزام کارشناس درخواست را ثبت کنید

تکنسین با شما تماس خواهد گرفت

پس از ثبت اطلاعات کارشناسان مربوط کمتر از 60 دقیقه با شما جهت حضور در منزل یا محل کار شما تماس خواهند گرفت

تکنسین در محل جهت رفع عیب حضور میابد

در زمان مد نظر شما تکنسین در محل حاضر شده و عیب دقیق دستگاه را تشخیص و هزینه تعمیرات را اعلام مکیند. و در صورت تایید شما تعمیرات همان لحظه آغاز می شود

چرا تعمیر آنلاین

تعمیر آنلاین مرکز تخصصی نصب، آموزش و تعمیرات لوازم خانگی در ایران بوده و مجری تخصصی خدمات تخصصی خدمات پس از فروش برند های مطرح جهان می باشد. وجه تمایز این مجموعه تاکید بر آموزش رایگان به صورت همگانی می باشد. علاوه برآن، گرد آوری تیم تخصصی تعمیرات، استفاده از قطعات اصلی، ارائه فاکتور و گارانتی رسمی و پشتیبانی قوی از ویژگی های بارز تعمیر آنلاین است.

درباره تعمیر آنلاین بیشتر بدانید
تکنسین های مجرب

قوی ترین تیم تعمیرات کشور را گرد آوردیم. تکنسین هایی مجرب و متعهد که اولویت اصلی آن ها پیش از آن ها پیش از کسب سرمایه، رضایت مشتری می باشند.

قطعات اورجینال

استفاده از قطعات اورجینال شرکتی و دارای ضمانت در تمام مراحل تعمیرات از ویژگی های بارز تعمیر آنلاین بوده که در تمامی شعب لازم الاجرا می باشند.

سرعت خدمات بالا

پس از تماس با تعمیر آنلاین و یا ثبت اطلاعات تکنسین در کمتر از نیم ساعت با شما تماس خواهد گرفت و عیب دستگاه همین امروز حل می گردد.

شفافیت در هزینه ها

مشتری مدار هستیم زیرا رضایت مشتری و بقای تعمیر آنلاین اهمیت دارد. رضایت مشتری منجر به رشد مجموعه و آرامش متقابل خواهد شد.

۶ پاسخ به “تعمیر فر آریستون”

 1. مهرناز اسلامی گفت:

  سلام روزبخیر قطعات هم شامل گارانتی میشن؟

  • کارشناس تعمیرآنلاین گفت:

   قطعات تعویض شده توسط کارشناسان تعمیرآنلاین شامل 6 ماه ضمانت می باشد. توجه کنید قطعات زینتی و شیشه ای هیچگونه ضمانتی ندارد.

 2. گل محمدی گفت:

  درود بر شما
  من ساکن کرج هستم متاسفانه شرکت شما تو این محدوده خدمات دهی ندارد یک سوال از خدمتتون داشتم لطفا راهنماییم کنید.
  ماکروفر اریستون مدل MP 776 IX HA دارم در حال کار کردن بود که برق خونمون رفت و متاسفانه دستگاه محافظ برق نداشت و الان دیگه روشن نمیشه . ایرادش از چی میتونه باشه؟

  • کارشناس تعمیرآنلاین گفت:

   دلایل متعددی می تواند باعث عدم روشن شدن ماکروفر آریستون شود. ابتدا دوشاخه برق و پریز را چک کنید و در صورت عدم رفع عیب باید قطعات داخلی از جمله فیوز و برد اصلی چک شود.

 3. محیا قاسمی گفت:

  سلام
  غذا داخل فر گازمون یکنواخت پخته نمیشه، برای تعمیر و عیب یابی چی کار باید بکنیم؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  • کارشناس تعمیرآنلاین گفت:

   احتمالا المنت فر شما دچار دفرمگی یا اختلال عملکرد شده است و نیاز به سرویس و یا تعویض دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.