one

تعمیر فر آریستون

تعمیر ماکروفر و ماکروویو

شرکت آریستون در سال ۱۹۳۰ توسط آریستد مرلونی در مارچ ایتالیا تأسیس گردید. این شرکت اروپایی پس از گذشت مدت زمان کوتاهی، موفق به ساخت وسایل خانگی مختلفی از جمله اجاق گاز، آب گرم کن و… شد و در حال حاضر، یکی از مرغوب ترین و پرطرفدارترین برندهای تولیدکننده مدل های مختلف فرهای برقی و گازی در جهان می‌باشد.
تعمیرآنلاین به عنوان مرکز رسمی آریستون در ایران، مسئولیت ارائه خدمات تعمیر فر آریستون، این برند ایتالیایی را بر عهده دارد. از اینرو تمامی کارشناسان تعمیرآنلاین دوره های مختلف مورد تأیید آریستون را گذرانده و دارای مدارک معتبر و بین المللی می‌باشند.

ثبت سفارش خدمات

ثبت سفارش تعمیرات، در کمتر از ۶۰ ثانیه

به منظور درخواست خدمات بدون هیچ تماسی و فقط با تکمیل فرم زیر، در کمتر از ۶۰ ثانیه اطلاعات خود را ثبت نمایید. کارشناسان ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس خواهند گرفت.

ایرادات متداول تعمیر فر آریستون

در باکس های زیر از ایرادات متداول فر آریستون مطلع شوید.

فر آریستون صدای زیادی ایجاد می کند، علت چیست؟

۱- فن توزیع کننده هوای گرم و یا موتور آن دچار مشکل شده است.
فن توزیع کننده هوای گرم وظیفه انتقال یکنواخت هوای گرم در محفظه دستگاه را بر عهده دارد و موتور فن، تیغه های فن را به همدیگر متصل می کند و باعث چرخش آن می شود. از اینرو ایجاد صدای زیاد توسط فر می تواند در اثر خرابی هر یک از قطعات فوق باشد.
اگر عمر مفید کاری بلبرینگ های موتور فن شما تمام شود، هنگام روشن شدن فر صدای زیادی ایجاد می شود. تعویض موتور فن نیاز به تخصص و حضور تکنسین مجرب دارد.

۲- فن خنک کننده خراب شده است.
زمانی که دمای داخل محفظه فر به مقدار بیش از حد مجاز برسد، فن خنک کننده دستگاه شروع به کار می کند. اگر مدتی پس از شروع به کار فر، سروصدای زیادی توسط دستگاه ایجاد می شود، فن خنک کننده دچار مشکل شده است.

بیشتربیشتر

فر آریستون قادر به گرمایش یکنواخت نمی باشد، راه حل چیست؟

۱- المنت وسنسور حرارتی را بررسی کنید.
فر را روشن کنید و المنت را به صورت چشمی و سنسور را با استفاده از اهم سنج چک کنید و در صورت نیاز اقدام به تعویض آن ها نمایید.

۲- برخی از فرها عملیات پخت و پز را به طور متفاوت انجام می دهند و شما تنها با آشنایی با نحوه کارکرد دستگاه و یا تغییر موقعیت قفسه ها می توانید مشکل خود را برطرف نمایید.

بیشتربیشتر

فر برقی آریستون در اواسط کار خاموش می شود، راه حل چیست؟

۱- ترموستات خراب شده است.
یکی از دلایل اصلی خاموش شدن ناگهانی فر برقی، خرابی ترموستات است. به منظور محافظت از دستگاه در صورت گرمایش بیش از حد، فر خاموش خواهد شد. در بسیاری از فرهای الکتریکی، بیش از یک ترموستات وجود دارد.

۲- سیستم تهویه دستگاه دچار مشکل شده است.
یکی دیگر از مشکلات رایجی که باعث خاموش شدن فر می شود، سیستم تهویه دستگاه است. باور اشتباه عموم بر این امر است که تنها فرهای گازی نیاز به سیستم تهویه دارند. در صورتی که اگر جریان هوا به نوعی محدود و یا مسدود شود، فر بیش از حد گرم شده و به صورت ناگهانی خاموش می شود.

۳- المنت های حرارتی معیوب شده است.
نحوه بررسی این قطعه در سوالات فوق بیان شده است. در صورت خرابی، نیاز به تعویض قطعه مذکور می باشد.

۴- سوئیچ و یا تایمر خراب شده است.
بررسی و تعویض این قطعه نیاز به حضور تکنسین متخصص دارد.

بیشتربیشتر

فن فر آریستون کار نمی کند، علت چیست؟

۱- المنت فر معیوب است.
اگر فر هوای سرد ایجاد می کند (این امر به معنی کارکرد فن است) و چراغ ترموستات روشن است، احتمال خرابی المنت فن وجود دارد. جهت بررسی المنت از مولتی متر استفاده نمایید. عدد نشان داده شده توسط مولتی متر باید کمتر از ۱۰۰ اهم باشد. همچنین عدم کارکرد صحیح المنت می تواند به دلیل شکستگی آن باشد.

۲- موتور فن فر خراب شده است.
اگر فن آون پر سروصدا به نظر می رسد و یا اینکه کندتر از حد معمول کار می کند و چراغ آون روشن بوده و المنت گرما تولید می کند، اما فر گرم نمی شود، نیاز به تعویض موتور فن می باشد.

۳- تنظیمات فر نادرست می باشد.
اگر فن و المنت هیچکدام کار نمی کنند، احتمالاً دستگاه در حالت خودکار (auto) تنظیم شده است. در این صورت برای رفع مشکل، دستگاه را در حالت دستی (manual) قرار دهید.

۴- ترموستات دچار مشکل شده است.
اگر فن فر کار نمی کند و چراغ دستگاه خاموش است، مشکل از ترموستات دستگاه است.

بیشتربیشتر

فر آریستون قادر به گرم کردن تا درجه حرارت تعیین شده نمی باشد. علت چیست؟

۱- اگر سنسور دمایی تعبیه شده در داخل فر خراب شده باشد، فر قادر به گرمایش تا دمای مورد نظر نخواهد بود.
همچنین اگر فاصله سنسور دمایی تا دیواره فر کم باشد، به دلیل تأثیر در کارکرد سنسور، دستگاه نمی تواند به صورت صحیح کار کند. جهت بررسی این قطعه از اهم متر استفاده نمایید. مقاومت سنسور باید با دمای فر افزایش یابد.

۲- جرقه زن و یا المنت حرارتی دچار مشکل شده است.
اگر پس از بررسی و در صورت نیاز تعویض جرقه زن و سنسور حرارتی، مشکل برطرف نشد، احتمالاً دستگاه از حالت کالیبره خارج شده است.

بیشتربیشتر

فر آریستون گرم نمی کند، علت چیست؟

۱- جرقه زن معیوب است.
جهت بررسی، ابتدا یکی از شعله های اجاق گاز را روشن کنید و مطمئن شوید که گاز ورودی وجود دارد. زمانی که شما فر آریستون خود را روشن می کنید، در ابتدا صدای چند کلیک ضعیف شنیده می شود و سپس شعله روشن می شود. اگر صدای کلیک شنیده نمی شود، نیاز به تعویض جرقه زن می باشد.

۲- اگر شما یک فر برقی دارید، المنت حرارتی آن به مرور زمان کارایی خود را از دست می دهد.
خرابی این قطعه معمولاً با بازرسی های چشمی قابل تشخیص می باشد (المنت حرارتی در زمان کارکرد باید به رنگ قرمز روشن باشد). همچنین در صورت مشاهده این مشکل، احتمال خرابی رله های متصل به المنت های حرارتی وجود دارد.

بیشتربیشتر

سوالات متداول

01چگونه سفارش تعمیرات را ثبت کنم؟

به منظور ثبت سفارش می توانید با شماره 45396-021 تماس بگیرید و یا اینکه فرم درخواست اعزام کارشناسی را تکمیل نمایید. پس از ثبت اطلاعات، کارشناس مربوطه در کمتر از 60 دقیقه با شما تماس خواهد گرفت.

02آیا شرکت تعمیرآنلاین معتبر می باشد؟

تعمیرآنلاین به عنوان برند ثبت شده شرکت امید ضمانت پارسیان، دارای تمامی مدارک اعتبارسنجی از جمله مجوز رسمی اتحادیه های مربوطه، تحت نظارت سازمان اصناف ایران و دارای کد آیسیک می باشد.

03در صورتی که نسبت به تکنسین اعزامی رضایت نداشتم، چه اقدامی انجام دهم؟

آرامش و رضایت مشتری از اصول تعمیرآنلاین می‌باشد. پس در صورتی که نسبت به رفتار و تخصص تکنسین، هرگونه ابهام انتقاد و یا اعتراضی داشتید تنها کافی است که با دفتر مرکزی تماس گرفته و این موضوع را با اپراتورهای ما در میان گذارید تا تیم پشتیبانی در لحظه به مشکل رسیدگی کنند.

04خدمات صورت گرفته در تعمیرات چه مدت ضمانت دارد؟

تمامی قطعات تعویض شده در تعمیر فر آریستون توسط مجموعه تعمیرآنلاین شامل 6 ماه ضمانت می باشد. توجه داشته باشید به طور کلی قطعات زینتی مانند کشو و شیشه و قطعات لاستیکی مثل خرطومی شامل گارانتی نمی‌باشد.

05در صورت بروز مجدد عیب آیا باید هزینه مجدد پرداخت کنم؟

خیر. در صورتی که در مدت گارانتی خدمات، عیب دستگاه مجددا تکرار شود، شما هیچگونه هزینه ای نباید پرداخت کنید.

06آیا تضمینی برای حفظ امنیت حریم شخصی من در هنگام حضور تکنسین در محل وجود دارد؟

بله. علاوه بر آنکه تمامی کارشناسان این مرکز از افراد متعهد و امین می باشند، تمامی موارد سازمان های امنیتی و نظارتی را گذرانده و همگی دارای گواهی عدم سوء پیشینه می باشند و تست های روانشناسی مجموعه را گذرانده اند.

07نحوه تسویه حساب صورتحساب به چه صورت است؟

در پایان کار و انجام تست نهایی، تکنسین به شما فاکتور و لیبل گارانتی را تقدیم می کند و شما می توانید برای تسویه صورتحساب مبلغ را به حساب مجموعه و یا تکنسین واریز نمایید.

08آیا هزینه تعمیرات بر اساس نرخ مشخصی می باشد؟

بله. تمامی قیمت های اعلام شده توسط تکنسین بر اساس قیمت های اعلام شده گروه نرخ گذاری اتحادیه می باشد. شما می توانید به کمک امکان محاسبه آنلاین تعمیرات از اجرت خدمات مطلع شوید.

09در صورتی که در هنگام حضور تکنسین، به هر دلیلی از انجام تعمیرات منصرف شوم آیا باید هزینه ای پرداخت کنم؟

در صورتی که تعمیرکار در محل حاضر شود و پس از یافتن عیب، به هر دلیلی با تعمیرات موافقت نشود، شما تنها کافی است هزینه ایاب و ذهاب و عیب یابی را بپردازید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت سفارش خدمات
۰۲۱-۴۵۳۹۶

درخواســت آنـــلاین اعزام تعــــمیرکـــار

برای تمام مناطق ۲۲ گانه تهران

سوالات متداول

01چه زمانی با من تماس خواهید گرفت؟

پس از ثبت فرم در کمتر از 60 دقیقه(در ساعات کاری) با شما تماس خواهیم گرفت.

 

اگر ساعت کاری تعمیرآنلاین به پایان رسیده باشد در ابتدای روز کاری بعد اپراتور با شما تماس خواهد گرفت.

ساعت کاری مجموعه:
شنبه تا چهارشنبه ۹ الی ۱۸ و پنج شنبه ها ۹ الی ۱۵

02آیا پس از ثبت فرم، تعمیرکار بدون هماهنگی مراجعه می کند؟

خیر. ابتدا اپراتور از دفتر مرکزی با شما تماس خواهد گرفت و پس از تکمیل اطلاعات، درخواست شما برای تعمیرکار ارسال خواهد گردید.

03آیا سرویس دهی به تمام مناطق ایران انجام می شود؟

در حال حاضر شرکت تعمیرانلاین فقط به مناطق ۲۲ گانه تهران سرویس دهی دارد و هیچ شعبه ای در هیچ شهر دیگری ندارد.