شاید برایتان پیش آمده باشد که ماشین لباسشویی آبکشی مناسبی نداشته باشد! به نظر شما علت این مشکل از موتور ماشین لباسشویی است یا سایر قطعات ماشین لباسشویی؟ آبکشی نکردن ماشین لباسشویی علت‌های فراوانی دارد. در چنین مواقعی قطعات داخلی ماشین لباسشویی باید به‌درستی بررسی شوند. در این مقاله قصد داریم در رابطه با علت آبکشی نکردن ماشین لباسشویی صحبت کنیم و برخی از دلایل این مشکل را بررسی خواهیم کرد. با مطالعه این مقاله اطلاعات مفیدی در رابطه با آبکشی نکردن ماشین لباسشویی به‌دست می‌آورید.

قفل در ماشین لباسشویی؛ یکی از دلایل آبکشی نکردن ماشین لباسشویی

قفل در ماشین در انواع لباسشویی‌های اتوماتیک وجود دارد. این قفل برای امنیت دستگاه در نظر گرفته شده و مانع باز شدن در ماشین لباسشویی در هنگام کار کردن می‌شود. عملکرد قفل در ماشین لباسشویی به این صورت است که به برد اصلی و تایمر پیغام می‌دهد که در ماشین لباسشویی قفل بوده تا ماشین بتواند مراحل بعدی مانند آبکشی را انجام دهد.
هنگامی که قفل در خراب باشد، پیغام آبکشی به برد اصلی منتقل نخواهد شد و آبکشی انجام نمی‌شود. در ماشین لباسشویی‌های جدید که صفحه دیجیتالی دارند، این خطا با یک پیغام نمایش داده خواهد شد. اگر با چنین مشکلی روبه‌رو شدید، از تعمیرکاران متخصص برای تعمیرات لباسشویی در منزل کمک بگیرید.

آسیب تسمه محرک ماشین لباسشویی؛ از علت‌های آبکشی نکردن صحیح ماشین لباسشویی

در ماشین لباسشویی‌های اتوماتیک تسمه محرک وظیفه انتقال قدرت به سبد شستشو را دارد. انتقال قدرت توسط یک تسمه انجام شده و نیروی موتور از این طریق موجب چرخش دیگ و آبکشی ماشین لباسشویی خواهد شد. هنگامی که دیگ ماشین لباسشویی نمی‌چرخد یا آبکشی ماشین لباسشویی دچار مشکل شده است، باید به سراغ این قسمت بروید.

گاهی اوقات تسمه ماشین لباسشویی بر اثر فشار بیش از حد دچار مشکل می‌شود و در نهایت منجر به پاره شدن تسمه ماشین لباسشویی خواهد شد. برای چک کردن تسمه باید قسمت پشت ماشین را بررسی کنید. برای تعمیرات ماشین لباسشویی سامسونگ و بوش باتوجه‌به قیمت بالای تعمیرات از متخصصان حرفه‌ای و کاربلد کمک بگیرید تا متحمل هزینه اضافی نشوید.

خراب شدن تسمه ماشین لباسشویی یکی از علت‌های آبکشی نکردن ماشین لباسشویی

آبکشی نکردن ماشین لباسشویی در نتیجه خراب شدن کلاچ ماشین لباسشویی

کلاچ ماشین لباسشویی باعث اتصال موتور انتقال نیرو و دیگ می‌شود. هنگامی که کلاچ ماشین لباسشویی آسیب ببیند، چرخش دیگ متوقف شده یا با کندی روبه‌رو خواهد شد. کلاچ ماشین لباسشویی ممکن است بر اثر فرسایش به‌مرور زمان دچار آسیب شود و در این حین صدایی مانند خراشیده شدن می‌دهد. هر زمانی که تراشه یا خرده فلز زیر دستگاه پیدا شد و بوی سوختگی به مشامتان رسید، حتما دستگاه  را خاموش کنید. در این حالت کلاچ ماشین لباسشویی خراب شده و علت آبکشی نکردن ماشین لباسشویی می‌تواند خرابی کلاچ باشد.
برای دسترسی به کلاچ باید موتور ماشین لباسشویی خارج شود و این کار را به عهده تعمیرکاران حرفه‌ای بسپارید. برای تعمیر جارو برقی و دستگاه‌های کم وزن و پرتابل می‌توانید دستگاه خراب را به تعمیرگاه لوازم خانگی ببرید. اما برای تعمیرات یخچال یا ماشین لباسشویی از خدمات تعمیر در منزل استفاده کنید.

کار نکردن کلاچ ماشین لباسشویی؛ علت آبکشی نکردن ماشین لباسشویی سامسونگ و الجی

فرسودگی و خرابی لوله ها و شیلنگ های لباسشویی؛ یکی از عوامل آبکشی نکردن ماشین لباسشویی

گاهی اوقات علت آبکشی نکردن ماشین لباسشویی خرابی شیلنگ ماشین لباسشویی است. رسوبات و املاح آب شهری موجب گرفتگی لوله تخلیه ماشین لباسشویی می‌شود که در نهایت منجر به جمع شدن آب در ماشین خواهد شد. همچنین هنگام نصب لوله‌های ورودی و خروجی ماشین لباسشویی باید به طول و ارتفاع شیلنگ ماشین لباسشویی دقت کرد.
اگر ارتفاع شیلنگ یا طول آن از حد مجاز بیشتر باشد، ممکن است آب به‌درستی تخلیه نشود و داخل ماشین لباسشویی گیر کند؛ بنابراین در چنین مواقعی پیشنهاد می‌کنیم لوله‌های خروجی ماشین لباسشویی را با دقت مشاهده کنید تا هیچ تاب یا پیچ‌خوردگی نداشته باشد. توجه داشته باشید که تعمیر لباسشویی بوش با سامسونگ تقریبا به یک شکل است و برای تعمیرات از متخصصان زبده کمک بگیرید.

آسیب و خرابی شیر برقی ماشین لباسشویی

شیر برقی ماشین لباسشویی یکی از قطعات مهم لباسشویی است که آب ورودی به دستگاه را تنظیم می‌کند. بعد از روشن کردن ماشین لباسشویی جریان برق به شیر برقی می‌رسد و به‌صورت خودکار موجب ورود آب به ماشین لباسشویی می‌شود. آب از طریق دیگ اصلی و جاپودری وارد ماشین لباسشویی خواهد شد. برای کارکرد مناسب ماشین لباسشویی توجه داشته باشید که فشار بیش از اندازه به ماشین وارد نکنید. همچنین برای شستن کت و شلوار با ماشین لباسشویی یا پتو حتما به وزن آن‌ها توجه کرده تا فشاری به ماشین لباسشویی وارد نشود.
خراب شدن شیر برقی موجب می‌شود آب به‌درستی وارد ماشین لباسشویی نشود. استفاده مداوم و بیش از حد ماشین لباسشویی یا گرفتگی شیر به‌دلیل رسوبات، موجب خراب شدن شیربرقی ماشین لباسشویی خواهد شد.

تنظیم آب در ماشین لباسشویی به وسیله شیر برقی

کمک گرفتن از تعمیرکاران متخصص برای تعمیرات ماشین لباسشویی

در این مقاله علت آبکشی نکردن ماشین لباسشویی را بررسی کردیم و علت‌های مختلف آن را شرح دادیم. درحالت‌کلی زمانی که به مشکل آبکشی نکردن ماشین لباسشویی برمی‌خورید، باید در ابتدا لوله‌های ماشین لباسشویی را بررسی کنید. اگر گرفتگی در لوله‌ها مشاهده نکردید، ممکن است مشکل از در یا موتور ماشین لباسشویی باشد.
پیشنهاد می‌کنیم در چنین مواقعی حتما از خدمات تخصصی تعمیر لوازم خانگی تعمیر آنلاین کمک بگیرید. کارشناسان تعمیر آنلاین دوره‌های مختلفی برای تعمیرات لوازم خانگی را گذرانده‌اند و در این زمینه بهترین خدمات را عرضه می‌کنند. کلیه خدمات و قطعات مورد استفاده توسط کارشناسان تعمیر آنلاین شامل 6 ماه گارانتی هستند. برای مشاهده کلیه خدمات مرکز تعمیر آنلاین به صفحه اصلی سایت مراجعه کنید.