تصور کنید که یک ماشین لباسشویی جدید خریده‌اید، احتمالا سوال‌های متعددی در رابطه با نحوه کار دستگاه در ذهنتان ایجاد می‌شود. معمولا یکی از این سوال‌های متداول این است که مایع لباسشویی را کجا بریزیم؟

امروزه حتی بسیاری از افرادی که سال‌هاست لباسشویی دارند، نحوه استفاده درست از جاپودری لباسشویی را نمی‌دانند. در این مقاله قصد داریم به این سوال پاسخ دهیم که مایع ماشین لباسشویی را کجا بریزیم؟ اگر شما نیز نحوه صحیح ریختن مایع در این دستگاه را نمی‌دانید، فرصت مطالعه این مطلب کوتاه را از دست ندهید.

مایع ماشین لباسشویی را کجا بریزیم؟ آشنایی با محل دقیق ریختن مایع لباسشویی

ماشین‌های لباسشویی پیشرفته و مدرن، محفظه‌های مختلفی برای ریختن انواع شوینده‌ها و نرم‌کننده‌ها دارند. معمولا یک دستگاه لباسشویی جدید، محفظه پودر و مایع لباسشویی، سفید‌کننده و محفظه نرم‌کننده مجزا دارد. مطابق تصویر زیر، محفظه اول (معمولا سمت چپ)، محفظه اصلی بوده و به چرخه‌های یک‌بار شست‌و‌شو مربوط است. همواره باید پودر یا مایع لباسشویی را در محفظه اصلی بریزید که گاهی با علامت «II» نمایش داده می‌شود. در بسیاری از دستگاه‌ها محفظه اصلی از همه بزرگ‌تر است.

محفظه وسطی که در برخی از مدل‌ها روی آن علامت «*» درج شده است، محل اضافه کردن خوش‌بوکننده یا نرم‌کننده لباس است. در نهایت، محفظه سمت راست که گاهی با علامت «I» نشان داده می‌شود، مخصوص چرخه‌های شست‌و‌شوی بلند‌مدت و اضافه خواهد بود. توجه داشته باشید که شوینده‌های اصلی حتما باید در محل اصلی خود قرار بگیرند. با این کار نه‌تنها لباس‌ها به‌خوبی شسته می‌شوند؛ بلکه دستگاه نیز دیرتر خراب خواهد شد و به تعمیرکار ماشین لباسشویی نیاز پیدا نخواهید کرد.

محل ریختن مایع لباسشویی در ماشین لباسشویی 

آیا خود درام نیز محل ریختن مایع لباسشویی در ماشین لباسشویی است؟

پاسخ به این سوال یک کلام است: خیر! همه افراد باید مایع یا پودر لباسشویی را در جاپودری لباسشویی بریزند تا مواد شوینده به‌خوبی حل شوند. بدین ترتیب، پودر یا مایع به‌صورت یکنواخت میان همه لباس‌ها پخش خواهد شد. همچنین، اینکه بدانیم مایع لباسشویی را کجا بریزیم، طول عمر دستگاه را نیز افزایش خواهد داد.

در‌صورتی‌که پودر یا مایع، به‌طور مستقیم در درام ریخته شود، محفظه دستگاه به‌شدت کف می‌کند. بدین ترتیب، در چرخه شست‌و‌شوی ماشین مشکل ایجاد خواهد شد. فرقی نمی‌کند که برند ماشین لباسشویی شما چیست؛ با این کار در دراز مدت دستگاه خراب می‌شود و به خدمات تعمیر لباسشویی نف، ال‌جی، سامسونگ یا سایر برندها نیاز پیدا خواهید کرد.

اشتباه بودن ریختن مایع لباسشویی در دیگ اصلی 

مایع لباسشویی را کجای لباسشویی ال جی بریزیم؟ محل ریختن مایع لباسشویی ال جی

با‌توجه‌به اینکه برند ال‌جی یکی از محبوب‌ترین برندهای لباسشویی در ایران است، محل ریختن مایع لباسشویی ال جی را نیز بررسی می‌کنیم. شکل جاپودری‌های دستگاه‌های مختلف با هم متفاوت است. نحوه قرار دادن پودر یا مایع در بسیاری از دستگاه‌ه‌های LG به‌صورت تصویر زیر خواهد بود:

  • قسمت 1 مربوط به چرخش پیش شست‌و‌شو است. در این قسمت باید نصف مواد شوینده محفظه اصلی ریخته شود.
  • قسمت 2 محفظه اصلی است. در این قسمت پودر یا مایع لباسشویی را اضافه کنید.
  • قسمت 3 ویژه مایع‌های سفید‌کننده است.
  • قسمت 4 برای ریختن مایع نرم‌کننده یا خوش‌بو‌کننده است.

معمولا وقتی یک لباسشویی جدید می‌خرید، این موارد به‌طور‌کامل درون دفترچه راهنمای آن نوشته شده‌اند. با‌توجه‌به اینکه جاپودری هر مدل لباسشویی با مدل دیگر تفاوت دارد؛ حتما برای جلوگیری از خرابی ماشین این دفترچه را مطالعه کنید. البته مجموعه تعمیر آنلاین، خدمات تعمیرات لباسشویی اسنوا، ال‌جی، سامسونگ، بوش، پاکشوما و سایر برندهای ایرانی و خارجی را با قیمت مناسب برای شما انجام خواهد داد.

بررسی محل ریختن مایع لباسشویی ال جی در تعمیر آنلاین 

محل ریختن مایع لباسشویی در ماشین لباسشویی بوش

در پاسخ به این سوال که مایع لباسشویی را کجا بریزیم، محل ریختن مایع لباسشویی بوش را نیز بررسی می‌کنیم. طبق تصویر، محفظه I برای ریختن شوینده اصلی است. محفظه II مکان شوینده برای پیش شست‌و‌شو را نشان می‌دهد و محفظه * نیز محل ریختن نرم‌کننده لباس است. برای اینکه مایع به‌خوبی در دستگاه پخش شده و از نشت مایعات جلوگیری شود، توصیه می‌کنیم از تراز بودن دستگاه خود اطمینان حاصل کنید. برای این کار می‌توانید مقاله «چگونه لباسشویی را تراز کنیم» را در بلاگ تعمیر آنلاین مطالعه کنید.

آشنایی با محل ریختن مایع لباسشویی بوش 

نکات مهمی درباره ریختن مایع لباسشویی در ماشین لباسشویی

اکنون که متوجه شدیم مایع لباسشویی را در کدام قسمت بریزیم، بهتر است نکات مهمی را نیز در این رابطه بیاموزیم. برخی از این نکته‌های کاربردی عبارت‌اند از:

  •  برای شستن عادی لباس‌ها، صرفا ریختن پودر یا مایع در محفظه اصلی (II) کافی است.
  • مقدار مایع یا پودر مورد‌نیاز، به حجم لباس‌ها و برنامه شست‌و‌شو بستگی دارد؛ اما هیچ‌وقت این محفظه را بیشتر از حد ماکزیمم پر نکنید.
  • پودر یا مایع را فقط درون جاپودری و محفظه اصلی بریزید. از ریختن این مواد داخل دیگ خودداری کنید.

پیشنهاد می‌کنیم همواره پس از پایان شست‌و‌شوی لباسشویی، دیگ و نوار پلاستیکی درب آن را با تکه‌ای پارچه تمیز کنید. باقی ماندن جرم در این بخش‌ها طول عمر دستگاه را کم خواهد کرد. این مسئله درباره ماشین‌های ظرفشویی نیز صدق می‌کند. همواره پس از پایان کار این دستگاه‌ها هم نسبت به تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی و دیگ آن اقدام کنید. البته در‌صورت خرابی هرکدام از این دستگاه‌ها، تعمیر آنلاین در کمترین زمان در محل منزل شما، دستگاه را تعمیر خواهد کرد.

تعمیر انواع ماشین لباسشویی با 6 ماه ضمانت در تعمیر آنلاین

در این مقاله به‌طور‌کامل بررسی کردیم که مایع لباسشویی را کجا بریزیم. محل ریختن مایع لباسشویی پاکشوما، سامسونگ، بوش، ال‌جی و برندهای دیگر تقریبا مشابه است. فقط کافی است محفظه اصلی را که معمولا بزرگ‌ترین محفظه است، پیدا کنید. با این کار، از خراب شدن دستگاه در طول زمان جلوگیری خواهید کرد. اما اگر به‌ هر دلیل به خدمات تعمیر ماشین لباسشویی نیاز پیدا کردید، تعمیر آنلاین در خدمت شماست.

مجموعه تعمیر آنلاین با کمک متخصصان و تعمیرکاران حرفه‌ای، ایرادات و خرابی دستگاه شما را با قطعات اصل و 6 ماه ضمانت کیفیت برطرف خواهد کرد. کافی است درخواست تعمیر خود را در سایت ثبت کنید تا تعمیرکار متخصص تعمیر آنلاین برای عیب‌یابی و اعلام قیمت به منزل شما اعزام شود.