معنی drum clean؛ شست‌وشو دیگ لباسشویی

اگر برای شما سوال شده «drum clean یعنی چی؟» باید بگوییم معنی drum clean به فارسی یعنی شست‌وشوی دیگ ماشین لباسشویی (washing machine). در واقع با انتخاب گزینه Drum Clean ماشین لباسشویی، همه فضا و منافذ داخلی دیگ لباسشویی شسته می‌شود. هر ۶ماه یک‌بار باید ماشین لباسشویی را با گزینه Drum Clean شست‌وشو داد؛ زیرا با گذشت زمان و شست‌وشو لباس‌ها، ممکن است در منافذ دیگ لباسشویی، آب کثیف جمع شود. جمع شدن این آب‌ها در داخل منافذ و شیارها موجب جرم گرفتن دیگ ماشین‌لباسشویی می‎‌شود. همچنین در‌این‌صورت امکان رشد انواع باکتری و قارچ‌ در لباسشویی وجود دارد.

شستن لباسشویی با گزینه درام به افزایش طول عمر ماشین لباسشویی کمک می‌کند. به‌علاوه، با انجام washing machine با این برنامه (هر ۶ ماه یک‌بار) می‌توان از بو گرفتن لباس‌ها جلوگیری کرد. چنانچه دکمه درام لباسشویی شما خراب شده و لباس‌ها و دیگ لباسشویی بو گرفته یا لکه‌های سیاهی روی لباس‌ها ایجاد شده است، باید برای درست کردن برنامه درام ماشین لباسشویی اقدام کنید؛ زیرا خراب ماندن آن باعث کاهش طول عمر دستگاه می‌شود. برای درست شدن برنامه درام و تعمیر لباسشویی در منزل با مراکز معتبر تعمیر لباسشویی یا نمایندگی‌های برند دستگاه تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

  دکمه drum clean برای شست‌وشو دیگ لباسشویی 

بررسی عملکرد drum clean در ماشین لباسشویی

برای شستن دیگ لباسشویی باید درجه آب ماشین را بالای ۶۰ درجه قرار دهید و محفظه پودر را با مایع شست‌وشو پر کنید. با اجرای این برنامه همه آلودگی‌های داخل دیگ و لوله‌های ارتباطی تمیز می‌شود. البته برنامه درام لاستیک درِ لباسشویی و محفظه پودر را تمیز نمی‌کند. اجرا برنامه شست‌وشو Drum Clean هر ۶ ماه یک‌بار توصیه می‌شود.

برای شهرها و مناطقی با سختی آب بالا، بهتر است هر ۳ ماه یک‌بار از این برنامه برای شست‌وشوی خودکار ماشین لباسشویی استفاده کنید. اگر دیگ ماشین لباسشویی شما به دلیل درجه سختی بالای آب منطقه دچار جرم شده و برنامه درام لباسشویی به‌درستی کار نمی‌کند برای تعمیر لباسشویی بوش یا برندهای دیگر washing machine با تعمیرکار ماشین لباسشویی بوش تماس بگیرید.

بررسی عملکرد drum clean در ماشین لباسشویی

نحوه فعالسازی drum clean در ماشین لباسشویی چگونه است؟

در ماشین لباسشویی‌های جدید، دکمه‌ای به نام Tub Clean یا Eco Drum Clean وجود دارد که برای شستن دیگ ماشین لباسشویی است. البته ممکن است نام این گزینه در لباسشویی‌های مختلف متفاوت باشد. در ادامه مراحل تمیز کردن لباسشویی با گزینه اتوماتیک را بررسی می‌کنیم:

 1. قرص یا مایع شست‌وشو را در داخل محفظه مایع ماشین لباسشویی بریزید.
 2. دیگ ماشین لباسشویی را تخلیه کنید.
 3. درجه آب ماشین لباسشویی را بالای ۶۰ درجه انتخاب کنید تا میکروب‌ها کشته شوند.
 4. ماشین لباسشویی را روی برنامه شست‌وشوی Eco Drum Clean تنظیم کنید و دکمه استارت را بزنید.

پس از اتمام شست‌وشو در لباسشویی را باز بگذارید تا دیگ washing machine به‌طورکامل خشک شود. اگر در ماشین لباسشویی باز نشد، ممکن است علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی خرابی بعضی از قطعات ماشین مانند پمپ تخلیه باشد.

نحوه فعالسازی برنامه drum clean در ماشین لباسشویی ال جی

در ماشین لباسشویی ال جی همانند لباسشویی پاکشوما drum clean معنی شست‌وشو دیگ لباسشویی را می‌دهد. در دستگاه‌های شستشوی لباس ال جی، دکمه Tub Clean کارکرد مشابهی با Drum Clean در سایر دستگاه‌ها دارد. برای تمیز کردن ماشین لباسشویی با برنامه اتوماتیک درام کلین می‌توان از پودر و مایع لباسشویی یا قرص‌های مخصوص شست‌وشو استفاده کرد. در ادامه مراحل شست‌وشو دیگ لباسشویی ال جی با برنامه Tub Clean را شرح داده‌ایم:

 1. قرص یا مایع شست‌وشو را داخل محفظه مایع ماشین لباسشویی میریزیم.
 2. اطمینان حاصل کنید که در دیگ ماشین لباسشویی، لباسی قرار ندارد.
 3. گزینه Tub Clean را فشار دهید تا عملیات شست‌وشو آغاز شود.
 4. پس از اتمام شست‌وشو در ماشین لباسشویی را باز بگذارید تا داخل آن خشک شود.

اگر لباسشویی شما با انتخاب گزینه Tub Clean ارور می‌دهد، برای تعمیرات ماشین لباسشویی الجی می‌توانید با تعمیر آنلاین تماس بگیرید.

نحوه فعالسازی برنامه drum clean در ماشین لباسشویی سامسونگ

ماشین‌های لباسشویی سامسونگ ۲ برنامه برای تمیز کردن خودکار دیگ ماشین لباسشویی دارند. برنامه Eco Drum Clean و +Eco Drum Clean باعث تمیز شدن لباسشویی از گرد‌و‌غبار و آلودگی‌ها می‌شود. در ادامه مراحل تمیز کردن ماشین لباسشویی سامسونگ با این دو برنامه را بررسی می‌کنیم:

 1. دکمه پاور را فشار دهید تا ماشین لباسشویی روشن شود.
 2. برنامه  Eco Drum Clean یا +Eco Drum Clean  را انتخاب کنید.
 3. دکمه استارت را فشار دهید و نگه‌دارید.
 4. پس از اتمام شست‌وشو، چراغ چشمک‌زن ماشین لباسشویی در پنل کنترل روشن می‌شود.

گاهی بوی بد ماشین لباسشویی به خاطر جرم گرفتن دیگ لباسشویی نیست؛ بلکه این بو به دلیل مشکل در لوله فاضلاب ایجاد می‌شود. اگر بوی بد برای فاضلاب باشد شاید لوله فاضلاب برای تخلیه آب لباسشویی در مکان مناسبی قرار نگرفته است؛ ازاین‌رو یک‌بار اتصالات آب‌وفاضلاب را جدا و تمیز کنید. سپس مجدد لوله را سرجای خود وصل قرار دهید. پیشنهاد می‌کنیم مقاله آموزش نصب ماشین لباسشویی را مطالعه کنید یا برای نصب با متخصصان تعمیر آنلاین تماس بگیرید.

بررسی شست‌وشو لباسشویی سامسونگ با drum clean 

بررسی نکات مهم برای استفاده از برنامه drum clean

برای تمیز شدن دیگ لباسشویی علاوه‌بر مایع شوینده، می‌توان از جرم گیر نیز استفاده کرد. همچنین برای استفاده از برنامه درام، دمای آب ماشین لباسشویی باید بالای ۶۰ درجه باشد تا میکروب‌ها به‌طور کامل کشته شوند. اگر هنگام تنظیم دمای آب، ارور لباسشویی کنوود یا سایر ماشین لباسشویی‌ها رخ داد، ترموستات ماشین لباسشویی دچار مشکل شده است و برای رفع این ارور باید ترموستات لباسشویی تعویض شود. این برنامه واشر لاستیکی در ماشین را تمیز نمی‌کند؛ درنتیجه برای تمیز کردن واشر لاستیکی باید از حوله یا برس استفاده کرد.

بررسی نکات مهم برنامه drum clean 

با برنامه drum clean از شر جرم‌های ماشین لباسشویی خلاص شوید

drum clean در همه ماشین لباسشویی‎ها به معنی شست‌وشو دیگ لباسشویی است. این برنامه اتوماتیک برای تمیز کردن منافذ و دیگ لباسشویی از جرم‌ها، میکروب‌ها و آلودگی کاربرد دارد. به‌منظور بهره‌مندی از برنامه Drum Clean بهتر است هر ۶ ماه یکبار با تنظیم دمای آب بالای ۶۰ درجه، برای شست‌و‌شوی دیگ ماشین لباس‌شویی اقدام کنید.

نام این برنامه در برخی از ماشین‌های لباسشویی متفاوت است. به‌عنوان مثال ممکن است نامی مانند Eco Drum Clean یا Tub Clean داشته باشد. اگر فرزند کوچک دارید و نگران ارور ماشین و خرابی دکمه درام هستید، با استفاده از قفل کودک ماشین لباسشویی بوش یا سایر برندها، از این مشکل پیشگیری کنید. چنانچه تجربه‌ای در استفاده از برنامه درام کلین دارید، در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید.