ارور de در ماشین لباسشویی سامسونگ به چه معناست؟

تعمیرات سامسونگ تعمیرات ماشین لباسشویی

احتمالا شما در مواجه با ارور de در ماشین لباسشویی سامسونگ به این صفحه هدایت شده اید. در این مطلب ما درباره این ارور صحبت کرده و دلایل ممکن برای نمایش این کد خطا را بیان کرده ایم. پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید. یکی از پرکاربردترین لوازم خانگی برقی، ماشین لباسشویی است. […]

مدت مطالعه : 4 دقیقه
ارور de در ماشین لباسشویی سامسونگ به چه معناست؟
تعمیر ماشین لباسشویی
تعمیر ماشین لباسشویی در تهران
تعمیرات ماشین لباسشویی در محل با گارانتی شش ماهه تعمیر آنلاین برای انواع برند

احتمالا شما در مواجه با ارور de در ماشین لباسشویی سامسونگ به این صفحه هدایت شده اید. در این مطلب ما درباره این ارور صحبت کرده و دلایل ممکن برای نمایش این کد خطا را بیان کرده ایم. پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

یکی از پرکاربردترین لوازم خانگی برقی، ماشین لباسشویی است. این دستگاه تا حدی جای خود را در سبک زندگی انسان‌ها باز کرده است که زندگی کردن و شستن لباس‌ها بدون آن، به کاری بسیار سخت و طاقت فرسا تبدیل می‌شود.

این موضوع باعث شده که افراد در نگهداری و تعمیر ماشین لباسشویی حساسیت بالایی به خرج دهند و سعی کنند تا با استفاده درست و سرویس شدن به موقع از خراب شدن آن جلوگیری کنند. خوشبختانه ماشین لباسشویی‌های تمام اتوماتیک، حاوی صفحه نمایش LCD  هستند که استفاده از آن را ساده‌تر می‌کند.

از مهم‌ترین کاربرد صفحه نمایش ماشین لباسشویی می‌توان به ارسال کد خطا و پیدا کردن مشکل ماشین لباسشویی اشاره کرد. یکی از رایج‌ترین ارور‌های ماشین لباسشویی سامسونگ، ارور de است. اما این کد خطا چه معنایی دارد و چه باید کرد؟

ارور de لباسشویی سامسونگ

اگر در گذشته برای فهمیدن عیوب ریز و درشت ماشین لباسشویی نیاز به آزمون و خطا و یا تعمیرکار ماهر بود، امروزه تنها با استفاده از صفحه نمایش ماشین لباسشویی می‌توان به عیب کلی دستگاه پی برد و در برخی از موارد بدون نیاز به تماس با نمایندگی ماشین لباسشویی عیب آن را برطرف کرد.

ارور de که یکی از رایج‌ترین ارورهایی است که ممکن است برای کاربران پیش آید، مخفف door error می‌باشد و همان‌طور که مشخص است محدوده مشکل دستگاه، همان درب ماشین لباسشویی است.

در این حالت دستگاه توانایی روشن شدن و تنظیم شدن بر روی برنامه شستشو را دارد اما هنگام فشردن دکمه شروع به کار این ارور بر روی صفحه پدیدار شده و اجازه شروع به کار نمی‌دهد.

کد خطا یا ارور de  در ماشین لباسشویی سامسونگ در شرایط متفاوتی ممکن است بر روی صفحه نمایش ظاهر شود که مهم‌ترین آن به شرح زیر است:

1_ فرسودگی و خرابی میکروسوییچ

یکی از مهم‌ترین دلایل ظاهر شدن ارور de در ماشین لباسشویی سامسونگ فرسودگی و خرابی میکروسوییچ است. میکروسوییچ قطعه ای است که وظیفه قفل شدن درب ماشین لباسشویی پس از شروع به کار را دارد. به عبارت ساده‌تر میکروسوییچ همان قفل کودک ماشین لباسشویی است که از باز شدن درب دستگاه در هنگام شستشو لباس‌ها جلوگیری می‌کند.

در صورت خرابی این قطعه، میکروسوییچ پس از دکمه شروع به کار دستگاه،  فرمان قفل کردن درب را دریافت نمی‌کند و یا توانایی قفل کردن درب را ندارد. بدین ترتیب ماشین لباسشویی سامسونگ به جای شروع به کار کردن، ارور de  را ظاهر می‌کند.

در این حالت برای تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ توصیه می‌شود که با تکنسین های متخصص تعمیر آنلاین  برای تعویض میکروسوییچ تماس حاصل فرمائید.

ارور door لباسشویی سامسونگ یکی از کد خطاهای رایج دستگاه است.

نکته : لازم به ذکر است که میکروسوییچ تمامی برندهای لباسشویی عمر معینی دارند و پس از گذشت زمان فرسوده شده و نیاز به تعویض دارند. با این حال تلاش برای باز کردن درب ماشین لباسشویی در حین قفل بودن درب می‌تواند به میکروسوییچ آسیب بزند و از عمر مفید آن بکاهد.

2_ خرابی برد ماشین لباسشویی

در بسیاری از موارد میکروسوییچ مشکل خاصی ندارد و فرمان را دریافت می‌کند و انجام می‌دهد؛ اما قسمتی که مربوط به برد دستگاه است و فرمان تایید قفل شدن و باز شدن درب دستگاه و انجام وظیفه میکروسوییچ را دریافت می‌کند با مشکل روبرو شده است. تعمیر این قطعه به طور قطع نیاز به تعمیرکار ماشین لباسشویی سامسونگ دارد و باید با نمایندگی معتبر لباسشویی سامسونگ تماس گرفته شود.

3_ باز ماندن درب ماشین لباسشویی یا ارور door در لباسشویی سامسونگ

در صورتی که درب ماشین لباسشویی سامسونگ به طور کامل بسته نشده باشد، قفل شدن درب توسط میکروسوییچ ناممکن است. به همین دلیل به محض مشاهده ارور de در ماشین لباسشویی سامسونگ ابتدا از بسته شدن کامل درب و گیر نکردن لباس در لای آن اطمینان پیدا کنید.

باز ماندن درب لباسشویی در برخی موارد تحت عنوان ارور door نمایش داده میشود. این ارور همانطور که از نام آن پیدا است مربوط به بار ماندن درب لباسشویی و قفل نشدن آن توسط میکروسوئیچ ها میشود. در بعضی مدل های لباسشویی سامسونگ باز ماندن درب با ارور door و در برخی مدل ها با ارور de یا dc نمایش داده میشود. در صورت بسته نشدن کامل درب لباسشویی سامسونگ خود مقداری پنبنه را به الکل آغشته و به درب و بدنه دستگاه در محل تماس درب با آن بمالید اگر ایراد ذکر شده برطرف نشود بهتر است برای تعمیر یا تعویض میکروسوئیچ ها با تکنسین متخصص تماس بگیرید.

اگر ارور de لباسشویی سامسونگ به علت خرابی برد باشد بهتر است از هرگونه اقذام خودسرانه بپرهیزید.

4_ شلنگ تخلیه

یکی دیگر از مواردی که می‌تواند منجر به ارور de در ماشین لباسشویی سامسونگ شود، شلنگ تخلیه است. در هنگام نصب و چک کردن شلنگ تخلیه باید موارد زیر بررسی شود:

 • انتهای شلنگ تخلیه به طور معمول باید کوتاه و کم باشد
 • نگهدارنده شلنگ تخلیه باید سالم باشد و به خوبی شلنگ را برای انجام وظیفه نگه دارد. لازم به ذکر است که در صورتی که نگهدانده شلنگ آسیب دیده باشد باید به سرعت تعویض شود.
 • انتهای شلنگ تخلیه باید در آب غوطه‌ور باشد.

سخن آخر

ماشین لباسشویی یکی از پرکاربردترین لوازم برقی های خانگی است که به سبب استفاده فراوان مستعد اختلال و خرابی میباشد. یکی از رایج ترین ارورهای گزارش شده در لباسشویی سامسونگ ارور de لباسشویی سامسونگ است. در این مقاله شما را با علل بروز این ارور آشنا کردیم. اگر بما به هردلیلی قادر به رفع این ارور نیستید بهتر است عیب یابی و تعمیر دستگاه خود را به کارشناسان باتجربه تعمیر آنلاین بسپارید.

سوالات متداول

01علت ارور de لباسشویی سامسونگ چیست؟

ارور de لباسشویی سامسونگ به تواند به علت فرسودگی و خرابی میکروسوئیچ، خرابی برد ماشین لباسشویی، بار ماندن درب دستگاه و یا خرابی و اختلال در شلنگ تخلیه رخ دهد.

02آیا ارور de لباسشویی سامسونگ توسط صاحب دستگاه قابل حل است؟

اگر ایراد از شلنگ تخلیه و یا باز ماندن درب لباسشویی باشد مشکل از طریق صاحب دستگاه قابل حل است اما در صورتیکه ایراد از میکروسوئیچ و یا خرابی برد باشد بهتر است تعمیر لباسشویی سامسونگ خود را به نیروی متخصص بسپارید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • محمدرضا اختری 2024/02/04

  عالی و کاربردی

  پاسخ
 • نظرپور 2023/08/18

  با کمک این متن مشکل ماشین لباسشویی رو حل کردم و شروع به کار کرد… به عبارتی خدا پدرتون رو بیامرزه?✌️

  پاسخ
 • نعیم 2022/03/31

  سلام لباسشویی سامسونگ بعد از اینکه در لباسشویی قفل میشه باز خطای deنشون میده

  پاسخ
 • کورش پوزشی 2021/08/09

  درود. ماشین لباس شویی ما سنسونگ هست. دیروز ok بود. امروز ادمدیم روشن کنیم اخطار de میزنه . نه جا به جا شده نه سنگینه. خروجی ابش رو هم چک کردم. ممنون

  پاسخ
  • تعمیر آنلاین؛ تعمیرات لوازم خانگی در تهران 2021/08/10

   ارور میکروسوئیچ لباسشویی می باشد و نیاز به سرویس و یا تعویض دارد.

   پاسخ
  • محبوبه فرد 2024/06/17

   واقعا ممنون وسپاسگزارم. بسیار کارگشا بودید انشالا همیشه مسیرزندگیتون هموار باشه

   پاسخ
 • مبینااحمدی 2021/08/01

  سلام.لباسشویی 6کیلویی سامسونگ دارم.گاهی درماشین روکه میبندم علامت قفل روی دستگاه روشن نمیشه.وعملیات شستشوشروع بکارنمیکنه
  البته گاهی بااولین بستن درشروع بکارمیکنه ولی گاهی 20باربایددر روباز وبسته کنم تاقفل کنه وشستشوشروع بشه.اگه راهی هست که خودمون درستش کنیم.چون واقعاهزینه اینکه نمایندگی بیادوکلی هزینه بگیره سخته برامون.لطفاراهنمای کنید.

  پاسخ
  • تعمیر آنلاین؛ تعمیرات لوازم خانگی در تهران 2021/08/02

   با توجه به موارد گفته شده میکروسوئیچ ماشین لباسشویی شما ایراد دارد و باید تعویض شود.

   پاسخ
 • ناشناس 2021/07/11

  سلام خسته نباشید لباسشویی سامسونگ ارور dEنشون میده میشه لطف کنین بفرمایید هزینه تعمیرش چقدره

  پاسخ
  • تعمیر آنلاین؛ تعمیرات لوازم خانگی در تهران 2021/07/11

   برای بیان قیمت باید لباسشویی شما بازدید شود. ارور de مربوط به میکروسوئیچ لباسشویی شما بوده و می بایست تعویض شود.

   پاسخ
 • محمد 2021/05/19

  سلام، آیا خودم میتوان میکرو سوییچ رو عوض کنم؟

  پاسخ
  • تعمیر آنلاین؛ تعمیرات لوازم خانگی در تهران 2021/05/19

   توصیه ما این است که تعویض میکروسوئیچ را به یک کارشناس خبره بسپارید اما با این وجود صرفا جهت اطلاع باید بگوییم میکروسوئیچ در پشت درب دستگاه و زیر لاستیک دور درب لباسشویی قرار دارد و معمولا به کمک دو پیچ به بدنه نصب شده است.

   پاسخ
 • حاج شریف 2021/01/24

  سلام خسته نباشی لباس شوئی سامسونگ ۱۵کیلودرب بالا دارم ارورdEنشون میده مشکلش چیه ممنون میشم

  پاسخ
  • تعمیر آنلاین؛ تعمیرات لوازم خانگی در تهران 2021/05/31

   میکروسوئیچ درب لباسشویی باید تعویض شود. معمولا در مدل های در ظرفیت بالا هر 7 سال یکبار این میکرو باید عوض شود.

   پاسخ
 • کوروش 2020/11/12

  با سلام اررور de داره لباسشویی میکروسویچ هم تعویض شده اما ارور هنوز هست احتمال خرابی برد هست یعنی؟

  پاسخ
  • تعمیر آنلاین؛ تعمیرات لوازم خانگی در تهران 2020/11/12

   اگر با تعویض میکروسوییچ باز هم مشکل لباسشویی حل نشد، به احتمال زیاد برد دستگاه شما نیاز به تعمیرات دارد.

   پاسخ
ثبت سفارش خدمات
۰۲۱-۴۵۳۹۶
کاربر گرامی دستگاه شما نیاز به تعمیر دارد.
جهت ثبت سفارش تعمیرات
لطفا فرم زیر را تکمیل کنید.
یا با شماره ۴۵۳۹۶-۰۲۱ تماس بگیرید

سوالات متداول

01چه زمانی با من تماس خواهید گرفت؟

پس از ثبت فرم در کمتر از 60 دقیقه(در ساعات کاری) با شما تماس خواهیم گرفت.

 

اگر ساعت کاری تعمیرآنلاین به پایان رسیده باشد در ابتدای روز کاری بعد اپراتور با شما تماس خواهد گرفت.

ساعت کاری مجموعه:
شنبه تا چهارشنبه ۹ الی ۱۸ و پنج شنبه ها ۹ الی ۱۵

02آیا پس از ثبت فرم، تعمیرکار بدون هماهنگی مراجعه می کند؟

خیر. ابتدا اپراتور از دفتر مرکزی با شما تماس خواهد گرفت و پس از تکمیل اطلاعات، درخواست شما برای تعمیرکار ارسال خواهد گردید.

03آیا سرویس دهی به تمام مناطق ایران انجام می شود؟

در حال حاضر شرکت تعمیرانلاین فقط به مناطق ۲۲ گانه تهران سرویس دهی دارد و هیچ شعبه ای در هیچ شهر دیگری ندارد.

توجه: پس از ثبت درخواست در کمتر از 30 دقیقه (در ساعات کاری) با شما تماس خواهیم گرفت.