تعمیرآنلاین، شرکت رسمی تعمیر ماشین لباسشویی در ایران بوده و به عنوان نمایندگی رسمی بیش از ۶ برند مطرح اروپایی و آسیایی، در ایران به صورت رسمی فعالیت می‌کند. اگر ماشین لباسشویی شما در دوران گارانتی تعمیرآنلاین به سر می برد، کارشناسان مجموعه بدون دریافت هیچگونه هزینه ای عیب دستگاه شما را حل خواهند کرد.
اگر ماشین لباسشویی شما نیز خارج از دوران گارانتی باشد باز هم از خدمات طلایی ما بهره خواهید برد. لطفا پس از ثبت اطلاعات، به اپراتور اعلام نمایید که دستگاه شما گارانتی دارد تا اطلاعات شما به صورت کامل ثبت گردد.
تمامی کارشناسان این مجموعه در هنگام تعمیرات ملزم به استفاده از قطعات اصلی، ارائه گارانتی، اعلام هزینه پیش از استارت تعمیرات ماشین لباسشویی بوده و در انتهای تعمیرات می بایست فاکتور رسمی به کاربر اهدا نمایند.

رایج ترین علل درخواست برای تعمیر ماشین لباسشویی

عیب یابی تعمیرات ماشین لباسشویی در اغلب مواقع نیاز به حضور نیروی متخصص و مجرب دارد. در ادامه به بررسی مهمترین مشکلات و ارورهایی که برای ماشین لباسشویی های اتوماتیک پیش می آید می پردازیم.

خالی نشدن آب لباسشویی رایج ترین علت درخواست تعمیر لباسشویی

علت اصلی ماندن آب در ماشین لباسشویی، آسیب دیدگی المان های مربوط به تخلیه از جمله پمپ دستگاه می‌باشد. معمولا عمر مفید پمپ‌های ماشین لباسسشویی  دوره های ۱۰ساله می‌باشد.
در سری های جدید ماشین لباسشویی، در هر برند، یک ارور مربوط به ایرادات پمپی و تخلیه می باشد.

برای مثال ارور F18 در صدر لیست درخواست تعمیر لباسشویی بوش، ارور E20 در لباسشویی آاگ، ارور OE در لباسشویی ال جی، ارور F11 در لباسشویی آریستون و… مربوط به پمپ ماشین لباسشویی می‌باشد. توجه کنید که زمانی که آب ماشین لباسشویی تخلیه نمی شود حتما بررسی نمایید که مسیر خروجی و شلنگ فاضلاب دچار خم گرفتگی و گرفتگی نباشد.

آشنایی با رایج ترین علل درخواست تعمیر ماشین لباسشویی

در مواردی نیز احتمال دارد که به دلیل گرفتگی فیلترهای داخلی آب داخل لباسشویی مانده باشد که در این صورت می بایست فیلتر تخلیه نظافت و سرویس شود. ما در مقاله ” عدم تخلیه آب در ماشین لباسشویی” به طور مفصل به این مساله پرداخته ایم.

پمپ ماشین لباسشویی یکی از اصلی ترین قطعات است که رفع ایرادات مربوط به آن نیازمند نیروی متخصص است. شما میتوانید با تماس با متخصصان تعمیر آنلاین از خدمات ما برای تعمیر ماشین لباسشویی در منزل بهره مند شوید.

آب وارد ماشین لباسشویی نمی شود و پودر در مخزن باقی می ماند؟

ابتدا بررسی کنید که آیا پس از استارت درب دستگاه قفل می شود یا نه ؟در  صورتی که درب قفل نشود پس ایراد در ابگیری نیست و مربوط به المان های شروع به کار و امنیتی و بردی می باشد.
اما اگر درب قفل شده اما آبب وارد نمی شود و یا پودر به درستی داخل نمی شود و قطره قطره می باشد. در این صورت احتمالا قطعه شیربرقی دستگاه خراب شده است.

تخلیه نشدن آب داخل لباسشویی نیاز به تعمیرات ماشین لباسشویی دارذ.

شیربرقی یکی از قطعات اصلی لباسشویی بوده که از یک فنر ،یک میله استوانه‌ای، یک مخزن پلاستیکی و دیافراگ های لرزه ای تشکیل شده است ایرادات مربوط به اختلال عملکرد این قطغه باید توسط متخصص تعمیر لباسشویی بررسی و رفع شود.

شیربرقی لباسشویی در مدل ها و برند های مختلف متفاوت است. برای مثال در لباسسشویی ال جی و سامسونگ شیربرقی های دوقلو به کاررفته و در لباسشویی های ااگ سه قلو و کیت دار. البته در نسل جدید لباسشویی ها شیر برقی جای خود را به آکواستپ داده است  به صورت تخصصی آکواستپ را بررسی کرده ایم.

درخواشت تعمیر ماشین لباسشویی به دلیل روشن نشدن دستگاه

در خوش بینانه ترین حالت، عدم روشن نشدن ماشین لباسشویی قطعی پریز و در ادامه قطعی سیم و یا اتصالات داخلی می باشد. اما در اکثر موارد برد اصلی ماشین لباسشویی دچار سوختگی شده است. در موارد محدود نیز برد دستگاه سالم است و نمایشگر سوخته است و برنامه ها را نشان نمی‌دهد.

برد دستگاه به منزله مغز ماشین لباسشویی است که اختلال در آن میتواند سبب بروز مشکلات زیادی برای دستگاه شود. شما میتوانید با تماس با مجموعه تعمیر آنلاین از خدمات حضوری این مجموعه برای تعمیر ماشین لباسشویی در تهران (ذر تمامی مناطق) بهره مند شوید.

لاستیک لباسشویی سیاه شده و بوی بدی می‌دهد؟

برای جلوگیری از سیاه شدن لاستیک لباسشویی دو اقدام را انجام دهید. اول اینکه پس از پایان کار، درب لباسشویی را به مدت یکساعت باز بگذارید و دوم اینکه سطح لاستیک را با یک دستمال نرم، خشک نمایید به منظور کاهش سیاه شدگی و جلوگیری از انتشار، ماشین لباسشویی را هر ۲ماه یکبار با پودر مخصوص، جرم‌گیری نمایید.

سیاه شدن لاستیک ماشین لباسشویی سبب نیاز به تعمیر لباسشویی در طول زمان میشود.

از عمق و حجم سیاهی لاستیک زیاد باشد باید برای تعمیر لباسشویی لاستیک به صورت کامل تعویض گردد تا کیفیت مناسب شستشو بیشتر حفظ شود.

ماشین لباسشویی در هنگام خشک کردن لباسها صدا می دهد؟

در ابتدا دقت کنید که صدا از چه قسمتی در چه مرحله ای می باشد برای مثال اگر آبکش ماشین لباسشویی در حالت ایست است اما صدای ناهنجار می شنویید و یا در هنگام تخلیه آب صدا می شنویید احتمالا بمب دچار خرابی شده است.
اگر در هنگام خشک کردن لباس ها دستگاه لرزش دارد و صدای ناهنجار از این لرزش می باشد پس احتمالا کمک فنرهای لباسشویی دچار ایراد شده است  و نیاز به ریگلاژ و یا تعویض دارد  و اگر دستگاه لرزش زیادی ندارد و صدای ناهنجار وجود دارد پس ایراد از بلبرینگ ها و قسمت های داخلی موتور می باشد. بهتر است برای رفع این مشکل از خدمات تعمیر ماشین لباسشویی در محل کمک بگرید تا مشکل دستگاه به صورت اصولی حل شود.
شاید برای شما این سوال پیش بیاید که از کجا بفهمیم دیگ دستگاه دچار ایراد شده است و یا صدای ناشی از موتور لباسشویی می باشد؟ برای بررسی تسمه لباسشویی را برداشته و دیگ و موتور را به صورت مجزا با دست بچرخانید و صدای هر قسمت را بررسی کنید.

ماشین لباسشویی در هنگام خشک کردن لرزش دارد؟

لرزش ماشین لباسشویی در ابتدایی ترین حالت مربوط به عدم ریگاژ پایه ها می باشد. برای تنظیم کردن پایه های لباسشویی، از اچار مخصوص ریگلاژ استفاده کرد.
دو پاییه جلو را بالا یا پایین بیاورید تا دستگاه لق نخورد. در صورتی که دستگاه به درستی در جای خود قرار دارد اما باز لرزش دارد کمک فنر لباسشویی نیاز به تعویض دارد کمک فنر قطعه‌ای فلزی با طول بین ۱۲ تا ۲۵ سانت بوده که به قسمت تحتانی دیگ لباسشویی به کمک پیچ پایین وصل می‌شود بستگی به حجم لباسشویی و وزن دیگ لباسشویی، قدرت کمک فنر نیز تغییر می‌کند در مواردی نیز احتمال دارد که به دلیل گرفتگی فیلترهای داخلی آب داخل لباسشویی مانده باشد که در این صورت می‌بایست فیلتر تخلیه نظافت و سرویس شود. پیشنهاد میکنیم مقاله ” لرزش شدید ماشین لباسشویی” را مطالعه فرمائید.

از آن جایی که اقدامات مربوط به این مورد دشوار بوده و به سادگی امکان پذیر نیست پیشنهاد ما به شما استفاده از خدمات تعمیر ماشین لباسشویی در منزل متخصصان این حوزه است.

تعمیرات لباسشویی به دلیل آبریزش دستگاه

آبریزش محدوده وسیعی از دلایل را شامل می شود. اگر شیلنگ ورودی یا خروجی، خرطومی جاپودری به دیگ، خرطومی دیگ فیلتر و خرطومی دیگ به تخلیه و دیگ لباسشویی دچار اسیب شده باشد، دستگاه دچار آبریزش میشود. در لباسشویی‌های جدید، آبریزش نیز یک کد خطا یا ارور را به خود اختصاص داده است. مثلا در بوش ارور F23 در آاگ ارور  EFO

آبریزش یکی از دلایل اصلی نیاز به تعمیرات لباسشویی است.

با توجه به گستردگی عوامل منجر به آبریزش ماشین لباسشویی بهتر است عیب یابی و تعمیر لباسشویی خود را به متخصصان خبره در این زمینه بسپارید.

دستگیره درب لباسشویی شکسته و درب باز نمی‌شود؟

زمانی که کار دستگاه به پایان نرسیده باشد و شما اقدام به باز کردن در نمایید به علت فعال بودن میکروسوئیچ (سنسور امنیتی درب) دستگیره دچار آسیب می شود.
در این حالت شما بایستی ابتدا درب لباسشویی را باز نموده و سپس دستگیره را باز کرده و عوض کنید. باز کردن درب لباسشویی قِلق خاصی دارد که در ویدئو جداگانه ای راجع به آن صحبت کرده‌ایم.

ماشین لباسشویی یکی از پرکاربردترین لوازم برقی در منازل است که به دلیل استفاده زیاد ممکن است با اختلال در عملکرد مواجه شود. در برخی موارد عیب یابی و تعمیر لباسشویی نیاز به یک نیروی متخصص دارد تا با کشف مشکل و تعمیر دقیق و اصولی عمر و کیفیت کار دستگاه را افزایش دهد. تکنسین های مجرب تعمیر آنلاین در سریع ترین زمان ممکن برای انجام تعمیرات ماشین لباسشویی در محل شما حاضر خواهند شد و بدون نیاز به جابجایی دستگاه به تعمیر ماشین لباسشویی می پردازند.