حتما بارها پیش آمده است که در حال نظافت منزل با جاروبرقی بوده‌اید، اما متوجه شده‌اید که زمین آن‌طور که باید تمیز نمی‌شود. یکی از مشکلات اصلی که بسیاری از افراد هنگام جارو کشیدن خانه با آن روبه‌رو می‌شوند، کاهش قدرت مکش جاروبرقی است. عملکرد جاروبرقی تحت‌تاثیر عوامل مختلفی است که بی‌توجهی به آن‌ها باعث ایجاد اختلال در آن می‌شود. در این مقاله قرار است چندین راهکار مفید برای افزایش قدرت جاروبرقی به شما معرفی کنیم. به شما قول می‌دهیم که با انجام این ترفندهای کوچک تغییر را هنگام جارو کردن منزل احساس کنید.

تعویض کیسه جاروبرقی؛ راهکاری ساده و درعین‌حال موثر

هر موقع احساس کردید قدرت مکش جاروبرقی کم شده است، قبل از هرچیز کیسه آن را بررسی کنید. یکی از اصلی‌ترین دلایل کاهش مکش جاروبرقی، پر شدن کیسه آن است. توصیه می‌کنیم هرگاه حدود ۷۰ درصد کیسه‌ جاروبرقی پر شد، آن را تعویض کنید تا ضمن جلوگیری از کاهش مکش جاروبرقی، آسیبی هم به موتور آن وارد نشود. بااین‌حال اگر هنوز کیسه پر نشده، اما مکش جاروبرقی کاهش پیدا کرده است، حتما آن را یک بار سلامت آن را بررسی کنید. گاهی اوقات پارگی و وجود سوراخ‌های ریز باعث بروز چنین مشکلی در جاروبرقی‌ها می‌شود.

تجربه بالاترین قدرت مکش جاروبرقی با تعویض فیلتر

جاروبرقی‌های امروزی معمولا دو فیلتر دارند؛ یکی از فیلترها جلوی ورود گردوغبار به موتور جاروبرقی را می‌گیرد و دیگری از ورود هوای آلوده به محیط جلوگیری می‌کند. اگر این فیلترها کثیف شده باشند، احتمالا شاهد کاهش قدرت مکش جاروبرقی خواهید بود.

باتوجه‌به اینکه اکثر فیلترها قابل‌شست‌وشو هستند، بر اساس دستورالعمل موجود در دفترچه راهنما می‌توانید آن‌ها را شسته و بعد از خشک شدن، استفاده کنید؛ اما در صورت استفاده از فیلترهای یک‌بار مصرف باید بلافاصله بعد از کثیف شدن، به فکر تعویض فیلتر باشید. فیلترهای قابل‌شست‌وشو معمولا با یک علامت شیر آب از سایر فیلترها متمایز می‌شوند.

بالا بردن قدرت مکش جاروبرقی با تعویض به‌موقع فیلتر و کیسه

افزایش قدرت مکش جاروبرقی با تنظیم صحیح دستگاه

تنظیم دستگاه جاروبرقی روی عملکرد آن موثر است؛ بنابراین هنگام استفاده از جاروبرقی باید ارتفاع دسته را به‌درستی تنظیم کرده و قدرت دستگاه را مطابق با جنس محل موردنظرتان تنظیم کنید. طبیعی است که با قدرت لازم برای جارو کشیدن سرامیک نمی‌توان روی فرش را تمیز کرد.

همچنین اگر ارتفاع کفی جاروبرقی از سطح بیشتر باشد، مکش جارو برقی کاهش پیدا می‌کند. برای تمیز کردن سطوح سخت مثل سرامیک و چوب جاروبرقی باید در سطح پایین‌تری قرار گرفته باشد. برای تنظیم ارتفاع کفی می‌توانید از دکمه یا اهرمی که روی آن تعبیه شده است، استفاده کنید.

توجه کنید که ارتفاع کفی را در کمترین حالت خود قرار ندهید؛ زیرا ممکن است هنگام استفاده روی فرش باعث گیر کردن جاروبرقی شود. اگر تنظیمات دستگاه را به‌درستی انجام داده‌اید و هنوز هم دستگاهتان مکش کافی را ندارد، احتمالا باید به فکر تعمیر جاروبرقی باشید.

برطرف کردن گرفتگی و مانع در دسته جاروبرقی

طرز مکش جاروبرقی به این صورت است که ابتدا جریان هوا پس از روشن شدن دستگاه بلافاصله به سمت بالا حرکت می‌کند و همه‌چیز را به همراه خود به بالا می‌کشد. اگر به هر دلیلی، مانع یا گرفتگی در جاروبرقی به وجود آمده باشد، شاهد کاهش قدرت جاروبرقی خواهید بود.

برای رفع گرفتگی لوله‌های جاروبرقی، دسته را از دستگاه جدا کرده و آن را بررسی کنید. با استفاده از پیچ گوشتی می‌توانید برس چرخنده را از لوله جدا کرده، سپس گرفتگی‌ها را باز کنید. معمولا تکه‌های کاغذ یا مو می‌توانند باعث ایجاد این گرفتگی و کاهش قدرت مکش جارو برقی شوند؛ پس به‌دنبال چیزهای عجیب یا بزرگ نباشید.

افزایش قدرت مکش جاروبرقی با برطرف کردن گرفتگی لوله‌ها

از برس پارویی جاروبرقی غافل نشوید!

وظیفه برس پارویی جمع کردن گرد و غبار از روی زمین است. تمیز نبودن این قطعه باعث اختلال در عملکرد جاروبرقی می‌شود که اصلی‌ترین علت مکش کم جارو برقی است. برای افزایش قدرت مکش جاروبرقی بوش یا سایر برندها فقط کافی است برس پارویی را جدا و آن را تمیز کنید. به‌این‌ترتیب متوجه تاثیر آن در افزایش مکش جاروبرقی خواهید شد.

تعمیر موتور؛ آخرین راه‌حل افزایش قدرت جاروبرقی

علت کم شدن قدرت جاروبرقی در برخی از دستگاه‌ها ممکن است به علت خرابی موتور باشد. اگر همه راه‌حل‌ها را امتحان کردید، اما هنوز هم سرعت مکش جاروبرقی مطلوب نیست، باید برای حل مشکل به یک تعمیرکار حرفه‌ای مراجعه کنید. مراکز مجاز و تخصصی در این حوزه قادر به تعمیر موتور جاروبرقی بوش، سامسونگ، ال جی و سایر برندهای مطرح هستند که با بالاترین کیفیت ممکن، خدمات تعمیراتی انجام می‌دهند.

تعمیر موتور جاروبرقی؛ موثرترین راه افزایش قدرت مکش

تعمیر مکش جاروبرقی را به تعمیرآنلاین بسپارید!

در این مقاله به معرفی راهکارهای مفید برای افزایش قدرت مکش جاروبرقی پرداختیم. توجه کنید که بعضی از مدل‌های جاروبرقی قدرت مکش بالایی ندارند و با استفاده از هیچ راه‌حلی نمی‌توان این مشکل را برطرف کرد؛ اما در برخی از دستگاه‌ها کاهش قدرت مکش جاروبرقی ناشی از ضعیف شدن موتور است. در چنین مواقعی تعمیر موتور چاره کار است. متخصصان تعمیر آنلاین با گذراندن دوره‌های تخصصی هر برند قادر به رفع انواع مشکلات جاروبرقی هستند؛ بنابراین با خیال راحت می‌توانید برای برطرف کردن مشکل قدرت مکش جاروبرقی ال جی، فیلیپس، بوش، پارس خزر و سایر برندها به ما مراجعه کنید.

در نهایت اگر در این زمینه تجربه یا سوال خاصی دارید، آن را در بخش نظرات با ما و سایر مخاطبان تعمیرآنلاین به اشتراک بگذارید.