حتی تصور اینکه در گذشته افراد بدون داشتن جاروبرقی زندگی می‌کردند نیز دشوار است! جاروبرقی‌ها از مهم‌ترین و کاربردی‌ترین وسایل منزل محسوب می‌شوند. اما این ابزار هم مانند سایر لوازم الکترونیکی ممکن است در طول زمان خراب شود و نیاز به تعمیر یا تعویض قطعات داشته باشد. در این شرایط بهتر است نحوه باز کردن جاروبرقی را بیاموزید. در این مقاله به شما خواهیم گفت که چگونه جاروبرقی را باز کنیم تا آسیبی به دستگاه وارد نشود. پس از مطالعه این مطلب کوتاه، خودتان می‌توانید بعضی از ایرادات جاروبرقی را رفع کنید.

آموزش طريقه باز كردن جاروبرقي سامسونگ، بوش، ال‌جی و سایر برندها

در ابتدا این نکته را یادآور می‌شویم که تعمیر جارو برقی یک کار تخصصی است و اگر به‌طور اصولی انجام نشود، ممکن است دستگاه خود را برای همیشه از دست بدهید. جاروبرقی از اجزای مختلفی مانند موتور، سیم‌جمع‌کن، لوله خرطومی، فیلترها، دسته جاروبرقی و مخزن زباله تشکیل می‌شود. برای باز کردن جاروبرقی ابتدا باید این اجزای متصل  به دستگاه را از آن جدا کنید. مراحل این کار عبارت‌اند از:

 • ابتدا مطمئن شوید که دستگاه به برق متصل نیست و سپس سیم آن را جمع کنید.
 • لوله خرطومی را از جاروبرقی جدا کنید؛ باز کردن این لوله ممکن است به‌صورت پیچشی یا کششی باشد.
 • در مرحله بعدی، پس از باز کردن قاب جاروبرقی، کیسه زباله و فیلترها را در بیاورید.
 • اکنون نوبت کار حساس جدا کردن سیم‌جمع‌کن است. این قطعه با باز کردن پیچ‌های آن توسط پیچ‌گوشتی جدا می‌شود.

در پاسخ به این سوال که چگونه جاروبرقی را باز کنیم، باید بگوییم که شما می‌توانید با یک پیچ‌گوشتی و کمی مهارت اجزای آن را از دستگاه جدا کنید. اکنون همه قطعات جاروبرقی جدا شده‌اند و شما باید به سراغ حساس‌ترین مرحله یعنی باز کردن موتور جاروبرقی بروید.

طریقه باز کردن جاروبرقی سامسونگ و سایر برندها

چگونه موتور جاروبرقی را باز کنیم؟ باز كردن جاروبرقي بوش، ال جی و سایر برندها و تعمیر موتور

برای دسترسی به موتور جاروبرقی ابتدا باید پوشش محافظ موتور و برد دستگاه را باز کنید. به‌وسیله یک پیچ‌گوشتی کوچک پیچ‌های محفظه و برد را باز کرده اما سیم برد را به‌طورکامل از دستگاه جدا نکنید؛ چرا که متصل کردن دوباره سیم برد کاری بسیار دشوار است. اکنون می‌توانید به‌آرامی موتور را از داخل دستگاه دربیاورید. باز كردن جاروبرقي سامسونگ، بوش، ال جی و سایر برندها تقریبا مشابه هم است.

اما باز کردن موتور جاروبرقی برای تعمیر، داستان کاملا متفاوتی دارد و یک کار تخصصی محسوب می‌شود. برای این کار باید قاب فلزی موتور را باز کرده و تجهیزاتی مانند پروانه، فن، واشرها، بلبرینگ، آرمیچر و زغال‌ها را در بیاورید. پیشنهاد ما این است که حتما این کار را به یک تعمیرکار متخصص بسپارید. تعمیر آنلاین تعمیر جاروبرقی بوش در تهران، جاروبرقی سامسونگ و سایر برندهای ایرانی و خارجی را به‌طور تخصصی و با گارانتی برای شما انجام خواهد شد.

باز کردن موتور جاروبرقی برای تعمیر 

بررسی نحوه باز كردن جاروبرقي پارس خزر

در پاسخ به سوال چگونه جاروبرقی را باز کنیم، باید بگوییم که طریقه باز کردن جاروبرقی پارس خزر با نحوه باز کردن جاروبرقی پاناسونیک و سایر برندهای خارجی کمی متفاوت است. شما باید با فشار اهرم، قاب بالایی بدنه دستگاه را جدا کنید. محفظه کیسه زباله این دستگاه نیز بر‌خلاف سایر جاروبرقی‌ها در قسمت عقب آن قرار دارد؛ بنابراین برای باز کردن محفظه کیسه باید این کار را از عقب ماشین انجام دهید.

در هنگام باز کردن جاروبرقی پارس خزر توجه داشته باشید که این دستگاه قطعات، گیره‌ها و پیچ‌های متعددی دارد. شما باید از باز شدن همه این گیره‌ها اطمینان حاصل کنید و آن‌ها را در جای امنی بگذارید تا گم نشوند. پیشنهاد ما این است که از مراحل باز کردن این دستگاه عکس یا فیلم بگیرید تا هنگام بستن دوباره آن با مشکل مواجه نشوید. البته اکیدا توصیه می‌کنیم که اگر تخصص کافی برای تعمیر جاروبرقی پارس خزر، تعمیر جاروبرقی فیلیپس، سامسونگ یا برندهای دیگر را ندارید، این کار را به فرد متخصص بسپارید.

باز کردن جاروبرقی پارس خزر برای تعمیر موتور

تشخیص زمان باز كردن جاروبرقي پاناسونیک، ال‌جی، سامسونگ و برندهای دیگر

اکنون شاید این سوال در ذهنتان ایجاد شود که چه زمانی باید جاروبرقی را باز کنیم؟ گاهی‌اوقات لازم است تا برای انجام بررسی‌های لازم، تعمیر یا تعویض قطعات، دستگاه باز شود. شما باید زمانی نسبت به باز کردن جاروبرقی اقدام کنید که فکر می‌کنید ایراد ماشین از موتور آن است. علائم زیر نشانه‌ای از خرابی یا ایراد در موتور هستند:

 • سر‌و‌صدای غیرعادی دستگاه جاروبرقی
 • خاموش شدن ناگهانی حین کار
 • داغ شدن بیش‌از‌حد دستگاه
 • مکش ضعیف
 • روشن نشدن جاروبرقی
 • استشمام بوی سوختگی

این علائم نشانی از نیاز به تعمیر جاروبرقی ال جی، فیلیپس و برندهای داخلی و خارجی دیگر هستند. در این مواقع برای بررسی دستگاه می‌توانید آن را باز کنید.

بررسی زمان باز کردن جاروبرقی بوش و سایر برندها

برای باز کردن جاروبرقی به چه ابزارهایی نیاز داریم؟

برای باز کردن جاروبرقی برندهای مختلف به ابزارهای پیچیده خاصی نیاز نخواهید داشت؛ بلکه به مهارت و تخصص در این زمینه نیاز دارید. ابزارهای ضروری برای باز کردن جاروبرقی‌ها عبارت‌اند از:

 • پیچ‌گوشتی دوسو و چهارسو
 • فولی‌کش (بلبرینگ‌کش)
 •  انبردست یا دم‌باریک

فرقی نمی‌کند که جاروبرقی شما از نوع دستی است یا رباتیک؛ اگر باز کردن دستگاه به‌درستی انجام نشود، احتمالا به موتور و سایر تجهیزات ماشین آسیب وارد خواهد شد. البته از معایب جاروبرقی رباتیک می‌توان به هزینه‌های بالاتر تعمیر آن اشاره کرد. به همین دلیل، بهتر است کار تعمیر انواع جاروبرقی را به متخصص بسپارید.

تعمیر انواع جاروبرقی را به متخصصان تعمیر آنلاین بسپارید!

در این مقاله به‌طور‌کامل بررسی کردیم که چگونه جاروبرقی را باز کنیم. با‌توجه‌به تخصصی بودن باز کردن و تعمیر جاروبرقی، پیشنهاد ما این است که برای جلوگیری از هزینه‌های اضافه، کار تعمیر این دستگاه‌ها را به متخصصان خبره تعمیر آنلاین بسپارید. مجموعه تعمیر آنلاین انواع جاروبرقی را با قیمت منصفانه و با قطعات اورجینال هر برند در محل منزل شما تعمیر خواهد کرد.