پاکت جاروبرقی تأثیر بسزایی در عملکرد دستگاه و نظافت محیط دارد. به‌گونه‌ای که استفاده از پاکت جاروبرقی مناسب موجب افزایش قدرت مکش و کارایی دستگاه و کاهش صدای زیاد جاروبرقی می‌شود.

شاید تفاوت پاکت‌های دائمی و یکبارمصرف جاروبرقی چندان قابل توجه نباشد، اما مطمئناً در قدرت مکندگی و تخلیه آشغال‌ها متفاوت هستند.

 

در این مقاله از تعمیر آنلاین قصد داریم که مزایای استفاده از پاکت جاروبرقی یکبار مصرف بر عملکرد دستگاه را توضیح دهیم.

انواع پاکت های جاروبرقی

به طور کلی 2 نوع پاکت جارو برقی وجود دارد:

  •  پاکت یکبار مصرف
  •  پاکت دائمی

از پاکت‌های جاروبرقی یکبار مصرف با طراحی خاص و جاداری که دارد، می‌توانید در مدت طولانی (۲ تا ۳ ماه) استفاده کنید. استفاده از پاکت‌های تمیز یکبار مصرف قدرت مکش دستگاه را افزایش داده، موجب عملکرد بهتر موتور جاروبرقی می‌شود و همچنین گردوخاک محیط را به شکل بهتری فیلتر می‌کند.

 

 

اما برخی از جاروبرقی‌ها دارای پاکت دائمی هستند که باید ماهانه آن را تخلیه و تمیز کنید. کیسه جاروبرقی دائمی دارای منافذ بزرگی است که باعث ورود گردوخاک کیسه به موتور جاروبرقی می‌شود.

این امر به‌مرور، کارایی و طول عمر مفید جاروبرقی را کاهش می‌دهد.

همچنین در صورت استفاده از کیسه دائمی شاهد خروج هوا و گردوخاک از دستگاه به بیرون نیز هستیم که منجر به آلودگی و آسیب به‌ سلامت افراد می‌شود.

نظافت و تعویض منظم پاکت جاروبرقی موجب بهبود عملکرد و افزایش عمر دستگاه خواهد شد.

قطعاً عوض کردن هر ۲ یا ۳ ماه یک‌بار پاکت جاروبرقی و استفاده از پاکت‌های یک‌بار مصرف بسیار بهتر از تمیز کردن ماهانه پاکت دائمی جاروبرقی می‌باشد.

علاوه بر دردسرهای تمیز کردن گردوخاک و آشغال‌های پاکت های دائمی، احتمال ورود خاک به موتور جاروبرقی نیز وجود دارد. در صورت آسیب به موتور  باید به فکر تعمیر و تعویض موتور باشید.

در هنگام خرید پاکت جاروبرقی بوش، حتماً به مدل دستگاه توجه داشته باشید. خرید کیسه مناسب مدل جاروبرقی بوش در طول عمر دستگاه نقش مؤثری دارد.

مزایای استفاده از پاکت‌های یکبار مصرف جاروبرقی

1. پاکت های جاروبرقی یکبار مصرف مجهز به درپوش و فیلتراسیون می‌باشد.

پس از پر شدن پاکت، می‌توانید درپوش را بسته تا در زمان جابجایی، گردوخاک و آشغال‌ها به بیرون درز نکنند.

درواقع چندلایه بودن پاکت یک‌بار مصرف از خروج گردوغبار به بیرون جلوگیری می‌کند. پس از پر شدن می‌توانید با بستن درپوش آن را کاملاً مسدود کرده و بدون آلودگی به بیرون بیاندازید.

 

پاکت جاروبرقی

 

۲. استفاده از پاکت جارو برقی یکبار مصرف دیگر مشکلات بهداشتی پاکت‌های دائمی را ندارد.

معمولاً تمیز کردن کامل گردوخاک پاکت دائمی و استفاده مجدد از آن دردسرهای خاص زیادی دارد.

سخت بودن تمیز کردن پاکت دائمی در فواصل کوتاه‌مدت و گردش ذرات در محیط در حین خالی کردن گردوغبار آن موجب ایجاد حساسیت و سایر آلودگی‌ها برای شما خواهد شد.

 

۳. مهم‌ترین مزیت استفاده از پاکت های جاروبرقی یکبار مصرف، جلوگیری از ورود ذرات گردوخاک به داخل موتور جاروبرقی است.

به همین دلیل قدرت مکش جاروبرقی در صورت استفاده از کیسه‌های تمیز یکبار مصرف بسیار بیشتر است.

درواقع کیسه جاروبرقی یک‌بار مصرف شما را از تمیز کردن مستمر فیلتر و شستن مخزن جاروبرقی بی‌نیاز می‌کند.

 

پاکت جاروبرقی

 

۴. احتمالاً به دلیل هزینه مناسبی که برای پاکت دائمی می‌کنید، صرفاً این نوع پاکت را مناسب جاروبرقی می‌دانید. اما باید بگوییم که شاید در ظاهر استفاده از پاکت جاروبرقی دائمی به‌صرفه باشد،

اما به‌مرور موجب آسیب جدی به موتور جاروبرقی خواهد شد. به همین دلیل بعد از مدتی باید به فکر تعمیر جاروبرقی و یا خرید یک جاروبرقی جدید باشید‌.