یکی از اصلی‌ترین دلایل کاهش دوام و عمر مفید شلوار جین، شست‌وشوی نادرست آن در ماشین لباسشویی است. شستن غیرصحیح شلوار جین، باعث پوسیدگی، کاهش رنگ، زیبایی و حتی پارگی آن می‌شود؛ به همین دلیل بسیاری از افراد، تمایل به یادگیری راه و روش درست شستشوی شلوار جین با ماشین لباسشویی دارند. در این مقاله به‌طورکامل با شیوه شستن شلوار جین با ماشین لباسشویی آشنا خواهیم شد. به شما اطمینان می‌دهیم در انتهای این مقاله دیگر ابهامی در رابطه با نحوه شستن شلوار جین نخواهید داشت.

بررسی برچسب شلوار قبل از شستشو؛ نکته‌ای مهم برای شستن شلوار جین با ماشین لباسشویی

قبل از شروع فرایند شستن شلوار جین با ماشین لباسشویی، حتما به برچسب شلوار توجه کنید. این برچسب، شرایط و دمای مناسب برای شستشوی شلوار جین موردنظر را به‌طورکامل برای شما توضیح داده است. رعایت نکات مندرج روی این برچسب، به افزایش عمر و ماندگاری شلوار کمک می‌کند.

بعد از بررسی برچسب شلوار، سراغ بررسی سالم بودن ماشین لباسشویی بروید. اگر عیبی در عملکرد دستگاه، مشاهده کردید، باید برای تعمیر آن اقدام کنید؛ چون دستگاه خراب، باعث آسیب دیدن لباس‌ها و شسته نشدن آن‌ها می‌شود. درصورت سکونت در تهران، می‌توانید از خدمات تعمیر آنلاین برای تعمیر لباسشویی در تهران استفاده کنید. با استفاده از این خدمات، تعمیرکار در منزل یا محل موردنظر شما در شهر تهران حاضر می‌شود و ماشین لباسشویی را تعمیر می‌کند.

بررسی برچسب شلوار قبل از شستن شلوار جین با ماشین لباسشویی

توجه به ظرفیت و تنظیمات ماشین لباسشویی؛ راه افزایش عمر شلوار جین و دستگاه

پس از مشاهده برچسب شلوار، زمان آن است که با درنظر گرفتن ظرفیت دستگاه، لباس‌ها را درون آن بریزید. سعی کنید لباس‌های هم‌رنگ را درون ماشین بریزید تا رنگ لباس‌ها در حین شستشو خراب نشود. اگر بیش از ظرفیت ماشین لباسشویی، درون آن لباس بریزید، پس از مدتی شاهد ایجاد عیب‌ها و مشکلات مختلفی مثل سوختن موتور دستگاه خواهید بود. یکی از عمده‌ترین دلایل مراجعه افراد به تعمیرکار برای تعمیر لباسشویی ال جی، سامسونگ، بوش و سایر برندها، استفاده نادرست و بیش از ظرفیت از ماشین لباسشویی است.

روی برچسب اکثر شلوارهای جین، از واژه «Cotton» به معنای «پنبه‌ای یا نخی» استفاده شده است؛ بنابراین برای شستشوی شلوار جین با ماشین لباسشویی، دستگاه خود را روی حالت «Cotton» قرار دهید تا به بهترین شکل شسته و تمیز شود. شستشو با حالت «Cotton»، از پوسیدگی و کاهش رنگ شلوار جین جلوگیری می‌کند.

حالت Cotton؛ حالت مناسب برای شستن شلوار جین با ماشین لباسشویی ال جی

استفاده از ماده شوینده مناسب؛ مهم‌ترین نکته برای شستن شلوار جین با ماشین لباسشویی

مواد شوینده مختلفی برای شستن شلوار جین وجود دارد. شوینده‌های مخصوص لباس جین، یکی از گزینه‌های موجود در بازار است. این مواد، نقش مهمی در حفظ رنگ و ساختار پارچه جین ایفا می‌کنند و جلوی افت رنگ و ضعیف شدن پارچه را می‌گیرند. درصورتی‌که شوینده مخصوص جین در دسترستان نیست، از مایع ظرفشویی، سرکه، شامپو بچه و مایع لباسشویی مخصوص لباس‌های تیره استفاده کنید. استفاده از سفیدکننده، پودر لباسشویی (تاید)، نرم‌کننده و شوینده‌های قوی باعث کاهش رنگ و کیفیت شلوار جین می‌شود.

گاهی مواقع با وجود استفاده از شوینده مناسب، ماشین لباسشویی، شلوار یا لباس‌های جین را تمیز نمی‌کند. در چنین شرایطی، احتمال خرابی یا معیوب شدن ماشین وجود دارد. نشان دادن ماشین لباسشویی به یک تعمیرکار باتجربه، راهکار خوبی برای اطلاع از خرابی یا سالم بودن دستگاه است. درصورتی‌که علاوه‌بر مشکل ماشین لباسشویی، با خرابی ماشین ظرفشویی روبه‌رو هستید، کافی است به صفحه تعمیر ماشین ظرفشویی مراجعه کنید. در این صفحه، اطلاعات لازم برای رفع این مشکل را دریافت خواهید کرد.

استفاده از شوینده مناسب؛ لازمه شستن شلوار جین با ماشین لباسشویی سامسونگ

دمای مناسب برای شستشوی شلوار جین با ماشین لباسشویی

شستن شلوار جین در دمای مناسب، به تمیز شدن کامل شلوار و حفظ کیفیت و  رنگ آن کمک می‌کند. دمای پایین، جلوی تمیز شدن شلوار را می‌گیرد و دمای بالا، بافت پارچه و رنگ پارچه را از بین می‌برد. برای شستشوی شلوار جین با ماشین لباسشویی، آب را روی دمای 30 درجه سانتی‌گراد تنظیم کنید. اگر لباسشویی، دمای آب را  بیش از حد لازم افزایش می‌دهد یا قدرت افزایش دمای آب تا 30 درجه را ندارد، باید از تعمیرکار متخصص مشورت بگیرید.

اگر علاوه‌بر مشکل تنظیم دمای لباسشویی، با داغ شدن بیش از حد جاروبرقی هم روبه‌رو هستید، به صفحه تعمیر جاروبرقی مراجعه کنید. در این صفحه، کلیه توضیحات لازم درمورد تعمیر و رفع مشکل جاروبرقی بیان شده است.

چند نکته جزئی اما مهم برای شستن شلوار جین با ماشین لباسشویی

علاوه‌بر نکاتی که تاکنون بیان شد، رعایت چند نکته دیگر به تمیز شدن بهتر و حفظ بافت و رنگ شلوار جین کمک می‌کند. در ادامه به این نکات اشاره شده است:

  • برای شستن شلوار جین با ماشین لباسشویی، ابتدا آن را پشت و رو کنید تا رنگ شلوار در فرایند شست‌وشو از بین نرود. اگر لباس جین را پشت و رو نکنید، امکان رنگ دادن آن به سایر لباس‌ها وجود دارد. همچنین در هنگام شستن لباس سفید در ماشین لباسشویی، اصلاً لباس جین در ماشین قرار ندهید.
  • حتما قبل از انداختن شلوار در ماشین، زیپ و دکمه‌های آن را ببندید. امکان گیر کردن زیپ و دکمه‌های باز به سایر لباس‌‌ها و آسیب زدن به آن‌ها وجود دارد.
  • پس از شسته شدن شلوار جین، آن را در معرض آفتاب قرار ندهید. آن را در سایه بگذارید تا خشک شود. نور شدید به بافت شلوار جین آسیب می‌رساند.
  • تا حد امکان از خشک‌کن برای شلوار جین استفاده نکنید. درصورت استفاده از خشک‌کن، از دور کند یا ملایم و گرمای کم استفاده کنید.

درصورت رعایت همین نکات ساده و مهم، مطمئن باشید که از شستشوی شلوار جین با ماشین لباسشویی رضایت خواهید داشت.

پشت و  رو کردن شلوار جین برای شستن آن با ماشین لباسشویی

در این مقاله تلاش کردیم به کلیه نکات مهم برای شستن شلوار جین با ماشین لباسشویی اشاره کنیم. رعایت این نکات، نقش به‌سزایی در افزایش ماندگاری و حفظ کیفیت شلوار جین دارد. برخی مواقع با وجود رعایت همه نکات این مقاله، شلوار جین بر اثر شستشو با لباسشویی آسیب می‌بیند. یکی از دلایل اصلی این مشکل، خراب و معیوب بودن ماشین لباسشویی است. برای جلوگیری از آسیب دیدن سایر لباس‌ها، حتما ماشین لباسشویی خود را تعمیر کنید.

تعمیر ماشین لباسشویی توسط یک تعمیرکار باتجربه و توانمند، خیال شما را از بابت رفع کامل عیوب دستگاه و آسیب دیدن لباس‌ها راحت خواهد کرد. مجموعه تعمیر آنلاین، با تکیه بر توان مجموعه‌ای از تعمیرکاران حرفه‌ای و باتجربه، امکان تعمیر ماشین لباسشویی در محل (در شهر تهران) را فراهم کرده است. آیا شما برای شستن شلوار جین از ماشین لباسشویی استفاده می‌کنید یا شستشو با دست را ترجیح می‌دهید؟ از نظر شما مهم‌ترین نکته برای شستشوی شلوار جین با ماشین لباسشویی چیست؟ لطفا نظرها و پیشنهادهای خود را با ما و سایر همراهان در بخش نظرات به اشتراک بگذارید.