خدمات پس از فروش ماشین ظرفشویی در مجموعه تعمیرآنلاین شامل دو حالت می باشد:
۱- اگر ماشین ظرفشویی شما گارانتی شرکت تعمیرآنلاین می باشد، تمامی شعب موظف هستند که به صورت کاملا رایگان دستگاه شما را تعمیر کرده و مشکل را رفع نمایند.
۲- اگر دستگاه شما گارانتی ندارد نیز شما می توانید از خدمات طلایی تعمیر ظرفشویی مجموعه استفاده نمایید.
از ویژگی های خدمات طلایی تعمیر آنلاین: تعمیر در محل، استفاده از قطعات اصلی، ۱۸۰ روز ضمانت و … می‌باشد. پس هم اکنون به منظور سفارش تعمیرات با ما تماس بگیرید و یا فرم آنلاین تعمیر ماشین ظرفشویی بوش را تکمیل کنید.

عدم تخلیه آب در ماشین ظرفشویی 

آیا مسیر خروج آب دچار گرفتگی نشده است ؟منظور از مسیر خروج آب ،اتصالات زیرسینک ،فاضلاب و شیلنگ خروج آب می باشد . اگر این مسیردچار گرفتگی نبود به احتمال فراوان پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی آسیب دیده است و نیاز به تعویض دارد . در مقاله جمع شدن آب در ماشین ظرفشویی خاموش به طور مفصل به آن پرداخته شده است.

کاهش کیفیت شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی
اولین و اصلی ترین دلیل شستشوی نامناسب ،مواد شوینده نامدغوب می باشد. اگر از اصالت و کیفیت شوینده ظرفشویی مورد استفاده اطمینان دارید احتمالا مخازن و صفحات داخلی دچار جرم گرفتگی شده است . بدین منظور حضور تکنسین و انجام اعمال جرم گیری و…..الزامی می باشد .

ماشین ظرفشویی، ظروف را تمیز نمی شوید، علت چیست؟
تمیز نشستن ماشین ظرفشویی می تواند علت های مختلفی داشته باشد از جمله:
۱- انسداد بازوهای اسپری کننده آب ماشین ظرف‌شویی اکثر ماشین ظرف‌شویی‌ها دارای ۳ سیستم بازوی شستشوی مرکزی، پایینی و بالایی هستند. اختلال در عملکرد هر یک از این ۳ سیستم بازوی شستشو باعث می‌شود که آب به‌ درستی در داخل دستگاه جریان پیدا نکند.
۲- انسداد فیلترها در ماشین ظرف‌شویی تمام ماشین ظرفشویی‌ها دارای ۲ فیلتر اصلی می‌باشند. یکی از این فیلترها برای نگهداری خرده آشغال‌های ریز و دیگری برای آشغال‌های بزرگ تعبیه شده است. به مرور زمان و استفاده مکرر از ماشین ظرفشویی هر یک از این ۲ فیلتر مسدود می‌شوند. در این صورت آب ماشین ظرف‌شویی تخلیه نمی‌شود.
۳- معیوب بودن سیستم پمپ و موتور ماشین ظرفشویی یکی از مهم‌ترین علت های تمیز نشستن ظروف در ماشین ظرفشویی، معیوب بودن سیستم پمپ و موتور است. اگر سیستم پمپ ماشین ظرفشویی مسدود شده باشد و یا موتور دستگاه معیوب باشد، در اولین فرصت اقدام به تعویض هر یک از قطعات آن نمایید. اگر برق‌رسانی به سیستم پمپ و موتور ماشین ظرفشویی صورت می‌گیرد اما دستگاه کار نمی‌کند، حتماً با یک تکنیسین ماهر تماس بگیرید.

علت های مختلف دیگری نیز وجود دارد که با خواندن مقاله علت تمیز نشستن ظروف در ماشین ظرفشویی با آنها آشنا شوید.

عدم ورود آب به ماشین ظرفشویی

وظیفه ورود آب برعهده قطعه ای به نام آکواستاپ می‌باشد. آکواستاپ قطعه ای است که چهارراه ورود آب به داخل ظرفشویی است. زمانی که این قطعه خراب می شود آب به هیچ وجه وارد ظرفشویی نمی‌شود.

باقی ماندن کف پس از شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی

علت اصلی تولید کف در انتهای کار استفاده از درجه نامناسب و کوتاه و استفاده از شوینده بیش از حد مجاز می‌باشد. توجه کنید که اگر مخزن مایع جلادهنده نیز نشتی داشته باشد ،باعث تولید کف بیش از حد می‌شود. شما می‌توانید در این باره مقاله وظیفه مایع جلا دهنده را مطالعه کنید.

صدای ناهنجار و زیاد ماشین ظرفشویی

احتمالا در یکی از قسمت های اصلی ماشین ظرفشویی جسمی صُلب مانند هسته خرما و هسته زیتون و … وارد شده است. این ایراد نیاز به حضور تکنسین دارد. تکنسین در ابتدا قسمت های اصلی از جمله پمپ و موتور را بررسی می کند و اگر جسمی صُلبی در داخل باشد آن را خارج می کند. اگر جسم خاصی در دستگاه نباشد احتمالا ایراد در خود قطعه مانند پمپ و موتور و… می‌باشد.

ماشین ظرفشویی به آب گرم متصل شود یا آب سرد؟

در حالت استاندارد ماشین ظرفشویی و لباسشویی می بایست به آب سرد وصل گردد. در ماشین ظرفشویی اگر دستگاه به آب گرم وصل گردد شاید در دید اول ظروف به شدت تمیز شود اما به مرور زمان طرح ظروف از بین رفته و کیفیت به شدت پایین می آید. جدا از آسیب به ظروف، مخازن داخل به مرور دچار جرم می شود و خسارات زیادی به دستگاه وارد می شود. پیشنهاد میکنیم مقاله  آیا می توان ماشین ظرفشویی را به آب گرم وصل کرد؟ را در این باره مطالعه کنید.