تعمیر یخچال فریزر و ساید بای ساید آاگ

تعمیر ساید بای سایدتعمیر یخچال فریزر

به وب سایت رسمی مرکز خدمات و تعمیرات آاگ AEG خوش آمدید. هم اکنون می توانید سفارش تعمیر یخچال فریزر و ساید بای ساید آاگ را ثبت نمایید. جهت ثبت سفارش با تعمیر آنلاین تماس بگیرید و یا فرم درخواست اعزام کارشناس را تکمیل نمایید.

ثبت سفارش خدمات
تعمیر یخچال آاگ

در تعمیرآنلاین رضایت مشتری یک شعار نیست.

همواره به دنبال ارائه خدماتی برتر هستیم. کارشناسان ما در تمام مراحل خدمات در کنار شما هستند.

تعمیرآنلاین

سوالات متداول

01چگونه سفارش تعمیرات را ثبت کنم؟

به منظور ثبت سفارش می توانید با شماره 021-45396 تماس بگیرید و یا اینکه فرم درخواست اعزام کارشناسی را تکمیل نمایید. پس از ثبت اطلاعات، کارشناس مربوطه در کمتر از 60 دقیقه با شما تماس خواهد گرفت.

02آیا شرکت تعمیرآنلاین معتبر می باشد؟

تعمیرآنلاین به عنوان برند ثبت شده شرکت امید ضمانت پارسیان، دارای تمامی مدارک اعتبارسنجی از جمله مجوز رسمی اتحادیه های مربوطه، تحت نظارت سازمان اصناف ایران و دارای کد آیسیک می باشد.

03در صورتی که نسبت به تکنسین اعزامی رضایت نداشتم، چه اقدامی انجام دهم؟

آرامش و رضایت مشتری از اصول تعمیرآنلاین می باشد. پس در صورتی که نسبت به رفتار و تخصص تکنسین، هرگونه ابهام انتقاد و یا اعتراضی داشتید تنها کافی است که با دفتر مرکزی تماس گرفته و این موضوع را با اپراتورهای ما در میان گذارید تا تیم پشتیبانی در لحظه به مشکل رسیدگی کنند.

04خدمات صورت گرفته در تعمیرات چه مدت ضمانت دارد؟

تمامی قطعات تعویض شده توسط مجموعه تعمیرآنلاین شامل 6 ماه ضمانت می باشد. توجه داشته باشید قطعات زینتی مانند کشو و شیشه و قطعات لاستیکی مثل خرطومی شامل گارانتی نمی باشد.

05در صورت بروز مجدد عیب آیا باید هزینه مجدد پرداخت کنم؟

خیر. در صورتی که در مدت گارانتی خدمات، عیب دستگاه مجددا تکرار شود، شما هیچگونه هزینه ای نباید پرداخت کنید.

06آیا تضمینی برای حفظ امنیت حریم شخصی من در هنگام حضور تکنسین در محل وجود دارد؟

بله. علاوه بر آنکه تمامی کارشناسان این مرکز از افراد متعهد و امین می باشند، تمامی موارد سازمان های امنیتی و نظارتی را گذرانده و همگی دارای گواهی عدم سوء پیشینه می باشند و تست های روانشناسی مجموعه را گذرانده اند.

07نحوه تسویه حساب صورتحساب به چه صورت است؟

در پایان کار و انجام تست نهایی، تکنسینبرای تعمیر یخچال و فریزر به شما فاکتور و لیبل گارانتی را تقدیم می کند و شما می توانید برای تسویه صورتحساب مبلغ را به حساب مجموعه و یا تکنسین واریز نمایید.

08آیا هزینه تعمیرات بر اساس نرخ مشخصی می باشد؟

بله. تمامی قیمت های اعلام شده توسط تکنسین بر اساس قیمت های اعلام شده گروه نرخ گذاری اتحادیه می باشد. شما می توانید به کمک امکان محاسبه آنلاین تعمیرات از اجرت خدمات مطلع شوید.

09در صورتی که در هنگام حضور تکنسین، به هر دلیلی از انجام تعمیرات منصرف شوم آیا باید هزینه ای پرداخت کنم؟

در صورتی که تعمیرکار در محل حاضر شود و پس از یافتن عیب، به هر دلیلی با تعمیرات موافقت نشود، شما تنها کافی است هزینه ایاب و ذهاب و عیب یابی را بپردازید.

ایرادات متداول تعمیر یخچال و ساید بای ساید آاگ

در باکس های زیر از ایرادات متداول یخچال و ساید بای ساید آاگ مطلع شوید.

فریزر ساید بای ساید آاگ سرد بوده اما یخچال آن گرم می باشد، راه حل چیست؟

۱- کویل های کندانسور را تمیز کنید.
یکی از مهمترین دلایل این مشکل، تجمع بیش از حد گردوغبار، پرز و … بر روی کویل ها است. به طور کلی کویل ها با آزاد کردن گرمای ایجاد شده به محیط خارج به سرد کردن یخچال کمک می کنند. زمانی که کویل ها بیش از حد کثیف می شوند، گردوغبار مانع انتقال گرما می-شوند. به طور کلی هر ۶ ماه یکبار باید کویل های سایدبای ساید تمیز شوند.

۲- موتور فن تبخیرکننده خراب شده است.
اگر مشکل سرد نکردن یخچال با سروصدای زیادی همراه است، احتمالاً موتور فن تبخیرکننده دچار مشکل شده است. فن تبخیرکننده باعث گردش هوای سرد از فریزر به یخچال می شود. در صورت خرابی قطعه مذکور، نیاز به تعویض آن توسط تکنسین می باشد.

۳- ترمیستور معیوب شده است.
این قطعه نقش مهمی در تنظیم دمای یخچال دارد و در واقع فرمان خاموش و روشن شدن را به کمپرسور و فن تبخیرکننده می دهد. هنگامی که ترمیستور خراب شود، فن تبخیرکننده و کمپرسور در زمان های مناسب شروع به کار نکرده و در نتیجه دما به طور صحیح تنظیم نمی شود.
مقاله گرم شدن یخچال هم به شما در این زمینه کمک می کند.

بیشتربیشتر

ساید بای ساید آاگ به صورت پیوسته کار می کند، علت و راه حل چیست؟

۱- تجمع گردوغبار در اطراف کویل های کندانسور
یکی از رایج ترین دلایل این مشکل، تجمع گردوغبار در اطراف کویل های کندانسور است. در بیشتر سایدها این قطعه در قسمت پایین و به طور معمول در پشت و یا جلوی دستگاه قرار گرفته است (برخی از مدل ها دارای کویل های داخلی هستند).

۲- تنظیم دمای خیلی پایین
تنظیم دمای خیلی پایین، باعث کارکرد بیش از حد ساید بای ساید و یخ زدگی مواد غذایی می شود. معمولاً دمای یخچال فریزرها در حدود ۳۷ تا ۴۰ درجه فارنهایت (۸/۲ تا ۴/۴ درجه سانتی گراد) تنظیم می شود. در صورتی که دستگاه قادر به تنظیم دمای انتخاب شده نمی باشد، احتمال خرابی کندانسور، سنسور ترموستات و موتور فن وجود دارد.

۳- واشر دور درب دستگاه پاره شده است.
همچنین بسته نشدن درب می تواند باعث بروز این مشکل شود.

بیشتربیشتر

علت نشتی آب در ساید بای سایدهای آاگ چیست؟

۱- انسداد سیستم تخلیه دیفراست.
انسداد سیستم تخلیه دیفراستیکی از شایع ترین دلایل نشت آب است. به طور کلی یخچال فریزرهای مدرن، مجهز به سیستم یخ زدایی اتوماتیک هستند که با استفاده از یک لوله آب به درون سینی تخلیه منتقل شده و سپس تبخیر می شود. سینی تخلیه در قسمت بالای موتور کمپرسور دستگاه که دمای بالایی دارد، قرار گرفته است.

۲- درب یخچال مدت زمان زیادی باز مانده است.
این امر باعث بروز مشکل در سیستم تبخیرکننده می شود.

۳- فیلتر آب به درستی در محفظه مربوطه قرار نگرفته است.

۴- شیربرقی آب خراب شده است.
این قطعه وظیفه تأمین اب مورد نیاز در آب سردکن و یخساز را برعهده دارد. اگر شیربرقی ترک خورده و یا اتصالات آن شل باشد، نشتی آب رخ می دهد.

بیشتربیشتر

ساید بای ساید آاگ صدای بلندی ایجاد می کند، علت چیست؟

۱- شیر برقی آب ورودی به یخ ساز و آب سردکن خراب شده است.
به مرور زمان تجمع بیش از حد رسوبات درون شیر برقی، جریان آب ورودی را محدود می کند و هنگام پر کردن یخساز و آب سرد کن صدای زیادی ایجاد می شود.

۲- موتور فن تبخیرکننده خراب شده است.
اگر کارکرد ساید بای ساید آاگ شما به ویژه در زمان باز بودن درب فریزر، با سروصدای زیادی همراه است، مشکل از فن تبخیرکننده است.

۳- موتور فن کندانسور دچار مشکل شده است.
تجمع بیش از حد گردوغبار در اطراف تیغه های فن کندانسور، مانع از کارکرد مناسب فن می شود. جهت رفع این عیب، تیغه ها را با اسفاده از یک برس نرم تمیز کنید (توجه: قبل از تمیز کردن، حتما از قطع برق دستگاه اطمینان حاصل نمایید). در صورت برطرف نشدن مشکل، اقدام به تعویض موتور فن کندانسور نمایید.

۴- کمپرسور معیوب شده است.
تنها روش رفع این عیب، تعویض قطعه توسط تکنسین متخصص است.

بیشتربیشتر

فریزر ساید بای ساید آاگ سرد نمی کند، راه حل چیست؟

۱- واشر دور درب فریزر را بررسی کنید.
اگر این مشکل همراه با یخ زدگی تمام قسمت های فریزر است، علت آن ورود رطوبت و هوای گرم از طریق واشر دور درب است.

۲- خرابی سیستم یخ زدای اتوماتیک
اگر این مشکل همراه با یخ زدگی دیواره انتهایی دستگاه است، دلیل آن خرابی سیستم یخ زدای اتوماتیک است. عدم کارکرد مناسب این سیستم باعث انسداد مسیر ورود هوای سرد می شود.

۳- عوامل دیگری همچون خرابی فن تبخیرکننده، آلودگی بیش از حد کویل های کندانسور، فن کندانسور و سنسورهای دمایی معیوب می تواند باعث سرد نکردن مناسب فریزر شوند.

بیشتربیشتر

یخساز ساید بای ساید آاگ کار نمی کند، علت چیست؟

۱- خطوط تأمین کننده آب مسدود شده است.
این انسداد احتمالاً به دلیل یخ زدگی یکی از اتصالات است. همچنین پیچ خوردگی این خطوط می تواند باعث بروز مشکل شود. جهت رفع این عیب، اتصالات مربوطه را پس از قطع منبع تغذیه جدا کنید و پس از گذشت چند ساعت که یخ های ایجاد شده ذوب می شود، اتصالات را مجدداً وصل نمایید.

۲- بازوی کنترل یخساز اشتباهاً در حالت خاموش قرار داده شده است.
این قطعه جهت جلوگیری از تولید یخ در هنگام پر بودن محفظه، تعبیه شده است.

بیشتربیشتر

نظرات کاربران

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 • 28 آذر 1399 لولایی پاسخ دهید

  سلام صبحتون بخیر
  ساید بای ساید AEG مدل 86111 حدودا 5 سالیه خریداری کردیم یخچال ما مدتیه صدای خیلی ناهنجار وبلندی ایجاد می کنه جوری که واقعا شب ها موقع خواب آزار دهنده است و معمولا صبح چنین صدایی نداره! این ایراد از چی میتونه باشه؟

  • 28 اردیبهشت 1400 کارشناس تعمیر آنلاین پاسخ دهید

   موارد زیر را بررسی کنید و در صورت عدم رفع عیب تماس بگیرید:
   1- دقت نمایید که پایه های دستگاه ریگلاژ باشد و حالت لقی نداشته باشد.
   2- فاصله پشت دستگاه از دیوار بیش از 5 سانتی متر باشد تا موتور و کمپرسور دستگاه داغ نشود.
   3- درب دستگاه را سبک تر کنید تا فشار از روی قسمت جلویی یخچال برداشته شود.

 • 27 فروردین 1400 قره گوزلو پاسخ دهید

  سلام خسته نباشید
  چندوقتی هست که یخچال فریزر من به شدت صدا میده و زمانی که درب دستگاه رو باز میکنم صدا قطع میشه این ایراد از چی میتونه باشه ؟ من دستگاهم برای 20 سال پیش خریداری کردم شما قطعات رو موجود دارید ؟ا

  • 28 اردیبهشت 1400 کارشناس تعمیر آنلاین پاسخ دهید

   با مواردی که شما بیان کردید به احتمال زیاد فن باید سرویس و یا تعویض شود.

 • 28 اردیبهشت 1400 ایمانی پاسخ دهید

  سلام خواستم تشکر کنم بابت خدمات به موقع و تعمیرکار با اخلاق برای تعویض فیلتر تشریف اوردن و توضیحات کامل هم بابت نگهداری دستگاه دادند که بسیار کارامد بود. امیدوارم موفق باشید

ثبت سفارش خدمات
021-45396
1

سوالات متداول

01چه زمانی با من تماس خواهید گرفت؟
پس از ثبت فرم در کمتر از 60 دقیقه(در ساعات کاری) با شما تماس خواهیم گرفت. اگر ساعت کاری تعمیرآنلاین به پایان رسیده باشد در ابتدای روز کاری بعد اپراتور با شما تماس خواهد گرفت. ساعت کاری مجموعه: شنبه تا چهارشنبه 8الی20 ___پنج شنبه ها 8 الی 18 ___ ایام تعطیل 10 الی 18
02آیا پس از ثبت فرم، تعمیرکار بدون هماهنگی مراجعه می کند؟
خیر. ابتدا اپراتور از دفتر مرکزی با شما تماس خواهد گرفت و پس از تکمیل اطلاعات، درخواست شما برای تعمیرکار ارسال خواهد گردید.

تعمیر آنلاین همیشه در کنار شماست

جهت ثبت درخواست خود با شماره درج شده تماس بگیرید. 021-45396
همچنین می توانید جهت ثبت درخواست خود فرم زیر را تکمیل کنید.
ساعات کاری تعمیرآنلاین شنبه تا چهارشنبه ها8 الی 20پنجشنبه ها 8 الی 18جمعه ها وایام تعطیل 10 الی 18