بستن

با توجه به اتمام ساعت کاری تعمیرآنلاین، جهت سفارش تعمیرات، فرم درخواست اعزام کارشناس را تکمیل کنید.

درخواست اعزام کارشناس
فهرست مطالب

اگر ارور E15 ماشین ظرفشویی بوش بر روی دستگاه شما ظاهر شده است و دستگاه خاموش نمی شود و صدای کارکردن از آن می شنوید، توصیه می کنیم که این مقاله را به صورت کامل مطالعه کنید.

کارشناسان نمایندگی بوش در این مقاله به صورت تخصصی دلایل نمایش این ارور را می گویند. اینکه چرا این مشکل در ماشین ظرفشویی بوش بوجود آمده است و چه راه حلی برای پیشگیری از بروز این عیب وجود دارد.

ماشین ظرفشویی

دلیل نمایش ارور E15 در ماشین ظرفشویی بوش

معنی و مفهوم پیغام E15 در ماشین ظرفشویی بوش به صورت کلی نشت آب به داخل کابین قطعات بوده و زمانی که آب به هر دلیلی بر روی قطعات اصلی ماشین ظرفشویی ریخته شود، این کد خطا ظاهر خواهد شد.

پس می توان گفت که این کد خطا محدوده وسیعی از عیوب را شامل می شود که تکنسین در هنگام بازدید می بایست تمام قسمت ها را با دقت بررسی کند.

در زیر به برخی از دلایل اصلی نمایش کد خطا E15 اشاره خواهیم نمود:

1- بدنه داخلی ماشین ظرفشویی بوش سوراخ شده است

بدنه داخلی

البته منظور از سوراخ شدن، سوراخ های میکرونی ایجاد شده ناشی از واکنش نمک و مایع جلادهنده تقلبی می باشد.

زمانی که نمک بیش از حد در داخل مخزن بماند به مرور زمان باعث اکسید شدن فضای اطراف خود شده و در بدنه ماشین ظرفشویی سوراخ های میکرونی را بوجود می آورد.

زمانی که دستگاه در حال کار کردن است به مرور زمان آب داخل کابین از این منافذ به کف دستگاه نفوذ کرده و قطرات آب بر روی قطعات ماشین ظرفشویی بوش ریخته و پس از مدتی باعث نمایش ارور E15 می شود.

2- هیپ پمپ و یا دریچه کف دستگاه نشتی دارد:

در برخی از موارد مشاهده می شود که دریچه فیلتر کف دستگاه و یا ورودی و خروجی های هیپ پمپ ماشین ظرفشویی ایراد دارد. البته این موارد بسیار کم اتفاق می افتد اما از 10 مورد نمونه ارور E15 ظرفشویی بوش، یک مورد با این مشکل مواجه است.

در اینگونه موارد تکنسین بخش مورد نظر را ترمیم و یا تعویض می کند تا نشتی بوجود آموده رفع شود.

3- برد ماشین ظرفشویی بوش ایراد دارد:

ارور E15 ماشین ظرفشویی بوش

در بسیاری از موارد مشاهده می شود که برد با فرمان اشتباه به سیستم ورودی دستگاه، باعث افزایش سطح آبگیری شده و باعث خروج آب از مخزن و  ورود به کف کابین می شود.

تصور کنید که یک مخزن یک لیتر فضا دارد و شما در آن یک و نیم لیتر آب پر کنید. نیم لیتر از این آب ورودی به خارج از مخزن می رود.

در ماشین ظرفشویی نیز دقیقا به همین گونه است و برد با فرمان اشتباه باعث افزایش سطح آبگیری می شود.

معمولا برد ظرفشویی بوش در این مواقع با مشکل فراموش کردن برنامه ها مواجه شده است که می بایست تعمیرات ماشین ظرفشویی روی آن صورت گیرد.

4. معیوب بودن سنسور نشت یاب

مواردی که ماشین ظرفشویی بوش BOSCH ارور E15 را به معنای نقص در سنسور نشت یاب نشان می دهد، بسیار نادر است. در صورتی که سیستم نشت یاب نقص داشته باشد، حتی در صورت عدم وجود آب در سینی دستگاه، ماشین ظرفشویی کار می کند.

اجتمال بروز خرابی سنسور شناور تنها دو درصد می باشد و به نوعی عیبی نادر می باشد.

5. معیوب بودن آب پاش ظرفشویی بوش

در بعضی موارد، بالا بودن فشار آب ورودی به مخزن ماشین ظرفشویی، باعث شکسته شدن آب پاش دستگاه می شود.

در برخی موارد مشاهده شده است که آبفشان ترک خورده و آب به درستی گردش ندارد و آب با فشار بالای از قسمت تحتانی ماشین ظرفشویی بوش خارج می شود.

6. پارگی شلنگ ها یا اتصالات

از دیگر مواردی که هنگام مشاهده error e15 باید بررسی کنید پارگی شلنگ هاست. باید شلنگ تخلیه و شلنگ اتصال آب را نیز هنگام بروز این ارور چک کنید. البته گاهی اوقات ایراد از شلنگ ها نیست، بلکه اتصالات و قطعات (مثلا واشر) ممکن است به خوبی بسته و آب بندی نشده باشند. در بعضی از موارد منشاء خطای E15 ماشین ظرفشویی بوش با بررسی شلنگ ها و اتصالات به راحتی شناسایی و برطرف می گردد.

7. دوز مواد شوینده

گاهی اوقات مصرف زیاد مواد شوینده در ماشین ظرفشویی منجر به نشتی آب به پایین دستگاه و نمایش خطای ای 15 خواهد شد. پس همیشه باید به دوز مواد شوینده مصرفی در ماشین ظرفشویی توجه کنیم.

در صورتی که مشکل دستگاه شما برطرف نشد می توانید برای تعمیر ماشین ظرفشویی بوش از تکنسین های تعمیرآنلاین استفاده کنید. کافی است با شماره 45396-021 تماس حاصل فرمائید.

5 1 رای
به این مقاله رای دهید
مشترک شدن
مطلع شدن
guest
0 نظرات
فیدبک ها
مشاهده تمام مباحثه ها
با رعایت پروتکل های بهداشتی
0
لطفا در این بحث شرکت کنیدx
()
x