زمانی که نوبت به عوض کردن پاکت یا فیلتر جاروبرقی می‌رسد، متوجه خواهید شد که گزینه‌های زیادی در مقابل شما قرار گرفته‌اند. برای این که بتوانید مناسب‌ترین پاکت را برای دستگاه خود انتخاب کنید به یک راهنمای خرید پاکت جاروبرقی جامع نیاز پیدا خواهید کرد. در این مقاله، تلاش کرده‌ایم تا همه‌ی آن چه را که مورد نیاز شما است بیان کنیم. پس با ما همراه باشید.

خرید پاکت جاروبرقی

نکته‌ی اولی که لازم است بدانید این است که شرکت‌های سازنده‌ی جاروبرقی، خود به صورت تخصصی نسبت به تولید و ساخت پاکت‌های جاروبرقی اقدام می‌کنند. بنابراین در اکثر مواقع بهترین راه این است که پاکت‌هایی را خریداری کنید که توسط برند دستگاه شما و مخصوص دستگاه مورد استفاده‌ی شما ساخته شده‌اند.
البته حتما این نکته را در نظر داشته باشید که این پاکت‌ها را از مرکز مورد اعتمادی خریداری کنید، به این شکل تا حد امکان از خرید جنس غیراصل نیز جلوگیری خواهید کرد. همان طور که خرید دستگاه جاروبرقی از یک محل قابل اعتماد باعث آسان‌تر شدن کار شما در زمان تعمیر جاروبرقی می‌شود، باید در خصوص خرید پاکت و فیلتر این دستگاه نیز دقت کرد.
درست است که توجه به برند در زمان تعویض فیلتر و پاکت جاروبرقی اهمیت دارد، اما نوع پاکت مورد استفاده نیز از اهمیت بسیاری برخوردار است. برای این که بهترین مدل پاکت جاروبرقی را برای خرید انتخاب کنید بهتر است با استفاده از راهنمای خرید پاکت جاروبرقی، تمامی انواع آن و مزایا و معایب آن را بشناسید.

انواع پاکت جاروبرقی

در راهنمای خرید پاکت جاروبرقی، معمولا آن‌ها را در دو نوع دائمی و یک بار مصرف دسته بندی می‌کنند. در ادامه، تفاوت‌ها و نکات مثبت و منفی هر کدام از این مدل‌ها را مشاهده خواهید کرد.

– پاکت جارو برقی یک بار مصرف

این مدل بر اساس راهنمای خرید پاکت جاروبرقی بهترین گزینه برای خرید است. طراحی‌های جدید و مدرن باعث شده‌اند تا پاکت‌های یک بار مصرف حجم و فضای بیشتری نسبت به مدل‌های دائمی داشته باشند و دیگر لازم نیست مانند سابق در کوتاه مدت عوض شوند.
نکته‌ی مثبت دیگری که در خصوص این نوع پاکت‌ها وجود دارد این است که برای این پاکت‌ها درپوش‌های مخصوص طراحی شده است. کاربرد این درپوش‌ها برای زمانی است که قصد عوض کردن کیسه را دارید. این درپوش از این که ذرات گرد و خاک از کیسه به بیرون ریخته شوند و محیط را کثیف کنند جلوگیری خواهند کرد و باعث خواهند شد که کار جابجایی و عوض کردن پاکت‌های پر شده‌ی جارو برقی به راحتی و بدون هیچ دردسری انجام شود.
تقریبا تمامی پزشکان به اتفاق معتقدند که استفاده از پاکت‌های جارو برقی یک بار مصرف بهترین گزینه‌ی موجود است؛ چرا که با استفاده از این نوع پاکت‌ها، گرد و خاکی که در طی مدت طولانی درون محفظه‌ی جاروبرقی جمع شده است دیگر بیرون نمی‌ریزد و از نظر تنفسی مشکلی برای افراد خانواده به وجود نمی‌آورد. همچنین، در بین پاکت‌های جارو برقی یک بار مصرف، پاکت HEPA نیز یکی از بهترین و پرکاربردترین پاکت‌ها به شمار می‌رود.

راهنمای خرید پاکت جاروبرقی

– پاکت جارو برقی یک بار مصرف HEPA

کلمه‌ی HEPA در واقع مخفف عبارت high efficiency particulate air است که به معنای جذب تمامی ذرات ریز گرد و غبار به شکل موثر و با راندمان بالا است. این پاکت معمولا توسط پزشکان و افراد متخصص به افرادی توصیه می‌شود که آلرژی و حساسیت‌های گوناگون دارند و یا در منزل از یک کودک یا فرد مسن نگهداری می‌کنند.
از آن جایی که فیلترهای HEPA بر اساس استانداردهای خاص ساخته می‌شوند و پنج لایه هستند بنابراین قیمت آن‌ها نیز به نسبت سایر پاکت‌های جارو برقی موجود در بازار بیشتر است.

– پاکت جارو برقی دائمی

همان طور که قابل حدس است، برعکس پاکت‌های جارو برقی که یک بار مصرف هستند و پس از پر شدن به کلی دور انداخته می‌شوند و جای آن با یک کیسه‌ی جارو برقی جدید تعویض می‌شود، این نوع پاکت‌های دائمی باید پس از آن که پر شدند تخلیه و شسته شوند تا برای بار دیگر قابل استفاده باشند. البته برخی از مدل‌های پاکت‌های دائمی قابل شست و شو نیستند و تنها نیاز است که پیش از استفاده‌ی دوباره خالی شوند.
یکی از مشکلات پاکت‌های جارو برقی که دائمی هستند این است که نیاز است به زمان پر شدن و عوض کردن آن‌ها دقت کنید. تقریبا هر بار پس از این که نزدیک به سه چهارم کیسه پر شده است زمان آن فرا رسیده است تا کیسه‌ی جاروبرقی را عوض کنید. این فرایند خارج کردن و خالی کردن کیسه باعث می‌شود تا ذرات کثیف و گرد و غبار از کیسه خارج شوند و می‌توانند برای بدن شما مضر واقع شوند.

نکات مهم در خصوص پاکت‌های مورد استفاده جاروبرقی

یکی از مهم‌ترین نکاتی که در راهنمای خرید پاکت جاروبرقی باید به آن توجه کنید این است که استفاده از پاکت جارو برقی مناسب می‌تواند تاثیر بسیاری در بالا بردن عمر دستگاه شما داشته باشد. بنابراین باید در انتخاب آن دقت کنید.
در بسیاری از مواقع، در صورتی که جارو برقی خراب شده باشد و یا قدرت مکش آن کاهش پیدا کرده باشد، ممکن است مشکل از کیسه‌ی دستگاه و کارکرد آن باشد. به همین دلیل است که در بسیاری از مواقع در صورتی که به دنبال پیدا کردن دلیل سوختن موتور جاروبرقی و یا کاهش مکش آن هستید، باید در ابتدا حجم کیسه‌ی جاروبرقی و سالم بودن آن را مورد بررسی قرار دهید. سوراخ شدن و یا حتی پر شدن بیش از حد کیسه‌ی جارو برقی می‌تواند موتور دستگاه را تحت فشار زیادی قرار دهد و باعث کم شدن مکش آن و حتی آسیب زدن به موتور این وسیله شود.

برای خرید کیسه جاروبرقی نانو از فروشگاه اینترنتی تعمیرآنلاین اینجا کلیک کنید.

در پایان به این مسئله نیز دقت کنید که پاکت‌ها در اندازه‌های گوناگون در بازار موجود هستند. بنابراین، در کنار تمامی نکاتی که در این راهنمای خرید پاکت جاروبرقی گفته شد، به اندازه‌ی پاکت دستگاه خود نیز توجه نشان دهید. از همراهی شما سپاسگزاریم.