از مهم ترین و بدترین ایرادات لباسشویی باز نشدن در لباسشویی می باشد و معمولا زمانی که با این مشکل روبرو می شود با البسه محبوس شده در لباسشویی مواجه خواهید شد.

اگر این پست را با دقت مطالعه کنید:

اولا: به شما یاد می دهیم که چگونه درب ماشین لباسشویی را باز کنید تا لباس های خود را خارج کنید.

ثانیا: در صورتی که عیب قابل حل باشد و نیازی به تعمیرکار نباشد به شما یاد می دهیم تا مشکل را خودتان حل کنید.

 

چرا در لباسشویی قفل می شود؟

مسلما اینکه درب لباسشویی در هنگام کار قفل شود یکی از ویژگی های بسیار عالی برای این دستگاه پرمصرف است زیرا هم باعث می شود که کودک شما نتواند درب لباسشویی را در هنگام کار باز کند و علاوه بر آن تا زمانی که در لباسشویی به درستی بسته نشود شروع به کار نکند.

این ویژگی یکی از موارد امنیتی در لباسشویی می باشد که تمامی کمپانی های تولید کننده ماشین لباسشویی ملزم به اجرای آن هستند.

قفل شدن خودکار درب لباسشویی به وسیله ی قطعه ای به نام میکروسوئیچ انجام می گیرد.

 

چگونه قفل در لباسشویی را باز کنم

 

این قطعه وظیفه دارد در هنگام استارت زدن دستگاه، بسته بودن درب را بررسی کرده و سپس اجازه شروع به کار را به ماشین لباسشویی بدهد.

زمانی که به هر دلیلی ماشین لباسشویی کار را به پایان نرساند، میکروسوییچ اجازه باز شدن درب دستگاه را نداده و در لباسشویی قفل می شود.

 

چگونه درب ماشین لباسشویی را باز کنیم؟

نحوه باز کردن درب لباسشویی قفل شده با توجه به علت آن متفاوت بوده و ابتدا باید دلیل قفل شدن آن را بیابیم.

در ادامه به برخی از مواردی که باعث باز نشدن درب لباسشویی می شود خواهیم پرداخت و راه حل های پیشنهادی برای باز کردن در لباسشویی را ارائه می نماییم:

 

1- آیا آب لباسشویی تخلیه شده است؟

از اصلی ترین دلایل باز نشدن در لباسشویی عدم تخلیه آب لباسشویی است.

تصور کنید که لباسشویی شما آب را تخلیه نکرده باشد و در انتها درب لباسشویی را بتوانید باز کنید! در این صورت می بایست منتظر خیس شدن آشپزخانه یا … باشید.

برای باز کردن درب لباسشویی ابتدا فیلتر لباسشویی را باز کنید تا آب به آهستگی خارج شود و سپس 2 دقیقه به لباسشویی وقت دهید تا میکروسوئیچ دستگاه فرمان باز شدن در لباسشویی را بدهد.

 

باز کردن قفل درب لباسشویی

 

برای رفع مشکل تخلیه نشدن آب ابتدا فیلتر و مسیر فاضلاب را بررسی کرده و در صورتی که مشکل لباسشویی حل نشد با تعمیرآنلاین تماس بگیرید.

 

2- آیا در وسط کار برق دستگاه قطع شده و یا برق  رفته است؟

اگر برق منزل و یا محل کار شما رفته است و پس از وصل مجدد برق درب لباسشویی باز نمی شود نگران نباشید، تنها کافی است که یک برنامه کوتاه مدت برای لباس ها انتخاب کنید تا مجددا لباس ها شسته شود و هم در انتهای کار درب لباسشویی باز شود.

اما اگر برق دستگاه قطع شده و دیگر روشن نمی شود برای باز کردن درب باید از نوار اضطراری استفاده نمایید.

نوار اضطراری معمولا در کنار فیلتر لباسشویی قرار دارد و به رنگ زرد یا قرمز و طوسی می باشد و با کشیدن آن به سمت پایین و فشردت دستگیره به صورت هم زمان درب لباسشویی باز می شود.

برای اطلاعات بیشتر مقاله “باز نشدن درب ماشین لباسشویی بوش” را مطالعه فرمایید.

 

درب لباسشویی باز نمی شود

 

3- شاید دستگیره در لباسشویی آسیب دیده است؟

یکی از عذاب آورترین دلایل باز نشدن در لباسشویی این است که دستگیره شکسته باشد چون در این صورت نمی توان با نوار باز شدن اضطراری، در لباسشویی را باز کرد.

برای استفاده از خدمات تعمیر ماشین لباسشویی تعمیر آنلاین به صفحه اصلی این خدمت مراجعه نمایید.

در این موارد توصیه ما درخواست فوری کارشناس است اما در صورتی که به تکنسین دسترسی ندارید شاید بتوان با یک نخ ابریشم درب لباسشویی را باز کرد.

یک یک متری بلند را در دور درب لباسشویی انداخته و نخ را به سمت لولای درب بکشید تا درب لباسشویی باز شود.

 

آموزش باز کردن در لباسشویی

 

اگر با این روش به نتیجه ای نرسیدید این کار را ادامه ندهید زیرا احتمال آسیب به ره درب لباسشویی وجود دارد.

 

4- میکروسوئیچ آسیب دیده است و قفل کرده است؟

یکی از ایرادات شایع دیگر نیز خرابی میکروسوئیچ لباسشویی است و این قطعه که فرمان باز شدن درب را می دهد خراب شده و نمی تواند این کار را انجام دهد. در نتیجه این مورد می تواند یک علت بسته نشدن درب ماشین لباسشویی باشد.

در این صورت نیز تنها راه باز کردن درب استفاده از نوار اضطراری است که در مواردی قبلی به آن اشاره کردیم. در صورتی خرابی مقاله نحوه تعویض و تعمیر میکروسوئیچ ماشین لباسشویی را مطالعه کنید.

 

اگر باز هم درب لباسشویی شما باز نشد چه کنیم؟

اگر با انجام و بررسی تمام موارد بالا در لباسشویی باز هم قفل است و باز نمی شود می توانید در زیر همین مطلب سوال خود را بپرسید تا کارشناسان ما شما را یاری کنند.

 

همچنین می توانید جهت ثبت سفارش تعمیرات و یا مشاوره با تعمیرآنلاین تماس بگیرید و با ما در ارتباط باشید. و علاوه بر آن برای حفظ و نگهداری از ماشین لباسشویی می توانید مقاله مربوط به آن را مطالعه کنید.