ماشین لباسشویی زانوسی، یک برند ایتالیایی، توانسته است با دارا بودن کیفیت بالا و وجود امکانات و آپشن‌های مختلف اعتماد و سهم بازار مطلوبی را در بین مشتریان کسب نماید. این برند از لوازم خانگی نیز دارای سیستم کد ارور بوده که قادر به نمایش و تشخیص کد خطاهای ماشین لباسشویی زانوسی می‌باشد.

هر یک از این کد خطاها معنای خاصی داشته و به وجود ایراد و معیوب بودن یک و یا چند قطعه دستگاه اشاره دارند که می‌توان با بررسی کد خطای مربوطه و تعمیر و یا تعویض قطعه مد نظر به رفع ارور ماشین لباسشویی ZANUSSI پرداخت.

در این مطلب قصد داریم که به بررسی تمام کد خطاهای ماشین لباسشویی زانوسی بپردازیم و درنهایت نحوه رفع هر یک از این کد خطاها را بیان کنیم.

ارورهای لباسشویی زانوسی

انواع کد خطاهای ماشین لباسشویی زانوسی

در ابتدا قابل ذکر است که ارور ماشین لباسشویی ZANUSSI به ۲ روش در دستگاه نمایش داده می‌شود. در واقع اگر دستگاه شما دارای صفحه نمایشگر LCD می‌باشد، این کد خطاها به صورت حرف E و دو عدد دیگر نمایش داده می‌شود که هر یک از این اعداد بیانگر وجود یک ایراد در لباسشویی می‌باشد.

اما اگر دستگاه شما دارای صفحه نمایشگر LCD نمی‌باشد، کد خطاها به صورت ترکیبی از چراغ‌های LED، به صورت متناوب بین قرمز و سبز در دستگاه فلش خواهد خورد که باید تعداد این فلش‌ها را شمارش کنید. به این معنا که تعداد فلش‌های قرمز، شماره اول کد خطا و فلش‌های سبز، شماره دوم کد خطا را نمایش می‌دهند. از این‌رو به عنوان مثال کد خطای E21 ماشین لباسشویی زانوسی با دو فلش قرمز و یک فلش سبز نمایش داده می‌شود.

 

کد خطای E11 ماشین لباسشویی زانوسی

علت نمایش این ارور لباسشویی زانوسی به خاطر وجود ایراد یا آب گیری نکردن لباسشویی می‌باشد. برای رفع این کد خطا باید آب ورودی به ماشین لباسشویی، لوله‌ها و شیر برقی دستگاه را چک و بررسی نمایید.

گاهی اوقات به دلیل کم بودن فشار آب منزل این مشکل به وجود خواهد آمد. در غیراین صورت احتمالاً قطعه شیر برقی لباسشویی ایراد پیدا کرده است که باید آن را تعویض نمایید.

 

کد خطای E13 ماشین لباسشویی زانوسی

کد خطای E13 ماشین لباسشویی زانوسی بیانگر وجود نشتی آب در دستگاه می‌باشد. احتمالا این مشکل می‌تواند به خاطر جای گیری نامناسب شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی و یا آسیب‌دیدگی و معیوب بودن یکی از قطعات مربوط به تخلیه آب دستگاه رخ داده باشد.

بهتر است ابتدا شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی را چک نمایید تا در صورت وجود مشکل در این قسمت دستگاه به رفع آن بپردازید. در غیر این صورت با نمایندگی ماشین لباسشویی زانوسی تماس بگیرید تا تکنسین‌کار به تعمیر ماشین لباسشویی شما بپردازد.

 

کد خطای E21 ماشین لباسشویی زانوسی

این ارور ماشین لباسشویی ZANUSSI بیانگر عدم تخلیه آب ماشین لباسشویی پس از پایان سیکل شستشو می‌باشد. اگر فیلتر و یا قطعه پمپ تخلیه ماشین لباسشویی مسدود شده باشد، باعث به وجود آمدن این ایراد در دستگاه خواهد شد. از این رو این قطعات ماشین لباسشویی را چک و بررسی کرده و گرفتگی‌های آن را برطرف نمایید تا ارور نمایش داده شده رفع شود.

ارور لباسشویی زانوسی

کد خطای E23 ماشین لباسشویی زانوسی

علت این ارور لباسشویی زانوسی به خاطر وجود اختلال در عملکرد قطعه ترایاک پمپ تخلیه می‌باشد. به دلیل حساسیت این قطعه و نیاز به تجربه و تخصص برای تعویض آن، بهتر است که رفع کردن این کد خطا را به یک تکنسین‌کار مجرب بسپارید.

 

کد خطاهای E31 و E32 ماشین لباسشویی زانوسی

نمایش این کد خطاهای ماشین لباسشویی زانوسی به معنای وجود مشکل در کلید فشار دستگاه و کالیبره نشدن درست آن می‌باشد. در اکثر موارد به دلیل وجود مشکل در سیم‌کشی کلید این ایراد به وجود می‌آید. برای رفع سریع این ارور لباسشویی زانوسی با نمایندگی رسمی تعمیرات این برند تماس بگیرید.

 

کد خطای E35 ماشین لباسشویی زانوسی

نمایش این ارور ماشین لباسشویی زانوسی به دلیل وجود جریان بیش‌ازحد آب و سطح بالای آب در دستگاه می‌باشد. این ایراد و مشکل دستگاه نیز به دلیل معیوب بودن سنسور و یا میکروسوییچ فشار ماشین لباسشویی بوده که باید قطعات تعمیر و یا تعویض گردد.

 

کد خطاهای E36 و E37 ماشین لباسشویی زانوسی

نمایش این کد خطاهای ماشین لباسشویی زانوسی به معنای وجود ایراد در مدار سنجش میکروسوییچ دستگاه می‌باشد. تکنسین‌کار باید سنسور و یا میکروسوییچ فشار را بررسی کرده و به تعمیر و رفع ایرادات بپردازد.

بیشتر بخوانید: “بازنشدن درب ماشین لباسشویی بوش” 

 

کد خطاهای E40 و E41 ماشین لباسشویی زانوسی

نمایش این کد خطاهای ماشین لباسشویی زانوسی به معنای باز بودن درب دستگاه و یا وجود ایراد در قفل درب لباسشویی می‌باشد. برای رفع این کد خطاها باید ابتدا بسته بودن کامل درب لباسشویی را چک نمایید. اگر درب ماشین لباسشویی به درستی بسته نمی‌شود و قفل درب ایراد دارد باید این قطعه را تعویض نمایید.

رفع ارور لباسشویی زانوسی

کد خطاهای E51, E52 و E53 ماشین لباسشویی زانوسی

تمام این کد خطاهای ماشین لباسشویی زانوسی به وجود ایراد در موتور دستگاه اشاره دارد. وجود مشکلات الکترونیکی در قطعه و به خصوص مشکل در برق موتور باعث نمایش این ارورها شده است. به دلیل حساسیت شدید این قطعه ماشین لباسشویی بهتر است که رفع این ایراد دستگاه را به تکنسین‌کاران بسپارید.

 

کد خطای E61 ماشین لباسشویی زانوسی

این ارور ماشین لباسشویی ZANUSSI به معنای وجود مشکل در بخش گرمادهی و حرارت داخلی دستگاه می‌باشد که قادر به تامین درجه دمای مناسب لباسشویی نخواهد شد این مشکل میتواند علت خشک نکردن لباسشویی نیز باشد.

خرابی و معیوب بودن قطعات هیتر، سنسور دمای NTC و یا ترموستات باعث ایجاد این مشکل در لباسشویی شده است. از این رو اگر تخصص و تجربه لازمه را دارا می‌باشید، این قطعات را چک کرده و در صورت وجود مشکل در هر یک به تعمیر و تعویض آن‌ها بپردازید.

 

کد خطای E62 ماشین لباسشویی زانوسی

کد خطای E62 ماشین لباسشویی زانوسی نیز تقریبا مشابه کد خطای E61 بوده، اما به دلیل حرارت بیش‌ازحد دستگاه می‌باشد. دلایل بروز این ارور متفاوت بوده، اما معمولاً ایراد در قطعه هیتر و یا سنسور دمای NTC باعث این مشکل شده است که باید چک و بررسی شده و در صورت وجود مشکل، تعویض آن صورت گیرد.

 

کد خطاهای E82 و E93 ماشین لباسشویی زانوسی

نمایش کد خطاهای E82, E83, E93, E94, و E95 به معنای وجود مشکل در برد کنترل دستگاه می‌باشد. بررسی برد الکترونیکی لباسشویی نیازمند تخصص و دانش فنی بالا نسبت به قطعات دستگاه بوده که توصیه می‌کنیم در صورت مشاهده این کد خطاها از دستکاری دستگاه اجتناب کرده و با نمایندگی تماس بگیرید.

 

نمایندگی تعمیر آنلاین

با توجه به نکات گفته شده و روش‌های رفع ارور لباسشویی زانوسی، اگر قادر به رفع این مشکلات دستگاه نشدید، می‌توانید با نمایندگی تعمیر آنلاین جهت تعمیر و تعویض قطعات دستگاه و رفع کد خطاهای ماشین لباسشویی تماس بگیرید.