ایرادات متداول جاروشارژی

بهتر است برخی ایرادات رایج در تعمیر جاروشارژی را بدانید تا در با خواندن شاید بتوانید برخی ایرادات را برطرف کنید.

جارو شارژی شارژ نمی‌شود

یکی از مشکلات متداول جارو شارژی، شارژ نشدن آن است. این ایراد می‌تواند ناشی از خرابی پایه‌ی شارژر دستگاه باشد. در این هنگام بررسی نمایید که جاروشارژی به درستی بر روی پایه های شارژر قرار گرفته باشد و از این مورد اطمینان حاصل کنید. اتصالات شارژر را نیز بررسی نمایید و در صورت وجود قطعی در سیم‌ها و کابل‌ها در جهت رفع آن اقدام کنید.

غلتک برس جاروشارژی نمی‌چرخد

در ابتدا تسمه دستگاه را بررسی نمایید و در صورتی که پاره شده و یا دچار کشیدگی شده بود، برای تعویض آن اقدام کنید. به یاد داشته باشید که تسمه حتما باید در محل مناسب تعبیه شده باشد. همچنین اگر برس جاروشارژی توسط مو، پرز و … مسدود گردد، اصطکاک بالا سبب ایجاد فشار بر روی تسمه خواهد شد. اگر غلتک برس جاروشارژی پس از تمیز کردن نیز نمی‌چرخد، باید برای تعویض آن اقدام نمایید.

مکش جاروشارژی ضعیف شده است

بروز این ایراد می‌تواند ناشی از دلایل متعددی باشد که مهم‌ترین دلیل آن محفظه‌ی پر شده جاروشارژی است. اگر محفظه‌ی جاروشارژی شما کاملا پر شده باشد با خالی کردن آن مشکل دستگاهتان نیز بر طرف می شود. از دیگر دلایل مکش ضعیف جاروشارژی برس‌های آن است که در صورت تجمع گرد و غبار و زباله‌ها، باید تمیز گردد.

جاروشارژی بلافاصله پس از روشن شدن خاموش می‌شود

جارو شارژی برای کارکرد موثر نیاز به گردش ثابت هوا در محفظه خود دارد. بنابراین پر بودن محفظه جاروشارژی مانع گردش هوای مؤثر خواهد شد. به هنگام بروز این ایراد قسمت های دیگر دستگاه مانند پارویی و لوله را نیز مورد بررسی قرار دهید و از مسدود نبودن آن اطمینان حاصل کنید. کثیفی و آلودگی بیش از حد فیلتر جاروشارژی نیز از ورود مناسب هوا به داخل محفظه دستگاه جلوگیری می‌کند. در نتیجه باید فیلتر هوا در جاروشارژی به صورت دوره‌ای تعویض گردد.

جارو شارژی بوی سوختگی می‌دهد

بوی سوختگی از جاروشارژی نشان‌دهنده وجود ایراد در تسمه دستگاه است. اگر این قطعه دچار فرسودگی شده، از جای خود خارج شده و یا سوخته شود، باعث ایجاد بوی سوختگی در جارو شارژی خواهد شد. البته به یاد داشته باشید که تسمه تنها دلیل بوی سوختگی نیست و نیم سوز شدن موتور دستگاه نیز می‌تواند باعث بروز چنین ایرادی شود.

جارو شارژی روشن نمی‌شود

در ابتدا از وجود جریان برق در پریز اطمینان حاصل نمایید و سپس دو شاخه دستگاه را نیز بررسی کنید. اگر ایرادی در آن‌ها مشاهده نشد، به بررسی اتصالات داخلی به کمک یک فازمتر بپردازید. دکمه پاور جاروشارژی را نیز فشرده و تست نمایید و اطمینان حاصل کنید که به درستی کار می‌کند. در صورت بررسی تمامی این موارد و برطرف نشدن ایراد حتما به یک کارشناس متخصص جهت بررسی جاروشارژی مراجعه نمایید.

سروصدای ناهنجار جاروشارژی

شنیدن سروصدای غیر عادی و آزاردهنده از جاروشارژی می‌تواند به دلیل تمیز نبودن فیلتر دستگاه باشد. به یاد داشته باشید که فیلتر جاروشارژی خود را به صورت دوره‌ای تعویض کرده و در زمان استفاده نیز آن را چند وقت به چند وقت تمیز نمایید تا ایراداتی به این شکل به سادگی برطرف گردند.