تعمیر ماکروفر ال جی

تعمیر ماکروفر و ماکروویو

در چند سال اخیر، ماکروفرهای ال جی توانسته‌اند به خوبی طرفداران خود را جذب کنند و به یکی از پرفروش‌ترین مدل‌ها تبدیل شوند. با این وجود، تعمیر ماکروفر ال جی می‌تواند پیچیده باشد. مهم‌ترین موضوع در چنین شرایطی، عیب یابی و حل مسئله به شیوه‌ی اصولی است. تیم تعمیرآنلاین با شما همراه خواهد شد تا مطمئن شود این مراحل به بهترین شکل انجام خواهند شد.

ثبت سفارش خدمات
تعمیر ماکروفر ال جی

ثبت سفارش تعمیرات، در کمتر از ۶۰ ثانیه

به منظور درخواست خدمات بدون هیچ تماسی و فقط با تکمیل فرم زیر، در کمتر از ۶۰ ثانیه اطلاعات خود را ثبت نمایید. کارشناسان ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس خواهند گرفت.

ایرادات متداول ماکروفر ال جی

در این بخش مهم‌ترین مشکلاتی که برای ماکروفرهای ال جی به وجود می‌آیند را به همراه دلیل برای شما عزیزان شرح داده‌ایم.

روشن نشدن ماکروفر

احتمالا بیشترین مشکلی که افراد در زمان استفاده از ماکروفر با آن دست و پنجه نرم کرده‌اند روشن نشدن یا خاموش شدن ناگهانی آن است. در صورتی که از سلامت کابل‌ها و متصل بودن جریان برق اطمینان دارید باید قطعات دیگر مانند فیوز، موتور و پنل مرکزی را بررسی کنید. ساختار پیچیده و حساس موتور و پنل ایجاب می‌کند که کار را به دست یک فرد قابل اعتماد بسپارید.

بیشتربیشتر

گرم نشدن غذا به اندازه‌ی لازم

مهم‌ترین دلیلی که می‌تواند باعث شود که غذا به اندازه‌ی کافی گرم نشود، یا این که بخشی از آن سرد بماند خرابی لامپ مایکروویو ال جی است. در چنین موقعیتی لازم است تا یک فرد متخصص شرایط را بررسی کند تا ببیند که از بین تعمیر و تعویض کدام گزینه به صرفه‌تر است.

بیشتربیشتر

نچرخیدن ظرف غذا درون ماکروفر

زمانی که موتور گردان ماکروفر دچار مشکل یا خراب می‌شود، چرخش صفحه کند یا متوقف می‌شود. این مشکل در بیشتر مواقع با تعویض صفحه گردان حل می‌شود اما پیش از آن بهتر است مشکل با دقت بررسی شود.

بیشتربیشتر

سوالات متداول

01چطور سفارش خود را برای تعمیر ماکروفر ال جی ثبت کنم؟

برای ثبت سفارش عیب یابی و تعمیر دستگاه خود از فرم درخواستی که در سایت قرار گرفته است استفاده کنید. همچنین می‌توانید با شماره‌ی 45396-021 تماس برقرار کنید.

02هزینه‌ی عیب یابی و تعمیر ماکروفر ال جی در تهران چقدر است؟

غیب یابی دستگاه شما به صورت رایگان توسط تیم تعمیرآنلاین انجام می‌شود. با این وجود، هزینه‌ی تعمیر دستگاه باید پس از تمام شدن فرایند عیب یابی مشخص و به شما اعلام شود.

03در صورتی که مشکل دستگاه پس از تعمیر بازگردد چه باید کرد؟

تیم ما این تضمین را در اختیار شما قرار خواهد داد که پس از تحویل دادن وسیله، در صورتی که مشکل و ایراد آن دوباره بازگردد، مسئولیت آن را به عهده خواهد گرفت.

04تعمیر ماکروفر ال جی پس از ثبت سفارش چقدر طول می‌کشد؟

مدت زمان عیب یابی و تعمیر دستگاه با توجه به تفاوت‌هایی که در هر دستگاه، قطعات آن و ایرادات آن وجود دارد متفاوت است. با این وجود، تیم تعمیرآنلاین در تلاش است تا همواره در سریع‌ترین زمان ممکن دستگاه شما را تعمیر کند.

05قفل کودک در مایکروفر ال جی چگونه فعال می‎‌شود؟

در حالت توقف دستگاه، روی دکمه‌ی stopفشار دهید و آن را نگه دارید. با ظاهر شدن حرف L بر روی پنل، قفل کودک فعال می‌شود.

06علت نیاز به تعمیر ماکروفر ال جی به علت دود بلند شدن از دستگاه چیست؟

برخی از کاربران اذعان دارند که در هنگام استفاده از مایکروفر دود نسبتا غلیظی از دستگاه خارج می‌شود. این اتفاق طبیعی نیست و باید به سرعت نسبت به رفع آن اقدام کنید. در اکثر مواقع این مشکل به دلیل وجود چربی و کثیفی در بدنه داخلی و توری سقف ایجاد می‌شود. برای رفع آن کافیست با دستمالی مخلوط از آب و جوش شیرین تمام سطح داخلی را تمیز کنید و یک برنامه 10 دقیقه‌ای را انتخاب نمایید تا فضای داخلی دستگاه کاملا داغ شود. سپس با دستمالی تمیز دوباره فضای داخلی بدنه و توری را تمیز گردانید.
در صورتی که دستگاه شما کاملا تمیز است اما باز هم از آن دود و بوی نامطبوعی خارج می‌شود، جهت تعمیر ماکروفر ال جی خود اقدام کنید. به یاد داشته باشید که تمام تعمیرات ماکروفر ال جی نیاز به قطعات اورجینال خود را دارد و در صورت استفاده از قطعات یدکی غیر اصل خرابی‌های بیشتری به بار خواهد آمد. لذا در صورتی که نیاز به تعمیر ماکروویو ال جی خود دارید حتما با نمایندگی‌ها مجاز و تعمیرکاران با تجربه در این زمینه تماس بگیرید.

 

07چرا سینی ماکروفر نمی‌چرخد؟

اگر سینی داخل دستگاه به خوبی نچرخد، غذا کاملا گرم نمی‌شود و ممکن است قسمت‌هایی از آن سرد باقی بماند. از جمله دلایل بروز این مشکل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 •  کثیفی بیش از حد ریل، چرخ و سینی
 • سنگین بودن ظرف و مواد غذایی روی سینی
 • خرابی شفت
08چرا ماکروفر ال جی مواد غذایی را گرم نمیکند؟
 • افت ولتاژ
 • وجود جرم و چربی
 • دادن برنامه نامناسب به دستگاه
 • انتخاب ظرف نامناسب
09علت جرقه زدن ماکروفر ال جی چیست؟

ابتدا تمام متعلقات فلزی مانند جوجه گردان، 3 پایه و بخارپز را از دستگاه خارج کرده و یک لیوان آب در داخل دستگاه بگذارید. یک برنامه گرمایشی مناسب را انتخاب کنید و دستگاه را در تمام این مدت زمان زیرنظر بگیرید. در صورتی جرقه تولید نشد، دستگاه سالم است و تولید جرقه به دلیل یکی از موارد زیر اتفاق می‌افتد:

 •  استفاده از ظروف فلزی، استیل یا روحی
 • استفاده از ظروفی با آبکاری طلا، نقره یا فلزات دیگر
 • وجود چربی بر روی استیل داخلی و 3 پایه ماکروفر
 • استفاده از ظروف لب پریده
 • آب شدن پین‌های زیر 3 پایه
 • وجود خط و خش روی درپوش بخارپز

عیب یابی صحیح قطعات ماکروفر ال جی به چه صورت است؟

در هنگام تعمیر ماکروفر ال جی توجه به این نکته اهمیت بسیار دارد که تعمیر لوازم برقی بدون داشتن تجربه و تخصص بسیار خطرناک است. جدا از این که نداشتن تجربه می‌تواند به شما آسیب برساند، تعمیر اشتباه یا خراب شدن قطعات بیشتر ممکن است دستگاه را خراب و یا حتی غیرقابل تعمیر کند. بنابراین پیش از هر اقدامی حتما این نکته را در نظر داشته باشید.

با وجود این، برخی موارد هستند که می‌توانند بدون کمک تعمیرکار حل شوند. همچنین، پیش از کار تعمیر و کیفیت آن، مهم‌ترین چیزی که اهمیت دارد این است که شما با توجه به دستورالعمل‌های استاندارد مربوط به دستگاه و همچنین با توجه نشان دادن به دفترچه‌ی راهنمای محصول، به خوبی از آن مراقبت کنید. این کار، علاوه بر این که باعث خواهد شد که شما از تمام ظرفیت دستگاه خود به بهترین نحو استفاده کنید، عمر مفید آن را بالا خواهد برد و از خرابی پیش از موعد آن جلوگیری خواهد کرد.

تعمیر ماکروفر ال جی امری حساس و نیازمند تخصص است.

در هر صورت، حتی لوازم برقی هم مشکلات خاص خود را دارند و حتی تحت بهترین شرایط نیز تا مدت مشخصی کار می‌کنند و در برندهای مختلف نیلز به تعمیراتی مانند خدمات ال جی اجتناب ناپذیر است. پس از آن، مناسب‌ترین کاری که شما می‌توانید انجام دهید این است که دستگاه را به یک تعمیرکار متخصص بسپارید تا خیالتان هم از کیفیت قطعات استفاده شده و هم از نحوه‌ی تعمیر وسیله راحت باشد.

 

ایرادات متداول در مایکروفر الجی

ماکرویو و سولاردوم‌های این برند دارای چندین برنامه پخت هستند که هر یک برای نوعی استفاده به کار می‌آیند: امواج مایکرو، سرخ کن گریل، کانوکشن، پخت ترکیبی و یخ زدایی. در برخی از اوقات مشکلاتی برای دستگاه پیش می‌آید که امکان استفاده معمول از آن را نخواهید داشت و یا کیفیت و عملکرد دستگاه به صورت محسوسی کاهش پیدا می‌کند. در این حالات پیشنهاد ما به شما این است که به سرعت جهت تعمیر ماکروویو LG خود اقدام کنید تا از بروز خرابی‌های بیشتر جلوگیری شود.
مهم‌ترین ایرادات متداول ماکروفر و سولاردوم، که در برخی از مواقع نیاز به تعمیر ماکروفر ال جی است، شامل موارد زیر می‌شود:

1.  تعمیر ماکروفر ال جی به علت گرم نشدن مواد غذایی

برخی از کاربران ادعا می‌کنند که دستگاهشان در مدت زمان و برنامه همیشگی غذا را به اندازه کافی گرم یا یخ زدایی نمی‌کند. این موضوع در برخی از مواقع مقطعی و در برخی موارد دیگر به صورتی کلی اتفاق می‌افتد. در صورتی که دستگاه شما نتواند یک لیوان آن را در مدت 3 دقیقه با توان 900 وات کاملا گرم کند، احتمالا مشکلی در دستگاه وجود دارد. دلایل متفاوتی می‌تواند باعث بروز این مشکل شود که به مهم‌ترین آنها اشاره می‌کنیم:

 •  افت ولتاژ

روشن کردن دستگاه در اوج مصرف برق می‌تواند باعث افت ولتاژ در برق ورودی ساختمان شما شود. این مساله در توان دستگاه تاثیر منفی دارد و گرم نشدن غذا به اندازه کافی یکی از عواقب آن است. توصیه می‌کنیم جهت افزایش عمر دستگاه و کارایی آن ماکروفر خود را در ساعات ابتدایی شب روشن نکنید. بی‌توجهی به این مساله در دراز مدت نیاز شما به تعمیر ماکروفر الجی را بیشتر خواهد کرد و هزینه‌های شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد.
نکته: جهت جلوگیری از افت ولتاژ و کاهش توان دستگاه پیشنهاد می‌کنیم که دستگاه را به صورت مستقیم به پریز وصل کنید و از آن با استفاده از 3 راهی و به صورت مشترک استفاده ننمایید.

زمان استفاده از کاروفر ال جی در کیفیت ولتاژ آن تاثیر گذلر است.
 •  وجود جرم و چربی

در صورتی که جرم و چربی قسمت‌های داخلی دستگاه را فرا گرفته باشد، احتمال کاهش اشعه‌های تولید شده از لامپ داخلی دستگاه وجود دارد. در این حالت انرژی ماکروفر تا حد زیادی کم می‌شود و توان آن برای گرم کردن غذا پایین می‌آید. پیشنهاد می‌کنیم که هر هفته دستگاه خود را تمیز کنید تا عملکرد دستگاه افت نکند. بهترین ماده طبیعی جهت تمیز کردن داخل مایکرویو سرکه و آبلیمو است. انجام سرویس دوره‌ای دستگاه در هر 6 ماه یک بار نیز می‌تواند از بروز این مشکل تا حد زیادی جلوگیری کند.

 •  انتخاب برنامه نامناسب

به طور معمول غذاهای آبکی زودتر از غذاهای دیگر گرم می‌شوند و غذاهای چرب‌تر نیاز به زمان بیشتری برای داغ شدن دارند. در صورتی که مدت زمان منتخب شما کم باشد غذا به اندازه کافی داغ نخواهد بود.

 •  انتخاب ظرف اشتباه

همانطور که می‌دانید هر ظرفی نمی‌تواند در داخل ماکروفر قرار بگیرد و بدنه ضخیم از ورود اشعه به مواد غذایی جلوگیری خواهد کرد. در این حالت باید مدت زمان برنامه را افزایش دهید تا غذا کم کم گرم شود. توجه کردن به انتخاب ظرف مناسب ماکروفر تاثیر بسیار خوبی در کاهش نیاز شما به تعمیر ماکروفر ال جی دارد.

2.   جرقه زدن ماکروفر

یکی دیگر از دلایل درخواست کاربران جهت تعمیر ماکروفر ال جی، جرقه زدن دستگاه در حین استفاده است. پیش از اینکه جهت درخواست تعمیرات ماکروفر ال جی خود با نمایندگی تماس بگیرید ابتدا تمام متعلقات فلزی مانند جوجه گردان، 3 پایه و بخارپز را از دستگاه خارج کرده و یک لیوان آب در داخل دستگاه بگذارید. یک برنامه گرمایشی مناسب را انتخاب کنید و دستگاه را در تمام این مدت زمان زیرنظر بگیرید. در صورتی جرقه تولید نشد، دستگاه سالم است و تولید جرقه به دلیل یکی از موارد زیر اتفاق می‌افتد:

 •  استفاده از ظروف فلزی، استیل یا روحی
 • استفاده از ظروفی با آبکاری طلا، نقره یا فلزات دیگر
 • وجود چربی بر روی استیل داخلی و 3 پایه ماکروفر
 • استفاده از ظروف لب پریده
 • آب شدن پین‌های زیر 3 پایه
 • وجود خط و خش روی درپوش بخارپز

 

نکته: جهت جلوگیری از تعمیر ماکروفر ال جی به دلیل جرقه زدن دستگاه توصیه می‌کنیم تمام متعلقات ماکروفر خود را با استفاده از اسکاج یا دستمالی نرم بشویید تا خط و خش نیفتند.

3.   سینی ماکروفر نمی‌چرخد

اگر سینی داخل دستگاه به خوبی نچرخد، غذا کاملا گرم نمی‌شود و ممکن است قسمت‌هایی از آن سرد باقی بماند. از جمله دلایل بروز این مشکل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 •  کثیفی بیش از حد ریل، چرخ و سینی
 • سنگین بودن ظرف و مواد غذایی روی سینی
 • خرابی شفت

4.  تعمیر ماکروفر ال جی به علت صدا دادن مایکروویو

برخی از کاربران از وجود صداهای نامتعارف از دستگاه خبر می‌دهند که تا به حال نشنیده بودند. دلایل زیادی ممکن است باعث بروز صدای غیرطبیعی در دستگاه شود که در برخی از آنها شما نیاز به تعمیر ماکروفر ال جی خود خواهید داشت؛ خصوصا اگر فورا جهت رفع صدا اقدام نکرده باشید. از مهم‌ترین دلایل بروز این مشکل می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 •  در جای خود نبودن سینی و ریل زیر آن
 • کار کردن فن دستگاه
 • سنگین بودن ظرف
 • خراب بودن شفت
در صورت صدا دادن ماکروفر بهتر است برای تعمیر ماکروفر ال جی از تکنسین متخصص کمک بگیرید.

در صورتی که صدای غیرمعمول در برنامه‌های یخ زدایی و گرمایشی وجود دارد اما در برنامه گریل و سرخ کردن آن صدا را نمی‌شنوید، فورا نسبت به تعمیر ماکروفر ال جی خود اقدام کنید.

5.   روشن نشدن لامپ مایکروفر

لامپ یک ماکروفر سالم، تنها در حین کار کردن و باز شدن درب دستگاه روشن می‌شود. در صورتی که در این مواقع لامپ روشن نشود شما نیاز به تماس با نمایندگی جهت انجام تعمیرات ماکروفر ال جی خود خواهید داشت تا لامپ را برای شما با نمونه مشابه تعویض کنند.

6.   باز نشدن درب

شاید برای شما اتفاق افتاده باشد که درب دستگاه باز نمی‌شود و مواد غذایی در داخل آن محبوس باقی می‌ماند. معمولا این حالت به دلیل استفاده نادرست از دستگاه و خراب شدن چفت درب اتفاق می‌افتد. پیشنهاد می‌کنیم که همیشه درب دستگاه را به آرامی باز و بسته کنید و اجازه ندهید به چفت آسیبی برسد. جهت رفع این مشکل شما راهی جز تعمیر ماکروویو ال جی خود توسط تعمیرکار مجرب ندارید.

7.   بوی بد

در صورتی که چربی و کثیفی برای مدت زمان زیادی در بدنه داخلی دستگاه باقی بمانند بوی بدی ماکروفر را فرا می‌گیرد. جهت رفع این مشکل تنها کافیست با مواد شوینده مناسب دستگاه خود را تمیزکنید و نیازی به تعمیر ماکروفر ال جی نیست.

بوی بد با تمیز کردن حل شده ونیازی به تعمیر ماکروفر ال جی ندارد.

8.  تعمیر ماکروفر ال جی به علت دود بلند شدن از دستگاه

برخی از کاربران اذعان دارند که در هنگام استفاده از مایکروفر دود نسبتا غلیظی از دستگاه خارج می‌شود. این اتفاق طبیعی نیست و باید به سرعت نسبت به رفع آن اقدام کنید. در اکثر مواقع این مشکل به دلیل وجود چربی و کثیفی در بدنه داخلی و توری سقف ایجاد می‌شود. برای رفع آن کافیست با دستمالی مخلوط از آب و جوش شیرین تمام سطح داخلی را تمیز کنید و یک برنامه 10 دقیقه‌ای را انتخاب نمایید تا فضای داخلی دستگاه کاملا داغ شود. سپس با دستمالی تمیز دوباره فضای داخلی بدنه و توری را تمیز گردانید.
در صورتی که دستگاه شما کاملا تمیز است اما باز هم از آن دود و بوی نامطبوعی خارج می‌شود، جهت تعمیر ماکروفر ال جی خود اقدام کنید. به یاد داشته باشید که تمام تعمیرات ماکروفر ال جی نیاز به قطعات اورجینال خود را دارد و در صورت استفاده از قطعات یدکی غیر اصل خرابی‌های بیشتری به بار خواهد آمد. لذا در صورتی که نیاز به تعمیر ماکروویو ال جی خود دارید حتما با نمایندگی‌ها مجاز و تعمیرکاران با تجربه در این زمینه تماس بگیرید.

سخن آخر

در زمانی که ماکروفر به مشکل برمی‌خورد، پیش از هر اقدامی برای تعمیر ماکروفر ال جی بهتر است موارد پایه و ابتدایی بررسی شوند تا از این جهت مشکلی نباشد. به طور مثال، این که دستگاه به خوبی برق متصل شده است یا نه، سلامت سیم‌ها و کابل‌ها، متصل بودن جریان برق به شکل صحیح، درست بسته شدن در وسیله و … از مهم‌ترین نکاتی هستند که پیش از هر اقدامی که مربوط به تعمیر ماکروفر هستند مورد توجه قرار می‌گیرند. علاوه بر این، یک سری جزئیات ساده و پیش پا افتاده نیز وجود دارند که توجه به آن‌ها الزامی است؛ به طور مثال، خراب بودن در ماکروفر و بسته نشدن آن به شکل درست باعث روشن نشدن دستگاه خواهد شد. بنابراین در این شرایط، پیش از اقدام برای بررسی کردن قطعات داخلی دستگاه، نگاهی به در و میکروسوییچ وسیله داشته باشید.

تعمیر ماکروفر ال جی به صورت تخصصی در طول عمر دستگاه تاثیر مستقیم دارد.

از دیگر نکات مهمی که باید به آن توجه داشته باشید علائم هشداردهنده‌ای هستند که می‌توانند مشکل ساز و حتی خطرناک باشند. به طور مثال، جرقه زدن دستگاه یا خاموش شدن ناگهانی آن به خصوص در میانه‌ی گرم کردن غذا می‌تواند نشانه‌ی مهمی باشد. در چنین مواردی بهتر است به سرعت دستگاه را خاموش کنید و آن را از برق جدا کنید. حتما توجه داشته باشید که شی یا ظرف فلزی یا حتی فویل‌های آلومینیومی را درون ماکروفر قرار ندهید چرا که می‌تواند بسیار خطرساز باشد.

نظرات کاربران

Be the first to review “تعمیر ماکروفر ال جی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت سفارش خدمات
۰۲۱-۴۵۳۹۶

درخواســت آنـــلاین اعزام تعــــمیرکـــار

برای تمام مناطق ۲۲ گانه تهران

سوالات متداول

01چه زمانی با من تماس خواهید گرفت؟

پس از ثبت فرم در کمتر از 60 دقیقه(در ساعات کاری) با شما تماس خواهیم گرفت.

 

اگر ساعت کاری تعمیرآنلاین به پایان رسیده باشد در ابتدای روز کاری بعد اپراتور با شما تماس خواهد گرفت.

ساعت کاری مجموعه:
شنبه تا چهارشنبه ۹ الی ۱۸ و پنج شنبه ها ۹ الی ۱۵

02آیا پس از ثبت فرم، تعمیرکار بدون هماهنگی مراجعه می کند؟

خیر. ابتدا اپراتور از دفتر مرکزی با شما تماس خواهد گرفت و پس از تکمیل اطلاعات، درخواست شما برای تعمیرکار ارسال خواهد گردید.

03آیا سرویس دهی به تمام مناطق ایران انجام می شود؟

در حال حاضر شرکت تعمیرانلاین فقط به مناطق ۲۲ گانه تهران سرویس دهی دارد و هیچ شعبه ای در هیچ شهر دیگری ندارد.